ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Condor Knives Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/7/2011
Pacifista napsal:
Tak nový přírůstek u mne doma.Nejdříve jsem váhal,ale nakonec zůstal,salvádorec.Rád bych upozornil na velmi dobrý úchop,drží se opravdu dobře (mám větší ruce a často s tím mívám problém).Hoši ze Střední Ameriky k tomu dali i pěkné kožené pouzdro,bohužel u mého v něm nůž moc dobře nesedí.Budu muset udělat nějaké úpravy,jinak bych měl strach že nůž ztratím.
Každopádně celkově solidní set fullgang nůž s koženým pouzdrem za dobrou cenu,takový dělník do lesa nebo na farmu by se také hodil.Happy

Jak se kudel dlouhodobě osvědčil? Vyřešil jsi to pouzdro? Pokukuji po něm a potřeboval bych slyšet, že je úplně naprd a vůbec ho nepotřebuju... red face
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/21/2013
Nemáte tady ještě někde Condor Crotalus? Pacifista je už dlouho off. Crotalus se mi vzhledově moc líbí, pořádná kudla do lesa, ale neměl jsem ho v ruce, tak sháním názory a zkušenosti, plusy a minusy Happy ..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Je to fajn nôž, ako všetky od Condoru. Sú to veru nože na bushcraft, proste do prírody. preferujem skôr drevo a nečiernenú čepeľ, ale tento model je aj v tomto prevedení fajn. Akurát púzdro určite nie vo verzii plast, ale koža.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/19/2016
Mam Hudson Bay. Zohnal so ho za 70€. Prevedenie zodpoveda cene, ma par drobnych odflaknuti z vyroby. No za tu cenu je to super noz. Ostrie je dokonca jemny konvex. Jediny problem je velka rucka, pri dlhsej praci, ked je ruka unavena vyklzuje - mozno ho skusim trosku zbrusit.

jaris vložil tyto přílohy:
IMG_2416.JPG.jpg
IMG_2417.JPG.jpg
IMG_2418.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
jaris napsal:
Mam Hudson Bay. Zohnal so ho za 70€. Prevedenie zodpoveda cene, ma par drobnych odflaknuti z vyroby. No za tu cenu je to super noz. Ostrie je dokonca jemny konvex. Jediny problem je velka rucka, pri dlhsej praci, ked je ruka unavena vyklzuje - mozno ho skusim trosku zbrusit.

Prerobiť tú rúčku by podla mňa nemal byť problém, je tam dosť materiálu, tú úpravu si to priamo žiada Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
jaris napsal:
. Jediny problem je velka rucka, pri dlhsej praci, ked je ruka unavena vyklzuje - mozno ho skusim trosku zbrusit.

...stačilo takhle málo a už neklouže ;)

Kožak1 vložil tyto přílohy:
874.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Super, dik hosi. Kozak1 vdaka za foto - oslovim nejakeho noziara.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
mozno to niekoho zaujme-inspiruje prerabky hudson baya z fora bushcraftusa:

https://bushcraftusa.com/forum/threads/condor-hudson-bay-knife-mods-post-your-pictures.203973/

Ok
Posláno:
Pozorovatel
Kožak1 napsal:
jaris napsal:
. Jediny problem je velka rucka, pri dlhsej praci, ked je ruka unavena vyklzuje - mozno ho skusim trosku zbrusit.

Prosim ta, zbrusene mas len drevo al si odobral aj z kovu?
Ak len drevo (a teda len prilozky po stranach) - to dam v poho pilnik/smirgle. A kusok kovu by som stale do +- roviny dal aj od ruky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
jaris napsal:
Kožak1 napsal:
jaris napsal:

Prosim ta, zbrusene mas len drevo al si odobral aj z kovu?
Ak len drevo (a teda len prilozky po stranach) - to dam v poho pilnik/smirgle. A kusok kovu by som stale do +- roviny dal aj od ruky.

Jj ubral sem aji z kovu(viz obr.) Dobrym pilníkemWink to dáš ,je to celkem blátoGrin

Kožak1 vložil tyto přílohy:
82721.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2008
Condor ma pre rok 2017 viacero velmi zaujimavych noviniek... za mna ale vitazom z pomedzi nich je toto:
Co poviete?

fremen vložil tyto přílohy:
CN180410nb.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/8/2017
Nezkouseli jste nekdo objednavat Condor (pro mne by to byl Kephart) od Baryonyxe (baryonyxknife.com)? Na US serverech si ho desne pochvalujou, ze pred odeslanim ty noze prohlidne, dobrousi a prej je fakt peclivej. Ja sice zvladnu jakz takz nabrousit svoje noze (hlavne Mory a Victorinoxy), ale zadnej velkej odvaz to teda neni.

U nas, co jsem koukal, se da Kephart koupit za 1350+ doprava 120=1470Kc (nozenuz).
Z USA o dbaryonyxe by to vyslo (pouzivam aktualni prepocet Paypalu, nuz $55,23 + doprava $22,5) na 1658Kc, resp. 2006 pokud bych schytal i dan.
Takze rozdil 188 nebo 536Kc oproti CZ.

Tak jestli nekdo nemate nejake ceske zkusenosti s touhle firmou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Máš možnosť kúpiť si len čepeľ. Je to full-tang, takže dorobiť rukoväť by si určite zvládol.
Majú ju na https://www.kniland.cz/outdoorove-noze/cepel-na-nuz-condor-kephart/
Majú dobré referencie, tiež som už u nich objednával a bol som spokojný.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/30/2014
RedneckBear napsal:
Nezkouseli jste nekdo objednavat Condor (pro mne by to byl Kephart) od Baryonyxe (baryonyxknife.com)? Na US serverech si ho desne pochvalujou, ze pred odeslanim ty noze prohlidne, dobrousi a prej je fakt peclivej. Ja sice zvladnu jakz takz nabrousit svoje noze (hlavne Mory a Victorinoxy), ale zadnej velkej odvaz to teda neni.

U nas, co jsem koukal, se da Kephart koupit za 1350+ doprava 120=1470Kc (nozenuz).
Z USA o dbaryonyxe by to vyslo (pouzivam aktualni prepocet Paypalu, nuz $55,23 + doprava $22,5) na 1658Kc, resp. 2006 pokud bych schytal i dan.

Radsej to skus odtial...
https://www.kniland.sk/outdoorove-noze/noz-condor-kephart/
Ceny maju dobre a mam s nim dobre skusenosti.... a ani clo neplatís...
Posláno:
Pozorovatel
Papabear napsal:
RedneckBear napsal:

Radsej to skus odtial...
https://www.kniland.sk/outdoorove-noze/noz-condor-kephart/
Ceny maju dobre a mam s nim dobre skusenosti.... a ani clo neplatís...

Diky za tip! Happy

Oni taky kontroluji noze pred odesilanim? (Ptam se proto, ze ten Baryonyx jo a NozeNuz vyslovne pisou, ze ne.) A premyslim, jestli mam pocitat s tim, ze kniland.sk a kniland.cz maji pripadne stejnou kvalitu sluzeb ...
Posláno:
Pozorovatel
cykloturista napsal:
Máš možnosť kúpiť si len čepeľ. Je to full-tang, takže dorobiť rukoväť by si určite zvládol.
Majú ju na https://www.kniland.cz/outdoorove-noze/cepel-na-nuz-condor-kephart/
Majú dobré referencie, tiež som už u nich objednával a bol som spokojný.

Diky za tip. Happy

Udelat prilozky bych mel zvladnout, ale jiste to nevim - a chci si udelat radost, nez se nasr- tim, jak mi to nejde. Laugh
Posláno:

Pokročilý
Ahojte!

Neviete niekto, ako je riesene "kladivo" na konci full tang nozov od condoru? (ako je tam prichytene, resp. aku odolnost by to malo mat...

Vdaka!

fremen vložil tyto přílohy:
ctk1805_10det4.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Pekna uprava nešmuku na tracker ...
https://bushcraftusa.com/forum/threads/trackmuk.120956/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Panebože, co je na tom pěknýho? Confused
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:

Pokročilý
Tracker je prakticky... viem, ze sa to od pohladu nezda. Ani mna nejako neoslovoval, kym sa mi nedostal do ruky a nezacal som s nim robit. Ale to si musi kazdy vyskusat sam a predsa...kolko ludi, tolko....(nozov) Grin
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum