ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusky TORMEK Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 11/21/2019
Ahoj a Zdar všetkým brusičom!
Dňom 15.11. som sa po dlhých mesiacoch zvažovania a porovnávania stal majiteľom Tormek T8 a po rokoch čítania vašich príspevkov som sa rozhodol zaregistrovať!
Prvé skúsenosti s T8: perfektné, aj keď sa mi podarilo zo 3x zaseknúť nôž, no našťastie bez poškodenia kotúča.
Otázka na úvod: doplniť SG250 o SJ250, alebo ísť rovno do Rozsutec???
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
Vitaj Fandy,
ja by som zobral SJ + modifikovany TTS100
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/21/2019
Ď - presne od teba som očakával info a odpoveď, ešte raz Ďakujem!
Objednám si SJéčko z DE (205.-€) - bude aspoň niečo pod stromom k tej T8čke!
Inak super fórum a pred tebou "smekám" - máš čo to odstáte pri tej brúske, nechcel by som byť tvojou chrbticou!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/9/2014
Zdravím všechny,
již spadám do skupiny Tormekistů, neboť nová T8 mi stojí v garáži. Vlákno je super, děkuji za inspiraci, snad také v budoucnu snad přispěji troškou do mlýna.

Mám otázku na Sandora a jeho zvětšenou verzi podpěry, jelikož jsem promeškal objednávku, rád bych si ji vyrobil sám, prosím o sdělení alespoň jednoho rozměru na níže uvedeném obrázku. děkuji

kubsik vložil tyto přílohy:
pod.png.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/9/2014
Odkaz na japonské kotouče 250x50x12. Hrubost 220, 400, 600, 1000, 2500 grit.
Až na tu cenu je to dobré - prodražuje to doprava, clo a DPH.

www.aliexpress.com/item/32982520544.html?spm=2114.12057483.0.0.4c9e42ecXmwzWU
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/18/2016
To určite nie sú japonské kotúče, Najskôr čínske. Som zvedavý ale na recenziu , nebol by nejaký link na nejaké Tormek fórum, kde to už niekto odskúšal. Za mňa je to veľké riziko a asi bude minimálna úžitková hodnota.
Posláno:

Štamgast
kubsik napsal:
...Mám otázku na Sandora a jeho zvětšenou verzi podpěry, jelikož jsem promeškal objednávku, rád bych si ji vyrobil sám, prosím o sdělení alespoň jednoho rozměru na níže uvedeném obrázku. děkuji

Prvý cca 305mm a druhý cca 95mm - merane pravitkom :(
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
jvh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/14/2019
14. listopadu 2019 22:07:20 jsem sem dal fotky FVB (Frontal Vertical Base), pokud by si to chtěl někdo vyrobit, přikládám i výkresy (jsou v angličtině protože jsem to dával i na Tormek forum).

Poznámky:
- Stavěcí kroužky jsou odsazeny 25,5 mm od těla FVB, což je minimální vzdálenost aby FVB nenarážela do brusky T-8. Na jiných bruskách se tato vzdálenost může lišit.
- Místo silnostěnné trubky 12x2,5 lze použít tyč s vyvrtanou dírou a vyřízlým vnitřním závitem M8.
- Kvůli místo může být problém s dotažením kontramatek M5. Na to se hodí podobný klíč jako je Bahco 1931M-5.
- Rozměr 30,85 (a 30,15 mm) se může mírně lišit, ale u mé horizontální základny XB-100 to byla přesná hodnota, aby byly hrany základny vystředěny s tělesem.

jvh

Příloha / Přílohy:
FVB_Assembly.pdf (252kb) staženo 93 time(s).
FVB_Body.pdf (90kb) staženo 87 time(s).
FVB_Guide_Tube.pdf (78kb) staženo 85 time(s).

jvh vložil tyto přílohy:
FVBs.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/22/2019
Dobrý den, omlouvám se, že píši sem do tohoto fora, ale nevím kde jinde se zeptat. Jsem tu nový a teprve se rozkoukavám a přiznám se, jsem líný číst všechny fora :))
Mam na vás dotaz. Potřebuji v práci brousit nůžky a zajímá mě jestli mi k tomu bude stačit tormek T4 s menším kotoučem a nebo mám koupit T8 ?? Moc děkuji za odpovědi :)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/14/2018
Martin08 napsal:
Potřebuji v práci brousit nůžky a zajímá mě jestli mi k tomu bude stačit tormek T4 s menším kotoučem a nebo mám koupit T8 ?? Moc děkuji za odpovědi :)

Podla mňa T4 na nožnice bohate stačí, so základným SG kotúčom (a prípravkom na nožnice :)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/23/2017
Zdravím všechny, čím víc čtu tím víc jsem zmateny,Tedy vyrobil jsem si pásovou brusku, lze tedy na brusných plátnech ostřit nože na úrovni? A jaký je rozdíl mezi kvalitou broušení na zařízeních typu Tormek, ruční broušení na velkých kamenech a nebo pomocí přípravků typu Lansky. Do čeho má tedy člověk jít vždyť cenově je to skoro stejně drahý.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/31/2012
Tormek k tormeku, bude komplet tormek 😁

otsar vložil tyto přílohy:
noz_mora_design_tormek.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/21/2017
Martin08 napsal:
Dobrý den, omlouvám se, že píši sem do tohoto fora, ale nevím kde jinde se zeptat. Jsem tu nový a teprve se rozkoukavám a přiznám se, jsem líný číst všechny fora :))
Mam na vás dotaz. Potřebuji v práci brousit nůžky a zajímá mě jestli mi k tomu bude stačit tormek T4 s menším kotoučem a nebo mám koupit T8 ?? Moc děkuji za odpovědi :)

Ahoj T4 ti bude stačit.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/22/2019
Děkuji za odpovědi Ok Hecnul jsem se a po dvou dnech jsem přelouskal všech 66 stran Happy
Je tu spousta užitečných rad a dozvěděl jsem se vše co jsem potřeboval. Děkuji všem co tu píší.
Pro mé potřeby bude T4 bohatě stačit. Ted ta horší část, přemluvit šéfa ať brusku koupí Happy
Snad se to podaří a rozšířím vaše řady Happy
Posláno:

Štamgast
Martin08 napsal:
Dobrý den, .....

vitaj na knife Martin
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/4/2018
Ahoj Martin08
Držím palce pri prehováraní šéfa.Ja ostrím nožnice na T-8 a môžem povedať,že splnila všetky moje očakávania.Tiež si myslím,že T-4 ti bude stačiť.Niaky čas mi trvalo pokiaľ som to dostal do rúk.Chce to len trénovať.Zatiaľ ostrím len krajčírske nožnice(tiež do práce) ale chystám sa na kadernícke konvexné nožnice.Na tie si vyrábam druhú brúsku lebo na T-8 to nie je moc dobré.Dúfam,že sa mi ju podarí niekedy dorobiť.Chce to len čas.
T-8 mám už tretí rok a až teraz som sa odhodlal niečo napísať.Ak som niečo dovŕzal tak sa ospravedlňujem.
Pozdravujem všetkých fanúšikov TORMEKU.
Pekný deň.Vlado.
Posláno:

Štamgast
Vitaj na knife Vlado.
Určite si nič nedovŕzal, pokračuj v brúseni a písaní.....
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/4/2018
sandor napsal:
Vitaj na knife Vlado.
Určite si nič nedovŕzal, pokračuj v brúseni a písaní.....

Ďakujem za privítanie.
Prajem všetkým pekný deň.Vlado.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/14/2018
Vlado Matejka napsal:
...Zatiaľ ostrím len krajčírske nožnice(tiež do práce) ale chystám sa na kadernícke konvexné nožnice.Na tie si vyrábam druhú brúsku lebo na T-8 to nie je moc dobré.Dúfam,že sa mi ju podarí niekedy dorobiť....
Pekný deň.Vlado.

Ahoj Vlado. Mňa by zaujímala tá brúska na konvexné nožnice.. Akú máš predstavu ?
Miro.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/30/2019
Jedno z nejhezčích a nejpoučnějších vláken na knife.cz, a není to jen díky brusce v názvu. Také bych,tímto, rád poděkoval Pavlovi a ostatním členům za přispěvky Applause
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum