ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pospa Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2010
První pokus na pásovce
Přišel jsem z práce po 12h. nějak zničenej tak jsem ve 20h. vytáhl na terasu ( moje dílna) pásovku a pokusil jsem se o první výbrus.40ka pás,tuším 28m-s.
To je božíAdmire . To co jsem dělal flexou půl dne a pak to růčo další den opravoval,to jsem teď měl za 10minut.Jen jsem neměl poruce jekl, tak jsem si čepel přitáhl ke kousku křivé střešní latě.Jo a 60ka žárovka na terase taky nic mocHappy
Ale jsem nadšenej,to je parádaAdmire
Pokusím se dát foto.Je jen tabletem na špatném světleSad
Ale myslím, že fotek ještě nadělám tisíce.
Zahoďte flexiLaugh Laugh Laugh

Pospa vložil tyto přílohy:
IMG_20130904_210345.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Štamgast
Tak dneska jsem měl chviličku času, tak jsem se podruhé odvážil na pásovku. Dotáhl jsem výbrus ještě výš. Pak jsem ho taky vzal až do 220ky. Na konci jsem přelítnul výbrus na 220 bez opěrného stolku. Nevím jestli má cenu srovnávat práci na flexe a pásovce. Co se času a kvality týká. To se prostě nedá. Pásovka od CCARLOSE podle mě dokonalá. Je sice těžká jak prase, tak si vždycky když ji přinesu do dílny na terasu zaposiluju Laugh , ale je dokonale tuhá. Žádné vybrace, klepání atd. Překvapilo mě, jak je tichá. I na max otáčky. Tady musím do nebe vychválit plynulou regulaci otáček! To je bomba!

Musím se na ní teprve naučit. Hlavně doladit začátky výbrusu. Na to asi budu muset pořídit Dremelku, nebo se to nějek naučit Sad . Ale i tak ten pro mě dokonalej plochej výbrus! Z toho se budu ještě dlouho odkopávat.

Ještě fotky. Snad trochu lepší, než ta poslední. To by chtělo vymazat.
Jinak k fotkám- foťák mám buď starou chudinku, nebo manželčin profi. Ten fotí krásně, ale vůbec to s ním neumím. Moc čudlíků a hejblátek. Taky tam má většinou tele ne bo širokoúhlej objektiv. Vůbec mi nejdou macra Sad . Tak se s fotkama nějak smiřte, dík.

DSC_6978.JPG.jpg
DSC_6980.JPG.jpg
DSC_6981.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/23/2012
Přeji Ti mnoho úspěchů a hlavně radosti z vykonané práce. Je to krásný pocit.
Ať se dílo daří! Applause Ok
Když už je nůž tak tupý, že jím nejde nic uříznout, prst jím uříznete vždycky. ☺ ☺ ☺
Posláno:

Štamgast
Tak včera jsem s Ravenem zakalili každej jednu čepelku. Pokusuli jsme se parciálně. A hned popustit. Dneska jsem ji přebrousil 220,500,800,1200 zkušebně naleptal hamon-něco tam bylo, 1500, zase zkusit naleptat, nakonec 2000 a finální leptání. Hamon tam byl, ale nelíbil se mi přechod, žádné tmavé nebo bílé linkySad. Viz foto.
Chvíli jsem na to koukal a pak šup znova kalit. Tentokrát jsem zkusil 312 do vody. Ostří už bylo docela tenké, hodně jedovaté. Kupodivi mi to neruploHappy. Přebrousit jen tak nahrubo a furt to nebylo to pravýSad .
Tvrdý to je jak sviňa, ale ten přechod se mi furt nelíbil. Takže repeté. Teď už po popuštění a zkušebním leptu se mi to konečně pozdává, jen u ricasa mohl bejt hamon dál. No uvidíme až to zase pracně načisto přebrousím.

DSC_4653.jpg.jpg
DSC_4654.jpg.jpg
DSC_4655.jpg.jpg
DSC_4656.JPG.jpg
DSC_7074.jpg.jpg
DSC_46571.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Jedna rychlá noční fotka na blbém světle. Takové pokračování fotopříběhu. Doufám, že bude s dobrým koncem Happy
Čepelka co jsme kalili s Ravenem. Furt se mi nepozdával hamon, tak jsem ji asi 3x překaloval. Přijel jsem z tréninku, byl jsem zvědavej, tak jsem ji ještě rychle leptnul. Potvora mě docela natrápila, ale zase jsem toho hodně zjistil a naučil se.

DSC_4664.jpg.jpg
DSC_4667.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Fotka na dnešní den Happy
Nasucho a nahrubo sesazeno. Více asi až bude hotovo.
Díky za shlédnutí.

DSC_4670.JPG.jpg
DSC_4671.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Dneska vařím tu večeři nějak dlouho. A ještě 2 hodiny vařit buduLaugh . To se asi nenajím Happy
Díky za zhlédnutí.

DSC_4691.jpg.jpg
DSC_4692.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
Tys kalil 19312 do tenka vybrousenou do vody a nepraskla ti ??? tak to budto nebyla 312 nebo jsi mel OBROVSKY stesti ;) Happy jsem zvedavej na vysledek
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:

Štamgast
MelGhi napsal:
Tys kalil 19312 do tenka vybrousenou do vody a nepraskla ti ??? tak to budto nebyla 312 nebo jsi mel OBROVSKY stesti ;) Happy jsem zvedavej na vysledek

Jo asi jsem měl z p**ele štěstiGrin . Štěstí začátečníka Happy . Nikde jsem nenašel správný postup, tak experimentuju. Do vody mi vycházel líp hamon. Kalil jsem do vody už druhou čepelku z 312 a vydržly obě. Hranatýho jem vlastně kalil taky do vody, protože do oleje se mi to taky nelíbilo tak druhej pokus do vody vyšel líp. Je pravda, že tahle čepelka byla hodně žiletkoidníHappy . Po vybroušení ploh dočista byl téměř ostrý a sekal špony z jeklu.

Na výsledek jsem taky zvědavej. Už jsem nabrousil fazetku a asi zahodím břitvyLaugh .
V sobotu by mělo bejt hotovo, tak budou fotky. Zatím bez futra.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
zajimave ... a je to urcite 312 ? neni to treba 191 ? jinak ja jsem se kdysi snazil delat hamony na k720 coz je v podstate to same od bohlera a nejsou moc dobre ... takove stiny jenom ... to chce 191 nebo 356 ;)
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:

Štamgast
MelGhi napsal:
zajimave ... a je to urcite 312 ? neni to treba 191 ? jinak ja jsem se kdysi snazil delat hamony na k720 coz je v podstate to same od bohlera a nejsou moc dobre ... takove stiny jenom ... to chce 191 nebo 356 ;)

Kupuju plocháče na nožířské oceli.cz,tak bych věřil, že je to 312. Vím,že hamonuje blbě,proto jsem to zkusil do vody a je to krapek lepší. Chtěl bych zkusit 191, ale nenašel jsem nikde plocháče, tak si musím nechat vykovat plocháč z hranolu 20x30 mm. Kdybyste někdo věděl kde mají 191 v plocháči, dejte vědet, bohužel,můžu jen brousitSad
Dík.
Posláno:

Štamgast
8) OČKO
-můj osmý udělaný, první na pásovce a zároveň první, co půjde z domu (těžce to nesu a nějak se mi ho nechce pustit)
-čepel z 19 312, parcialně kaleno do vody, tvrdost ostří HRC- tvrdé jako sviňa, vysoký V výbrus stažený do žiletky,jedovytý, ukrutně řezivý, fazetka 20 stupňů, jakože patinováno a jakokováno.
- na trn zajištěno nerez trubičkou 6mm s vloženým ebenem (odtud název - připomímá oko )
-na ručce ořech, eben,thuje, záštita eben
-ručka vařena 3 h. ve lněném oleji, přepajcováno týkovým olejem,přeleštěno
- lepeno UHU epoxidem, prasklinky a dírky po součcích prolepeny epoxidem

celkem- 217 mm
ručka- 106 mm (dělaný na zakázku do menší ruky)
výška čepele- 36 mm
tloušťka - 4 mm
-zatím bez futra

Budu ho velice nerad pouštět, ale musí jítSad . buď on nebo jáLaugh
Zatím asi nejlepší nůž, co jsem vystrouhal. Dal jsem si s ním docela práci, už od návrhu. Jsem spokojenej, můžu za sebe říct, že se povedl. Těžko na něm hledám chyby (to je asi tím, že tomu nerozumím a jsem zaslepen). Myslím, že všechny mé nože jsou ostré, ale tenhleOk .To musí ale říct ti, co je měli v ruce, jen nesmí furt jen čumět na fotky a musí ukázat, že umí písmenka! Co PéťoLaugh

Nevím, jak kalkulujete cenu u svých nožů, ale když naúčtuju 1 Kč/h, tak se dostanu na astronomuckou částkuLaugh . Platba již částečně proběhla a bude asi celá v naturáliích-je to pro kámošeHappy

Ještě foto (ty taky neumím tak SRY)

Díky za zhlédnutí. Těším se na komentáře, připomínky, rady, kritiku.

33.jpg.jpg
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
5.jpg.jpg
DSC05016.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
todle bych chtěl zkusit do ruky ... takle od pohledu si nedovedu představit pocit jak to sedí, je mi jasný že to bude právě promyšlený, právě přesně jedna z těch věcí kde fotka nestačí Laugh
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/5/2011
Nooo, tak ten se povdedl. Byl jsem u zrodu a doufám, že nepude z domu, dokud ho nepotěžkám v ruceEvil
Jedu na noční, tak bych se večer stavil u tebe doma, abych hu viděl naživo...
RAVENCZ
Běhám, dokuď můžu
Posláno:

Štamgast
ravencz napsal:
Nooo, tak ten se povdedl. Byl jsem u zrodu a doufám, že nepude z domu, dokud ho nepotěžkám v ruceEvil
Jedu na noční, tak bych se večer stavil u tebe doma, abych hu viděl naživo...

Stav se, jinak OČKO půjde až na vánoce, ještě budu dlouho páchat futro. A dík.
Posláno:

Štamgast
TRMAN napsal:
todle bych chtěl zkusit do ruky ... takle od pohledu si nedovedu představit pocit jak to sedí, je mi jasný že to bude právě promyšlený, právě přesně jedna z těch věcí kde fotka nestačí Laugh

Ahoj Tome, nevím, jestli to můžu dát do ruky OPRAVDOVEJM PROFÍKŮM. Jinak až budete s východočeskou někdy někde debatovat, rád bych v koutku poslouchal a až k ránu padnete vysílením, rád bych potajmu otěžkal OPRAVDOVÉ NOŽE. Jinak dík.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Je moc pěknej.Osobně bych možná jen prohodil hloubku probrání při pohledu zhora.Přední hlubší,zadní plytší.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
Pospa napsal:
TRMAN napsal:

Ahoj Tome, nevím, jestli to můžu dát do ruky OPRAVDOVEJM PROFÍKŮM. Jinak až budete s východočeskou někdy někde debatovat, rád bych v koutku poslouchal a až k ránu padnete vysílením, rád bych potajmu otěžkal OPRAVDOVÉ NOŽE. Jinak dík.

no a odkud seš?
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Je moc pěknej.Osobně bych možná jen prohodil hloubku probrání při pohledu zhora.Přední hlubší,zadní plytší.

Asi jo, ale vepředu je thuje se sukama řezaná napříč a otvor pro čepel byl širší, tak jsem nechtěl, aby se thuje rozpadla. Chystám se tvar ručy použít na dalších nožích, tak budu experimentovat.
Dík
Posláno:

Štamgast
TRMAN napsal:
Pospa napsal:
TRMAN napsal:

no a odkud seš?

Třebechovice-betlém 15 km od HK na východ. Jinak se znám z AIKIDA s Tmášem z Hořic.

DSC04990.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum