ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/3/2010

Já byl spíš šokovaný. Ani není jasné, jestli je to double tang. Asi dotáhnu nějaký z US a prodám tady Laugh
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Parádní nůž v krásném stavu!Ok

Díky. Pro tyhle piloťáky mám slabost. Ráb bych někdy měl všechny varianty.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/17/2018
parádaOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
"Já byl spíš šokovaný. Ani není jasné, jestli je to double tang. Asi dotáhnu nějaký z US a prodám tady ."
Nejsem kdovíjaký znalec, ale tahle M3 je docela cenná.
Je to Robeson druhý ( a poslední) model . Robeson nedělal M3 značené na záštitě a má ještě jednu zajímavost, přejímací značku - dělové hlavně na záštitě ne na patici obligátní granát. Pokud vím, tak "double tang" to znamená dva trny v rukojeti dělal v prvních sériích H. Boker. Jinak nikdo. Robesony M3 jsou dnes dražší než H. Bokery M3. Oba dva vyprodukovali něco víc než 30 tisíc nožů M3. Tohle byla vzácnost a cena v cizině je přes 1000 dolarů.
Posláno:

Pozorovatel
john1 napsal:
"Já byl spíš šokovaný. Ani není jasné, jestli je to double tang. Asi dotáhnu nějaký z US a prodám tady ."
Nejsem kdovíjaký znalec, ale tahle M3 je docela cenná.
Je to Robeson druhý ( a poslední) model . Robeson nedělal M3 značené na záštitě a má ještě jednu zajímavost, přejímací značku - dělové hlavně na záštitě ne na patici obligátní granát. Pokud vím, tak "double tang" to znamená dva trny v rukojeti dělal v prvních sériích H. Boker. Jinak nikdo. Robesony M3 jsou dnes dražší než H. Bokery M3. Oba dva vyprodukovali něco víc než 30 tisíc nožů M3. Tohle byla vzácnost a cena v cizině je přes 1000 dolarů.

Máš pravdu, double tang dělal jen Boker. Už blbnu Happy
Jinak Robeson dělal 6 variant, liší se značením, velikostí ordnance stamp na záštitě a počtem drážek v rukojeti. Celková produkce firmy Robeson byla 36,575 kusů.
Posláno:

Pokročilý
Podle literatury co mám k dispozici, a co mám doma jsem neviděl jiné varianty US M3 Robeson než s osmi drážkami na rukojeti. I když v obrázkové knize od M.W.Silvey- Knives WWII. je Robeson s devíti drážkami. Ale ta jedna vypadá jako růčo dodělaná. Pro mě základní literatura - The U.S. M-3 Knife of WW TWO od V.J.Coniglio a R.S. Laden uvádí dvě varianty. Ale s noži US M3 zatím jen koketuji. Takže tápu.

john1 vložil tyto přílohy:
P3090420.JPG.jpg
P3090423.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
john1 napsal:
Podle literatury co mám k dispozici, a co mám doma jsem neviděl jiné varianty US M3 Robeson než s osmi drážkami na rukojeti. I když v obrázkové knize od M.W.Silvey- Knives WWII. je Robeson s devíti drážkami. Ale ta jedna vypadá jako růčo dodělaná. Pro mě základní literatura - The U.S. M-3 Knife of WW TWO od V.J.Coniglio a R.S. Laden uvádí dvě varianty. Ale s noži US M3 zatím jen koketuji. Takže tápu.

Asi před 3 lety vyšla nová kniha od Billa Walterse. Tam jsou nafocené téměř všechny varianty M3.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
MC-1 Survival Knife...

P. vložil tyto přílohy:
U.S._MC_1.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Tyhle seskokové nože se teď opravdu těžko shánějí. Jsem rád, že jeden dobrý známý mi jich několik přenechal. I když ten druhoválečný je replika, ale to jsem věděl.

john1 vložil tyto přílohy:
P3100902.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/27/2008
john1 napsal:
Tyhle seskokové nože se teď opravdu těžko shánějí. Jsem rád, že jeden dobrý známý mi jich několik přenechal. I když ten druhoválečný je replika, ale to jsem věděl.

Parádní! Ten druhoválečný sháním marně už tak 20 let. Ve Vietnamu jsem probral tak 20 beden nožů a stejně nic, ani ten pozdější barevný jsem nenašel Sad
"Svět patří těm, co se neposerou". Charles Bukowski
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
500Eur Pepe a v Normandii ho můžeš mít.😁😁😁
Posláno:

Pozorovatel
Pilotní nůž MC1 se dodával zabalený v papíře s tímto textem:

Poch vložil tyto přílohy:
P1010837.JPG.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:

Hezké! Dík za info.Ok A proč byl vyhazovací? Myslím, že to vím, ale...
Posláno:

Pozorovatel
Pepe1 napsal:
john1 napsal:

Parádní! Ten druhoválečný sháním marně už tak 20 let. Ve Vietnamu jsem probral tak 20 beden nožů a stejně nic, ani ten pozdější barevný jsem nenašel Sad

Všechno se dá sehnat, je to jen otázka peněz. Jinak pozor, často jsou jako WWII prodávány nože ze začátku 50.let.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...

EM vložil tyto přílohy:
a.jpg.jpg
b.jpg.jpg
c.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Poch napsal:

Hezké! Dík za info.Ok A proč byl vyhazovací? Myslím, že to vím, ale...

Proč to byl vyhazovák? Aby se dal používat jednou rukou. Nebo jak jsi to myslel?
P.
Posláno:

Štamgast
Jasně, jednou rukou. Ale konkrétně (u pilotů) na co?
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:

Na propíchnutí záchranného raftu, kdyby se jim náhodou během letu nafoukl Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Konkrétně u pilotů úplně k tomu samému účelu jako u výsadkářů. Z vrtulových strojů se v případě nouze vyskakovalo. Za druhé sv. války měli katapultovací sedadlo Němci v některých strojích a Švédové. Viz Wikipedie: cs.wikipedia.org/wiki/Vyst%C5%99elovac%C3%AD_sedadlo
P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:
P. napsal:

Na propíchnutí záchranného raftu, kdyby se jim náhodou během letu nafoukl Wink

V podstatě je to tak - na propíchnutí nechtěně nafouklého...Ok Raft, ten asi měli někde pod zadkem, ale měli na sobě záchranné plovací vesty (Vietnam) a pokud se ta v již i tak stísněném kokpitu nafoukla, mohlo být velice rychle odlito...

Teprve před pár lety se povedlo dohledat zadání a požadavky na to, co měl nůž splňovat, k čemu sloužit (Vietnam) a tam je právě to propíchnutí vesty výslovně uvedeno.

Jen já teď nemohu najít zdroj, ze kterého tahle informace pochází...Neutral
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum