ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cestování - fotky z cest Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Ahoj Mudžo tak tam něco očíhni,hlavně tradiční nástroje a podej referát.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Snad se dostanu taky do hor, tady nic tradičního není, jen kopírovaný Západ.
Gero: Jo, na léto pamatuji, nebudu přeci pořád tady, i když je to možný, Práce prý dost a navíc říkájí: my ty sechnat holka a ty suztat tady. A holky se mi tady líbí, doma jsem Vietnamky nikdy moc nežral, na druhou stranu, nejsem tu tak dlouho, abych ztratil vkus.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/3/2006
Ahoj Přemku, užívej tepla a asijské pohostinosti. Já už skoro taky balím batoh, ženu i dítě tímto směrem. Tady začíná podzim šedivák, nejvyšší čas zmizet do teplých krajů. Koukni na nože a foť, originál vietnamské jsem ještě neviděl.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Trošku "bivakováního" s mou malou na rybách Wink

Ppetr vložil tyto přílohy:
DSC00275.JPG.jpg
DSC00273.JPG.jpg
DSC00271.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Ahoj Mudžas, tak koukám, že se konečně podařilo. Pozor na ty černý klíny, ať Ti nezůstane ňákej v klavě Razz . .... a užij si to.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Ahoj Přemku na druhej konec světa! Bacha na ně, maj docela dost "breberek" a spoustu střevních parazitů, ať pak v Česku nemusíš adoptovat Julínka Wink Měj se hezky!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/26/2005
I já zdravím do daleké ciziny, AHOJ Přemku ! Prý bývávaly časy, kdy každý desáty vietnamec uměl obstojně česky...:o)) Přeju hodně štěstí a užívej příležitostí..:o) DF.Most.
- Γ Ν Ω Θ Ι - Σ Α Υ Τ Ο Ν -
Posláno:

Štamgast
Pravda, česky umí, navíc jeden z nich nám tlumočí a pak rusky, dnes jsme si v bia hoi zapěli, Stavaj strana narodnaja a Kaťušu. Nevím jak breberky, ale že sežerou vše co se hýbe je pravda. Šneky, hady , žáby a koně jsem již ochutnal, v pondělí jsme pozvaní na psa. Vědí, že ho nejíme, předem se ptají. Jídlo máme zaplacené ve škole a na hotelu, ale vždycky přijde někdo, koho vidíme poprvé a pozve vás na pivo a vždy je to s jídlem. Je to pro ně zřejmě čest, hostit cizince. Zážitek je doprava, jezdí se na mopedu, aut mají málo a jen ti nejbohatší. Žádná přednost v jízdě, jede se pořád, na červenou v křižovatce zpomalíš, ale jedeš, otočit se do protisměru v dvouproudé jednosměrné silnici a jet na nejbližší odbočku, rovněž bez problému, nejspíš proto jsem nezažil žádnou zácpu. Alkohol v krvi se zásadně neměří, z hospody na moped a domů.
Fotka: v miskách nějaké žáby, ale dobré.

Mudžahedin vložil tyto přílohy:
PICT0101.JPG.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Zdravím! Do Vietnamu se už nějakou dobu snažím dostat, ale Tobě se to povedlo dříve. Happy
Vietnamská kuchně je podle uznávaných odborníků jedna z nejlepších na světě.Wink To je také jeden z důvodů (nezenadbatelných) proč tam chci! Breberek a parazitů se neboj, nejchutnější jídlo je na ulici! Happy
S noži trochu problém - větší (armádní, ne kuchyňáky) se nesmějí prodávat ani držet...Sad Dají se ovšem sehnat hromady starých zavíráků. Happy Jo, velké nože se samozřejmě také nesmějí vyvážet (to platí i o veškerém "vojenském" materiálu).
Doufám, že se v Hanoji ještě do Vánoc potkáme! Happy
Posláno:

Štamgast
Petrě, kolega mě tlačí od kompu, vyjádřím se až v neděli, víkend Halong Bay, turisticky profláknutý, ale chci to vidět. Nůž, tak to je průser, vzal jsem s sebou MODa v kydexu, doufám, že zpátky neskončí v koši a já za katrem.
Posláno:

Štamgast
Ještě než odjedeme, na jídlo si já zas tak nepotrpím, přímo na ulici jsem ještě nejedl, máš=li na mysli ty malé plastové židle, co jsou všude kolem. Ale oni asi nikdy nepijí , jen tak pivo, jde=li se na pivo, je to vždy s jídlem. Jejich strava je pestrá, donesou na stůl několik misek s omáčkami, zeleninou, několik druhů masa, dobrá je různá zelenina s česnekem, ovoce. Co mi štve, že před tebe nahrnou najednou třeba 4 piva a při zdejším klimatu je to za chvíli jak ch... Vůbec, koupit na ulici chlazené lahvové je problém, vodu pijou taky teplou.
Pokud se tu objevíš volej 736633059, já mobil nemám, ale s kolegou jsme většinou spolu, určitě ve všedních dnech. Dáme někde nějaké to bia. Do centra to mám asi 7 km sednu na xeom a jsem tam. Dělám do 17 hod., víkendy volné. Jsi již druhý ze známých co mě kontaktuje, známka toho, jak se svět zmenšuje, rád tě uvidím. Měl bych tu být do 15.12.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
A-hoi do Viet-nam, Přemku! Asi se tam cizí jazyk nenaučíš, jak vidím... Tak ukaž taky nějakou tu hezkou holku a hlavně si to užij.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/23/2007
Ahoj Přemku,
jsem rád, že jsi dorazil dobře a máš i chvilku času na zábavu. Hlavně si to tam pořádně užij a již se těším na vyprávění až se vrátíš. Je paráda, že tam budeš takto dlouho a dostaneš se mezi lidi, tak nejlépe poznáš cizí zem . Kdyby jsi něco potřeboval, e-mail na mne máš, tak neváhej. Dávej tam na sebe pozor a užij si to ... Happy
Ahoj Petr.
Nepropadejte panice !
Posláno:

Štamgast
Surg: pěkná holka, všude to kazí můj ksicht, tak alespoň tady je trošku stranou. Jinak tady mi neřeknou jinak, než Bin Ladin, asi čtou knife.cz

PICT0090.JPG.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Přemku, dík za zprávu a kontakt! Happy Uvidím jestli to do poloviny prosince stihnu...
Jak bylo na výletě? Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Mudžo opatrně ať něco nělapněš a nedovezeš si dom....třebá,třebá Autíčka láskyWink Laugh
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Nejdříve k vietnamské kuchyni, tolik mě nenadchla, všechno maso je tuhé, u kuřecího je to umění, nasekají ho na kusy i s kostí, na seku je téměř vždy krvavé, kdo se bojí SARS, nebude to nic pro něj. Možná nás na hotelu trochu šidí, na ulici je to lepší, ale člověk nesmí být cimprlich na nějakou hygienu, podle našich předpisů by byly všechny pouliční vývařovny už dávno zavřený. Na naše poměry celkem levné, za 250 Kč se nás najedlo 5 včetně pití, pivo + kořalka, prý místní z rýže, podle etikety vodka, necelých 30 voltů. Nic moc.

PICT0205.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
P. napsal:
Jak bylo na výletě? Wink

Já mám k těmto organizovaným atrakcím celkem averzi a po této stránce jsem nebyl překvapen. Nastoupíš na loď , odvezou tě do vápencové jeskyně, pak na molo koupit rybu, kterou Ti na lodi udělají, pak ke skalním útvarům, vyfotit a zpátky do přístavu. Raději bych plul delší dobu mezi skalisky, jsou opravdu nádherné, ale musel bych připlatit, což bych asi udělal, není to tak drahé, ale nikdo mi to neřekl, tlumočník měl za to, že to chceme mít co nejlevnější.

PICT0113.JPG.jpg
PICT0122.JPG.jpg
PICT0125.JPG.jpg
PICT0155.JPG.jpg
PICT0171.JPG.jpg
PICT0193.JPG.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
No jo, Dračí zátoka je na severu jedna z největších atrakcí... Měla být o pěkných pár stovek kilometrů více na jih, v zimě je tam příliš chladno.Wink

Pouliční vývařovny, to je moje! Happy
Tady chlapíci připravují na oslavu trochu větší porci smažené rýže.Wink
(Barma, Yangoon, 2006).

P. vložil tyto přílohy:
B1.jpg
B2.jpg

Posláno:

Štamgast
Rýže mě vždycky chutnala, teď bych si už ale dal vařené brambory, ty jsem viděl jenom v polévce a ještě s ananasem a rajčaty, byla dost sladká, knedlíky budu muset nechat až na doma. V zimě tu bývá určitě chladněji, zatím je ale dost velké vedro 32 st. a vlhko. Slunce svítí denně, což v jiném období je vzácnost. Pro návštěvu Vietnamu je prý nejlepší říjen-listopad a potom březen-duben.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum