ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
vhodný nůž? Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/15/2005
Ahojky, jsem tu nováček a ještě ke všemu neštěstí patřím k té něžnější polovině lidstva :o)
Drív jsem vrhání nožem občas pokoušela, kupodivu mi to i šlo, ale už dlouho jsem se k tomu nedostala a chtěla bych zase začít... prakticky o tom vím houby, uvítala bych jakoukoli radu, nebo odkaz k tomuhle tématu,pro začátek hlavně jaký nůž koupit, momentálně vlastním jen "rybičkuů jako pozůstatek dětských časů a několik kuchyňských, které si ale šetřím na nezvané návštěvy :o) DÍKY, zajda-Zuzajda
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/30/2004
Vrhací nůž seženeš třeba zde v rubrice "sportovní nože" www.mikov.cz/index/index_cs.html , cena je cca 200,- + poštovné, samozřejmě že tyto nože nejsou "profesionální", pro začátečníka ale myslím plně stačí. Co se týká techniky házení tak o tom se dá najít na netu docela dost článků.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/5/2005
zajda napsal:
... uvítala bych jakoukoli radu, nebo odkaz k tomuhle tématu,pro začátek hlavně jaký nůž koupit, ... DÍKY, zajda-Zuzajda
kukni sa na www.knife.sk/ tomant tam ma co to popisane a ad vrhacie noze, na zaciatok fakt stacia tie mikovacke
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Pokud můžu se svou troškou do mlýna, tak bych vřele doporučil nože GLOCK, popřípadě polské útočné nože. S oběma typy čas od času vrhám a naučil jsem se s nimi vrhat líp, než s Mikováckými vrhacími noži. Mikováky jsou sice levnější, ale lehčí a jednoúčelové. Je to ale pouze můj subjektivní názor.
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/5/2005

Pripajam sa k FMJ a mozem vrelo doporucit Glock, nakolko je pre damu lahsi a vela vydrzi. V pripade vrhania za rukovat odporucam trocha obrusit zadnu cast rukovate aby lepsie klzal z ruky. Jedine co casom ziska volu je zastita, ale do sa sa napravit.

Peto

P.S. niekedy mam pocit, ze sa lepsie hadze obycajnym nozom nez tymi vrhacimi.

Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/12/2004
Ahoj!Pokud mohu se svojí troškou do mlejna tak tedy:Co se týká nože Glock nůž dobrý k vrhání jak za čepel tak i za střenku na vzdálenost 3,5 - 10 m,ale pokud už něco znáš.Co se týká názoru úpravě střenka tak jo,ale není to nutné.Pro začátečníka bych doporučil nůž "Faraon",není to ovšem výrobek žádné firmy ,ale dá se sehnat a je ideální na naučení a je nezničitelný ( Glocka jsem přerazil ve střence asi 2cm od záštity,zřejmě vada materiálu )je ovšem cenově dražší než Glock ,ale vyplatí se to. Pokud mohu ale radit,bylo by asi rozumný se dát dohromady s někým kdo už něco zná a vlastní i nějaké ty kudličky.Apropo umím to i s tou rybkou ,ale jen na 3m.Ahoj a vrhu zdar.Fery
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/21/2005
zajda napsal:
Ahojky, jsem tu nováček a ještě ke všemu neštěstí patřím k té něžnější polovině lidstva :o)
Drív jsem vrhání nožem občas pokoušela, kupodivu mi to i šlo, ale už dlouho jsem se k tomu nedostala a chtěla bych zase začít... prakticky o tom vím houby, uvítala bych jakoukoli radu, nebo odkaz k tomuhle tématu,pro začátek hlavně jaký nůž koupit, momentálně vlastním jen "rybičkuů jako pozůstatek dětských časů a několik kuchyňských, které si ale šetřím na nezvané návštěvy :o) DÍKY, zajda-Zuzajda
No já jsem spíš názoru nedat nůž z ruky...ale když už chceš něco zahodit koukni na polské armádní nože.Je jich víc,ale údajně se pří vývoje uvažovalo s vrháním u všech modelů...měl jsem teď dva půjčený(neházel jsemLaugh) a divím se,že nejsou za ty peníze u nás populárnější...člověk co mi je půjčil s nimi hází slušně.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/30/2004
Polský armádní nůž je na házení dobrý, není zakalený tolik na tvrdost jako Glock a tudíž vydrží lépe údery (zase ale hůř drží ostří), cena Glocku je o trochu nižší a má lepší povrchvou úpravu, vzhledově ale u mě vítězí polák z uhlíkovky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/22/2004
Vrhání jsem se jeden čas dost aktivně věnoval, takže jeden praktický poznatek: Ty Mikovy za dvě stovky prostě nebrat! Nevím, jestli se mi dostávaly do rukou samé zmetky, ale hned po první nebo po druhé ráně jsem jim vždycky ulomil špičku. Prostě CINK a bylo po ní... Po přebroušení už dobrý, ale stejně se mi to moc nezdá. Navíc na nacvičení bohatě stačí vzít kus plechu (tak čtyři milimetry silný), trochu ho probrat uprostřed a vybrousit špičku. Za půl hodiny hotový vrhací nůž, funkční je, když se ztratí, žádná škoda. A na materiálu taky příliš nezáleží Wink
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/22/2005

Navíc na nacvičení bohatě stačí vzít kus plechu (tak čtyři milimetry silný), trochu ho probrat uprostřed a vybrousit špičku. Za půl hodiny hotový vrhací nůž, funkční je, když se ztratí, žádná škoda. A na materiálu taky příliš nezáleží wink Wink

To je moc dobrá rada naco vyhazovat peníze. Tady je moje vrhací sada: pásek železa 250mm dlouhý 20mm široký 4mmtloušťka rukojeť omotaná elektrikářskou páskou a nastříkaný sprejem. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/16/2004
Můžeš upřesnit toho faraóna? Nezničitelnej nůž mě zajímáRazz.
FrantaOlbort napsal:
Ahoj!Pokud mohu se svojí troškou do mlejna tak tedy:Co se týká nože Glock nůž dobrý k vrhání jak za čepel tak i za střenku na vzdálenost 3,5 - 10 m,ale pokud už něco znáš.Co se týká názoru úpravě střenka tak jo,ale není to nutné.Pro začátečníka bych doporučil nůž "Faraon",není to ovšem výrobek žádné firmy ,ale dá se sehnat a je ideální na naučení a je nezničitelný ( Glocka jsem přerazil ve střence asi 2cm od záštity,zřejmě vada materiálu )je ovšem cenově dražší než Glock ,ale vyplatí se to. Pokud mohu ale radit,bylo by asi rozumný se dát dohromady s někým kdo už něco zná a vlastní i nějaké ty kudličky.Apropo umím to i s tou rybkou ,ale jen na 3m.Ahoj a vrhu zdar.Fery
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/21/2005
Bloodlord napsal:
--------------------------------------------------
Navíc na nacvičení bohatě stačí vzít kus plechu (tak čtyři milimetry silný), trochu ho probrat uprostřed a vybrousit špičku. Za půl hodiny hotový vrhací nůž, funkční je, když se ztratí, žádná škoda. A na materiálu taky příliš nezáleží wink Wink

To je moc dobrá rada naco vyhazovat peníze. Tady je moje vrhací sada: pásek železa 250mm dlouhý 20mm široký 4mmtloušťka rukojeť omotaná elektrikářskou páskou a nastříkaný sprejem. Happy
Tak to je model "VALDICE"Laugh...ty něco chystáš?!
Posláno:

Pokročilý
Jakýpak Valdice , něco takovýho akorát s rukojetí s barevný hadice aby se to líp hledalo jsem měl taky , sedm milimetrů tlustá čepel dokázala prorazit skoro všechno. Tohle je dobrá varianta pro někoho kdo má flexu tochu času a v dosahu stavbu kde se daj najít plocháčeLaugh
maxeem napsal:
Bloodlord napsal:
--------------------------------------------------

Tak to je model "VALDICE"Laugh...ty něco chystáš?!
Posláno:
Začátečník
hrobník napsal:
FrantaOlbort napsal:
Posláno:
Začátečník
FrantaOlbort napsal:
hrobník napsal:
FrantaOlbort napsal:
Ahoj!měl jsem radši použít název vrhací nůž,protože nezničitelný nůž je samozřejmě blbost.Ale k Faraonu.Je vyroben z tankového čepu,délka 280 mm,tl.asi 4mm,šířka čepele asi 20mm.středový hrot, kovová masivní záštita,střenko kožené kroužky průměr asi 20mm,mosazná válcová patka .Váha asi 30dkg.Je ale pouze určen k házení.Mám někde i fotografii ,ale musím ju najít pak se ju pokusím poslat.Jinak s tímto "nožem" jezdí na závody 60% závodníků zhruba.Dá se s ním házet jak za čepel tak i za střenko,což např. při Mistrovství republiky je nutné umět.Ahoj Fery
Posláno:

Pokročilý
Včera jsem si koupil bajonet pro vz. 58.
stál tři stovky a za ty prachy to nemá chybu Večer jsem sním asi dvě hoďky házel a zdálo se mi že jsem se najednou ňák zlepšilHappy líbí se mi že je docela těžkej.Akorát jsem zvědavej jestli a nebo spíš kdy se přerazí.Tuší někdo jak se vyráběly?Mě to pripadá jako doopracovanej odlitek nebo výkovek (což by byl ku*va rozdíl)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2005
4 Hrobník

asi Tě zklamu, jako ostatně i Gespu, ta čepel je jen odlitek. Vím to z časopisu Střelecká Revue z let cca 80, kde tam byl velkej článek o tomto bajonetu a jeho verze, byl tam vyfocenej i jeho odlitek - nálitek byl přímo ve špičce ostří.

vyráběl se s různými rukojeťmi: z bukových hranolů, dřevotřísky, z hliníku...
sorry...
chcete snad žít věčně ?
Posláno:

Pokročilý
jj
nějakou takovou kulišárnu jsem čekal.... ale ty tri kila.... až se zlomí taxe zlomí , aspoň se budu snažit házet pořádně a né jak praseRazz
PANACEA napsal:
4 Hrobník

asi Tě zklamu, jako ostatně i Gespu, ta čepel je jen odlitek. Vím to z časopisu Střelecká Revue z let cca 80, kde tam byl velkej článek o tomto bajonetu a jeho verze, byl tam vyfocenej i jeho odlitek - nálitek byl přímo ve špičce ostří.

sorry...
Posláno:
Začátečník
hrobník napsal:
Včera jsem si koupil bajonet pro vz. 58.
stál tři stovky a za ty prachy to nemá chybu Večer jsem sním asi dvě hoďky házel a zdálo se mi že jsem se najednou ňák zlepšilHappy líbí se mi že je docela těžkej.Akorát jsem zvědavej jestli a nebo spíš kdy se přerazí.Tuší někdo jak se vyráběly?Mě to pripadá jako doopracovanej odlitek nebo výkovek (což by byl ku*va rozdíl)
Slušný článek i s obrázky je ve střeleckým magazínu únor 2004.Zde se píše první bodáky s dřev.střenkou -výkovky,pozdější dobrušované odlitky.Házel jsem s ním taky a taky přerazil ,většinou ve střenku.pak jsem si udělal střenko vlastní konstrukce(s bodákem to však nemá už nic společného myslím tvarem střenka)a je to fajn,Není to jen můj názor ale i kamarádů co nožem hází
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
PANACEA napsal:
4 Hrobník

sorry...
ne že by na tom nějak záleželo, ale proč by mne měla zklamat kvalita (či nekvalita) nějakého bodáku vz. 58, když žádný takový nevlastním? Happy
Jsem patriot, ale léčím se...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum