ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Povrchovky - patina, struktura, pískování, barvení, DLC, ELOX atd. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2006
no tak malý zakázky i tam mrGreen
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Neprozradil by někdo jak na hnědej brynýr na obyč konstrukčku "podomácku"?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
Ahojte , viete mi niekto poradit ako postupovat pri tvorbe stonewash pre najlepsi vysledok?N trubke som videl amikov , ze nakprv leptali a az potom to nechali tocit v sutroch . prakticky to tam doskrabali ten lept. Chcel by som dosiahnut povrch aby bol co najviac 3d plasticky , neviem ci som sa vyjadril dobre. Happy trebarz nieco podobne

robik vložil tyto přílohy:
maxresdefault.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/22/2015
Nazdar, nájde sa niekto kto bude ochotný opieskovať pár nožov, prevažne z N690? Vopred veľké dík za ponuku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Já mám nejraději uhlíkovky, právě pro jejich schopnost vytvořit časem patinu, která k nim prostě patří... Happy Nedávno jsem přemýšlel, jak doma a co nejrychleji z vyleštěného nože, ať už na celkové čepelce nebo po naostření fasety damašku udělat nějaký zajímavý vzor patiny, aby to netrvalo týdny používání ale efekt se dostavil co nejrychleji, takže asi takto Happy Intenzita patinování a vytvoření obrazců je přímo úměrný délce procesu Happy Zezhora postupně kresba od nejkratší doby patinování po nejdelší + dokreslení kresby damašku na zrcadlové fasetě po brusu.

Dimarcus vložil tyto přílohy:
12002594_738100329628388_3525852857570983370_o.jpg.jpg
20150915_145956.jpg.jpg
20150915_150010.jpg.jpg
20150916_145832.jpg.jpg
20150916_145849.jpg.jpg
20150915_105349.jpg.jpg
20150915_154842.jpg.jpg
20150915_154900.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/7/2007
Zdarte kucí, potřeboval bych radu nebo spíše informaci zda zná nekdo něco lepšího na ochranu damašku před korozí v interiéru. Jedná se převážně o madlo, které bude osaháváno.
Postup bude tento: po naleptání vydrbání kartáčem+jelen, oplach vodou, poté vodou se sodou a následně mýdlem, které by mělo snížit PH faktor vody na zásaditý. Po usušení bude následovat epoxidový lak v několika vrstvách. Máte někdo jiný postup jak zabránit případné korozi??? Je třeba očistit/odmastit nějakým ředidlem třeba perchlorethylenem??před nanesením laku? a jaký lak doporučit aby nemel nějaké látky reagujicí s ocelí?
Díky všem za připomínky či rady.
"Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a máš 2 dny volno"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Ahoj kamarádi.Prosím pěkně,jak děláte ten "obsidián"?Je to nějakej speciální postup nebo něco obyčejnýho pilníkovýho?Jestli to teda není nějaký "nožířský stříbro",který musí zůstat utajený Happy
Děkuji pěkně a přeji pěkný den vespolek.
Posláno:

Pokročilý
Tak opět jedna úprava nožíku, materiál 14260, výsledek po 3 hodinové lázni v Cole Happy S výsledkem jsem byl tak spokojený, že jsem namočil i Condor Moonshiner, který mi nedávno přišel z 1075, ten se však po lázni přes celou noc ani nehnul, čepel bez sebemenší změny... Happy

Dimarcus vložil tyto přílohy:
IMAG0026_jpg_big.jpg.jpg
IMAG0027_jpg_big.jpg.jpg
IMAG0061.jpg.jpg
IMAG0062.jpg.jpg
IMAG0064.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/4/2006
Caute Pani :)

Vie niekto poradit ako sa da dosiahnut takyto finish? Hej predpokladam ze smirgel urcitej hrubky a tahat pozdlzne, ale skor ako je to v praxi? nejake udelatko? aby bola skutocne ta kresba vodorovna a nie zvlnena a tak... dik moc za rady ;)

BTW: nepamata dakto u koho skoncil tento Joel Bukiewicz? bol tu kedysi v inzercii :)

PS: heh teraz budem za debila :D na arizona... som prave nasiel verziu predavanu s popisom "320 grit hand satin finish" takze hej smirgel 320, zaujima ma teda aspon ci len chytim smirgel do ruky a budem nim behat po nozi alebo je na to nejaky overeny sposob ako napr upnut smirgel a skor pohybovat nozom...

bozole_sk vložil tyto přílohy:
2014_05_20_954.jpg_big.jpg.jpg

"S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí..."
Busse NMFSHLE - BRKT Bravo Necker II
Posláno:

Pokročilý
bozole_sk napsal:
Caute Pani :)

Vie niekto poradit ako sa da dosiahnut takyto finish? Hej predpokladam ze smirgel urcitej hrubky a tahat pozdlzne, ale skor ako je to v praxi? nejake udelatko? aby bola skutocne ta kresba vodorovna a nie zvlnena a tak... dik moc za rady ;)

BTW: nepamata dakto u koho skoncil tento Joel Bukiewicz? bol tu kedysi v inzercii :)

PS: heh teraz budem za debila :D na arizona... som prave nasiel verziu predavanu s popisom "320 grit hand satin finish" takze hej smirgel 320, zaujima ma teda aspon ci len chytim smirgel do ruky a budem nim behat po nozi alebo je na to nejaky overeny sposob ako napr upnut smirgel a skor pohybovat nozom...

To je moc hezká čepel, co je to za kudel? Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Cau, ja to delam podle tohodle navodu a jsem s finishem spokojenej. https://m.youtube.com/watch?v=1b1mvkZcBw8

Kdybys nedaval Aj, tak v podstate jde o to, ze cepel brousis do 800smirglu, pak nasadis zpatky 600 a prez to udelatko brousis co nejrovneji dokazes jen jednim smerem. Ale ma to natoceny hezky, takze to pochopis i bez Anglictiny.
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:

Pokročilý
Joel Bukiewicz Combat 5... nadherny kusok bohuzial uz davnejsie presiel na kuchynaky... toto bol ak si spravne pamatam jeden z prvych kusov tohoto modelu a na designe sa spolupodielal tunajsi clen....

bozole_sk vložil tyto přílohy:
IMG_0705.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
wajgy napsal:
Cau, ja to delam podle tohodle navodu a jsem s finishem spokojenej. https://m.youtube.com/watch?v=1b1mvkZcBw8

Kdybys nedaval Aj, tak v podstate jde o to, ze cepel brousis do 800smirglu, pak nasadis zpatky 600 a prez to udelatko brousis co nejrovneji dokazes jen jednim smerem. Ale ma to natoceny hezky, takze to pochopis i bez Anglictiny.

Parada dik moc ;) eng zvladam ;)
Posláno:

Pokročilý
bozole_sk napsal:
Joel Bukiewicz Combat 5... nadherny kusok bohuzial uz davnejsie presiel na kuchynaky... toto bol ak si spravne pamatam jeden z prvych kusov tohoto modelu a na designe sa spolupodielal tunajsi clen....

Opravdu nádherný kousek Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Ahoj.Prosím vás nevíte kde by mi udělali DLC na hlavičky šroubů?Asi 12ks.Děkuju moc!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Hvm plasma modřice
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/30/2015
Dobrý den
Nepodělil by se prosím někdo o zkušenosti s pískováním materiálu g 10? zkoušel jsem to takovým hrubým abrazivem co se používá běžně v kalírnách a musím říct,že ten vzor co jsem si tam před tím udělal dremelkou se mi tím docela dost rozmlátil a hodně jakoby rozmlžil. Nevím jestli je to tím druhem písku,tlakem vzduchu, nebo vzdáleností od pistole nebo rukama. Když prohlížím výsledky pískování G10 některých borců tady tak to je jiná radostOk Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
Vzhledem k technologickým potížím s čištěním povrchu po kalení jsem donucen si postavit pískovačku. No a když už tak už pořádnou, že? Navrhl jsem si samozřejmě trochu větší model, který bude mít univerzálnější použití. Zatím je to ve fázi kompletního návrhu. Pálit a ohýbat se to bude na Slovensku. Doprava by se řešila podle zájmu. Pak už si to každý musí posvařovat a dovybavit sám. Maximální vnější rozměry Š x H x V 960 x 615 x 1560. Rozměry komory Š x H x V 830 x 600 x 600 . Hmotnost kompletní pískovačky do max. 100kg, objem komory asi 350litrů. Jde o profi záležitost, žádné hobby. Cenově se tenhle typ pohybuje od 25000kč výš, podle vybavení. Až budu znát cenu za vypálení a ohýbání, tak ji zveřejním a pokud budou Slováci souhlasit, tak se může udělat rovnou větší série. Ostatní materiál a příslušenství vyjde odhadem na max. 4000kč. Tohle všechno ovšem pouze za předpokladu, že bude zájem. Dělám to čistě z kolegiality a je to jen moje dobrá vůle, nebo blbost (?), že si přidělávám zbytečné starosti. Kdo by měl předběžně zájem, ať se mi ozve na mail. Celá akce by proběhla v druhé polovině srpna, případně v září.

Zbrojovák vložil tyto přílohy:
sestava1.jpg.jpg
pískovačka_expl.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
Takže dámy a pánové, dnes jsem dostal cenu za komplet vypálení a naohýbání pískovačky z 2mm plechu (Žádný papír!) . Cena je 140 euro , tedy 3780kč! Pokud jsem dobře počítal tak ostatní díly a příslušenství vyjde zhruba na 4000kč. S dopravou máte profi pískovačku za 8000kč + práce na jeden víkend. To je pouze (minimálně) 1/3ceny v obchodě. U modelů stejné velikosti s trochou dalšího vybavení jako je odsávání, cyklon atd. je to 1/6 až 1/15ceny! Kdo má zájem, ať se mi ozve na email. Informujte své známé, kteří by mohli mít zájem. Uzávěrka je 15.8.2016. Po tomto datu předávám došlé maily na Slovensko a tam už se budou dotahovat detaily s dopravou atd. Zatím vše....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum