ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prezentace našich sbírek Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/27/2013
2vladmora
to se tak hezky čte Happy ... ale máš smůlu, i levných může být hodně, pak se začne měnit kvantita v kvalitu ... a tak Laugh Laugh
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/28/2020
2Chloupek
Je to strasne lakave nakupovat stale ale nechcem na ukor rodiny minat peniaze na moje hobby Laugh ale tak urcite ak budu peniazky nazvys tak si doprajem nieco drahsie,ale potom mi to bude luto pouzivat aby som take drahe nepokazil alebo neopotreboval Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/20/2014
Sbírka Mikov OTF. Happy

RomanPP vložil tyto přílohy:
20200205_205134.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/10/2007
Ahoj, poprosim o radu.
Chci si udelat poradek a lip i na pohled doma vystavit noze. Prosel jsem cely vlakno a web. Libi se mi tohle (viz obrazek) bohuzel jsem v Cechach nenasel vyrobce. Sam asi dokazu udelat, ale chybi mi pro dobry vysledek protahovacka, frezka atd.
Prosim, nemate tip? Nebo nedokaze nekdo vyrobit? (Dub, nebe orech)
Diky moc P

pilgrim vložil tyto přílohy:
CF19793A_A254_41E9_A4C5_F71869873F0F.jpeg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/12/2019
pilgrim napsal:
Ahoj, poprosim o radu.
Chci si udelat poradek a lip i na pohled doma vystavit noze. Prosel jsem cely vlakno a web. Libi se mi tohle (viz obrazek) bohuzel jsem v Cechach nenasel vyrobce. Sam asi dokazu udelat, ale chybi mi pro dobry vysledek protahovacka, frezka atd.
Diky moc P

To by mě taky zajímalo - klidně i verzi jen na stůl kam by se to dalo seskládat :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
D0M0VNIK napsal:
pilgrim napsal:
Ahoj, poprosim o radu.
Diky moc P

To by mě taky zajímalo - klidně i verzi jen na stůl kam by se to dalo seskládat :)

a co takhle hoši poptat truhláře z okolí?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/11/2018
germanicus1 napsal:
D0M0VNIK napsal:
pilgrim napsal:
Ahoj, poprosim o radu.
Diky moc P

a co takhle hoši poptat truhláře z okolí?

...presne tak. toto je jednoduchá úloha. ale riešením je aj navrhnúť si skrinku sám, dať si pripraviť polotovary podľa kusovnika a doma si to poskladať. lebo jediná komplikácia na tejto skrinke je zádlab na pánt, ktorý urobíš aj nožíkom. 😉
Posláno:

Pozorovatel
Jj, moc diky dvorniho truhlare v okoli mam, ale vetsinou dela jen z mekeho dreva, nebo mdf.
Asi mi nic jineho nezbyde nez ho presvedcit na dub.
Doma mam slusne vybavenou dilnu, ale nechtel jsem odbyt cepovane spoje ramu a dobry material ...
Poptam a do mesice poslu vysledek 😁
Mam celkem v planu 3 vitriny - zaviraky / pevne / baterky ... a pak mozna dalsi na hodinky
Posláno:

Pokročilý
pilgrim napsal:
Jj, moc diky dvorniho truhlare v okoli mam, ale vetsinou dela jen z mekeho dreva, nebo mdf.
Asi mi nic jineho nezbyde nez ho presvedcit na dub.
Doma mam slusne vybavenou dilnu, ale nechtel jsem odbyt cepovane spoje ramu a dobry material ...
Poptam a do mesice poslu vysledek 😁
Mam celkem v planu 3 vitriny - zaviraky / pevne / baterky ... a pak mozna dalsi na hodinky

...vidím, že riešime podobné témy 😂😉😂

alkaline vložil tyto přílohy:
28A71E8B_581C_4B09_8628_E621A1A170DB.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Tak na toto som alkaline čakal a veru si nesklamal. Applause Admire Ok ti.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/12/2019
...vidím, že riešime podobné témy 😂😉😂

Moc pěkné Applause
Posláno:

Pozorovatel
Moc pekny - klobouk dolu 👍 snazil jsem se v satni skrini - supliku o neco podobneho, ale tohle je jina liga 👍👏 Uz par let se mi ale s nozi hraje synek, tak radeji planuju neco na zed - porad viditelne jaky je stav uvnitr (idealne se zameckem ve dverich skrinky ...)
Posláno:

Pokročilý
pilgrim napsal:
Moc pekny - klobouk dolu 👍 snazil jsem se v satni skrini - supliku o neco podobneho, ale tohle je jina liga 👍👏 Uz par let se mi ale s nozi hraje synek, tak radeji planuju neco na zed - porad viditelne jaky je stav uvnitr (idealne se zameckem ve dverich skrinky ...)

...haha tomu rozumiem. prvé po čom som ako dieťa šiel bol otcov nožík. no riešení je vždy viac. ja som neplánoval zbierať nožíky, ale v istej etape som pochopil že menej náročné bude podať sa tomu. v tom čase som zostrojil toto. napokon mi to prišlo príliš výstredné a prenechal som to sklu. 😉

6BD7D42B_3844_474A_8575_BB06AE78C626.jpeg.jpg
B29A59EF_D2EA_46A0_9B3D_CCA5B8A10431.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
...ale treba zase povedať, že by sa tam toho zmestilo 😂😂😂

42E28256_DAAD_4BC2_AE33_69659D67C9AC.jpeg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Nepovažuji to za sbírku, protože sbírka by měla být ucelená a u Opinelu bych na to potřeboval speciální místnost. Ale kupuji vše co mi dává nějaký smysl a líbí se mi. Více méně už kupuji jenom limitované edice a číslované edice v rámci obsahu peněženky.

Takže tady je pár mých Opinelů "před utíráním prachu".

Jako zajímavost uvedu, že vpravo dole v té sadě je Opinel 10 (nerez) se zubatou čepelí, který jak jsem povrchně zjišťoval nejde samostatně pořídit.

"/>
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2019
Krásná sbírka Opinelků, velmi příjemné nožíky 👋
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Nikdy jsem nebyl příznivcem těchto nožíků. Ale pak se jich pár ke mě dostalo a zjistil jsem, že jsou vlastně moc pěkný.Happy Happy
Provedení bývá dost slušný ale řada Dixieland mě trochu zklamala. Tam ty rukojeti zas tak vychytaný nemají, jasný bude to kus od kusu.Confused

Wolfes vložil tyto přílohy:
IMG_20200225_095000.jpg.jpg
IMG_20200225_095815.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/19/2013
Buďte zdrávi. Ani to není sbírka pač není nijak ucelená Grin ale momentálně přemýšlím že jich budu muset pár poslat do světa a hledat další kousek Laugh. Na fotce chybí jedna malá Mora Classic a nějaký švajcar. Kdyby měl někdo tip na edc - zámek nejlíp axis nebo linerlock, ne moc velkej a čepel sheepfoot - tak dejte vědět do mailu nebo zprávy (popř. do vlákna Pomoc s výběrem nože).

Thar vložil tyto přílohy:
20200226_140652_01.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2005
Spyderco family

zepa vložil tyto přílohy:
IMG_20200229_WA0003.jpg.jpg
IMG_20200229_WA0005.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/1/2014
Omlouvám se, jsem trochu mimo téma, ale nechci zakládat další vlákno. Před lety jsem koupil Moru 780 triflex, nevyužívám ji tak ji chci poslat do světa. Nemůžu najít nikde nějakou přibližnou cenu. Pořadí někdo? Díky
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum