ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cestování - fotky z cest Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/17/2006
Ja som bol cez vikend po dlhsom case doma a tak tu dam tiez par foto :
- vyhlad s pred domu a potom na prechadzke, plus moji dvaja spolocnici :D

golem84 vložil tyto přílohy:
P1010069.JPG.jpg
P1010074.JPG.jpg
P1010071.JPG.jpg
P1010084.JPG.jpg
P1010085.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/8/2007
Byl jsem u jezera Derg, uprostřed Irska, a tam je to zemědělská krajina, všude krávy. Potom západní pobřeží, Doolin a okolí (Moherové útesy), poloostrov Dingle a domů Happy
Nejhezčí byl Dingle, úzký výběžek s pásem hor (Irských, takže do 1 km) a na obě strany moře. Dokud roste pořádná tráva, tak je vše oplocené, až výše, tak od 500-600 m.n.m., kde je jen vřes a kapradí je volnější krajina. Ale je problém se tam dostat přes níže položené farmy.
Turistické stezky nic moc, na Dinglu něco je, ale v centrálním Irsku nic...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Taková trochu "divočina je Connemara, je to ůdolí mezi horami (cca 800). Tam jsou i turistické stezky(viděl jsem v bedkru). To je západ Irska, jsou tu fotky - někdy z léta 2007 a ledna 2008. Trempovat jsem nezkoušel, není z čeho udělat oheň, ani kde se usušit. Přší pořád.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/3/2006
Prilis mnoho prirody, prilis mnoho hezkych fotek. Tak si vychutnejte Disney Dolphin and SwanHappy Jsem v Orlandu na konferenci. Je to mazec, touhle dobou. Lidi i firmy tu prisli v posledni dobe leckdy doslova o vsechno. Ale dostanou se z toho, jako vzdycky. co jinyho zbejva.

Danny vložil tyto přílohy:
P1040437.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/8/2007
Do Connemary jsme se nedostali, nebylo dost času - ale spolu s Dingle a Killarney je to asi jediné, kam má v Irsku smysl jezdit (dle mého názoru). My jsme počasí měli skvělé, v podstatě pořád sluníčko, podle místních ale předchozí tři měsíce jen pršelo Happy
Bedekry už moc neplatily, spousta cest, na které jsme chtěli jít, byla zavřená. Bavil jsem se o tom s místními turisty, prý je to v posledních letech horší. Majitelé půdy spolu s úřady omezují přístup i na dříve přístupná místa. Měli jsme celkem čtyři různé průvodce, staré 2-8 let, a k ničemu.
Typický příklad jsou Mohérové útesy, ještě před třemi lety se dalo jít po celé hraně, asi 8 km, dnes už je to zahrazené a vybudovaná dlážděná vyhlídková trasa dlouhá asi 1 km, s vysokým kamenným plotem. A obrovské cedule "No entry, private property."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Já se toulám jen okolo baráku, ale je u nás krásně. Happy

Black vložil tyto přílohy:
pozim_ukrytysingl.jpg.jpg
Snímek_2070.jpg.jpg
Snímek_2078.jpg.jpg

Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Dotaz k váženému národu nožomilnému!

(Omlouvám se předem, jestli se tady tahle věc už řešila, tak mě, prosím, nekamenujte!) Happy

Ve středu odlétám točit na Bali. Času tam sice moc mít nebudu, ale rád bych si odtamtud přivezl nějaký řezající či sekající suvenýr. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z Vás neví, jak je to tam s nákupem kudliček a jiného řezavého nářadí. Moji synkové jak to slyšeli, začali hned pokřikovat, že chtějí přivést balisong. Což bych sice rád splnil, ale nevím nic o místních možnostech. Takže, prosím, pokud někdo máte povědomost, napište!

Díky! Sidney

(Snad jsem se se svým dotazem trefil do správného vlákna....) Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/3/2006
Tak jsem se rozhodl, že sem hodím taky pár fotek co mi zbyly v kompu. Je to sice "jen" z mé oblíbené Šumavy, ale snad se budou líbit. Je to z loňského října, kdy mě tam hned první noc překvapil sníh. Jinak super vandr. Za osm dní jsem, kromě lišky, nepotkal živou duši.
Posláno:

Pokročilý
Nějak mi zmizla možnost vložení fotek. Ať koukám jak koukám nikde žádná možnost vložení !?!?!?!?
Posláno:

Pokročilý
chelly napsal:
Tak jsem se rozhodl, že sem hodím taky pár fotek co mi zbyly v kompu. Je to sice "jen" z mé oblíbené Šumavy, ale snad se budou líbit. Je to z loňského října, kdy mě tam hned první noc překvapil sníh. Jinak super vandr. Za osm dní jsem, kromě lišky, nepotkal živou duši.

Tak druhý pokusHappy

chelly vložil tyto přílohy:
011_bivak_na_R.C._cca_840m.n.m._20.10.07.JPG.jpg
016_bivak_na_R.C._cca_840m.n.m._20.10.07.JPG.jpg
019__z_Med.cesty_směr_Z_20.10.07.JPG.jpg
025_Plešné_jezero_1.090m.n.m._20.10.07.JPG.jpg
043_rozc.Ministerka_Oslí_cesta_Ros.cesta_21.10.07.JPG.jpg
045_okolí_Schwarzenberského_kanálu_21.10.07.JPG
063_les_kolem_Kamenné_978m.n.m._21.10.07.JPG.jpg
069_nové_Údolí_21.10.07.JPG.jpg
072_les_u_Nového_Údolí_místo_bivaku_21.10.07.JPG.jpg
074_les_u_Nového_Údolí__bivak_21.10.07.JPG.jpg
095_V_Podkově_887m.n.m._22.10.07.JPG.jpg
099_hraniční_partie_Krásné_hory_22.10.07.JPG.jpg
103_Boží_muka_u_Horní_Krásnohorské_cesty_22.10.07.JPG.jpg
117_les_u_Stráženské_slati_23.10.07.JPG.jpg
152_krávy_nad_Točnou_23.10.07.JPG.jpg
154_partie_pod_Ž_áreckou_horou_23.10.07.JPG.jpg
166_Ž_árecký_les_cca_1.045m.n.m_23.10.07.JPG
172_bivak_ve_Ž_áreckém_lese_1.045m.n.m_23.10.07.JPG.jpg
176_bivak_ve_Ž_áreckém_lese_1.045m.n.m_23.10.07.JPG.jpg
182_ráno_ve_Ž_áreckém_lese_1.045m.n.m_24.10.07.JPG.jpg
186_ráno_ve_Ž_áreckém_lese_1.045m.n.m_24.10.07.JPG.jpg
187_ráno_ve_Ž_áreckém_lese_1.045m.n.m_24.10.07.JPG.jpg
196_okolí_Ž_árecké_slati_24.10.07.JPG.jpg
203_hraniční_kámen_u_Červeného_potoka_24.10.07.JPG
236_les_Poleckého_vrchu_1.120m.n.m._24.10.07.JPG.jpg
264_Hornovltavské_pastviny_25.10.07.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Sidney napsal:

(Omlouvám se předem, jestli se tady tahle věc už řešila, tak mě, prosím, nekamenujte!) Happy

Ve středu odlétám točit na Bali. Času tam sice moc mít nebudu, ale rád bych si odtamtud přivezl nějaký řezající či sekající suvenýr. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z Vás neví, jak je to tam s nákupem kudliček a jiného řezavého nářadí. Moji synkové jak to slyšeli, začali hned pokřikovat, že chtějí přivést balisong. Což bych sice rád splnil, ale nevím nic o místních možnostech. Takže, prosím, pokud někdo máte povědomost, napište!

Díky! Sidney

Balisong,čili motýlek, to ti uděláme i v čr. Nebo si koupíš origo USA. Pokud budeš někde tam, kde píšeš, přivez pár nožů, a jistě si kupce najdou, kdyby to nebyli synové. Koukni na web.str.http://www.valiantco.com/, pro představu...
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
Chelly: tak sis to super užil, je to vidět, díky za fotky, jsou super, Šumava byla, je a bude můj nejoblíbenější kus světa, čím víc jí poznávám, tím víc zjišťuju, že jí vlastně neznámHappy
přeju ti ještě hodně takovejch vandrů, Honza
P.S. není to Plešňák?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Black napsal:
Sidney napsal:

Díky! Sidney

Balisong,čili motýlek, to ti uděláme i v čr. Nebo si koupíš origo USA. Pokud budeš někde tam, kde píšeš, přivez pár nožů, a jistě si kupce najdou, kdyby to nebyli synové. Koukni na web.str.http://www.valiantco.com/, pro představu...

Chlope kdybys dovezl nějakej motýlek "original philipino handmade", čili ruční filipínská výroba,tak ti tu několik lidí včetně mě utrhne ruceHappy

To je asi jako s originálními kukri...
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Kdyžtak vlákno s týkající se FHM motýlků(philipino hand madeHappy) můžeš zkouknout tady. Jsou tam obrázky nožů i místních nožířství

http://smf.pspace.cz/index.php/topic,124.0.html
Je to boj
Posláno:

Pokročilý
Honza J. napsal:
Chelly: tak sis to super užil, je to vidět, díky za fotky, jsou super, Šumava byla, je a bude můj nejoblíbenější kus světa, čím víc jí poznávám, tím víc zjišťuju, že jí vlastně neznámHappy
přeju ti ještě hodně takovejch vandrů, Honza
P.S. není to Plešňák?

Happy Jestli myslíš to jezero Happy , tak jeLaugh
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Sidney napsal:
Ve středu odlétám točit na Bali. Času tam sice moc mít nebudu, ale rád bych si odtamtud přivezl nějaký řezající či sekající suvenýr. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z Vás neví, jak je to tam s nákupem kudliček a jiného řezavého nářadí.

Na Bali nože bez problémů koupíš v obchodech se suvenýry a možná najdeš i nějakého toho "starožitníka"Wink - ovšem vše co je běžně nabízeno jsou "nože pro tůristy" i když velmi zručně ostařené, orezlé a ošoupané... Patinování (a následný prodej starého "originálu") asiaté zvládají velmi dobře, jsou malí, ale šikovní! Happy Možná narazíš i na skutečně hodnotný starší kousek, ale internet už roky na Bali také mají a tudíž i přehled o cenách ve světě. Tzn. za pár korun takovou kudlu nenechají a i když se rozhodneš investovat větší částku jsou schopni ti napálit před pár dny zhotovenou repliku...Sad Je to boj! Co bych doporučil, tedy pokud se dostaneš dále do vnitrozemí, připravit o nůž domorodce, který ho bude mít u pasu. To je vyzkoušená užitková kudla, nebude ji samozřejmě chtít dát, ale pokud ji cca 3 x přeplatíš (což by při tamních cenách neměla být zase taková rána), většinou ji pustí. Koupí si totiž za třetinovou cenu stejný nůž. Na rozdíl od Tebe ví kam pro něj zajít! Happy
Přivlekl jsem jednou na Bali grupu tůristů k místnímu řezbáři, hromada lidí si tam nakoupila dřevěné sochy, masky atd. a já pak z něho po složitém jednání vyzuzal nůž, se kterým právě pracoval.Happy Když mi ho konečně přenechal, pochlubil se, že má doma další dva stejné.Laugh Ovšem pro mě má právě tenhle nožík těžko vyčíslitelnou hodnotu, protože jsem mohl sledovat co je s tímhle jediným nástrojem ten chlapík schopen vyřezat...Happy

P. vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
4 Black, INMU a P.

Pánové, díky za rady! Akorát jste mi neporadili to hlavní: že bych si Vás měl přibalit s sebou! Laugh Laugh Laugh No holt se budu muset bez Vás obejít! Happy Kolik bude času, abych se podíval někam do vnitrozemí, to je zatím ve hvězdách. Budeme tam točit MS v praktické střelbě a to je práce od rána do noci. Ale nějakej čas urvat pro svý choutky zkrátka musím! Kdypa já se tam zase dostanu! Sad Jestli se něco slušnýho naskytne, určitě přivezu víc kousků a pak nabídnu tady na fóru.

Spec. 4 Black: ale golok bych si stejně objednal u Tebe! Wink
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Sidney napsal:
Spec. 4 Black: ale golok bych si stejně objednal u Tebe! Wink

Já také, je to full tang = vydrží jistě více než ty s rukojetí nasazenou na trn (už na první dojem jsou mnohem "křehčí"), víš jaký je použit materíál a u Blacka jistě není problém ani s pozáručním servisem...Wink

For Sidney: Pokud jsi ochoten obětovat pár stokorun, pořiď si průvodce Bali (knihuHappy ) od Lonely Planet. Tam najdeš naprosto všechny podstatné informace o ostrově.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
chelly napsal:
chelly napsal:

Tak druhý pokusHappy

Tak tohle mi v Viet Bacu chybí a vždycky chybět bude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
... Budeme tam točit MS v praktické střelbě ...

odbočím od nožů: Nevíš, kdy a kde se to bude dat vidět?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum