ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Condor Knives Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 9/5/2012
Hezký večer,
zajímal by mne názor nožomilů na tuhle, dle mého názoru perspektivní značku. Sám jsem se stal minulý měsíc šťastným majitelem Parangu www.condortk.com/image/products/CTK412-17HC_2.jpg od týhle značky a spokojenost veliká. Přemýšlím o pořízení nějakého bushcraftu a jejich výrobky, se mi za ty ceny docela líbí. Viděl jsem dřív několik rozporuplných recenzí (viz tady na Knifu na starší verzi Bushloru), ale prý došlo od serie 2011 u jejich výrobků k výraznému zlepšení. Teď osobně se rozhoduju mezi Bushlorem 2011 a Garudou harrisoutdoors.com/shop/wp-content/uploads/2012/06/HOTK-CKK-CTK2545HC.jpg , která sice neni klasickej bushcraft, ale myslím, že tak fungovat může.
Tak prosím o Vaše zkušenosti.
Petr
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
physa napsal:
Hezký večer,
zajímal by mne názor nožomilů na tuhle, dle mého názoru perspektivní značku. Sám jsem se stal minulý měsíc šťastným majitelem Parangu www.condortk.com/image/products/CTK412-17HC_2.jpg od týhle značky a spokojenost veliká. Přemýšlím o pořízení nějakého bushcraftu a jejich výrobky, se mi za ty ceny docela líbí. Viděl jsem dřív několik rozporuplných recenzí (viz tady na Knifu na starší verzi Bushloru), ale prý došlo od serie 2011 u jejich výrobků k výraznému zlepšení. Teď osobně se rozhoduju mezi Bushlorem 2011 a Garudou harrisoutdoors.com/shop/wp-content/uploads/2012/06/HOTK-CKK-CTK2545HC.jpg , která sice neni klasickej bushcraft, ale myslím, že tak fungovat může.
Petr

Ahoj a díky za založení vlákna. Několik postřehů, třeba ti to pomůže při rozhodování.
Pořídil jsem si Condor bushlore - novější verzi, potřeboval jsem (chtěl jsem) nějaký univerzální, cenově dostupný a odolný nůž (740,- Kč bez pošty - RVC Klement). Přišel zalakovaný (čepel) a střenky byly na můj vkus moc světlé takové surové. Vím, že časem by dostaly patinu, ale krapet jsem jí pomohl.
V ruce seděl, ale zadní úchop nože, byl na mojí ruku dost široký. Provedl jsem pár úprav na noži a na pouzdře a nemohu si stěžovat. Výborný a spolehlivý kamarád do nepohody, uhlíkovka chce špek a když zvládneš nepatrně nabrousit ostřejší úhel fasety do zrcadla tak řeže jako ďas. Papír odskakuje.
Ručka - ponořená do fermeže za stále teploty - 24 hod, dále otření do sucha a potření teplým včelím voskem, otření a lihové mořidlo - palisandr co zvláne dále krém černý na boty. Výsledek sametový úchop. Pouzdro - lih. mořidlo palisandr co zvládne spíše víc po vyschnutí černý krém na boty + indulona.
Ke Garundě jen asi tolik - vypadá dobře, ale má docela dlouhou ručku a píšťalka se sní bude dělat asi dobře. Ještě na závěr, když jsem to dodělal a byl jsem spokojený vylezl nový model Condor Kephart s upravenou ručkou .. ty dvě tečky tam nejsou jenom tak. Hezký podvečer a šťastnou ruku při rozhodování.

kasper vložil tyto přílohy:
ctk23243HC.jpg
P1040099.JPG.jpg
P1040101.JPG.jpg
P1040102.JPG.jpg
condor_uchop.jpg.jpg
condor_upravy.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
kasper napsal:
physa napsal:
Hezký večer,
Petr

Ahoj a díky za založení vlákna. Několik postřehů, třeba ti to pomůže při rozhodování.
Pořídil jsem si Condor bushlore - novější verzi, potřeboval jsem (chtěl jsem) nějaký univerzální, cenově dostupný a odolný nůž (740,- Kč bez pošty - RVC Klement). Přišel zalakovaný (čepel) a střenky byly na můj vkus moc světlé takové surové. Vím, že časem by dostaly patinu, ale krapet jsem jí pomohl.
V ruce seděl, ale zadní úchop nože, byl na mojí ruku dost široký. Provedl jsem pár úprav na noži a na pouzdře a nemohu si stěžovat. Výborný a spolehlivý kamarád do nepohody, uhlíkovka chce špek a když zvládneš nepatrně nabrousit ostřejší úhel fasety do zrcadla tak řeže jako ďas. Papír odskakuje.
Ručka - ponořená do fermeže za stále teploty - 24 hod, dále otření do sucha a potření teplým včelím voskem, otření a lihové mořidlo - palisandr co zvláne dále krém černý na boty. Výsledek sametový úchop. Pouzdro - lih. mořidlo palisandr co zvládne spíše víc po vyschnutí černý krém na boty + indulona.
Ke Garundě jen asi tolik - vypadá dobře, ale má docela dlouhou ručku a píšťalka se sní bude dělat asi dobře. Ještě na závěr, když jsem to dodělal a byl jsem spokojený vylezl nový model Condor Kephart s upravenou ručkou .. ty dvě tečky tam nejsou jenom tak. Hezký podvečer a šťastnou ruku při rozhodování.

Zapoměl jsem říct, že to pouzdro jsem vyvložkoval, teď se ten nůž nedá vyklepat ani náhodou. 3 mm kůže + herkules 2x nanesený, drží jako šlak. Jen povyjede, ale absolutně nevypadne, to bych musel padat ze skály.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/5/2012
Dík moc za reakci, přijde mi že za ty prachy jsou ty nože dost nedoceněné. Když jsem na Kephart koukal, tak mi ten Bushlore stejně přijde lepší, takovej bushcraft, kterýho mi nebude moc líte když se s ním něco stane a na druhou stranu vypadá bytelně. Pokud by někdo Garudu měl tak bych chtěl vidět fotky v reálu, na promo fotkách vypadá přece jenom dost military.
Jinak moc pěkná úprava.
Posláno:

Štamgast
physa napsal:
Dík moc za reakci, přijde mi že za ty prachy jsou ty nože dost nedoceněné. Když jsem na Kephart koukal, tak mi ten Bushlore stejně přijde lepší, takovej bushcraft, kterýho mi nebude moc líte když se s ním něco stane a na druhou stranu vypadá bytelně. Pokud by někdo Garudu měl tak bych chtěl vidět fotky v reálu, na promo fotkách vypadá přece jenom dost military.
Jinak moc pěkná úprava.

Díky, je to jen na tobě, mě slouží perfektně.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/20/2009
Děkuji Kasperovi za pěkné odprezentování bushlore a za návod, jak z polotovaru udělat funkční a hezký nůž. Mě víceméně oslovil nový Kephart. Možná bych ho nenechal jenom tak "surový", ale trošku bych ho vylepšil. Co myslíte, bude to stát za námahu? Teď ještě se pokusím vložit fotku svého záměru.

Mirino vložil tyto přílohy:
110.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Mirino napsal:
Děkuji Kasperovi za pěkné odprezentování bushlore a za návod, jak z polotovaru udělat funkční a hezký nůž. Mě víceméně oslovil nový Kephart. Možná bych ho nenechal jenom tak "surový", ale trošku bych ho vylepšil. Co myslíte, bude to stát za námahu? Teď ještě se pokusím vložit fotku svého záměru.

To si piš.Grin Kdybych narazil na tento nůž před Bushlorem tak jdu do něho, ale teď mám nůž podle svých představ. Splň si je - budeš mít radost. (kde jsi ho prosím tě koupil? Je to ten s upravenou ručkou a přechodem ostří?)
Posláno:
Pokročilý
No, já jsem ho ještě nekoupil. To, co je na fotce je jen grafická úprava-ano, toho novějšího modelu. Oproti bushlore se mi právě líbí a na přípravu potravin zdá jako vhodnější právě ten plochý výbrus. Štípání suchých klacků nožem mě nijak nebere. Práce s dřevem se u mě omezuje na prut na špekáčky a podobné.

101.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Mirino napsal:
No, já jsem ho ještě nekoupil. To, co je na fotce je jen grafická úprava-ano, toho novějšího modelu. Oproti bushlore se mi právě líbí a na přípravu potravin zdá jako vhodnější právě ten plochý výbrus. Štípání suchých klacků nožem mě nijak nebere. Práce s dřevem se u mě omezuje na prut na špekáčky a podobné.

Souhlasím má jiný výbrus. Proto jsem si upravil čepel a výbrus na tom svým.
viz. domácí úpravy továrních nožů .... poslední nahoře (nějak se mi nedaří tam dát odkaz).
Posláno:
Pokročilý
V kulinářském koutku Dixie prezentoval dvě zajímavé věci. Parádní žrádlo a použité nářadí. Nechtěl jsem to psát tam, tak to napíšu sem. Nenašlo by se pár slov o zkušenostech s použitým vercajkem? Admire
Možná nebudu sám, koho by to zajímalo.

Condor_002.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/3/2007
Nooo...Kephart má hnusný černění, ostrý hrany na ručce, (nic co by smirek a chvilka času nezvládla..Happy ) ale i slušnou uhlíkovku, výbornej úchop, je lehkej, obratnej, v kuchyni jako doma, v lese jakbysmet.Grin
Ještě mi nesedělo lakovaný pouzdro k jeho rustikálnímu vzhledu, tak jsem mu spíchnul "jakostarej" futrálek. Wink
Rozhodně koupi nelituju, naopak, moc mě Kephartík baví.Ok

Dixie vložil tyto přílohy:
Condor_007.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/23/2013
už jsem to sem dneska dával do jinýho vlákna, ale nevšimnul jsem si, že je tu solo Condor chlívek, tak snad to nejni proti pravidlům. v pondělí jsem si došel k Šulcovi pro Hudsona. no jak jsem to vzal poprvé do ruky, tak málem letěl, polní lopata jak vyšitá, ale nakonec se mi ho zželelo a trochu jsem ho potunil.
ručka ofidlaná akorát do pazoury + olej a vosk. díra na sichršpagát. ten ohavnej "ani kočka ani pes" výbrus nahradil slušnej konvex. zeštíhlená cca čvrtina čelepe ke špici. falešný ostří nahoře. zredukovaný /vybraný/ rikaso, aby šlo kudlu chytit blíž k těžišti. řeže, seká jako ďas, paráda. nakonec spokojenost za ty kačky.
v tejdnu dorazil buškraft pětipalcák. zase zlej neotesanec, tak na něj hned zejtra hupnu.

Puruša vložil tyto přílohy:
P1011237.JPG.jpg

panta rhei
Posláno:
Pokročilý
No to rád slyším, protože ho mám objednaný. Přesně na tebou popsané účely. Trochu jsem se bál kvality oceli ve smyslu výdrže...ale už se nebojím. Nějaké ty úpravy jsem předpokládal, už když jsem ho objednával. A pouzdro asi taky nějak oamortizuju. V každém případku jsi mně pozdvihl náladu. DěkujuAdmire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/22/2008
Udělal jsi z toho úplně jinou kudlu Ok Až na to falešný ostří .... který nemusím... moc pěkný.
Posláno:

Začátečník
takže, Condor Bushcraft pětipalec Wink
první fotka je v 10 dopolko, zbytek je k obědu..
ještě večer napustit ručku voskem a trochu meditace při broušení a básta!
cca 800,- + 2 hodinky čiré extáze Razz

Puruša vložil tyto přílohy:
P1011249.JPG.jpg
P1011251.JPG.jpg
P1011254.JPG.jpg
P1011255.JPG.jpg
P1011258.JPG.jpg

panta rhei
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...hezky udělaný...Ok první hezkej condor a za ty kačeny tím spíš...
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Začátečník
díkes! Admire hlavně ta slast si tu kudlu udělat přesně do ruky! já Condory beru jako slušnej polotovar s potenciálem pro zábavu při úpravě plus užitná hodnota k tomu. bavěj :) nemám s tímhle řemeslem žádnou zkušenost, proto i oceňuju, že nemusím mít žádnej stres pokud by se něco úplně nepovedlo, vzhledem k ceně.
panta rhei
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/22/2010
... Ok ... Opravdu se Povedla - Teď to je pořáná Buřtka ... Není nad to , když Ručka sedí - Jak Pr... na Hrnci ... Wink ...

LIONSTEEL
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/21/2013
Paráda, vypadá jako nůž jiné cenové kategorie Happy Ok

Jo a zítra mi má dorazit mále bowie http://www.noze-nuz.com/condor/CTK3104HC.php tak sem potom něco hodím....
Posláno:
Pokročilý
Velice povedená úprava. Prý "nemám zkušenosti"Laugh Bez obav bych použil minulý čas.
Ještě tak odvrtat ten poslední nýtek a místo něj vlepit - roznýtovat trubičku.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum