ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Benchmade pro denni noseni? Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Nejde mi přes mobil vložit odkaz, ale na YouTube stačí dát vyhledat "Bugout will it flex" a vypadne video porovnávající Bugouta s různými střenkami.

I s G10 váží 56 gramů, takže pořád úžasné pírko a doslova nějaké 4 gramy navíc oproti tovární verzi. S titanem pak 73 gramů, což je skoro přesně hmotnost Skylinu. Největší nevýhodou je pro mě značný nárůst ceny nože.

Mně vyhovuje, že má plochý výbrus, dá se kdyžtak pohodlně stáhnout, kdyby bylo třeba. Skyline je žiletka jak sviň, o tom žádná, ale plocháče mám radši než duťáky.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Neštvěte mě.....!!! Grin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/30/2017
Čo sa týka výbrusu na nožoch benchmade, tak je pravda, že čo kus, to originál. Málokedy sú dva rovnaké nože naozaj rovnaké.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/26/2015
Dík za info Tylere. Ok

Tak to teda fakt koukám..myslel jsem že hmotnost s G10 bude na urovni 70g a titan na tom bude ještě hůř.

Proč to ti ocasi teda dělaj s tím šuntoplastem to je mi tedy záhadou..Surprised
...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Pokročilý
No asi práve kvôli tým štyrom gramom.
Pokiaľ chce ísť výrobca s hmotnosťou do extrému, ráta sa určite každý gram.
Príklad je motošport, tam ide tiež o každý gram.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Mico1300 napsal:
Mižo napsal:
Ten bugout je super, aj napriek tomu že možno vyzerá lacno. Mne sa na ňom nepáčil iba pomerne hrubý výbrus, hrúbka čepele nad fazetou. Nebolo to nič hrozné, ale podobný model, BM531, má výbrus o dosť tenší. Ale bugout zas lepšie vyzerá..

Mižo, asi záleží, kto si čo predstavuje pod pojmom hrubý výbrus, meral som svoj bugout a hrúbka čepele 2,2mm, nad fazetou 0,3mm, takže zas tak "hrozné" to neni. Ale kuknem na ten 531 ešte, či má výbrus tenší.

Presné čísla si nepamätám ale už som ich tu niekde písal. Bugout mal nad fazetou viac ako BM531 aj ako BM581 a určite to bolo viac ako 0,3mm. Tak to bude asi fakt kus od kusu
Posláno:

Pokročilý
Jediné vysvetlenie je rozdiel kus od kusu, preto som písal hodnoty namerané na mojom noži.
Takže rada znie, benchmade kupovať iba osobne.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Dagoberd napsal:
Tak to teda fakt koukám..myslel jsem že hmotnost s G10 bude na urovni 70g a titan na tom bude ještě hůř.

Proč to ti ocasi teda dělaj s tím šuntoplastem to je mi tedy záhadou..Surprised

Jak už psal Mico1300, chtěli tu kudlu udělat co nejlehčí, a to jim plastové střenky umožňují. Krom toho s G10 by šla cena nahoru. A taky si tímhle nechávají otevřenou cestu k dalším variantám v budoucnu (alá BM940, BM940-1, BM940-2 apod.), pokud bude mít základní model úspěch. A evidentně ho má, tak uvidíme, co dny příští přinesou Happy.
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
S tou cenou je to tiež pravda, plast odstreknú do formy a hotovo, g10 treba opravovať asi = viac práce, vyššia cena.
Posláno:

Pokročilý
Taky si říkám, že jim chybí model mezi low cost a top verzi s damaskem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Černěná čepel špatně klouže skrz řezaný materiál například jablko. Jakoby se lepila. Houstone máme problém. Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Je to malý velký nůž. To je podle mě jeho hlavní přednost.
Je lehký, plochý a skladný do kapsy, má sice malou rukojeť, ale ta díky tvaru perfektně sedne do ruky, zároveň je rukojeť v jedné rovině s čepelí, což je skvělé s ohledem na umístění palce při řezání. Má otevřenou konstrukci rukojeti. Má povedený a funkční tvar a výbrus čepele, je řezivý a má ideální ocel čepele S30V. Bonusem je mini deep carry klip a pojistka pro hračičky. Happy
Jediné, co jsem si na něm upravil, bylo, že jsem brusným papírem srazil z výroby ostré hrany střenek. Teď je to ideální EDC. Happy

lukassob vložil tyto přílohy:
IMG_20190412_142909_HDR.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
pekony napsal:
Černěná čepel špatně klouže skrz řezaný materiál například jablko. Jakoby se lepila. Houstone máme problém. Laugh

vemu ho od tebe.. Laugh
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Možná nejprve zkusím swap jestli se nekdo najde. Wink
Posláno:

Pokročilý
Tenhle jablkovej problém jsem nezaznamenal. Shocked

Ono se to černění časem ohladí. Ale bacha na čerstvý švestky ty se s povrchovou vyloženě nesnáší.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/29/2007
pekony napsal:

Tak jsem to testnul a fakt máš pravdu, jako by se "lepila", Zancudo šlo pocitově lehčeji. Ale jen to jablko, zbytek bez rozdílu. Ale myslím, že se to ještě ohladí a plátky řeže luxusně tenké Happy Ok Tak dobrou chuť Laugh

vladec vložil tyto přílohy:
IMG_20190412_182004.jpg.jpg
IMG_20190412_183305.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Klube se nám tady slušná Bugout komunita. Laugh Ok
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/23/2012
Že jsem ho prodával,mohl jsem kamarádit s váma.Cry
Posláno:

Štamgast
Však Ti nic nebrání ho znova pořídit. Wink

Oficiálně nabízím černěnou čepel k výměně. Pouze čepel bez kolíčků. Najde se někdo? Docela mě zajímá jak to bude vypadat s těmadle střenkama. Applause
Posláno:

Pokročilý
Jremy1 napsal:
Že jsem ho prodával,mohl jsem kamarádit s váma.Cry

Jremy1, túto fotku už som sem dával, ale jeden z nich je práve ten tvoj bývalý.
A keď tak pozerám na tú foto, Osborn taky tak.

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20190408_174513.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum