ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2019
Neznám nic lepšího než dřevěný kolík. Kolečko to nenahradí (mám i masivní mosazné) navíc hrozí ujetí a poškození kůže, pokud nehladím 20m hran (a to nehladím), tak jsem přešel ze všeho strojového na kolík (ten co mají všude).
Co je fatální je jaká se hladí kůže, chrom nebo i semichrom velmi problematicky, klasické tříslo pěkně, ale klíčové je, odkud kůže je, třeba takový vaz nebo kraje nejdou, kůže musí být kvalitní. To je 80-90% výsledku, typ nástroje a "kapalina" je skoro jedno.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Aha tak to ještě zkusím. Takže to stačí lehce navlhčit, nebo co se dá ještě použít za kapalinu?
Nemám představu. Přemýšlel jsem ještě nad voskem...
Díky
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Stačí navlhčit vodou. Nebo EcoFlo gum. Ono popravdu na hrany se 70% lidí co dělají amatérsky s kůží vykašle, dokonce se dělají opasky s říznutými hranami bez zaleštění, takže když to uděláš pečlivě vodou a dřevem za 5 USD, tak to budeš mít lepší než 70% produkce amatérů.
Posláno:
Pokročilý
Hele díky za reakci. Když tu koukám na ty výrobky, mají ty hrany krásné. Líbí se mi to a chtěl bych to také umět. Máš pravdu, mnoho lidí to asi neřeší. Je to detail ale dojem z celého díla to zvedne. No zkusím co píšeš, trochu si s tim pohraju.

Pokud máte někdo jiný osvědčený postup, budu rád i za vaši zkušenost, za typ.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/21/2011
jedna obalena kuzi ............polni lahev US Pilot 0,5l ......kamaradovi jen tak

palong74 vložil tyto přílohy:
CIMG4639.JPG.jpg
CIMG4642.JPG.jpg
CIMG4643.JPG.jpg

lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
..k těm hranám.. Po říznutí a zahranění nanesu houbičkou na hranu TOP FINIŠ který je jinak určen především na finální povrch. Ještě za mokra- tedy ihned- zaleštim pomocí parůžku ( lepší hladký nástroj neznám) a po zaleštění hned natřu FINIŠem znova. Výsledek je hladká, lesklá a dostatečně pevná a dobře vypadající hrana. Především třísločiněná useň se takhle dá dobře ošetřit.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Posláno:
Pokročilý
Ve věci úpravy hran kůže, vám děkuji za informace a ozkoušené postupy.
Posháním si potřebné propriety a zkusím to. Teď to bude spíš už jen na rukách a trpělivosti.
Díky
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/11/2017
PO delší době něco doděláno - čím víc toho udělám , tím více vidím chyb Happy

jarpo vložil tyto přílohy:
P8170642.JPG.jpg
P8170671.JPG.jpg
P8170649.JPG.jpg
P8170661.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Přišel jsem k několika nástrojům, které bych patrně rád používal, kdybych ovšem tušil, k čemu jsou 😀

Krhút vložil tyto přílohy:
IMG_20190819_163053.jpg.jpg
IMG_20190819_163027.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/26/2011
Krhút napsal:
Přišel jsem k několika nástrojům, které bych patrně rád používal, kdybych ovšem tušil, k čemu jsou 😀

To je zlomený šídlo a ševcovský ambusy na voskování hran kožených podešví.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Takže leda dělat botu za botouLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/18/2017
Zdravím, prosím je zde někdo z okolí Jičína (Královéhradecký kraj), kdo by byl ochoten udělat pouzdro na kukru? Happy

eSDeO vložil tyto přílohy:
IMG_20180213_1657143.jpg.jpg

..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/15/2019
Zdravím, mám na vás otázku. Chtěl jsem brát kůži z KUMO, půlkrupon tloušťky 2mm a 1mm, ale bohužel mají půlkrupon až od 2mm tloušťky. Potřeboval bych poradit co místo půlkruponu tloušťky 1mm vzít. Chtěl bych kůži primárně na peněženky takže 2mm venkovní díl a 1mm vnitřní. Děkuji
Posláno:

Štamgast
1mm tzv Vegal bych na peněženky bral v menší ploše ve formátu půlštika..
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/21/2011
z duvodu reziveni cepele jsem usil takovy futralek.....pres leto nosim bobra v kratasech a pri zpoceni me cepel chytne lisku...tak proto

palong74 vložil tyto přílohy:
CIMG4648.JPG.jpg
CIMG4649.JPG.jpg
CIMG4650.JPG.jpg

lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Samurai napsal:
1mm tzv Vegal bych na peněženky bral v menší ploše ve formátu půlštika..

Vegal jsem kupoval v KUMO cca před půl rokem a bylo mi řečeno, že mi v téhle tloušťce můžou dodat jen půlku nebo vaz.

Je to boj
Posláno:

Štamgast
no oni vyrábí vegal vždy z půlky.. ale osobně je jde ukecat, pokud je to předem, aby ti uřízli z půlky ten kraj břicha.. jinak máš pravdu, že půlka je základ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/18/2016
Neví někdo na kolik v KUMO přijde půlka, nikde jsem nenašel ceník. Je potřeba dopředu objednávat nebo se jenom můžu zastavit a nakoupit? Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
fous2 napsal:
Neví někdo na kolik v KUMO přijde půlka, nikde jsem nenašel ceník. Je potřeba dopředu objednávat nebo se jenom můžu zastavit a nakoupit? Díky

V závislosti na tloušťě stojí půlka v přírodní barvě 11.50 - 15.30 Kč/dm2. Mám od nich ceník z roku 2017, ale myslím, že jsou ceny stále +- stejné.

Nevím, jestli je úplně v pořádku to tady vedřejně vyvěsit, když to oni volně stažitelné na stránkách taky nemají. Pokud chceš, napiš mi do PM mailovou adresu a pošlu ti to.

Případně, když napíšeš dotaz do KUMO, tak ti ceník taky určitě pošlou. Tak jsem se k němu kdysi dostal já.
Je to boj
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum