ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 10/18/2018
Štefan napsal:
Alternativní moření - 1 espresso a trochu pálenky.

Pekné Applause Ok .[/quote]
Díky Stevo ! To pouzdro musím ještě povoskovat....Ale furt ty kožené věci nejsou na lepší level-u a to mě štve Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Richardos napsal:
Ahojky, v týdnu dokončené pouzdra na nožíky....
Vylezlo slunko, tak honem foceno na špalku Happy

Veľmi zaujímavé tvarovo, hlavne na ten pevný nôž.
A aj pekné farby.Ok
To slnko na fotenie tomu tiež pomohlo,samozrejme. No i tak je to pekne zvládnuté.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/23/2019
Delevar Ahojky, díky za koment Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
Richardos: Máš to pěkný ...docela pakárna ten krátkej steh silnou šňůrou co? :)) ale zmákl si to skvěleOk
Posláno:
Pokročilý
Kožak1 napsal:
Richardos: Máš to pěkný ...docela pakárna ten krátkej steh silnou šňůrou co? :)) ale zmákl si to skvěleOk

Ahojky ,díky za koment. Vždy potěší.
Stále jsem v procesu učení......
Pracuju v kotelně, v kuchyni ....kde je možno a světlo. Moje možnosti a vercajk je velmi skromný. Stále objevuji a zkouším.... Začíná mně to bavit, čím dál víc.....
Není jiná možnost, než tvořit a zkoušet....Už jsem zmršil tolik kůže, až bych brečel.....
red face Cool Happy
Posláno:

Štamgast
Richardos napsal:
Kožak1 napsal:

Ahojky ,díky za koment. Vždy potěší.
Stále jsem v procesu učení......
Pracuju v kotelně, v kuchyni ....kde je možno a světlo. Moje možnosti a vercajk je velmi skromný. Stále objevuji a zkouším.... Začíná mně to bavit, čím dál víc.....
Není jiná možnost, než tvořit a zkoušet....Už jsem zmršil tolik kůže, až bych brečel.....
red face Cool Happy

mnó ,když nejde o životWink Happy
Posláno:
Pokročilý
Ahojky, konečně dodělané pouzdra na dva nože, které už mám nějakou dobu hotové. No a když už sem byl v tom šití, tak jednoduché pouzdro na Opinel 12. Happy

Richardos vložil tyto přílohy:
DSCN5498.JPG.jpg
DSCN5499.JPG.jpg
DSCN5500.JPG.jpg
DSCN5496.JPG.jpg
DSCN5497.JPG.jpg
DSCN5493.JPG.jpg
DSCN5494.JPG.jpg
DSCN5495.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Jednoduché, no precízne, čisto spracované, pekná farba-takže Ok .
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Chtěl bych se zeptat na radu, případně na návod, jakým způsobem se dělají přechody různých odstínů při barvení kůže v jedné ploše (na jednom dílů) tak, aby nevzniklul výrazný přechod. Tak aby nebyla moc patrná hrana, kde jsem barvil tmavší a kde světeljší. Už jsem to viděl na několika věcech, ale nevím jak se to dělá. Zkoušel jsem to, ale nepovedlo se.
Díky za radu.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Karel W napsal:
Chtěl bych se zeptat na radu, případně na návod, jakým způsobem se dělají přechody různých odstínů při barvení kůže v jedné ploše (na jednom dílů) tak, aby nevzniklul výrazný přechod. Tak aby nebyla moc patrná hrana, kde jsem barvil tmavší a kde světeljší. Už jsem to viděl na několika věcech, ale nevím jak se to dělá. Zkoušel jsem to, ale nepovedlo se.
Díky za radu.

Airbrush..?
Som zvedavý čo Ti odpovedia tí, ktorí to vedia robiť, samého ma to zaujíma.
Posláno:
Pokročilý
Myslíš, jako že to je stříkaný??
Mě jde o přechody při moření. Světlejší střed, tmavší okraje...zkusím najít nějakou fotku, aby to bylo jasné.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
tmavší je jen víc vrstev barvy, případně barva zředěná do které se přilévá pigment.. nanášení nejlépe houbičkou, od světlejší části zlehka a u tmavší na ni víc přitlačíš čímž vyteče více barvy..

jak bude čas mohu nafotit oba způsoby..

jinak na batikovaný vzor jde nahradit houbičku skrčeným kusem hadru..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Hoši kožomistři: máte ta pouzdra na 1+1+1 . Karel W: já to barvím lihovími mořidly, podle nálady od středu tmavšími ke stranám nebo naopak, ale velmi opatrně. Najdi si na tomto vláknu moje pouzdra. hrany většinou barvím na tmavě hnědou barvu. Podle odezvu zákazníků ((kamarádů) se mi to daří. To je něco z mála mých výtvorů a to nejsem profesí sedlář, jen amater, kterého to někdy baví.

Bonanza vložil tyto přílohy:
pouzdra_na_pušky.JPG.jpg
Chico_bílý_v_pouzdru.JPG.jpg
Bowie_s_ozdob.pouzdry.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Ahojky. A to, že Tě to baví, je na Tvé práci vidět Ok Applause Applause Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Víš dobře, že když Tě jakákoliv práce nebaví, tak se to dá akorát zk….t. A pokud mne nepolíbí kožodělná můza, tak nic nešiju, protože bych to opravdu zk….l. a to nechci, škoda materiálu, který je drahý a toho úsilí než se to povede.
Posláno:
Pokročilý
Bonanza: to prolnutí barev, tak jak to myslím, tam nikde nevidím na přiložených fotkách. Jinak to máš pěkné.
Je to něco takového jak popisuje Samurai. Zkoušel jsem to, ale vůbec se to nedařilo, ani houbičkou, ani štěcemm, hadříkem, ničím mi to nešlo vyrobit plynulý přechod mezi tamovu a světlou hěndou. Pokud by byla nějaká fotka, návod, budu rád. Je to v ruckách, jasný, ale když nevím jak se to dělá zprávně, těžko se to zkouší.
díky
Posláno:

Štamgast
našel jsem ti zatím videjko kde jsou ukázané ty vrstvy barvení..

a tady verze dvou barev, natřeno světlou,pak tmavou a střed utřený..

a nerovnoměrná plocha vyškubanou houbičkou

Posláno:
Pokročilý
jo, tak to je pěkné, princip chápu. Ten výsledek se mi hodně líbí.
Díky
Posláno:

Štamgast
a já našel pár úleťáren při hledání..

první: barvit na hnědo jde sójovou omáčkou Laugh

druhý, co musím zkusit.. barvení bublinama.. jar s vodou do barvy..

Posláno:

Štamgast
Bonanza napsal:
Hoši kožomistři: máte ta pouzdra na 1+1+1 . Karel W: já to barvím lihovími mořidly, podle nálady od středu tmavšími ke stranám nebo naopak, ale velmi opatrně. Najdi si na tomto vláknu moje pouzdra. hrany většinou barvím na tmavě hnědou barvu. Podle odezvu zákazníků ((kamarádů) se mi to daří. To je něco z mála mých výtvorů a to nejsem profesí sedlář, jen amater, kterého to někdy baví.

Máš to moc hezky udělanýOk Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum