ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Hog
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/12/2020
@slnko bavíme o výrobcích z kůže. Nůž jsem nikdy nevyráběl a netroufnu si soudit, který postup ještě je či není ruční výroba.

@Karel W myslím, že je to spíš o svědomí každého řemeslníka. I kdyby byla daná jasná pravidla, najdou se tací, kteří je budou obcházet, to by nic nevyřešilo. Myslím ale, že zákazník si vždycky pod pojmem "ruční výroba" představí skutečně ruční výrobu, nikoliv pomoc strojů, a vyšší cenu pak vnímá jako daň za fakt, že zboží je jedinečný originál. A ne každý se zajímá o výrobní postupy toho kterého řemeslníka. Takže mi to zkrátka přijde takové očůrávání.
Samozřejmě pokud je tomu přizpůsobena cena nebo si zákazník vybere levnější postup, tak je to v pohodě. Ale ten youtube kanál na mě zrovna dvakrát nepůsobí dojmem, že by to takhle řešil Oh No

Jinak hezká ukázka 100% ruční výroby je třeba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Z5pn9JDO0rk .
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Jasný zákazník si vybere, pokud se v tom ale aspoň trochu vyzná. Kolik takových je. Když dostanete dvě věci obě označené jako 100pro HM ale z výrazně odlišnou cenou, podobným provedením? V plno vecech se nevyznám a pak se v tom také stracim, netuším co je to pravé, podle mých pravidel...A tahle doba lidi zahlcuje. Nebylo by špatně nějaké narovnání podmínek.
Máš pravdu, pravidla jsou jen k tomu aby se obcházely, ale svědomí jsou také hodně různá. Já bude držet svůj styl, dělám to přeci jen pro sebe a blízké...jen pro radost. Peníze to dost mění, a tak to je.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Já mám svojí sedlářskou dílnu plnou strojů. Řezačky, štípačky, šicí stroje, lisy.... Ale řekněte mi , kurva, proč mě z tý práce co díky tomu vlastně není "hand made", tak strašně bolej ruce?!?

MEli vložil tyto přílohy:
šizl5.jpg.jpg
šizl4.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
[quote=Karel
Myslím že težko někdo jasně vymezí hranici co platí a co ne za HM. Bylo by potřeba nastavit hranici a říct si co se jako HM dá brát a co už ne. Dat tomu jasná pravidla. Nevím, jak by se to dalo ale udelat. Pak by se práce jiných dala jasné zařadit a případně i protestovat proti tomu, že někdo uvádí svoje práce jako HM. [/quote]

Právě,že nedávat tomu jasná pravidla,nenastavovat hranice...
Nezařazovat,neprotestovat...
Čí práce se mi líbí,tak tu si koupím. A opravdu k tomu potřebuji písmenka HM?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Karel W napsal:
...A tahle doba lidi zahlcuje. Nebylo by špatně nějaké narovnání podmínek.

Původně jsem na to nechtěl reagovat, ale jelikož to zmiňuješ už podruhé, tak mi to nedá.

Nechápu, kde v poslední době pořád vzniká ta potřeba všechno kategorizovat a svazovat pravidly. Osobně mám dojem, že drtivá většina sjednocujících směrnic, které přicházejí shora a mají "chránit" zákazníka, celou oblast jen více zmrší. Bude někdo udělovat řemeslníkům něco jako odznak kvality Klasa? Kdo by o tom měl rozhodovat a kdo bude definovat parametry té ruční výroby? Založíme si tady na knifeu interní komisi, která bude míru ruční práce jednotlivých členů posuzovat? Je to nesmysl.

Rád dělám volby vlastním rozumem. Nechme každému člověku možnost vlastní svobodné volby, bez našeptávání od rádobyodborníků, co je lepší a co je horší. Dokud mě bude řemeslník pravdivě informovat o svých výrobních postupech, tak si myslím, že je vše v pořádku. A pokud to bude křivák a bude se snažit mlžit, tak tomu žádná legislativa nepomůže.
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Kdyby v názvu toho videa, kvůli kterému tahle diskuse vznikla bylo "Custom made", tak by nespíš bylo po problému.

Myslím si, že jistá míra mechanizace je faktor, který může výrobcům umožňit, aby kusové výrobky byly vůbec prodejné.
Je to boj
Hog
Posláno:
Začátečník
Tak koukám, že se můj protest zvrhl do úplně zrůdných rozměrů Confused

Chlapi, tak ještě jednou: já nejsem proti používání strojů!
Jasně, že si člověk někdy tu práci rád ulehčí, o tom je pokrok. A jasně, že některý zákazník nepotřebuje designérský kus a radši trochu ušetří za pouzdro ušité na stroji. O tom je trh.

Mně vadí jen a pouze pokud někdo to pouzdro vyrazí a ušije na stroji a prezentuje to jako ruční výrobek, protože (a to snad nikdo nebude rozporovat) ten čas do výrobku daný se prostě nedá srovnávat.

EDIT:
@INMU souhlas, mechanizace zlevnila a udělala dostupnou široké veřejnosti celou řadu výrobků.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Inmu: také nemám rád nějaké svazování, usměrňování, nebo kontrolní výbory. Je to nesmysl, rád dělám věci svobodně (s určitými vnitřními pravidly). Jen mi přijde nespravedlivé že máš dvě zcela odlišně vyrobené věci stejného charakteru úplně jinými postupy a s různou časovou náročností a shodné označené jako HM. Jak jsem psal, mě se tohle netýká, ale ten kdo se s tim živý může v tom mít nějaký problém...
Bez téhle diskuze by mě o tom asi nenapadlo moc přemýšlet, ale nějak v tom cítím nerovnost a trochu klamání.
Nechtěl jsem to tady nějak rozvádět chápu že by plno věcí bez strojů nevzniklo a lidi by se neuživily. ...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/8/2011
A neni proste mozne, ze hand-made je terminus technicus, ktery (tam, kde to bylo natoceno) znamena neco jineho, nez si nerodily mluvci predstavuje? Pochybuju, ze by chtel predstirat, ze to sesiva v ruce a pritom zverejnil video z vyroby...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2008
Můj včerejší první HM pokus na HM futru.. Je se co učit, ale vono to pude Wink

pbpb vložil tyto přílohy:
DSC_0002.JPG.jpg
DSC_0008.JPG.jpg

Erleichda..
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, to se mi líbí. Než tu dlouze diskutovat co je HM, nebo není.Laugh Prdnu tu pouzdro na kudlu a je to. Ok Pouzdro je fajne a jestli to je jeden z prvních pokusů, tak Applause Applause Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Ak je vetru toto skoro prvý pokus,tak bude extra zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie pokračovanie.
A určite by bolo dobré, ak by nejaké bolo.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/14/2015
Tak na rýchlo,mobilom.Pár fotiek puzdra,ktoré som tu nedávno ukázal v procese šitia...

Vagabond vložil tyto přílohy:
IMG_20200217_193811.jpg.jpg
IMG_20200217_193751.jpg.jpg
IMG_20200217_193840.jpg.jpg

Hog
Posláno:
Začátečník
pbpb napsal:
Můj včerejší první HM pokus na HM futru.. Je se co učit, ale vono to pude Wink

Tak to je parádní! Supr design toho zvířete!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Vago, je třída A 1 , Ok
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/14/2015
Bonanza napsal:
Vago, je třída A 1 , Ok

Ďakujem..Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Už aj z týchto mobilových fotiek vidieť,že je to kus peknej práce.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, v týdnu dokončené pouzdra na nožíky....
Vylezlo slunko, tak honem foceno na špalku Happy

Richardos vložil tyto přílohy:
DSCN5467.JPG.jpg
DSCN5468.JPG.jpg
DSCN5469.JPG.jpg
DSCN5470.JPG.jpg
DSCN5471.JPG.jpg
DSCN5472.JPG.jpg
DSCN5473.JPG.jpg
DSCN5474.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/18/2018
Alternativní moření - 1 espresso a trochu pálenky.

marcusio vložil tyto přílohy:
POUZDRO_012.JPG.jpg
POUZDRO_014.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Alternativní moření - 1 espresso a trochu pálenky. [/quote]
Pekné Applause Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum