ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/11/2018
Rozhodoval jsem se mezi chemoprenem nebo epoxidem. Ten epoxid by byl ale moc že? Laugh díky moc Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/18/2016
Herkules tak nesmrdí, ale musí se mít kam vsáknout.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/21/2011
herkules standart
lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Já s herkulesem a jemu podobným lepidlům nemám na kůži dobré zkušenosti. Radeji kupuju čiré lepidlo typu chemoprén..
Posláno:

Pozorovatel
Jaké špatné zkušenosti, můžeš to trochu rozvést? Mě zatím vždycky Herkules posloužil dobře, ale zatím jsem s ním kůži lepil jen na pouzdra. Rád bych věděl kde můžu narazit, čemu se vyhnout a na co použít raději něco jiného.
Posláno:
Pokročilý
Stando, víš co se mi stává?? když lepím pouzdra pak to trochu, lehce máčím a tvruju, tak ten herkules strácí pevnost a místy se mi to začíná rozlepovat. Pak se mi špatně drží některé části u sebe, aby tam nevznikla mezírka. Ty okraje se rozevírají i jak to schne. Lepidlo jako chemopren (kupuju většinou čirý patex) je pro mě větší jistota, to drží furt a pořádně.
To je moje zkušenost, netvrdím ale že to je lepidlem, může to být i rukama.
Posláno:

Pozorovatel
Dík, mě se zatím vždycky povedlo to při schnutí stáhnout k sobě, tak jsem na rozevírání nenarazil. A asi i jak je to po zaschnutí natěsno, tak nemám problémy ani když to pak máčím a tvaruju. Bez stažení bych se asi taky bál, snažím se aby lepené plochy mezi sebou neměly prakticky žádný prostor a všechno lepidlo se vsáklo.
Posláno:
Pokročilý
Nojo už tomáš vymakané, lepší praocvní postup. Tak je to asi těma rukama no a né lepidlem...Happy
Posláno:

Pozorovatel
Tohle se mi tady líbí, sdílené zkušenosti. Nemusím si prošlapat všechny slepé uličky sám a ještě tu najdu cesty o kterých jsem vůbec nevěděl. Děkuji všem za zdejší oázu kam si chodím pro radost.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/29/2018
Já naposledy při lepení kůže na dřevo použil disperzní lepidlo Titebond D2 .... drží to jak bejk. Ono vůbec tohle lepidlo je podle mého na dřevo jedno z nejlepších Ok
Posláno:
Pokročilý
Neznám osobně, vyděl jsem jen u truhlářů a na slepených kouscích dřeva. Toje fakt špičkové lepidlo, luxus. Mají různé varianty. Už méně jsem ho pak viděl v obchodech....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
tomas_f napsal:
Já naposledy při lepení kůže na dřevo použil disperzní lepidlo Titebond D2 .... drží to jak bejk. Ono vůbec tohle lepidlo je podle mého na dřevo jedno z nejlepších Ok

Totéž jako Herkules, který je ale asi 8x levnější.
Posláno:
Pokročilý
To není pravda, teoreticky možná, prakticky to lepí úplně jinak.
Jsem to měl v ruce, viděl jsem jak to lepí a herkulesem jsem už také ledacos lepil...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/29/2018
Ježoure, musím souhlasit s Karlem, s Herkulesem se to moc dobře nedá srovnat, pevnost a kvalita spoje je úplně jiná, chce to prostě zkusit. A 99,-Kč za lahvičku se mi nezdá zas tak moc.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
Zkuste kompromis...Duvilax... levnější než Titebond D2, pevnější než Herkules... Naprosto super. Akorát nevýhodou nutnost koupit kilovej kýbl...Prostě jakákoliv trochu lepší disperze a bude to fungovat.
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2020
Nebudu nijak zasahovat do diskuze, ale napíši, že mám dobrou zkušenost s lepidlem PRENOCEL. Musíte déle čekat než zaschne(tak 1-2 dny), potom je však kvalita spoje na výbornou. Ale je to strašně subjektivní, každému přeci vyhovuje něco jiného a každý má jiné požadavky. Za mě je to české lepidlo PRENOCEL.
Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail".
Posláno:
Pokročilý
Tohle lepidlo jsem také zkoušel, delají dvě verze na savý a nesavý povrch. Lepí dobře, je čiré, levné. Po čase (asi tak po roce) se mi ale stalo to, že lepidlo tak nějak zmenilo konzistenci a stal se ztoho takvý sliz, který nešel rozetřít. Moje zkušenost, nechci nic hanit a jsem rád, že se tu dozvím všechny možné zkušenosti s různými lepidly. Díky...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2005
Opasky, keltské vzory. 4-5 mm koža, prešité 1 mm voskovanou niťou.

zepa vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
4.jpg.jpg
5.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Tieto seversko-keltské vzory sa v našich končinách, čo sa týka vzorov na kožených výrobkoch, neveľmi vidia.
O to sú zaujímavejšie.Veľmi pekná práca.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Jedny "heavy duty" packers pro dobrého zákazníka..teda zákaznici. Jinak ty šněrovací boty moc nemusim

MEli vložil tyto přílohy:
IMG_20191216_120243_1CS.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum