ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cestování - fotky z cest Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/2/2007
Ahoj.
Na tahání piviště má koníky. Je o 5,- Sk levnější než na Popradském. Tak zase až za rok.Happy

Lodivod vložil tyto přílohy:
_Tatry5.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/19/2008
Už asi deset let se mnou cestují goretexové boty Meindl a maximální spokojenost.Happy
Pravda cena oproti těm Popradkám je někde úplně jindeSad

Seržant vložil tyto přílohy:
Austrálie_1125.jpg.jpg

Poznal jsem mnoho kamarádů, ale ty nejlepší v lese
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/5/2006
westy a David: chlapci, vy jezdíte na Oslavku? Ketkovák...to je Mekka všech zdejších (a jak vidiím i nezdejších) trampů. Ostatně na Kantýně...tam je vždycky dobrý a chlazený...Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Ládes napsal:
Dobrá cena za Funglový Popradky byla 600 korun.Když pak krám rušili boty prý skončily v popelnici.Sad
Edit"Kámoš má nějaký Nubukový AKUčka bez goráče-tvrdá těžká bota beze švů prý za necelý 3 litry.Nevím jak na tom jsou s kvalitou boty od Bushmana,ale budou spíš na lehčí treking.

Popradky za 600 Kč, to bych vzal i o číslo menší. Buschmany mám asi 3 roky a v pohodě, v sobotu jsem viděl ten vyšší model, za 2300 Kč ve slevě, vzal bych je, ale měli jen malé čísla a s pohorkami prý končí. Co se týče nubuku, raději hlazenku, na nubuku mi vadí, že nejde krémovat, není nad to namatlat boty na ohni rozehřátým krémem, tak jak se to dělalo na vojně.
Posláno:

Štamgast
EM napsal:
...zkus někde obout něco od Fitwell,ale chce to mít připravený tak bůrečko ...Vetsport ALCK je na obrázku,modely Fitwel Marmolada a Civetta vypadají jako nějaký oldiesky ,ale tobě by se to líbit mohlo...ale chce to "ochutnat" ,já sám trápím AKU amazonas gtx (5 let)a spokojenost...trochu pakárna je že dnes skoro nikdo neopraví futro tak to chce investovat za kvalitní fusky

Koukal jsem na Fitwelly a Civetta se mi opravdu líbí, i když podešev je lepená, ale jde alespoň o hovězí useň.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
jotanka napsal:
westy a David: chlapci, vy jezdíte na Oslavku? Ketkovák...to je Mekka všech zdejších (a jak vidiím i nezdejších) trampů. Ostatně na Kantýně...tam je vždycky dobrý a chlazený...Wink

No Wink Ketkovický mlýn je v držení naší rodiny už asi 250 let (s dvouletou přestávkou), akurát já mám tu smůlu, že moje babička si namluvila chlapa, kterýho ji její otec mlynář neschválil ..... tak ji vydědil Sad ... do roku 1983 byl mlýn trvale v držení strýce (řečeného BUBO, alias Bohuslav) mojí mamky .... ale cca v roce 1985 část mlýna koupil brácha, takže kořeny jsou zachoványHappy .... už to tu padlo .... nebylo by od věci udělat nějaký potlach .... prostory mlýna by byly k dispoziciWink
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
westy napsal:
[ .... už to tu padlo .... nebylo by od věci udělat nějaký potlach ....

K tomu bych se velice rád přidal , za mlada jsem tam také několikrát byl na vandru
bohužel už to je tak 35 letSad
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Meindly tahám taky k maximální spokojenosti už od roku 2000(darda za ně taky slušná).Seržo to máš Islandy?Já trápím Hymalaie....Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Meindly tahám taky k maximální spokojenosti už od roku 2000(darda za ně taky slušná).Seržo to máš Islandy?Já trápím Hymalaie....Wink

Musel jsem se jít podívat a je to Island. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Já nosím od Meindlu model Burma. I když je to o půl kategorie níž, než je výrobcem doporučená (tj. je to B), prošel jsem s nima koncem léta několik italských via ferrat a všechno bylo ok, dokonce i při přechodu masivu Cristallo, který je označený jako černá cesta (jako u sjezdovek černá=nejnáročnější). Nutno dodat, že kámoš tuhle cestu šel se starýma botama neurčité značky se zničenou podrážkou a neměl problém (slovenský horal... Wink ). Teď jsem zvědavý, jak dlouho vydrží, ale za tu cenu dofám, že nejmíň do smrti Razz
Jinak na běžnější nošení mám něco od Chirucy, model se mi už nepodařilo zjistit. Sice okamžitě promoknou, ale už se mnou přežily přechod soutěskou Samaria (Kréta), párkrát jsem je vykoupal ve slané vodě v moři, nespočetněkrát promočil a vysušil tak, že kůže úplně ztvrdla, pochodil v nich v mrazech ve sněhu apod., a navíc mi ještě slouží k dennímu nošení prakticky všude a pořád. Boty mě stály dva tisíce a nejdřív jsem k nim byl dost nedůvěřivý, oproti kanadám působily trochu chatrně. Teď je mám už 4 roky a krom pár rozedřených švů a pomalu prochozené podrážky na nich není znát žádné větší opotřebení. Doufám, že až doslouží, podaří se mi je nahradit něčím podobným.
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
Ještě k botám...pamatuje někdo na boty kterým se říkalo "čeky"??? nebyla to klasická pohora ale spíš vysoká pracovní bota v nádherný sedlový barvě,dost tvrdá,nezateplená, ale taky velmi odolná se světlou (přišitou) podešví a nylonovejma šněrovadlama co se pořád rozvazovaly,ale odtáhlo by se na nich auto.Mám určitě ještě nějaký ve sklepě a těm bude tak 25 let.Už nevzpomínám kdo to tenkrát vyráběl,ale bylo to dost těžký sehnat a pamatuju jak se lidi vždycky ptali odkud to je...kdyby někdo vzpoměl o čem je řeč a měl nějaký info díky.
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
EM:
mám "čeky" doma, vyrábělo se to jako pracovní bota s kovovou špičkou myslím pro Kanadu, kupoval jsem je v 90 v Tatrách v Smokovci za strašných myslím 1100 Kčs, bomba, ušli se mnou hodně km, impregnace jelení lůj+elaskon+včelí vosk 1:1:1 a dodnes můžou do potoka, už je používám pouze u kování, jestli nezapomenu, vyfotím "zasloužilé babičky" Wink

Edit: našel jsem, tady jsou v akci ...

St.Nicolaus vložil tyto přílohy:
čeko.JPG

EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
[quote=St.Nicolaus]EM:
mám "čeky" doma, vyrábělo se to jako pracovní bota s kovovou špičkou myslím pro

...Happy to jsi mi udělal radost,že si to někdo pamatuje,já jsem je teď taky z nostalgie vyhrabal,schválně dám fotku podešve která má zasebou tisíce kilometrů.Tenkrát se říkalo že to jsou snad boty pro lidi na vrtných plošinách...ale tenkrát se toho povídaloWink
to jsou boty který jsem měl koupit hned dvoje(jedny na ažpak).Když jsem byl v anglii (na boty docela ráj) tak mě přišli hodně podobný boty od firmy "Carolina" ...ale v tom krámě měli zároveň Wolverine a Timberland,takže jsem nakonec nevzal blbec nerozhodnej nic...Jinak já je mám bez kovový špice a přebarvený měly fleky od hypermanganu nebo nějaký podobný srajdy už se nepematuju ... no je to škoda jestli to už není k mání

EM vložil tyto přílohy:
IMG007.JPG.jpg
IMG004.JPG.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2007
U nás se tomu říkalo farmářky. Nachodily toho se mnou spoustu a jeste ted je mam a pouzivam jako pracovni boty na polni prace. Svetle byly bez zatepleni, cerne pak s teplou vlozkou.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Jo, s těma vrtnýma plošinama to bude možná pravda, taky jsem to slyšel. Prý ale moc klouzaly, tak je vrátili zpátky. Táta je měl bez kovové špice (ale podle obrázku vypadají stejně), vydržely roky a roky...
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/25/2008
EM napsal:
[quote=St.Nicolaus]EM:
mám "čeky" doma, vyrábělo se to jako pracovní bota s kovovou špičkou myslím pro

...Happy to jsi mi udělal radost,že si to někdo pamatuje,já jsem je teď taky z nostalgie vyhrabal,schválně dám fotku podešve která má zasebou tisíce kilometrů.Tenkrát se říkalo že to jsou snad boty pro lidi na vrtných plošinách...ale tenkrát se toho povídaloWink
to jsou boty který jsem měl koupit hned dvoje(jedny na ažpak).Když jsem byl v anglii (na boty docela ráj) tak mě přišli hodně podobný boty od firmy "Carolina" ...ale v tom krámě měli zároveň Wolverine a Timberland,takže jsem nakonec nevzal blbec nerozhodnej nic...Jinak já je mám bez kovový špice a přebarvený měly fleky od hypermanganu nebo nějaký podobný srajdy už se nepematuju ... no je to škoda jestli to už není k mání

tak přesně tyhle boty co jsou na fotce mám po tátovi. Budou staré možná skoro jako já čili do čtyřicítky jim moc chybět nebude. Táta je moc nenosil, měl vysoký nárt a tlačily ho. Já je našel někdy před víc jak dvaceti lety na půdě a nosil jsem je na motorku a vůbec všude. Dnes už jsou hodně odrbané, hlavně na vrchním lemu ale ta podrážka se vůbec neochodila. V zimě na sněhu a ledu to ale strašně klouzalo. Ty kožené šňůrky byly hodně neobvyklé. Dnes nosím boty od tuzemské firmy s netuzemským názvem Garmisch. Slušná kvalita za ucházející cenu, takový příjemný kopyta za dveře, teda englicky outdór.
Zadus se chladnou ocelí, rypáku!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2007
Ještě k botám, máte někdo skušenosti s těmito?:
http://www.militaryrange.com/zbozi/1549-boty-horske-goretex-bw
Posláno:

Štamgast
arashi napsal:

Zkušenost nemám, líbí se mi, jen mi přijde divné, že za kožené, ručně šité boty, s GTX membránou, chtějí jen 2200 Kč, nejspíš budou jetý, jinak to nechápu. A proč se nesmí krémovat, když jsou z kůže?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2007
Mudžahedin napsal:
arashi napsal:

Zkušenost nemám, líbí se mi, jen mi přijde divné, že za kožené, ručně šité boty, s GTX membránou, chtějí jen 2200 Kč, nejspíš budou jetý, jinak to nechápu. A proč se nesmí krémovat, když jsou z kůže?

No právě !!!
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Já jsem si na kratší akce oblíbil obyčejné kanady "šedesátky". Ale jít v nich delší trasu, nebo je mít na noze delší čas není úplně ono Razz . Už šetřím na boty s goretexem, či obdobnou membránou.

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum