ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 5/18/2016
Po fénu je určitě tvrdší, barva mi přišla stejná jako při schnutí přes noc. Záleží taky jestli si ji nepřipečeš :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Líh kůži vysuší a ta ztvrdne.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Rik66 napsal:
MEli napsal:
Šířka bývá cca 130cm. Ale vzal bych spíš krupon, jestli to máš jen na opasky. Ten je stejně širokej, a dlouhej asi kolem 140cm. Ta štika je zbytečně dlouhá,navíc ten vaz o kterej je delší, je měkčí s na pásky nevhodnej

Díky za radu , takže jestli to dobře chápu tak krupon je cca 130x140cm?

přesně tak
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
jen upřesním že těch 140 není v celé šíři, ale jen v těch dvou uších.. cca 145cm max..
záleží tak dost na tom, jak dlouhé opasky budeš dělat.. pokud nad 120cm, asi bych zvážil nějakou půlštiku, ale osobně vybrat a obrousit..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/27/2017
Chlapi díky za rady a upřesnění Admire
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/19/2014
FerdaHL: co mám zkušenost tak určitě nechat vyschnout přirozenou cestou pěkně pomalu. Zkoušel jsem to kdysi urychlit nad topením a kůže tak vyschne nerovnoměrně, ztvrdne a dělají se na ní díky nerovnoměrnému vyschnutí fleky, které jsou vidět i po nabarvení. Barva chytá v různých místech jinak.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/18/2018
biosoid napsal:
FerdaHL: co mám zkušenost tak určitě nechat vyschnout přirozenou cestou pěkně pomalu. Zkoušel jsem to kdysi urychlit nad topením a kůže tak vyschne nerovnoměrně, ztvrdne a dělají se na ní díky nerovnoměrnému vyschnutí fleky, které jsou vidět i po nabarvení. Barva chytá v různých místech jinak.

Jo přesně takové mám zkušenosti .... zkusím to vyschnutí bez urychlení. Dík všem za rady
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2020
Zdravím,
mohu poprosit o radu? Před nedávnem jsem dostal vepřovici(2,5mm). Chtěl bych využít jako podložky na ručky nožíků. No a napadá mne, zdali se dá využít stejně jako hovězina(na tu výrobu ruček)?. Nebo je vepřovice špatný materiál na ručky?
Děkuji za případnou radu.
„Člověk bez národa byl by ničím.“-Tomáš G. Masaryk
Posláno:

Štamgast
jo, na ručky je vepřovice naprd.. moc tenká, moc pórovitá.. lepší je silná hovězina
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/9/2020
Ahoj chtěl jsem se zeptat bohužel jsem trochu prase a zamastil jsem trochu kůži chemoprenen jde to nějak vyčistit abych nepoškodil kůži děkuji předem za odpověď
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2005
Toluén by to mal vyriešiť.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/20/2012
Babočka napsal:
Zdravím,
mohu poprosit o radu? Před nedávnem jsem dostal vepřovici(2,5mm). Chtěl bych využít jako podložky na ručky nožíků. No a napadá mne, zdali se dá využít stejně jako hovězina(na tu výrobu ruček)?. Nebo je vepřovice špatný materiál na ručky?
Děkuji za případnou radu.

Vepřovice naprosto nevhodná!!
Nejlepší na rukojeti nožů, paliček a podobně, jsou tuhé hnací řemeny nebo prvorepubliková podrážkovina, která je také pořádně pod tlakem zhuštěná. Grin Toliko moje zkušenost.

Život, pětašedesátkou nekončí ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/20/2012
Hann napsal:
Ahoj chtěl jsem se zeptat bohužel jsem trochu prase a zamastil jsem trochu kůži chemoprenen jde to nějak vyčistit abych nepoškodil kůži děkuji předem za odpověď

Ten toluen který radí "zepa" lepidlo sice rozpustí, ale také rozmaže. Já používám s úspěchem lékařský benzin z lékárny. Pokud to jím očistíš hned krátce po umazání, benzín lepidlo napadne a to se sežmolí do kuličky - kterou snadno odstraníš. Nevím zda to funguje i když lepidlo totálně zaschne, tak je tato rada starého kožaře je spíše "pro příště" ...
Život, pětašedesátkou nekončí ...
Posláno:

Štamgast
nejlepší je chemoprén co nejdřív ožmoulat přejížděním prstem.. pokud to už nejde, dělá se přímo ředidlo na chemoprén..
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/11/2017
Hann napsal:

Za čerstva ředidlem Pattex Chemopren, nebo acetonem, po zaschnutí pouze mechanicky 🙁
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/9/2020
Ještě jednou děkuji za rady zkusím a uvidím
Posláno:

Pozorovatel
Chci zkusit aktovku na malý notebook a pár papírů. Vnitřek A4 x 4cm. Bude na to vhodná přírodní hovězina 2mm tloušky, nebo radši tlustší?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
To záleží spíš na vlastnostech kůže. Pokud to bude pevná (tuhá) kůže ze hřbetu, tak by stačila, pokud bude měkčí, budou lepší 3 mm.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Asi tak-ide o to,aká koža. Aj ako vyčinená,spracovaná,jej povrchová úprava a druh.
A záleží aj ako sa chce.aby bolo to,čo v tom bude, chránené.
Ak ide o notebook a neplánuje sa to nejak dvojvrstvovo šiť alebo niečo vypĺňať,tak určite hrubšiu.
Minimálne tie 3 mm.A tiež závisí,ako často má byť aktovka používaná,.nosená...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Pozorovatel
Tak vemu 3mm z půlkrupónu od Kuma. Povrch asi vosk zatepla.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum