ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky VI. - Novy Wenger Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/3/2005
Tak jsem si taky pořídil nového Rangera a musím říct, že jsem trochu zklamán. Čepel se viklá docela dost (to u starých rangeru či v-noxů to nebylo). Výbrus čepele nic moc a na leštení se vyflákli (funkčně to samozřejmě nevadí, ale když srovnám povrch čepele se starým typem, je o třídu níž). O vývrtce viz Dendorric a Minex.

Celkově mám podezření, zda je nůž vyroben ve švýcarsku, navíc staré typy rangeru měly vyraženo na čeleli made in switzerland, nový nikoli....

No ale co budu kritizovat výrobek za šest stovek, za tu cenu to ujde (a odečtu-li navíc dopravu, DPH, provizi obchodníka..., pak cena vyrobeného nože, za kterou je prodáváván z továrny může být tak 7 Euro).

Aspoň je důvod kupovat zavíráky z vyšších tříd...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/16/2005
U mého "NewRager 55" se alespoň čepel neviklá, trochu vývrtka ale to celkem nevadí. Taky se mi zdá jakoby tenhle "nový" ranger vyráběli jinde než ten původní. Kupoval jsem ho na Acron.cz, mají tam i popis pouzder na NewRangery, vypadají celkem slušně ale v nabídce e.shopu jsem je zatím nenašel tak snad později. Pravda je že mám několik Victorinoxů různý velikostí a připadá mi že kvalita je o třídu výš než u Wengerů, a minimálně otevírák na konzervy je lépe vyřešen u V-noxů, je i zkombinován z šroubovákem.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/5/2007
Souhlasím ze zkušenosti s tím, že kvalita Victorinoxů je oproti Wengerům obecně o něco lepší. Co se ale týká zmiňovaného otvíráku na konzervy, musím se Wengera zastat. Ten mini šroubováček co tam mají V-noxy navíc se sice občas šikne, ale tu konzervu otevřu vždycky líp s Wengerem. Pravdou je, že u každého jde spíš o zvyk, s čím je naučený častěji pracovat, v tomhle každý můžeme mluvit nejspíš jen za sebe.

Co mě ale u toho NewRangera při prvním kontaktu dost zklamalo je pojistka. Je sice pěkný, že tam na to její odsunutí mají knoflíček, zatímco u většiny V-noxů můsíš tu pojistku posunout přímo, ale právě ten knoflík pod helvétským křížem považuju za ten problém, přotože (nevím, jestli je to obecná vada, nebo jestli jsem měl smůlu na horší kusy, ale pravděpodobnější je ta první možnost) u obou dvou kusů co jsem měl v ruce se s tou pojistkou pomocí toho čudlu manipulovalo vážně celkem špatně, rozhodně o dost hůř, než třeba u militaryho od noxů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/8/2003
Abych se taky krapítko připojil do diskuze :) Neřekl bych, že kvalita Wengerů je horší, než u Vinoxů, ale konkrétně řada NewRanger ja na tom kvalitou o třídu níž, než předešlé Wengry (potažmo Vinoxy). Teda na to, jak sem se na novýho Rangera těšil mě celkem zklamal. Použitelnost je sice v pořádku (co se třeba otvíráku na konzervy týče, tak mam radši ten Wengerovskej), ale takový ty detaily (jako vakl na vývrtce, nebo čepel která má do zrcadlového lesku vyleštěnej jenom hřbet, atd... ) hodně zamrzej a úplně zkazí celkovej dojem-vážně škoda :(
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2004
Zdravim. Koupil jsem nejprostší model pouze s čepelí a vývrtkou. Vývrtka mi nevakluje čepel taky ne. Všechno je dobře slícované, pojistka funguje spolehlivě. Trochu mě zklamala čepel - výbrus je dost strašnej, nevyleštěné plochy, nůž neměl špičku!. Pak se mi taky nelíbí že množství plastu použitého na střenky je podstatně více než u klasického modelu. Takže celkový dojem - žádná bomba.
J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/16/2005
Zdravím
tak jsem neodolal a koupil ještě ten základní model viz předešlý příspěvek a mohu jen souhlasit, čepel bez vůle i vývrtka drží. jen je mi divné že ta čepel vypadá jako by byla původně vyleštěná a pak po vybroušení už tu broušenou plochu nechali tak. Ale jinak na funkci to vliv nemá.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/2/2007
PetrK napsal:
Tak jsem si taky pořídil nového Rangera a musím říct, že jsem trochu zklamán. Čepel se viklá docela dost (to u starých rangeru či v-noxů to nebylo). Výbrus čepele nic moc a na leštení se vyflákli (funkčně to samozřejmě nevadí, ale když srovnám povrch čepele se starým typem, je o třídu níž). O vývrtce viz Dendorric a Minex.

Celkově mám podezření, zda je nůž vyroben ve švýcarsku, navíc staré typy rangeru měly vyraženo na čeleli made in switzerland, nový nikoli....

No ale co budu kritizovat výrobek za šest stovek, za tu cenu to ujde (a odečtu-li navíc dopravu, DPH, provizi obchodníka..., pak cena vyrobeného nože, za kterou je prodáváván z továrny může být tak 7 Euro).

Aspoň je důvod kupovat zavírák y z vyšších tříd...
ja mam tiez novy ranger iba z napisom wenger ale neviem čo to ma znamenat ale to su asi tie prve kusy ale mozno ze to bude za per rokov rarita a priatel ho kupil o 2 mesiace neskor a ma tam aj napis stainles steel...atd ale bo davali vyrabat do činy alebo nemali na to este spravene takeraznice ja neviemco si mam o tom mysliet ale na funkčnosti to neubera inak možem napysat mail do wengera prečo to tam nedali vyrazit lebo všade sa propaguje že ked to nema vyrazene switzerland....atd tak to ni je original ale to asi nieco ty na to?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/22/2008
Konečne som si kúpil aj ja Wenger NewRanger 61 za 960,-Sk v obchode s polovníckymi potrebami. Na jednej strane čepele je nápis Wenger, na druhej Switzerland Stainless Steel a kuša. Zatiaľ som absolútne spokojný. Čepel nemá žiadnú vôľu, všetko lícuje naprosto presne, žiadne vyosenia, nôž je na svoju veľkosť pomerne ľahký / aspoň mi vlete nebude ťahať nohavice k členkom / čepel je od výroby dokonale ostrá, nepotrebuje žiadne dobrusovanie, dájú sa s ním holiť chlpy. A to že čepel nieje zrkadlovo vyleštená mi vôbec neprekáža. Je to výborný nôž za dobrú cenu. Vrelo ho odporúčam a doporučujem kupovať v osvedčených obchodoch a nie v rôznych stánkoch za podozrivú cenu.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/24/2008
Ahoj, taky jsem si dneska koupil NewRangera 78, je to stejný nůž jako ta 61 ale má místo vývrtky křížový šroubovák. Jsem hodně mile překvapený kvalitou. Opravdu ostří je pěkně i když trochu hrubě nabroušená, ale už z výroyby řeže krásně.Zdá se mi o proti Vnoxu jakoby robustnější. Jakoby na těchhle nožích opravdu nešetřili materiálem, každý nástroj je poctivě proložen poměrně silným asi duralovým plechem.Vůle v nástrojích zatím nemá žádné. Jinak taky má značení na obou stranách čepele na levé je Wenger a na pravé to logo kuše a ty věci o ŠvýcarkskuWink Když jsem v obchodě vybíral, tak nože co nemají oko pro otvírání palcem, opravdu mají jenom nápis Wenger na hlavní čepeli.
Tak snad bude dlouho a dobře sloužit
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2007
Tiez mam 61 - minule som pisal o tom, ze nejde celkom v pohode otvarat konzervy kvoli prilis hrubej "strenke" pri otvaraku.
Mozte to chlapi vyskusat? Oble tvary su v poriadku, ale na rovnej konzerve (resp. rovna strana) tam to nejde...

"Life is too short to carry an ugly knife" - Calvin Coolidge
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
laurin napsal:
Tiez mam 61 - minule som pisal o tom, ze nejde celkom v pohode otvarat konzervy kvoli prilis hrubej "strenke" pri otvaraku.
Mozte to chlapi vyskusat? Oble tvary su v poriadku, ale na rovnej konzerve (resp. rovna strana) tam to nejde...

Moja skúsenosť je , že s rovnou stranou konzervy majú problém všetky nože, a nezáleží na type
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
ja mam podobnou zkusenost...rovna konzerva je problem pro vsechny typy otviraku zaviracich nozu...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/8/2008
Ahoj, koupil jsem si newrangera 79 a teď řeším pouzdro Wenger z kordury. Dle katalogu je správně WENGER CASE 17, ale raději bych pouzdro jako na klasického Rangera 06, tedy WENGER CASE 15. Nemáte někdo osobní zkušennost, zda se tam bez problémů Newranger 79 vleze. Mám trošku strach z toho očka na čepeli. Díky za pomoc.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/23/2008
Potreboval by som poradiť dobrý obchod v Pardubiciach, kde by som zohnal newrangera 61 clip. Ďakujem
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Přesunuto:
jfk napsal:
NewRanger 51i NewRanger 61
ostří 100mm,
délka zavřeného nože
130mm,
délka otevřeného nože 220mm.
1 cm co se "potratil" po sečtení délky ostří a zavřeného nože je způsobeno tvarem střenek a čepele.
PS: Omlouvám se všem strojařům za amatérské kótování, ale v PowePointu su jako slon v porcelánu:).

Dušan vložil tyto přílohy:
NewRanger.jpg.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/7/2010
Dovolím si oprášit toto téma. Zajímala by mne funkčnost a praktyčnost zubatého ostří u New Ranger. K čemu je vlastně dobré. jak se brousí apod? Dále mne zajímá čepel která se otvírá jednou rukou, někde jsem četl, že tyto čepele nenesou žádné označení, kuš apod. Že by ty čepele měli být horší než bez toho otvíracího oka. Dík.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/21/2010
Já si myslím,že zde najdeš jak zastánce té i oné čepele.Podle mě je zubatá čepel jen frajeřinka,to je ale jen můj názor.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
2miple:
Cpát na všechny možné kudly polozubaté ostří (jo - a černidlo) byla marketingová mánie tak před 5-10 lety, dnes už je naštěstí zase na výběr - každému co jeho jest. Každopádně, polozubaté ostří se blbě udržuje (na rozdíl od hladké části jsou zuby jen jednostranný výbrus, na broušení je potřeba víc nástrojů - jinak zuby postupně zmizí) a zdaleka ne každý materiál se s ním pižlá líp než dobře udržovanou hladkou čepelkou. Sám bych u švýcarů volil radši nějaké to želízko navíc (a u WNR určitě radši pořádnou pilu než zubatici), než takhle zmršenou čepelku...

Co se onehandů týče, nejsou možná designově tak atraktivní jako "skoro-spyderco" OH Victorinoxy - ale s očkem blíž čepu jsou ovladatelnější, pro praváky bezpečněji jištěné a líp sedí v ruce na "těžší" práce.

Kvalitativně jsou dnes všechny SAKy naprosto srovnatelné, beztak je vlastní jeden a ten samý Elsener. Za trapně zkrácený výbrus dlouhých Wengerů (s očkem i bez) poděkuj bratrům skopčákům a jejich protinožovým zákonům - ostatně i ve Švýcarsku samotném je tuším problematický dokonce jakýkoliv jištěný onehand s čepelkou delší než 4,5cm... Beating

Jo - a tady máš tu kuš na mém WNR 79...

radek124 vložil tyto přílohy:
R0016756.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/15/2011
Pětapadesátku mám doma už nějakej ten čas a přítelkyni jsem koupil patagonii rangegrip 179.822. Možná je to rozmachanost, ale používáme je na svačiny a na houbaření Laugh Kařdopádně je to pěknej kus poctivý práce. Patagonie je navíc moc líbivej modýlek...
Následkem globálního oteplování bude větší zima...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum