ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Coldsteel - I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2011
pochybuju, že někdy bude vůbec nějakej zavírak co by mohl nahradit pevnej nůž. Ale stačí dát do youtube pocket bushman a vyjede ti nějaký video s jeho failem.
Muj názor je že mnohem víc práce by jsi udělal s nožem co bude mít TriAd lock než s PB
Sharp blade, sharp mind.
Eat Survive Reproduce
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Jasne nemyslel jsem zadny extremni survival, ale neco do prirody. Neco nastipat na ohen, nakrajet atd. Libi se mi jeho velikost a zaroven absolutni jednoduchost. Navic za ty penize to je podle me dobry kup
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/11/2010
No, normální bushman je ke svý ceně dosti adekvátním nožem a hlavně hodně snese, já si myslim, že s tím "pocketem" bys chybu neudělal, jediné zavíráky od CS - které by snad jen z části nahradily pevný nůž budou ty největší jako Rajah II, Espada XL... (navíc mají backlock pojistky)

S Rajahem ll se určitě dá něco naštípat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/15/2008
Pocketbushmana vlastnim uz nejaky ten rok- jeden cas som ho nosil ako EDC- je az genialne stihly- zmesti sa do kazdeho vrecka a vobec netlaci. Poistka je dost pevna- skusal som s tym aj battoning red face (viem, ze by som nemal)- ale ustal to bez akychkolvek problemov a vzniknutej vôle. Boli to nejake konare o priemere asi 5-10cm, cize nie az taky prasacky battoning. Co sa tyka cepele, ma velmi vhodny, konzervativnejsi tvar, dobre sa s nou pracuje. Na otvaranie si treba zvyknut, ide tahsie ale da sa jednou rukou... zatvaranie musis dvoma. Celkovo tento noz hodnotim velmi pozitivne... urcite nim neurobis chybu.
Posláno:

Štamgast
Je to trochu mimo, ale: když se podíváš na bushmana v akci na knifetests: http://knifetests.com/page3.html a pak na: http://knifetests.com/page10.html kde ho užívají, jako hrot kopí a střílejí do televizeLaugh , tak opravdu věřím, že CS se u své zavírací verze konceptu - jednoduchosti a skoro "nezničitelnosti" - v jisté míře určitě drželo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
MONOLITH napsal:
....které by snad jen z části nahradily pevný nůž budou ty největší jako Rajah II, Espada XL... (navíc mají backlock pojistky
Spíš bych to viděl na triadlockWink Mám spartana a ta pojistka i nůž celkově se jeví jako ku....ky odolnáOk ,ale pevnej asi nikdy nenahradíNoNoNo
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Štamgast
Triadlock ? Aha, tak to jsem přehlédl, nicméně ta odolnost je na místě, k tomu bych pak třeba volil zrovna CS kukri z SK5, nebo skvělou Kabarovskou, jako doplněk.

Nicméně tohle jsou už opravdu velké zavíráky, já mám rád tak čepel do těch 8-9 cm.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/8/2003
Scharf napsal:
...dát do youtube pocket bushman a vyjede ti nějaký video s jeho failem...

Pokud máš na mysli tohle (dva roky starý!) video, tak by bylo fér uvést, že selhání mělo na svědomí chybné úložiště pružiny, což Cold Steel vzal na vědomí a odstranil. Současné modely už tuto vadu nemají. Někdy je fajn nevěřit hned prvnímu, co najdu a zkusit pohledat víc informací...

Nejsem ani fanda CS (ačkoli tri-ad lock považuji za geniální systém, který se mi na mém Lawmanovi velmi osvědčil), ani vlastník Pocket Bushmana (příliš tenká ručka na můj vkus), ale tohle jsem prostě musel uvést na pravou míru Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
To že CS opravil svou chybu mě přesvědčilo a jdu do něj. Děkuji za info a časem něco napíšu. Ok
Posláno:

Štamgast
I když má CS občas takový spektakulární přístup a "divokou reklamu" osobně věřím, že jsou to obecně skvělé nože Cool , takže bych do toho taky šel.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/10/2011
Dendorric napsal:
Scharf napsal:
...dát do youtube pocket bushman a vyjede ti nějaký video s jeho failem...

Pokud máš na mysli tohle (dva roky starý!) video, tak by bylo fér uvést, že selhání mělo na svědomí chybné úložiště pružiny, což Cold Steel vzal na vědomí a odstranil. Současné modely už tuto vadu nemají. Někdy je fajn nevěřit hned prvnímu, co najdu a zkusit pohledat víc informací...

Nejsem ani fanda CS (ačkoli tri-ad lock považuji za geniální systém, který se mi na mém Lawmanovi velmi osvědčil), ani vlastník Pocket Bushmana (příliš tenká ručka na můj vkus), ale tohle jsem prostě musel uvést na pravou míru Happy

což tohle jsem zrovna nemyslel, ale jiný video kde je již ta upravená verze a u ní došlo ke zlomení čepele, ale proto jsem taky nedával žádnej link ani komentář k tomu, at si člověk všecky ty videa vyjede sám a sám si taky udělá názor
Sharp blade, sharp mind.
Eat Survive Reproduce
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/4/2009
chalani čo hovoríťe na RAJAH III ? máťe niekto skúsenosť ?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
Mám ho zhruba půl roku a jsem z něj stále docela nadšený.
Není příliš řezivý, ale zato je sympaticky robusní a naprosto bez vůlí.
Pokud chce někdo nepříliš drahý odolný zavírák, který vydrží tvrdší zacházení, tak za ty peníze IMHO dobrá volba.
Posláno:

Štamgast
Přihoď nějaké foto.Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
Před časem jsem o Rajahu něco málo napsal, i nějaké fotky tam jsou, dá se to snadno vygooglit Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
Tak jsem si trochu hral Happy, necht je to pro Vas inpiraci ci jen pro poteseni oka...

DrU2 vložil tyto přílohy:
P1100462.JPG.jpg
P1100455.JPG.jpg
P1100458.JPG.jpg
P1100459.JPG.jpg

Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
zordon napsal:
pěkná práce Applause

Diky, je to jen takova blbina, ale jsem rad, ze se libiHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Ahojda.
No dobrý Ok . A je to doufám 29XXC. Také si s ním teď hraju Happy
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Kiwi napsal:
Ahojda.
No dobrý Ok . A je to doufám 29XXC. Také si s ním teď hraju Happy

AhojHappy
jasny je to ten nejvetsiCool
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Nechal jsem si odbrousit tanto na COLD STEEL VOYAGER LOCKBACK LG PLAIN TANTO pěkně do obloučku proti hřbetu, aby to ladilo. Tak jsem zvědavej na výsledek.To žebírko může být problém. Ale Jino tvrdil, že to jeho brusič zvládne.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum