ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pospa Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2010
Když jsem fotil, tak bylo mezi deštěm, teď na potvoru svítí puňtaLaugh

Pospa vložil tyto přílohy:
DSC05012.JPG.jpg
DSC05009.JPG.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Štamgast
Možná to patří do vlákna PLYNOVÁ PEC nebo jinam, ale třeba to někoho bude zajímat, nebo někdo poradí nebo řekne svůj názor.

Pořídil jsem si plynový hořák. Zatím jen na kalení. Prodavač je známý a nechal mi ho na vyzkoušení. Tvrdil, že dává 1 200 stupňů C. V návodu celkem nic, jen 12 kW, spotřeba plynu 0.8 kg/h (pokud se dobře pamatuju.).
Český výrobce, tak jsem mu zavolal, řekl svoje plány. Příjemné jednání, potvrdil, že hořák by měl jít na kalení uhlíkovek použít. Vyrábí ještě 30 kW a 120 kW, jen větší spotřeba plynu, dosaženou teplotu nevím. U hořáku jdou případně vyměnit trysky nebo nerezové koncovky.

Pec zatím nemám, tak jsem provizorně použil vložku ze stavebnice komínu, zezadu zadělanou cihlami s mezírkou na odvod spalin a zepředu ze 2/3 zaděláno cihlou. Od tchána půjcěná hadice s regulátorem tlaku ROTHENBERG . Štelování tlaku závitem, ryska 1,2,3.
Regulátor nastaven na nejmenší hodnotu 1. Na hořáku plamen seřízen na cca 2/3 výkonu.
Zkusil jsem nahřát 2 čepelky cca 25 roků staré vykudlané ještě na učňáku. Jedna z kudly do hoblovky. Druhá z želízka z hoblíku .Ostří cca 80mm,výška 25mm,tloušťka 4mm.

Tato menší čepelka rozpálena do světle červené cca za 2 minuty (bez vyvložkování pece sibralem). Na udržení teploty stačil jen udržovací sporoplamen, který se dá také seřizovat.
Zkoušel jsem to nahřát cca 5 x za sebou po ochlazení a vychladnutí, pokaždé cca za 2-3 minuty.

Hodím fotky. Zkreslujou. Jednou rukou drženy kleště s čepelkou,druhou foťák a hořák přidržován koleny. No Pat a Mat Happy

DSC_4708.jpg.jpg
DSC_4709.JPG.jpg
DSC_4710.JPG.jpg
DSC_4715.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak se učím brousit na pásovceHappy . Brousil jsem na ní teprve druhou čepel. A na zakázku. Jednodušší tvar si kámoš nemohl vymysletGrin . A lepší matroš taky ne.
Takže ELMAX 5.2 mm. Levnější brusné pásy, už tupé. No porodGrin . Tvar je kombinace ZT 100, PACIFICU a HROBNÍKA.
Dál si ten VEJMRZA vymyslel, že se mu líbí, jak je od 80 pravidelně poškrábaný výbrus, a že by to tam chtěl nechat (jako na CS RECON SAN MAI). No prostě DOBRÁK Happy . Na ploše pravidelně poškrábáno 220kou.
Takže hrubej výbrus hotov, ještě vyvrtat díry pro šrouby, provázek, odlehčení ručky, vypilovat zářezy na ručce proti klouzání (jako na PACIFICU), poladit choilík, pokusit se zestejnit obloučky u ricasa (pokud se to tak jmenuje).

2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
5.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Ahoj, máš to moc pěně vybroušené, takovýhle kamarádi jsou nejlepší znám to, taky jsem začínal pěknym oje... osově souměrnou dýkou ale zase to člověka donutí dělat něco co by jinak odkládal a říkal si, to zatím dělat nebudu na to se ještě necítím, a ejhle ono to jdeOk U toho ladění obloučků bacha to je zákeřná práce, držím ti palce.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Meiming napsal:
Ahoj, máš to moc pěně vybroušené, takovýhle kamarádi jsou nejlepší znám to, taky jsem začínal pěknym oje... osově souměrnou dýkou ale zase to člověka donutí dělat něco co by jinak odkládal a říkal si, to zatím dělat nebudu na to se ještě necítím, a ejhle ono to jdeOk U toho ladění obloučků bacha to je zákeřná práce, držím ti palce.

Ahoj, dík. Máš pravdu, souhlasím proti toběLaugh . Tím, že si člověk klade vyšší a náročnější cíle,postupuje kupředu. A to rychleji, než kdyby to nechal jen na setrvačnosti. A nám co jsme líní a nesmělí, nám ty náročnější úkoly musí dávat někdo jinýLaugh .Soudruzi, úkoly pětiletky splníme už za 3 rokyLaugh .
Škoda jen, že ten pokrok i přes snahu, bohužel není někdy vidětSad .
Večer dám fotky opraveného obloučku.

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/10/2013
Ahoj,můžu se zeptat jaké má označení hořák který jsi použil? Popřípadě cena?
Vypadá to celkem jednoduše,použitelně a regulátory tlaku mám taky někde na půdě.
J.
Posláno:

Štamgast
jirmol napsal:
Ahoj,můžu se zeptat jaké má označení hořák který jsi použil? Popřípadě cena?
Vypadá to celkem jednoduše,použitelně a regulátory tlaku mám taky někde na půdě.
J.

Ahoj, na papíru na obalu byl uveden výrobce KO-VO.
Na návodu a záručáku je
PB HOŘÁK S RYCHLOREGULACÍ TYP 1245
příkon při tlaku 0,2 MPa- 12 KW
spotřeba PB - 0.9 kg/h

Vyrábí:
KOVOVÝROBA
Ing. Valenta Josef
Stračenská 335
411 08 Štětí
valentova.steti@tiscali.cz
606 240 519

Regulátor tlaku nepotřebuješ, zreguluješ na hořáku. Já ho použil kůli napojení hadic na 10 KG láhev. S p. Valentou jsem si psal i telefonoval. potvrdil mi, že hořák můžu na kalení použít. Teplotu by měl dávat 1 200 stupňů. V HK na krámě měli ještě 30 000 KW a 120 000 KW, ale ta spotřebaSad

Teď mi soused má svařit pícku. Sehnal jsem i sibral s větší výdrží cca 1400 st. za celkem rozumnou cenu.
Pokud hořák nikde neseženeš, nebo ti ho p. Valenta nebude moct poslat, dej vědět, v HK jich maj několik. Maj i samostatně koncovky. Cenu jsem ukecal na 799,-Kč (původně asi 980). Nevím, za koli by ho třeba dal p. Valenta + pošta.

teď jsem našel stránky
http://www.kovovyrobavalenta.cz/
Posláno:

Štamgast
Tak jsem konečně dodělal futrál na OČKO.
Je to teprve můj 8 futrál a zároveň první tohohle typu, Tak buďte shovívavíHappy

Jak už jsem psal, OČKO je první kudlajz, co půjde z domu, tak jsem nechtěl, aby to byla jo velká ostuda. Docela jsem si máknul jak na kudle, tak na futru. I když je to pro kámoše a ten snad zamhouří OČKO , ale jsem celkem spokojenej.

Díky za zhlédnutí, názory, rady, kritiku.

1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
4.jpg.jpg
5.jpg.jpg
3.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2012
Ahoj,

teda teprve 8 kousek?
Je kráááásný,fakt s kůží bojuju ale takovej kousek mě vždy nakopne.
Hodně zdaruApplause
V případě zájmu,se neváhejte zeptat.....prosím na e-mail.
Posláno:

Štamgast
Tak jsem poopravil obloučky na ELMAXU. Levý by chtěl vytáhnout ještě trochu výš,ale to nechám na přebroušení po kalení. Je to teprv druhá čepel na pásovce, tak to nechci zk...it. Mezitím se naučím ještě na něčem levnějším Happy
Kámoš tam chce nechat viditelnej hrubej brus od pásovky napříč. Je to pakárna, když to nemůžu poopravit řůčo nebo dremelkou. Díky za zhlédnutí, názory, rady.

1.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak jsem dnes zase mordoval ELMAX.
Jeden nůž už jsem tady ukazoval a popisoval, jak si jeden ÚHLAVNÍ PŘÍTEL Happy navymešlel, že chce zachovat hrubej brus viditelnej. Tak se mu to zalíbilo a na druhým noži to chce taky. Takže žádné opravy růčo nebo dremelkou Sad .Alespoň se naučím na pásovce Grin

1) je směs PACIFICU, ZT 100, HROBNÍKA - ten jsem jen dnes jen opravoval (plochu přebousil podél, opravil výbrus, protáhl falešné ostří, odvrtal odlehčení a vypiloval zářezy proti klouzání)

2) něco jako upravený TOPS MOUNTAIN - mám docela radost z výbrusu, celkem se povedl Happy

Celkově musím říct, že jsem měl z ELMAXU trochu strach, přeci jenom to něco stojí Sad .
Ale díky pásovce od Ccarlose, která je boží a díky novejm pásům Norton keramika, to nedopadlo zase tak špatně (alespoň já jsem celkem spokojenej, uvidíme co BLUEBERRY)

2.jpg.jpg
1.jpg.jpg
3.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
9) kudla DUBĚNKA
devátá dokončená, zároveň první co bude na prodej (nějak potřebuju snížit náklady,co jsem investoval Happy ). Takže až dodělám futro, jde do aukce, pokud se někdo neozve dřív. Zatím je možno futro udělat na přání, nějaké podobné těm, co už jsem dělal. Je to malinko větší ségra OČKA. Na rozdíl od něj do normální ruky Happy

Celkem- 227 mm
Ostří- 116 mm
Ručka- 111
Tloušťka- 4 mm
Výška u ricasa- 38 mm

- 19 312 parcialně kalená do vody, několik linek hamonu, leptáno kyselkou (možnost leptání víc, nebo trochu přeleštěného hamonu jako na 3 fotce- záleží na budoucím páníčkovi Grin ), jakokováno, patinováno
- vysoký V výbrus s fazetkou 20 stupňů, řezivý jak sviňa (pokusím se o video)
- pokroucený dub, eben, fíbr, tůje, eben
- na trn lepený vysokopevnostním EPOXIDEM, zajištěno nerez trubičkou 6 mm s ebenem
- prasklinky prolepeny epoxidem, vteřiňákem, 3 hodiny vařeno ve lněném oleji, dokončeno teakovým olejem, přeleštěno.

2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
3a.JPG.jpg
4.JPG.jpg
11.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Nádhera Applause Ok
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/14/2013
Dnes jsem měl možnost ''9'' sevřít v ruce. Drží se parádně a čepel holí jak žiletka. Velká pochvala. Mooooc pěkný. Jen tak dál....
Posláno:

Štamgast
Díky pánové.
Peťo, ty a RAVEN jste jediní, kteří všechny moje nože drželi v pazouře, tak můžete nejlépe popsat pocityLaugh ,proto chvála potěší.
Stejně to chválíš jen proto, abych ti nezabavil ty ELMAXÁKYLaugh
DUBĚNKA není tak ostrá, jako OČKO, ale ještě jsem ji "nemazlil" na kůži.
Pokusím se vložit video od RAVANA z depilaceLaugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/5/2011
Ahoj, rukověť Ti chválit nebudu, na to máš školy a zpracování je jako vždy perfektní. Čepelky co děláš mne osobně hodně překvapily, výbrus do V SUPER, to bych já ve své dílně nedal, holt pásovec je pásovec. Ty víš, že teď mám trochu jiné strarosti, ale už se těším, až zase zakalíme nějakou čepelku! Protože jedna věc je výbrus, druhá umět to železo zakalit, a to už Ti jde!
PS: kašlu na výrobu čepele flexou, příště si ji nechám udělat...
RAVENCZ
Běhám, dokuď můžu
Posláno:

Štamgast
Tak jsem dodělal futro na DUBĚNKU. Nafotil jsem ho, ale jen doma s bleskem. Uvidím, až stáhnu fotky, jestli něco bude použitelný. Jako venku na sluníčku to ale nebude Sad . Zatím se pokusím dát odkaz na zmiňované video z depilace od RAVENA ze zahrady. Je to jen dětským foťáčkem. Nůž ještě nebyl finálně nabroušen a obtažen na kůži, ale i tak byl jedovatejGrin

http://youtu.be/rPvPYKGQPi4

Já hlupák nevím, jak udělat aby se video dalo přehrát přímo zde. Když jsem ho nahrával jako přílohu, tak se to v půli přeruší Sad . Třeba někdo poradí Wink

Tak dám alespoň jednu ( mizernou) fotku DUBĚNKY s futrem. Musím to přefotit na denním světle, tohle příšerně zkresluje a upravovat se mi to nechce.

Jinak nevím jak vám, ale futro mi dalo přes 10 čistej hodin práce. Sice u těch kravin v televizi, ale ručičky bolí, bolí. Nevím, jestli jsem tak pomalej a nešikovnej nebo co, že mi to tak trvá, ale dávám si docela záležet. Každej steh utáhnout pořádně s uzlíkem uvnitř. Futro černo-hnědé s volným závěsem. U vršku 5 vrstev kůže. Snad se budoucímu páníčkovi bude líbit, bude v ceně nože.

9.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
musíš na youtube třeba a sem pak hodit jen link

aha tak vidím že sem vůl a čet sem jen že řešíš že nejde nahrát sem ... no tak jak poradil Zbyněk red face Laugh
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/21/2009
Přímo u přidávání příspěvku máš ikonu YouTube, kterou sem video přidáš. Takhle:

zbynek vložil tyto přílohy:
Knife.cz___Fórum_2013_10_04_10_23_44.jpg.jpg

Nemusíš trefit, stačí, když se poserou. (Jakov Ščukin)
Posláno:

Štamgast
zbynek napsal:
Přímo u přidávání příspěvku máš ikonu YouTube, kterou sem video přidáš. Takhle:

Dík za radu. Koukám, že pomůže i ostatním.

Jinak kudla je konečně líznutá na jemné keramice a na kůži. Teď se jí ten papír bojí na dálku. Vzemu ji mezi dva prsty a holí i vlasy, pokud teda nějaký máte Happy . Já už nemám moc na čem zkoušetGrin
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum