ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Benchmade pro denni noseni? Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/9/2016
Dnes ma BM uz nrverie ako kedysi no uznavam,ze Athem zaujal.Asistovany axis ci ako by som to nazval je super a robi to zaujimavy chod.Za cca 350e monoblok ti,20cv a pekne poladena kudla je myslim za fajn cenu.
Jedine ci ma rizladilo je dizajn klipu,no to je subjektivne...

Juraj Andel vložil tyto přílohy:
IMG_20180629_143055_130.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2016
[quote=Juraj Andel]Dnes ma BM uz nrverie ako kedysi no uznavam,ze Athem zaujal.Asistovany axis ci ako by som to nazval je super a robi to zaujimavy chod.Za cca 350e monoblok ti,20cv a pekne poladena kudla je myslim za fajn cenu.
Jedine ci ma rizladilo je dizajn klipu,no to je subjektivne...[/quote
]https://youtu.be/hnTYAIKbRvM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
Design klipu asi šel zvládnout líp, ale aspoň tam nedali plechový, jako mají ve zvyku soudruzi ze ZT Laugh
btw odkazy na trubku bez https, a ne youtu.be ale youtube.com

Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: LeekMax, Pološotek, RS Fixed Metamorph, WE608
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/26/2008
Urcite Bugout. Uz dlhsie sa ho neviem zbavit.
Tenka cepel reze jak das. Jej dlzka je pre mna optimalna. Navyse je tenky, lahky ( aj do plaviek).
K tomu vsetkemu sa mi este aj tvar paci.

petoanto vložil tyto přílohy:
20180709_061620.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009

kilosunky vložil tyto přílohy:
36805468_10215840991234238_7589748300601884672_o.jpg.jpg

In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/5/2015
Puukko od Benchmade Wink

Davidosiny vložil tyto přílohy:
IMG_20180728_223124_291.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Taky jsem na něj koukal... Sice se žádný scandi výbrus nekoná, ale rozhodně sympaticky vypadající pevňák na běžné použití to je. Taky ocel CPM-3V je víc než fajn, rukojeť ze Santoprenu. Celkově by nůž měl mít cca 210 mm, čepel 3.75 palce alias 95 mm na délku, hmotnost do 130 gramů. Jedině zatím tloušťku čepele úplně nevím, zachytil jsem 4.5 i 3.2 mm, dál jsem zatím nepátral. MSRP je nastavená na 145 USD, na eshopech by tak kudla mohla být za cca 120 dolarů. Za mě pro BM palec nahoru.

Tyler vložil tyto přílohy:
BM_Puukko_620x400.png.jpg
IMG_20180729_195456_075.JPG.jpg
IMG_20180729_195508_187.JPG.jpg
FB_IMG_1532725725994.jpg.jpg

"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Ale, podle poslední fotky to vypadá, že by to měl být takový skrytý fulltang Happy To skýtá velký potenciál k úpravám - já teda vím, že většině lidí by se eklovalo koupit si nůž a hned ho začít překopávat...ale na druhou stranu, kde koupíš 3V čepel na finku k dokončení? :D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Na čo 3V na finku? Super vlastnosti tej ocele (huzevnatost) sa na finke velmi vyuzit nedaju..
Dufam že to aspoň nebude mať kopytoidny vybrus, ale to u BM nezvykne byt problem
Posláno:

Štamgast
S tím bych si troufl nesouhlasit - nevyužitelné je to na takovémhle výbrusu, s jakým to dělají (tedy pokud to člověk nemíní používat jako stupátko v cihlové zdi, viz foto po zatížení ~400kg)
Ale problém každého nože se scandi "do 0" je vylamování, popř deformování řezné hrany - zvláště bežné nerezovky prostě malé úhly nedávají. A tam by přišla houževnatost "uhlíkové" práškovky 3V hodně vhod - samozřejmě bych měl dodat, že pod pojmem "finka" si představuju nůž se scandi, na který bych tuhle čepel přebrousil Happy

McBarbar vložil tyto přílohy:
IMG_8195_5.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
No práve, že ono to scandi nie je. A ak by bol, tak brúsenie by bolo poriadne zdĺhavé.
Inak na DLT sa dnes už objavil, ale momentálne je označený ´out of stock´
Posláno:

Štamgast
Pokud by to bylo scandi tak vysoké, jak tam je teď ten aktuální saber grind, byl by vrcholový úhel nejspíš příliš ostrý i na 3V. A jak říkáš, nechtěl bych tu obrovskou plochu brousit.
Ale ono by stačilo udělat tomu fazetu pod ostřejším úhlem, který mívají scandiny jako Mora...tuhle kombinaci (v zásadě označitelnou za plochý plus scandi) jsem měl možnost vyzkoušet na zavíráku Stedemon Vouking G02 a řeže to neuvěřitelně dobře, jak potraviny, tak dřevo. G02 je tedy 14C28N Sandvík, takže potřeboval ještě mikrofazetku pro stabilní ostří, ale u 3V už by nebyla tolik nutná...a broušení by v tu chvíli nebyl problém
Posláno:

Štamgast
Znie to zaujímavo, no pravdupovediac si neviem predstaviť ako by sa dal takto prerobiť výbrus na noži s už hotovým, iným výbrusom. Ak to budeš takto prerábať, rád sa potom pozriem na výsledok. Happy
Inak čím ďalej na ten BM pozerám, tým viac uvažujem nad jeho kúpou Grin

EDIT: tak pozerám, že to asi neplánuješ robiť, iba konštatuješ, že by to tak bolo dobré
Posláno:

Štamgast
Mám v plánu to udělat na jiném noži, možná časem i na více...tenhle styl výbrusu jsem vyzkoušel na tom stedemonu a docela mě to nadchlo Happy Až to spáchám, tak se pochlubím ve vlákně o úpravách (s rizikem že mě vypískají, protože tak míním zprasit čínský nůž)
Tenhle benšmejd se mi hodně líbí, ale vzhledem přenožovanosti mé domáctnosti raději neplánuju nákupy žádných nožů, stačí že se to děje samo od sebe Happy Ale láká mě to...3V doma ještě nemám
Posláno:

Štamgast
Tak potom s ana to urcite pozriem.
Ja mám 3V na pár bark riveroch, no nejako veľmi nadchnutý z tej ocele nie som. Ale možno som zatiaľ len poriadne nezistil ako na ňu.
Mal som ju tiež na noži master hunter od CS a tam to bolo super, tenušké ostrie, rezalo to ako žiletka a na udržiavanie stačilo pár ťahov na keramike. S bark rivermi to je iné, lebo majú konvexný výbrus. Asi budem potrebovať lepšiu obťahovaciu doštičku s lepšou pastou..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Velikostí, materiály, cenou mě tenhle nůž dost láká, pro mě další kousek ze skupiny nožů alá F1. Kdyby se nejmenoval Puukko, tak by podle mě kolem něj odpadlo i dost debat Laugh. Osobně bych to viděl na konvexní fasetu s plynulým přechodem do výbrusu. Jsem zvědavý, jak bude tenhle nůž působit v ruce.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2007
Konecne sa mi ho podarilo zohnat Surprised

laurin vložil tyto přílohy:
710_101.jpg.jpg

"Life is too short to carry an ugly knife" - Calvin Coolidge
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Omg Ok
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Viac foto ?Možno sa spýtam ako blbec to je nejaká limitka 710?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2007
Je to gold class 710-101. Viac foto casom este je na ceste ;)
"Life is too short to carry an ugly knife" - Calvin Coolidge
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum