ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prezentace našich sbírek Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/5/2008
Nojo, holení Happy Počkej, až se jednou z těch Břitev oholíš, už nebudeš chtít jinak. A to broušení, to je návykové Laugh

Úplné rarity to asi nebudou. V podstatě netuším, jakou to může mít cenu, případně zda to někdo nějak cíleně vyhledává. Myslím si, že spíš ne. Co vím určitě, že existuje skupina lidí, kteří rádi uvádějí staré Břitvy zpět do života, patřím totiž k nim. Tam se ale spíš hledají ještě použitelné kousky. Cena se odvíjí spíš od stavu, než od výrobce. Nevím o tom, že by některý výrobce byl vyhledávaný a nějak zvlášť ceněný. Když už se něco cení, tak jsou to neobvyklé velikosti (6/8 a více), případně masivnější kousky, které na trhu s novými nejsou. Třeba výrobci Wade and Butcher nebo Filarmonica. Ty ovšem v pozůstalostech po českých mužích asi nenajdeme. Před cca 10 lety byl problém sehnat cenově dostupnou novou Břitvu nebo jiné příslušenství, dnes už není problém koupit cokoliv i za rozumný peníz.

K Břitvě č.5 (ano, budu to psát s velkým B, jak si to ten nástroj zaslouží Happy) bych dodal, že jde o švédského výrobce C.V. Heljestrand - Eskilstuna Sweden. Bývá to téměř vždy celkem kvalitní materiál.

Pro inspiraci, jaké kousky lze při trpělivém čekání na online bazarech sehnat, se můžeš podívat sem - Klikis břitvy Něco z toho jsou již spotřebované kusy, mám je ale na trénink broušení.
Z kuřete nejde udělat dobrej řízek, kuře nechrochtá ...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/5/2008
Ještě k těm kůžím - jde o dva běžné typy obtahovacích řemenů. Dalším typem, nejjednodušším a možná i nejpoužívanějším, je běžný závěsný řemen. Někdy se na ně nanášel různý pajcunk z brusných past, některé měly z jedné strany kůži a z druhé strany kurtu. Starých lze sehnat víc než dost v různých stavech, ty tvoje jsou z těch zachovalejších. Ten na té kolíbce by byl možná ještě použitelný, pokud už kůže není příliš ztrvdlá.
Z kuřete nejde udělat dobrej řízek, kuře nechrochtá ...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Klikis - díky moc za info, bude to potřeba vše vyčistit a sanovat, nechci se toho zbavovat, takže cena je v tuto chvíli mimo oblast zájmu. Ty obtahovací řemeny jsou oba naprosto v pořádku, hladké a velmi pružné a měkké, ten větší má z druhé strany ten "popruh". Jen tomu Henckels-ovi včera při manipulaci praskla poškozená střenka úplně, takže jsem už vybral kousek bůvola na střenky nové.
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 6/16/2017
Zdravím vespolek. Já zatím takto. Hezkou neděli všem.

Paffka vložil tyto přílohy:
IMG_20200710_181434.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/6/2014
Raiser:

martin.h vložil tyto přílohy:
raiser_3x_29_07_2020.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/8/2010
Motýle.

ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_0843.jpg.jpg

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2011
martin.h napsal:
Raiser:
Ty spodní dva asi známHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2011
Něco málo MicrotechHappy

glock70 vložil tyto přílohy:
B0C5958D_8CDA_4974_A867_B65D80C9C8C2.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Prešiel ma kamión a som vo Valhalle? Surprised
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
glock70 napsal:
Něco málo MicrotechHappy

Glock to je masér Applause Ok
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/12/2018
glock70 napsal:
Něco málo MicrotechHappy

Hezký 🇺🇲 to je jak u Microtechu doma 😄
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Laugh Ok Ok určité zalíbení tu lze vysledovat Applause
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/6/2014
glock70 napsal:
martin.h napsal:
Raiser:
Ty spodní dva asi známHappy

Jo, to sou oni. Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/11/2018
...došlo k naplneniu! 😂😂😂

alkaline vložil tyto přílohy:
DE63F857_35B0_4FB8_A0C1_3B98B3F9FF3D.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Správny čas na výrobu novej skrinky Wink
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/2/2020
Zdravím všechny, tak já se teda taky pochlubím mou skromnou sbírkou, je tam docela dost číny, tak mě za to asi zkritizujete, ale když už jsem je jednou koupil tak je prostě mám, postupně obměňuji a čína mizí v šuplíku, ale je to běh na dlouhou trať. Mám vztah ke všem a snažím se je sem tam vytáhnout ven ať nezleniví

shadow750 vložil tyto přílohy:
20200818_200811.jpg.jpg
20200818_200704.jpg.jpg
20200818_200728.jpg.jpg
20200818_200741.jpg.jpg
20200818_201514.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/15/2016
shadow750 napsal:
Zdravím všechny, tak já se teda taky pochlubím mou skromnou sbírkou, je tam docela dost číny, tak mě za to asi zkritizujete, ale když už jsem je jednou koupil tak je prostě mám, postupně obměňuji a čína mizí v šuplíku, ale je to běh na dlouhou trať. Mám vztah ke všem a snažím se je sem tam vytáhnout ven ať nezleniví

Hlavní je, když to naplňuje tebe. Pár ''pouťových'' tam sice je, ale já mít takovejhle pokojíček když mi bylo 10-15 let, tak jsem jak v ráji Wink Máš to hezký, nenech si do toho kecat Ok
PS: drahá polovička bydlí v garáži? Razz Wink Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/2/2020
Díky, do garáže by se nevlezla, drahá polovička se ke mě nastěhovala až už jsem to měl s poloviny zaplněné tak že měla smůlu, sice teď sem tam zabrblá hlavně když příjdou nové nože, no co už musí mě brát takového jaký jsem i z mými miláčky
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/30/2010
Fallkniven KRUT. Laminovaná oceľ.

Frogo vložil tyto přílohy:
fallkniven_KRUT_SK6se_5.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/30/2010
Kizlyar "ISMA kovaná". Oceľ X12MF.