ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
TRAMPÍ RODINA Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/14/2010
Automaticky založená diskuze k recenzi TRAMPÍ RODINA

přímé odkazy na videa v recenzi:

Život je umění kreslit bez možnosti gumovat.....tak ať je alespoň čím si ořezat tužku, ne?
"NO KNIFE - NO LIFE !!!"
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2012
Recenzia sa mi pozdáva a preto Ok

Rocko napsal:
Po jednom jediném odpoledni stráveném v lese s touto "sériovkou" jsem ale těmto zahnutým čepelím naprosto propadl. Konečně mi docvakla genialita tohoto nástroje a tak jsem se stal den ze dne velkým příznivcem ocelových "hokejek".

Chcem sa ale opýtať

Ak je vyrobený nôž rovnakej dĺžky (teda teoreticky ak vyrovnám kukri a odmeriam dĺžku a urobím rovný s rovnakou dĺžkou), šírky, hrúbky, s rovnakým výbrusom (rovnaký tvar a sklon) a z rovnakého materiálu, v čom je výhoda zahnutia čepele ?

prosím no flamewar, len fér odpovede
Posláno:

Štamgast
Jde o to, že ma čumáku u kukri je hodně materiálu oproti místu hned u záštity. Díky tomu je Kukri hodně pádný a přitom díky úzkýmu začátku čepele relativně lehký.
Pokud bys kukri narovnal tak, aby ostří bylo ve tvaru klasickýho nože, přesune se ti podstatná část váhy nad hřbet rukojeti a práce nebude pohodlná. Kukri je navíc nástroj/nůž vyvinutý z předmětů denní potřeby, takže ten "srpovitý" tvar je ideální i při sekání křoví a podobnýho porostu, kdy Ti sekaný materiál "neutíká" z ostří pryč.
To zahnutí a následný "břicho" čepele pomáhá tomu, že Ti soustředí energii seku do nejideálnějšího místa dopadu...
Život je umění kreslit bez možnosti gumovat.....tak ať je alespoň čím si ořezat tužku, ne?
"NO KNIFE - NO LIFE !!!"
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2012
Dík za info

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
oba nože jsou perfektní, ale ten KUKRI je SUPER Ok Ok Ok

už dlouho jsem neviděl, nůž, který polena takového průměru zvládne přeseknout na dva seky Ok Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
Tome pěkně napsaný,dobrý kudlouchy......ten nešmuk mě bere fest,na výstavě jsem měl v ruce Tyrše a menší nešmuk obaOk .....Tyrše bych se pomalu bálSurprised Wink Happy
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Tome parádní recenze, fotky i videa. Co dodat, hokejka je hokejka.mrGreen

Jsem rád že jsem si mohl kukráče od Járy zkusit. Jak jsi psal, jediná věc co mi vadila byla omotávka která se hrnula. Jak je vidět na fotkách tak i napasování kůže na koncovku je na tom Tvém lepší. Určitě bych na něm žádnou chybu nenašel. Průběžně jsem na knife psal postřehy když byl kukrák u mne. Je to různě ve vláknech. Ale dovolím si vložit dvě videa, jedno je jen s Járovo kukrákem a druhé je společné soustředění hokejek.

Koupím: FS commandos Sheffield
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Parádní recenze! A jak vidno, oba nože tě nadchly, což se nedivím - už z fotek vypadají skvěle. Navíc je to, jak jsi už psal, parádní kombo na blbnutí v přírodě. Jarda vážně umí - mám od něj Minitrampa a je to šikovná kudlička (velmi dobré vlastnosti použité oceli můžu potvrdit Ok). Tohle už je jiná liga, respektive nože zaměřené jinak, ale oba bych si uměl představit ve své sbírce. A to z fleku Ok.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Zdar a sílu gentlemani, díky za reakce Applause
Tome - skromně se krčím v koutku ve srovnání s Tvou recení kudlochů na přežití Ok Admire
Ručka na tom mým je zpracovaná perfektně - kůže naprosto plynule navazuje na záštitu i patku. Na tom tvým omotaným je vidět, že tam jsou ostrý hrany, ale byla to provizorka red face
Taky díky za vložený videa, jsou jako vždycky špičkový Ok

Jo, Jarda umí. Mám u něho objednanou ještě kudlu pro manželku. Bude to taková náplast na smutek - v týdnu ztratila předělávanýho Longhorna od Hanese a dva dny to oplakávala Sad No co už, alespoň bude mít nálezce jedinečnou kudlu ...Neutral
"NO KNIFE - NO LIFE !!!"
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/23/2009
Teď to tady pročítám a skoro se červenámHappy ...Díky všem za názory, postřehy atd., bez toho
bych se k tomu nedostal a obzvláště pak patří díky Rockovi za luxusní recenziAdmire Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/22/2008
Jjjj .. pěkná recenze Ok . U Jardy jsem se byl podívat, dobře jsme poklábosili a možná, že i něco "uklohníme" ...Cool

g.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum