ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pospa Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2010
Předevčírem jsem prej dělal nepořádek u BLUEBERRYHO na trávníčku, včera jsme dělali binec u mně na zahradě (video dodá Petr).

Tak dnes jsem vzal TENa do lesa. Celkem si máknul a naprostá spokojenost. I když nemám s čím porovnávat. Nikdy jsem s takovýmto nožem nedělal, většinou to řešila sekera nebo pila. A taky už to je dlouho, co jsem zvednul zadek z gauče Sad .
Ale prsty mám všechny a šít jsem taky nic nemusel, tak to dopadlo dobře. Grin . Stromek pokořen, TEN ještě holí, tak jsem spokojenej.

Dám jen druhé krátké video, to první bych s mým připojením nahrával tejden.

Pospa vložil tyto přílohy:
DSC_9263.jpg.jpg
DSC_9265.jpg.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2012
Zdarec, nějaký podobný bych potřeboval do lesa na větve, jenom tak o 10 až 15 cm větší. PM...
“We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.”
Knife is life.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/14/2013
[youtube]

Tak jsem to SYČÁKOVI vrátil a udělali jsme nepořádek na jeho zahradě. Opodál stál můj syn ( Filípek 3 roky) a pozoroval POSPU jak testuje "10 " ...... třísky lítaly opravdu daleko.....
Posláno:

Štamgast
Kontrolní otázka soudruzi:
komupak se tu chystá materiál na nožíček????

111.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
hele nedávej si při sekání na zápěstí tu šňůrku z konce ručky, to by tě mrzelo víc než ji tam nemít kdyby ti vylít z dlaně
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
TRMAN napsal:
hele nedávej si při sekání na zápěstí tu šňůrku z konce ručky, to by tě mrzelo víc než ji tam nemít kdyby ti vylít z dlaně

Dík Tome za radu.Už jsem byl poučen. Dokonce mi někdo vysvětloval,že šňůra má být delší, a taky jak se složitě omotává (nebo jak bych to nazval) kolem ruky, aby tě npřípadně nezasáhlo ostří.Moc jsem to nepochopil.Ja pravda, že jsem šňůru nikdy na nožích neměl a nepoužíval.Nikdy mi taky nůž, sekera, bokken, ani katana z ruky nevylétli. Ta šňůra mi tam spíš překáží, ostatně na tom videu to je dobře vidět, že na ni nejsem zvyklej. Spíš jsem se bál, co udělá takhle velká čepel ze stabilky,furt jsem čekal, kdy to rupne.Při nácviku iaido a boje s nožem používám ostré čepele(ne ve dvojiciHappy ). Ale to mám vyzkoušené nože a meč.Tady jsem nevěděl, co mám čekat.Stejně vlastně nechápu, na co tam ta šňůra jeGrin Grin Grin
Posláno:

Štamgast
Komupak to tady frituju k pozdní veřečí nožík ???
Aby nebyl smutnej, že nevydražil DUBĚNKU.
Kdopak bude páníček?

11.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/3/2013
Pospa napsal:
Komupak to tady frituju k pozdní veřečí nožík ???
Aby nebyl smutnej, že nevydražil DUBĚNKU.
Kdopak bude páníček?

Pozor ať mně ho nespálíš Grin
Posláno:

Štamgast
Fotky budou až zítra na denním světle. Teď kraťoučké video ještě nedokončeného nožíku Happy .
Jen tak na ochutnávkuGrin

Posláno:

Štamgast
Přihodím jednu fotečku. Teď už má znovu přebroušenou a leptnutou čepel, protože před tím byla trochu flekatá. Je znovu napuštená ručka teakovým olejem. A hlavně, je nabroušený až do krve Grin Grin Grin

DSC_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak nožík jsem nafotil na denním světle. Foťák v ruce, nožík naaranžovat, otřít, aby nebyl opatlaný ...Fotky trochu zkulturním a dám večer.
Musím opravit včerejší popisek: nůž není nabroušený do krve, nůž je nabroušen až na kost!!!Grin Grin Grin Grin

Ale čepel se prý má napít krve, tak alespoň ušetřím budoucího páníčka. Doufám.Happy

DSC_4834.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
11) HARLEJ -nůž na zkázku pro jednoho motorkáře :).Protože se v aukci vzdal DUBĚNKY ve prospěch HerrFlicka, slíbil jsem mu vyrobit podobný nůž. Chtěl trochu delší čepel, menší ricaso, a ostří hodně stažené a hodně řezivé. Ručku trochu tlustší. Ruku máme zhruba stejnou, jen on má o fous delší prostředníček. Snad se povedlo a bude spokojen.
Na futro se teprv chystám.

Čepel- 19 312 parciálně kalená do oleje, hamon, leptáno v kyselině dusičné, jakokováno, patinováno.
Ručka- žíhaný javor ze starého samorostu z dob komančů, zahnilej buk, fíbr, eben.4 hodiny vyvařeno ve lněném oleji, dokončeno tmavším teakovým olejem, přelešteno.
Konstrukce- na trn, lepeno vysocepevnostním epoxidem, zajištěno nerez trubičkou s vloženým ebenem.
Vysoký V výbrus stažený na 0,2 mm. Fazetka 20 stupňů. Brutálně řezivý. Ostrý jako nůž od Pospy (pár lidí už zná). Tento je zatím nejostřejší co jsem udělal. Sám jsem se přesvědčil Grin

Celkem- 262 mm
Čepel- 145 mm
Ručka- 117 mm
Tloušťka- 4 mm

1a.jpg.jpg
2a.jpg.jpg
4a.jpg.jpg
6a.jpg.jpg
7a.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2012
Zdravím,

i když tenhle tvar ručky není můj šálek kávy,moc pěknej nožík.
Ta čepel je božíííí. Moc povednej výbrus a vůbec pěknej tvarOk
Akorát si asi za chvíli nebudeš mít co holitGrin
V případě zájmu,se neváhejte zeptat.....prosím na e-mail.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/3/2013
Pospa napsal:
Tak nožík jsem nafotil na denním světle. Foťák v ruce, nožík naaranžovat, otřít, aby nebyl opatlaný ...Fotky trochu zkulturním a dám večer.
Musím opravit včerejší popisek: nůž není nabroušený do krve, nůž je nabroušen až na kost!!!Grin Grin Grin Grin

Ale čepel se prý má napít krve, tak alespoň ušetřím budoucího páníčka. Doufám.Happy

Díky Grin Doufám, že to bude fungovat Grin Bulis tento aspekt asi opoměl, protože v neděli vlivem suku ve štípaném dřívku ochutnal Mega NES krev mou mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
No toto je peny nozik a moooc pekne drievko na 1*
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
Tvoje tvary ruček se mi zezačátku zdály příliš barokní, ale čím dýl na to koukám, tím víc se mi to líbí. A výběr dřev, to je nádhera. Ok Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Moc hezkej nožíkOk
Za nocí nejtmavších na slunce pamatuj
Posláno:

Štamgast
Kabík napsal:
Tvoje tvary ruček se mi zezačátku zdály příliš barokní, ale čím dýl na to koukám, tím víc se mi to líbí. A výběr dřev, to je nádhera. Ok Ok

Každej jsme jinej a kažďému se líbí jiné tvary a to je dobře.
Pro mně je lepší laskat barokní oblinky, než být otlačen od kýčlí a žeber potaženýchjen kůžíGrin . 40ti kilový stojánek na šaty není tak příjemný do rukySad
Lepší krev a mlýko, tzv. sošná a barokní.

A komu se to nelíbí, přídí si to co se líbí jemuGrin

Jinak díky za chválu, potěší. Děkuji za zhlédnutí a názory.
Posláno:

Štamgast
Tak jsem se konečně dostal k futru pro LiboraZ na HARLEJE. Ještě není hotové, tak jen fotky z výroby.
Jako že se neflákám Grin

DSC_4844.JPG.jpg
DSC_4845.JPG.jpg
DSC_4849.JPG.jpg
DSC_4851.JPG.jpg
DSC_4853.JPG.jpg
DSC_4855.JPG.jpg
DSC_4861.JPG.jpg
DSC_4867.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak jsem dodělal to futro LiboroviZ na HARLEJE.
Ještě přijde několikrát navoskovat a nabalzámovat. A musí se trochu vytvarovat a vůbec si na kudlu zvyknout.
Na vnitřní šití 2.5 m. nitě a na to vnější 5 m. U ručky 6 vrstev kůže. Největší tloušťka 18 mm.
Toulcové futro s volným závěsem, černo- hnědé.
Když už jsem byl v tom, leptnul jsem ještě více čepel.

Pár fotek a cca za hodinu bude i video.

1A.jpg.jpg
Snímek_001.jpg.jpg
Snímek_003.jpg.jpg
Snímek_005.jpg.jpg
Snímek_007.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum