Fórum
MIKOV II. - historie i současnost Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2013
Mikov 21.století.. to sem zvědav teda :)

" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/5/2013
Staronový Elipt. 12c27 a dural na ručce. Ještě nás čekají dvě "novinky" Laugh

Blue Line vložil tyto přílohy:
FB_20180307_16_38_41_Saved_Picture.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Popojedem...Mikov Princ

FB_20180308_17_27_13_Saved_Picture.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Uvidime, jake budou ceny. Jinak se mi ale novinky libi. Asi budu potrebovat Huberta a Elipt.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Ten princ má byť outdoorový model? Neslúži náhodou tá zahnúta čepeľ na vyvrhnutie zveri?
Elipt vyzerá zaujímavo..
Posláno:
Pozorovatel
Jo jo, ta prohnutá čepel s tupou špičkou je párák a víceméně jediné její využití je při vyvrhování zvěře....no ale i lov se dá považovat za outdoor aktivitu Happy

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
To áno.
Len je to trochu zvláštne, keď majú aj radu hunting v ktorej je aj hubert s rovnakými nástrojmi ako tento. Ale to je ken slovičkárenie.
A co vznikne pri krizeni praktika a fixira..? No predsa princ! Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
A s tímhle jedou do Němec ????!!!!????
Posláno:
Pozorovatel
No měli by si kluci z marketingu udělat pořádek v tom, komu je daný nůž určen a jakou skladbu nástrojů obsahuje...

Nechtěl jsem to sem psát, než dneska zveřejní tu poslední novinku.
Ale když pominu Elipt, který je znám už od loňska, tak mi to přijde, jako by vysypali na stůl všechny součástky zavíráků, co teď vyrábějí, a zkusili z toho poskládat "nové" nože.

Hubert = Crocodile (243-NH-1) + pilka z Praktika + párák z Fixira
Princ = Praktik s pilkou + párák z Fixira

Jsem zvědav s čím přijdou dneska.
Posláno:
Pozorovatel
Čekal jsem všechno možné, ale tohle fakt NE

FB_20180309_15_47_47_Saved_Picture.jpg
FB_20180309_15_48_01_Saved_Picture.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Ty barevný rybičky maluje jedna šikovná dáma z Mikulek.
Posláno:

Štamgast
Tyhle malovane ryby se daji koupit uz nekolik let. Oznacovat to za novinku je zvlastni.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/9/2013
..ale ne s tou "parádní" kytičkou na kroužku Laugh
to je zase výsměch a už se těším na ty cenyNoNoNo Oh No
Posláno:

Štamgast
Pred par lety v Pribrami jsem je videl i s nejakou ozdobou. Jestli to byla presne tato, nevim. Jinak na internetu jsou k dostani za 800 Kc!?!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Sakra ja chci Predatora II. Sroubovanyho, rozebiratelnyho a perfektne slicovanyho a bez vuli. Nekompromisniho a dokonalyho. Ruzny tvary cepeli treba z M390 a strenky z G10 nebo mikarty nebo carbonu. A ze to bude stat to co Microtech Cobra nebo i vic? Tak jasne ze bude protoze kvalita holt neco stoji a dobra prace taky. Nechci postopadesaty recyklovanyho Fixira s jinym nazvem, chci neco jako Lion Steel Roundhead. Z nejaky nadupany superhyper praskovky a spoustou titanu Happy. Chci specialni edici Utonu. S mikartovyma strenkama a oceli typu 3V nebo Sleipnir s DLC a kydexovym pouzdrem. Ze muzu mit pocmaranou rybicku? Parada. Jo a Elipt. Pred 20ti lety by to byl asi trhak. Pred 10ti lety by to mohlo mit slusny uspech. Bohuzel se pise 2018 tak se probud Mikove Sad. Nejak nevim jestli se pri pohledu na ty "novinky" smat nebo plakat Sad.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/27/2014
3dfx4eva - myslím, že se nikdy nedočkáme. Kvalifikovanou pracovní sílu v ČR, která dovede vyrobit kvalitu a konkurenceschopnost, v Šluknovském výběžku už nikdy neseženou. Těžko říct, jestli mají na investice do výroby.

Osobně bych začal nejdříve výstupní kontrolou - občas dostanu nápad si nějaký nový Mikov pořídit - samozřejmě pouze v obchodě.
Hiker ? Popružení proti pojistce snesu, ale všechny v krámě s boční vůli jak prase? U 2 ze 4 ks dokonce zavřete čepel pouhým silnějším zatlačením, nemusíte ani čepelí mlátit o nějakou hranu.
Nerez Stovka - ok, není gravírovaná, to pochopím - ale, že jediný kus vůbec, ale vůbec "necvaká" , a nástroj na místo musíš dotlačit tlakem, těžko se nepohybuje, každá příložka jiná tloušťka, ostré hrany ? To mi hlava nebere.
A to jsem se kasal, jak pořídím Patrona.

Podle mě by stačilo zredukovat portfolio (mimochodem podle webu už Adlery vůbec nenabízí), a dělat nože prostě pořádně.
A pak teprve růst.
Dobře, v ČR nejsou všichni nožopacienti, je tu spoustu lidí, co počítá každou korunu, ale většina si určitě připlatí za kvalitu, notabene, když jejich ceny např. oproti Vinoxu zase tak nízké nejsou.

Jestli budou ty novinky vyrobeny kvalitně, tak nějak pochybuji.
Pakliže ale ano, tak to bude svědčit jen o neochotě jiné produkty dělat také dobře, a to mě jako zákazníka moc nebaví, že bych viděl, že jen "nechtějí", a moji podporu mít nebudou.

Přitom na FB mají 10 tis. přátel, určitě fanouškovská skupina je veliká. Tahle značka má potenciál. Ale stačí se zajet podívat osobně do Mikulášovic (byl jsem tam včera), a pochopíte vše (nechci se nikoho prosím zde dotknout...), ale ten kraj dnes na první pohled vypadá neprosperující... velice by mne překvapilo, kdyby odtud chodily prvotřídní nože.
Příroda ale nádherná.

hnz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2013
3dfx4eva napsal:
Sakra ja chci Predatora II. Sroubovanyho, rozebiratelnyho a perfektne slicovanyho a bez vuli. Nekompromisniho a dokonalyho. Ruzny tvary cepeli treba z M390 a strenky z G10 nebo mikarty nebo carbonu. A ze to bude stat to co Microtech Cobra nebo i vic? Tak jasne ze bude protoze kvalita holt neco stoji a dobra prace taky. Nechci postopadesaty recyklovanyho Fixira s jinym nazvem, chci neco jako Lion Steel Roundhead. Z nejaky nadupany superhyper praskovky a spoustou titanu Happy. Chci specialni edici Utonu. S mikartovyma strenkama a oceli typu 3V nebo Sleipnir s DLC a kydexovym pouzdrem. Ze muzu mit pocmaranou rybicku? Parada. Jo a Elipt. Pred 20ti lety by to byl asi trhak. Pred 10ti lety by to mohlo mit slusny uspech. Bohuzel se pise 2018 tak se probud Mikove Sad. Nejak nevim jestli se pri pohledu na ty "novinky" smat nebo plakat Sad.

nedělá to microtech?.))
Hezkej den..
...A bude hůř...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
hnz napsal:
nedělá to microtech?.))

Jo bohuzel dela - teda presneji delali, nevim jak ted. A nechavali si to velmi dobre zaplatit Sad. Holt obchod je obchod a kdyz dokaze Mikov za ctvrt stoleti prijit s uzasnymi vylepsenimi 420>>440B>>N690/DLC tak proc ne?

Tibb:
Presne jak pises. Je mi jasny ze zazrak a konkurence plne schopny produkt od nich cekat nelze ale je desivy kdyz nova Stovka vypada stejne ale spis o trochu hur nez jeji pra-predek koupeny nekdy zacatkem devadesatych let nebo jeste driv Sad. A je to o to smutnejsi kdyz clovek vidi ten potencial a fanouskovskou zakladnu.

hnz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2013
3dfx4eva napsal:
[quote=hnz]nedělá to microtech?.))

já s tím problém nemám.. když to češi neuměj tak at to trhu dá někdo jinej
Hezkej den..
...A bude hůř...
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
hnz napsal:
...když to češi neuměj tak at to trhu dá někdo jinej

Jo, ten všemocný "trh"... A konzum... Mě to naopak přijde tak nějak líto, že těch pár posledních firem, které ještě zůstaly v českých rukou ("zlaté české ručičky" se říkávalo...) není schopno využít potenciálu (šikovnosti, nápaditosti i pracovitosti) našich lidí. A není to zdaleka jen Mikov, vidím to i v jiných fabrikách kolem sebe. Ovšem chápu, když se budeme chovat jako tupci, "globalizace" nás převálcuje...

Omlouvám se za OT.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum