ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Dotaz II. Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 7/31/2016
miloslav.zítek napsal:
Hlavně si ji uvaž na špagátek - potápět se pro kudlík by asi šlo špatně..... Nebo, jak jsme mívali "šťoucháky" na smyčky při lezení na pískovci, gumicukový lanko.

Jo jo v Labáku se dobře leze 😉
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/4/2009
Ahoj, nevím kam to dát - tak zkouším sem.

Potřebuji vyrobit čepel na tovární nůž. Mat. RWL34, délka čepele cca 85mm, clip point. Stávající spear point se mi na tomhle noži nelíbí.

Poradíte nějakého nožíře, který má čas a chuť se do toho pustit?

Díky

P.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2010
Zibral som aj Enduřu aj Voyager... Sog powerplier....aby som nic nepodcenil...a v poste mam Military 😃...len ma mezi, ze som foma nechal mojho Godfathera
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/29/2019
Zdravím.
Mám malý dotaz: máte někdo zkušenosti s touto čepelí (https://www.jatagan.eu/cepele-a-oceli/bowie-gut-hook-140) ?
Chtěla bych si pořídit nějaký polotovar na domácí dodělání rukojeti nebo střenek.
Mám dva favority, jeden je zmíněn nahoře, a druhým je stavebnice Mikov na ten úplně nejzákladnější nůž Predator. Projela jsem si pár diskuzí o tomto noži a dost často se tam vyskytovalo, že se rychle tupí a způsob broušení nože se nehodí na např. krájení chleba atd.
Přeji příjemný zbytek víkendu.

PS. Jestli by někdo z vás, zkušenějších, měl tip na dobrou čepel / polotovar nože do 1500 Kč, určitě dejte vědět, ráda rozšířím obzory Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Zdravím, na lamnia.com je výběr výběrovýOk a na Jataganu je výborná čepel z D2 Enzo Badger a ta fakt je super. Už jsem strojil čtyři do dřeva a i s parohem a nůž co z toho vyjde, je fakt dobrej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj skús pozrieť aj Kniland cz. dajú sa tam kupiť čepele od vyrobcu nožov Condor myslím že za slušnú cenu .Mne sa najviac páči woodlaw jednoduchá super na prvý pokus .(môj názor)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/29/2019
Moc vám děkuji za tipy!Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... osobni zkusenost nemam, ale zrovna minuly tyden se jeden nozir na FB zminoval o stavebnici Predatora, sestavoval to pro kamarada a ze to zrovna neni, diky tomu nytovani, vhodna zalezitost pro zacatecniky Sad
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/24/2018
Hledám prosím nůž odolný mořské vodě - pevný.
Prosím poraďte. Spyderco nemá zrovna teď nic co by se mi líbílo.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Jestli je to na potápění, tak potápěčský nůž (diving knife).
Jestli je to jen k vodě, nebo na loď, tak bych koupil nějaký levnější nerez s plastovou rukojetí (Mora, Fiskars, apod.) Týden u moře vydrží, stačí jen opláchnout a otřít. Hlavně ti ho nebude líto, když ho utopíš Happy Vozím na jachtu čínskou moru a drží.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/24/2018
tomas72 napsal:
Jestli je to na potápění, tak potápěčský nůž (diving knife).
Jestli je to jen k vodě, nebo na loď, tak bych koupil nějaký levnější nerez s plastovou rukojetí (Mora, Fiskars, apod.) Týden u moře vydrží, stačí jen opláchnout a otřít. Hlavně ti ho nebude líto, když ho utopíš Happy Vozím na jachtu čínskou moru a drží.

je to pro tátu k narozkám, každej rok jezdí na moře a pořád si stěžuje, že tam nic nevydrží, zuby nemá moc rád
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Tak jestli je to dárek, zkus kouknout po něčem z titanu, ten nemá s mořskou vodou problém.
Zvaž ale taky negativa: horší brousitelnost, je lehký a není magnetický...
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
"Starému", vojenskému UTONu mořská voda neublíží, vyzkoušeno. Jen se s ním nesmí z útesu páčit zévy - zlomil jsem ho (rupnul v první třetině čepele, tam co končí falešné ostří). A chtělo by to pouzdro z kydexu. Měl jsem jednoduché "náhradní", řádně promaštěné, kožené (NE originál), ale sůl s ním rychle zatočila... Pro práci na palubě lodi či na plážích je ovšem podle mne tenhle nůž naprosto vyhovující. Ovšem nevím, zda je jako dar dostatečně reprezentativní. Je "pouze" praktický...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Co nože Myerchin:
https://myerchin.com/

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Ty vypadají zajímavě.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2016
Mám dotaz a prosbu. Rozbil jsem si plastové pouzdro na SANRENMU 7130FUI-SH FIXED NECK KNIFE a nevíte, kde by se dalo koupit jiné, případně, neprodáváte někdo? Klip je ok, jen pouzdro prasklo... a nevim proč Evil
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2012
… si myslí, že by takové pouzdro mohl vyrobit z kydexu někdo šikovný z tohoto fóra ...
...doufej v nejlepší, počítej s nejhorším...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2016
Dík za inspiraci... Najde se někdo šikovný? Prosím?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/17/2019
Ahoj možná Prapor. Zkus ho kontaktovat..
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=profile&u=1566
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Madriguera napsal:
Dík za inspiraci... Najde se někdo šikovný? Prosím?

Pri troške dobrej vôle Ti ho spavý ktoríkoľvek nožiar čo pracuje z kydexom.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum