ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2012
Diky chlapi Ok Vyzkousim.
knifepanic
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/20/2012
Dle mého soudu by bylo ze všeho nejjistější, ušít to pouzdro znovuHappy Happy ( a to myslím zcela vážně)
Život, pětašedesátkou nekončí ...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Tak jsem zkoušel ten přechod barev při moření kůže. Tmavý dub (světlá barva) - tmavě hnědá. Přechod byl výraznější do doby, něž jsem to namazal voskem na kůži. Potom to trochu ztmavlo a přechod je méně výrazný. Dělal jsem to jak je uvedeno na návodu výše od samuraje. Světlé namoření obrázku, tmavé namoření okolí. Přechod jsem pak udělal houbičkou ze stočené látky a tupováním (tuším, že se to tak nazývá). Celkem jsem spokojený s výsledkem, asi to vyšlo. Díky za návod.

Karel W vložil tyto přílohy:
20200315_130727.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dobrý výsledek, ale chybí tomu drobnost.. nemáš náhodou doma tekutý vosk na boty, hnědý?
totiž nevím jaký vosk jsi použil že to máš tak matné..
jinak to tupování není vidět jak tam máš plochu rozdělenou těmi hexagony, víc to vyniká na hladké ploše..

něco takového:

pomohlo by natřít okraj té tmavé části, nechat tak 2min zaschnout a pak vypucovat hadrem do lesku..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
KarelW: já to dělám podobně lihovými mořidly a vidím, že se Ti to dost podařilo. To víš, mistři jako WindyB nikdy bohužel nebudeme. Na konec nátěr leder balsamem ,to vždy trochu sjednotí.
Posláno:
Pokročilý
Samurai: nerozumím úplně tomu, co myslíš, že bych s tím měl ještě udělat. Čeho bych měl dosáhnout. Aby to bylo lesklejší?? Ono je to matné, líbý se mi to víc, než když se to blejská. Natřel jsem to takovým voskem na ošetření kůže, žlutý - bezbarvý vosk (rapid ledecreme). Tu matnost také dělá ta fotka, která za moc nestojí. Jinak máš asi pravdu, to rozdělení raznicí mi asi dost pomohlo v tom přechodu, není to tak patrné a vypadá to plynule (toho jsem chtěl dosáhnout).

Bonza: Windyb je mistr, má to moc pekné, aspoň vím kam směřovat. Ten vosk to opravdu sjednotí a trochu zatmaví. To ale asi není tak na závadu. Zakryje to chyby. Už jsem to zjistil u pásku, ale tam to nebylo tak patrné. Poučení pro příště. To světlé musím jen tak lehce šmrncnout.

díky
Posláno:

Štamgast
vidím že slova nestačí, dal jsem si půlhodinku a ukázal to na kousku kůže na kterém jsem komusi ukazoval raznice.. čili omluvte polotovar, je to zbytek a taky jsem urychlil sušení pistolí, čili berte to jen jako rychloukázku pro pochopení..
polotovar na začátku:

Samurai vložil tyto přílohy:
01.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
první vrstva je lihová hnědá barva zředěná vodou, vše kromě plastiky.. štětcem

02.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
nyní nezředěná hnědá barva, pokrčený hadr, poťupkat okraje..

03.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
dotřít štětcem hnědou barvou okraj a navázat tak na ťupkance

04.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
černou lihovou barvou okraj za rytinou/šitím včetně hrany, štětcem

05.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
vypelichaným štětcem černou barvou trochu poťupkat fleky u té černé linky, trochu jí narušit rovnou linii

06.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
ostré přechody černých ťupkanců přetřít štětcem hnědou barvou a udělat přechod trochu pozvolnější

07.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
první povrchovka bezbarvý tekutý vosk na boty, zakonzervuje tu přírodní kůži na plastice, aby už nechytla odstín dalších vosků

08.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
hnedým voskem natřít okraj včetně kraje plastiky, nechat zaschnout a přepucovat hadrem

09.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
no a takový je výsledek, foceno jak vevnitř ve stejných světelných podmínkách, tak pro představu venku na slunci

10.jpg.jpg
11.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Hmmm, vypadá to jednoduše, z vlastní zkušenosti vím jak moc zdání klame.
Perfektní, Díky moc za objasnění správného postupu, tak jsem to potřeboval.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/6/2008
Dovolím si taky jeden dotaz: když chcete zdobit raznicí formované pouzdro, zdobíte před formováním, nebo až po?
Kdyby se zdobilo před formováním, tak se vzor nejspíš zdeformuje, když až po, tak budu muset udělat nějaký přípravek, který narvu do pouzdra, aby se měla raznice o co "opřít".
Posláno:

Štamgast
raznice které se mlátí kladivem se dělají na rozvinutém tvaru, na pouzdru sešitém se dělají jen rukou tlačené motivy a ve futrálu musí mýt nůž ve strečovce nebo dřevěná vložka..

kdybys totiž chtěl klepat razdnicí do už zformovaného pouzdra, nešlo by to dost hluboko a navíc bys omačkal protilehlou stranu..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/6/2008
Díky moc za vysvětlení.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum