ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
Díky všem za rady a vaše ověřené postupy na šití kůže. Zkusím si také nějaký osvojit. Je jasné že to chce se tomu věnovat a časem se člověk trochu zdokonalí.
Našel jsem zajímavé video s postupem šití koženého pouzdra. Mimo jiné je tam dobře vidět i postup děrovaní
https://youtu.be/a-nlMbKv-dg
Ještě by mě zajímalo co to tam používá za vosk na povrch a hrany.
Je to hezké když se to umí.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/23/2019
Ahojky. Nový futrál na starší kudlu. Používá ji manželka na práci kolem baráku. I na rytí pampelišekLaugh Nenosí nůž za opaskem, tak bez závěsu.Fotky mizerné, pořád je zataženo. Jinak je to modréHappy

Richardos vložil tyto přílohy:
IMG_20190924_175411.jpg.jpg
IMG_20190924_175444.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/18/2018
Applause Applause Applause Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/21/2017
Ahoj poradíte mi jaká je zhruba cena za výrobu jednoduchého koženého pouzdra na čepel cca. 12 cm? Sám zatím dělám jen s Kydexem, ale mám tu dva nože, ke kterým si kydex moc nedokážu představit. Tak přemýšlím, že si pouzdra nechám vyrobit.
Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/9/2009
Trochu kůže na plechu.Grin

Limak vložil tyto přílohy:
DSC04362.JPG.jpg
DSC04363.JPG.jpg
DSC04364.JPG.jpg

Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Luxusne! Admire Ok

Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
ulrisak napsal:
Ahoj poradíte mi jaká je zhruba cena za výrobu jednoduchého koženého pouzdra na čepel cca. 12 cm? Sám zatím dělám jen s Kydexem, ale mám tu dva nože, ke kterým si kydex moc nedokážu představit. Tak přemýšlím, že si pouzdra nechám vyrobit.
Díky

Když jsem kupoval letos 5-6 nožů, tak jsem to poptával bez pouzdra, protože ty si dělám a vždy mi slevili o 300-500 Kč a to je cena, která je je de facto podnákladová, kdybych měl počítat cenu materiálu a práce, tak to půjde k 1000 Kč.
Hodně je třeba taky koukat na kvalitu, někteří to opravdu šijí hodně na hrubo a velké problémy mají třeba s barvou, dají 2 vrstvy a jsou tam vidět tahy bambulí apod, někdo to opravdu umí, třeba nožíři co dělají yakuty většinou (nevím proč) mají velmi vyladěná pouzdra, (někdo psal, že ho dělal 10 hodin = cena 2000-3000 Kč), ti co dělají takové ty výseky z cirkulárky nebo z vagónu tak to mají hodně nahrubo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Limak napsal:
Trochu kůže na plechu.Grin

Dobrý nápad a príjemná realizácia. Už od nova to má taký vintage štýl.Wink
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/21/2017
Walther.K napsal:
ulrisak napsal:
Díky

Když jsem kupoval letos 5-6 nožů, tak jsem to poptával bez pouzdra, protože ty si dělám a vždy mi slevili o 300-500 Kč a to je cena, která je je de facto podnákladová, kdybych měl počítat cenu materiálu a práce, tak to půjde k 1000 Kč.
Hodně je třeba taky koukat na kvalitu, někteří to opravdu šijí hodně na hrubo a velké problémy mají třeba s barvou, dají 2 vrstvy a jsou tam vidět tahy bambulí apod, někdo to opravdu umí, třeba nožíři co dělají yakuty většinou (nevím proč) mají velmi vyladěná pouzdra, (někdo psal, že ho dělal 10 hodin = cena 2000-3000 Kč), ti co dělají takové ty výseky z cirkulárky nebo z vagónu tak to mají hodně nahrubo.

Ahoj díky za odpověď. Nože nechám bez pouzdra do Aukce a přes zimu se zkusím skamarádit s kůží, to bude víc času.
Posláno:
Pokročilý
Ahojky. Před chvílí dodělané pouzdro na můj nožík Happy Stále to není tak jak si představuju, ale chybama se člověk učí Cool

Richardos vložil tyto přílohy:
DSCN5260.JPG.jpg
DSCN5261.JPG.jpg
DSCN5262.JPG.jpg
DSCN5266.JPG.jpg
DSCN5263.JPG.jpg
DSCN5264.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Mě se to líbí, nebyl bych tak kritický. Z druhé strany je šev hezky rovný a pravidelný.Ok hrana zaleštěná....
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Richardos napsal:
Ahojky. Před chvílí dodělané pouzdro na můj nožík Happy Stále to není tak jak si představuju, ale chybama se člověk učí Cool

To je pravda, ale fakt je, že šev je naozaj rovný a pravidelný, hrany rovné a lesklé, farba je rovnomerne nanesená.. Mne sa viac páči to modré puzdro kvôli hrúbke nite a rozteči dierok.
A ja by som použil niť rovnakej farby aj na puzdro a aj na záves. :)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Jestli je to první, nebo jedno z prvních pouzder, tak je to naopak špičkové. Dokonce je sladěné kování do staromosazi a poctivě ušité poutko, žadné obracení kůže. Když si vzpomenu jak vypadalo moje první pouzdro Sad.
Posláno:
Pokročilý
Ahojky. Děkuji za ochotu okomentovat moje výrobky na tomto fóru.Admire
První pouzdro to není, ale stále se považuju za úplného začátečníka. Sbírám rozumy a zkušenosti nabírám výrobou. Jinak to ani nejde Laugh Ještě jednou dík za Vaše postřehy Happy
Posláno:

Pozorovatel
Mílí Váženi, prosím Vás, potřebuji radu, chci si vyrobit kožené pouzdro (na Moru 3.) Ale jaké šídlo si mám koupit. Narex Hlubič - šídlo 164mmjjehlancový pr. 6,0mm, dřevěná rukojeť. Anebo je si koupit Hlubič kuželový 6x164mm Cr-V čtvercový NAREX. Prosím co je lepší na ty pouzdra? A sedlářský šev už umím(s uzlem) a budu používat režnou lněnou nit i kůži. Děkuji a ahoj. M
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Potřebuješ kosočtvercové šídlo. Z těch jmenovaných se dá pracovat s kulatým/kuželovitým, ale není to ono. To jehlancové je úplné kopyto. Třeba něco takového...
... nebo i jineho. Tohle byl první produkt, co z Googlu vypadl.
http://www.general-store.cz/produkt.php?id=3303
Posláno:

Pozorovatel
Jé ! Kamarád s Dýmka.net ! Prodal jsem dýnky a koupil jsem nože Laugh
Dík moc za tip! Jedině kosočtverec...to používají profíci na netu Happy ... Děkuji moc a ahoj!
Posláno:

Pozorovatel
Krhút napsal:
Potřebuješ kosočtvercové šídlo. Z těch jmenovaných se dá pracovat s kulatým/kuželovitým, ale není to ono. To jehlancové je úplné kopyto. Třeba něco takového...
... nebo i jineho. Tohle byl první produkt, co z Googlu vypadl.
http://www.general-store.cz/produkt.php?id=3303

Ještě dotaz, prosím Tě, to šídlo jsem zamluvil. Ale je to z rohoviny, vydrží ten tlak? Není lepší dřevo? Díky Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Mělo by to vydržet. Co zapátrat v nějakých vetešnictvích?
Posláno:

Pozorovatel
Díky moc, táta mi na chvilku půjčil staré šídla (100 let), pak to nafotím zítra. Jsou nevhodné....a podívám se i do vetešnictví na další náhradní šídla Ok
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum