ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/21/2016
a jen tak pro zajímavost pro nás, co tomu prd rozumí - podle čeho se pozná, že je to padělek ?? Happy
Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
pohlava napsal:
a jen tak pro zajímavost pro nás, co tomu prd rozumí - podle čeho se pozná, že je to padělek ?? Happy

Mnóó, jestli to pane wachmajstr nebude těma rokama a rokama študírování a zajímání se Wink
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Mnó, ja bych jako nepsal, jak to jde poznat, protože padělatelům dáváš feedback, co zlepšit....
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:

Štamgast
v tom případě asi umřu blbej Wink
Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
No, možná neumřeš blbej, ale musíš se snažit. Tenhle hnus je tak blbě udělanej, že to i s člověkem jako jsem já, který oproti znalcům tak zběžně ví, o čem je řeč, na první pohled otřese. Zcela stačí, když si najdeš na netu obrázky skutečného nože a uvidíš, co všechno ten darebák osral...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
jako naprostej lajk jsem si to našel a vidím čepel a rozbíječ "hlav"

šmejd
https://aukro.cz/usa-utocny-nuz-1918-6966049498?fbclid=IwAR3YGOocHDRmgYfgvVvuA93zSBCUcLqD9skOdmImANaymi0BUwTmvMWprE0

versus
origo
https://www.legacy-collectibles.com/h-d-s-1918-trench-knife.html
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2010
pohlava napsal:

Ten nůž je tak špatnej, že to snad ani nemůžeme padělkem nazvat. Je tam blbě úplně všechno: prorážeč lebky, rukojeť, značení, čepel. Pro porovnání fotka originálu. Příští pátek by o tomto noži měl vyjít článek na webu Rádia Dixie.

Poch vložil tyto přílohy:
10366084_862623413766138_1573555986344886773_n.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Díky Ok
Sapere Aude.
Posláno:

Pozorovatel
pohlava napsal:
Díky Ok

Není zač. V případě zájmu není problém originál sehnat. Ale je to dneska už drahá sranda.
Posláno:

Pozorovatel
westy napsal:
pohlava napsal:

Mnóó, jestli to pane wachmajstr nebude těma rokama a rokama študírování a zajímání se Wink

A tady je studijní literatura Laugh A to nemluvím o těch stovkách e-mailů a zpráv, co jsem si s některými autory za to roky napsal.

Poch vložil tyto přílohy:
IMG_20200503_155248.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2013
Poch napsal:

A tady je studijní literatura Laugh A to nemluvím o těch stovkách e-mailů a zpráv, co jsem si s některými autory za to roky napsal.

Gratulujem k peknej zbierke kníh!
Posláno:

Pozorovatel
hrantisko napsal:
Poch napsal:

Gratulujem k peknej zbierke kníh!

Děkuji. Nějak se mi to doma za ty roky nahromadilo Happy Asi jsem trochu staromódní, ale myslím si, že kniha má být vytištěná v knihovně a ne jako pdf v počítači.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2013
Poch napsal:
Asi jsem trochu staromódní, ale myslím si, že kniha má být vytištěná v knihovně a ne jako pdf v počítači.

Ja si tiež syslím svoju knihovničku, aj keď z iného súdka (letectvo) ale aj tak Vám tie knihy závidím. Mám rád knihy, ktoré si môže človek prečítať alebo po dlhom dni len tak prelistovať a užívať si tú koncentráciu faktov.
Posláno:

Pozorovatel
hrantisko napsal:
Poch napsal:
Asi jsem trochu staromódní, ale myslím si, že kniha má být vytištěná v knihovně a ne jako pdf v počítači.

Ja si tiež syslím svoju knihovničku, aj keď z iného súdka (letectvo) ale aj tak Vám tie knihy závidím. Mám rád knihy, ktoré si môže človek prečítať alebo po dlhom dni len tak prelistovať a užívať si tú koncentráciu faktov.

Kdybyste měl zájem, některé je možné ještě od autorů objednat Wink
Posláno:

Pozorovatel
Posláno:

Štamgast
díky za odkaz Ok

Boxerová rukojeť v kombinaci s čepelí nože USN Mark2 od firmy Pal - moc pěkná variace Ok
Sapere Aude.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Moc pěkný článek. Jen bych doplnil. Ve Francii nůž vyráběla firma Sociét dé Générale do Coutellerie at d' Orfévrerie z města Thiers (takový francouzský Solingen). Z první války jsou známé její francouzské útočné nože model 1916, které jsou značené S.G.C.O. Měla m.j . zaregistrovanou ochranou známku "AU LION" z 9.června 1919. Vyprodukovala 120 000 kusů tohoto nože a používali je za II. války např. Maročtí Goumieři nebo za poválečných kampaní komando Cobra francouzských parašutistů. Tak jako je u tohoto francouzského nože rukojeť ve dvou variantách, je ve dvou variantách i značka Au Lion na ricassu nože. Kopie těchto nožů jsou vyráběny od padesátých let. Jsou tak dokonalé, že od originálů jsou k rozeznání například jen podle způsobu odlévání rukojeti.

john1 vložil tyto přílohy:
P7120066.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum