ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
mydlinkaTM Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/10/2014
... úhel upnutí kudly je trošku "divnej", ale fixa nekecá Wink
Jinak standartní postupka 800, 1000 a 1500 Happy

mydlinkaTM vložil tyto přílohy:
2019_03_13_20.57.37.jpg.jpg
2019_03_13_20.59.32.jpg.jpg

KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/5/2018
Na Lanskym brousím v ruce a dost často střídám strany. Neříkám tedy, že to dělám dobře. Brousím chvilku.
Když to, uživatelé této superklemy, brousíte ve svěráku, tak si ten nůž víckrát otáčíte nebo prostě brousíte jednu stranu, dokud není dle vašich představ, a pak jdete na druhou stranu? K té první se pak už s daným brouskem nevracíte? Ptám se tedy proto, jestli to v tom svěráku jako každých 10 přejetí povolujete a utahujete? To by mě asi dlouho nebavilo. Jinak mě ta klema dost láká.
Díky
Posláno:

Štamgast
No jsou tři možnosti: jednak se dá brousit "v ruce" nebo ve svěráku nebo není problém nechat udělat do klemy díru a používat originál držák Lansky. Každá z možností má své + i -.

Největší blbárna je podle mého brousit z ruky, klema má 0,5kg a při tomhle technologickém postupu se s upnutou kudlou dost pronese Sad Navíc se člověk soustředí víc na to aby mu celá sestava nespadla na zem, než na to jak mu berou brousky! Sad

Díra pro Lanskyho držák.... není špatná věc. Klema se jednoduše otáčí a nasazuje na trn. Velké mínus vidím hlavně v tom, že člověk se při broušení dost hrbí aby mohl zkontrolovat jak mu berou brousky. Sad Není to úplně špatná věc, ozkoušel jsem, ale mě osobně nevyhovuje.

Použití kloubového svěráčku - lehký svěrák, rychlé upnutí na pootoční kličky, kloubově nastavitelný - pro mě osobně nejlepší uchycení klemy. Třeba navečer ideální nastavení vůdči světlu a tím pádem i dobrý přehled o broušené ploše.

Navíc si myslím, že broušení nože není kolotoč Wink a nabroušení se dá zvládnout na pár otoček.
Podle mě je nejdůležitější věc správné upnutí před začátkem broušení.... tzn. upnu kudlu tak nějak uprostřed. Fixou nanesu barvu na fasetu. Vezmu jemný brousek. Nastavím vodítko aby brousek setřel barvu na fasetě. To samé zkusím v každé 1/4 nože. Pokud je to v některém místě špatně setřené potom nastává fáze, kdy ladím polohu upnutí nože v klemě tak aby se barva stírala ve všech částech nože stejně. Když to mám na jedné straně hotové tak kudlu otáčím a zkontroluji to na druhé straně. Tam už většinou stačí jen výškové nastavení vodítka.
No a potom vezmu, pokud jde jen o udržování fasety 800 brousek a fasetu přejedu z jedné strany potom z druhé (já nevím podle potřeby otočím tak 4x max 6x). Potom beru 1500 a tak stejně otočím. Otáčím podle potřeby a spíš než dril 10 tahů a otočka je to dáno tím, že kontroluji ostří abych podle lomu světla viděl, kde už je nabroušeno a kde je nedobroušená ploška nebo zub? Asi tak, spisvatel nejsem, kdyžtak dej vědět a zavoláme si Wink

p.s. jinak ta výhoda oproti originálu je, že kudlu upne pevně a úhly se na ní dají PLYNULE měnit. Tzn. že když na ní kudlu jednou nabrousíš tak potom není problém se do stejné fasety znovu trefit = menší úběr materiálu čepele a snadnější opětovné broušení. Ovšem pod podmínkou, že kudlu upneš zase stejně (nejlepší si je to upnutí vyfotit!) Wink

KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/5/2018
Tak ještě že ten spisovatel nejsi Laugh Grin Happy
Díky moc, mám o čem přemýšlet. A třeba se i někdo další poučil
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2008
Tak testovací nuž dorazil,mám upnuto a jdu na to ;)

cedric vložil tyto přílohy:
IMG_20190320_172020.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/29/2005
Ten GAK CZ-SK je nádhernej! Asi už tušim, co si u Tebe objednámOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2008
Dnes opět s klemou od Vojty a musím říct, že je to paradní věc, vychytávka, udělátko, pomocník :). Díky Vojto.

cedric vložil tyto přílohy:
IMG_20190327_111826.jpg.jpg
IMG_20190327_111918.jpg.jpg
IMG_20190327_112001.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ok nenech ji zahálet! Wink

... práce na kudle Lionsteel CK - problém: velká mezera u čepele mezi pružinou a příložkami. Sad

Použité podložky měli tloušťku 0,3mm, ale podle změření by měli mít 0,25, proto jsem je snížil na 0,26 aby mezera mezi příložkami a pružinou byla minimální. Podložky jsem přeleštil. Wink

Další nešvar byl málo zapuštěné hlavy šroubků v jedné CF střence. Asi selhala výstupní kontrola Beating Wink

Možná kdyby se soudruzi v Itálii vys.ali na to nýtování pružiny s příložkami a pohlídali si kvalitu, tak by to byl celkem slušnej zavírák Wink

p.s. abych jenom nehaněl - dobře vymyšlené "odjišění" pružiny pro demontáž čepele Ok

CK_01.jpg.jpg
CK_02.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
... tak jsem si furt říkal, že ten Kizer Gemini nevypadá špatně.
Až na ty modrý šroubky a hladký střenky Sad
Vydrželi mi na něm přesně dvě hodiny! Laugh

Untitled2.jpg.jpg
Untitled1.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
moc pěkný , tvůj kousek Vojto ? Ok
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Tak si ho asi zase koupím a pošlu k Vojtovi. :D
Posláno:

Štamgast
jj bliží se čas špekáčků, tak jsem si říkal, že ho prubnu Wink

2019_03_29_14.44.06.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/5/2015
Kua, nepredas mi ho naspäť? Svedčí mu to 👍
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Ale do háje... Laugh
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
To se povedloOk Ok Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/8/2009
....pořád mám ten Gemini od Tylera co mi došel tak jsem ho prakticky nevyndal z kapsy Wink střenky už mám celkem dost podrapané od jiných věcí v kapse a zrovna tuhle jsem si na tebe tak vzpoměl Grin a říkal jsem si že bych ho nechal opískovat ? a ty přídeš s tímhle Ok
Stát si za tím, co je správné, chce odvahu, ale není jiná cesta.
Posláno:

Štamgast
JDaniels napsal:
....pořád mám ten Gemini od Tylera co mi došel tak jsem ho prakticky nevyndal z kapsy Wink střenky už mám celkem dost podrapané od jiných věcí v kapse a zrovna tuhle jsem si na tebe tak vzpoměl Grin a říkal jsem si že bych ho nechal opískovat ? a ty přídeš s tímhle Ok

... tak mi ho pošli do lázní Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Ještě že mám na cestě jiný původně svůj nůž, nulu na kontě a pevnou vůli (Laugh)... Ale jo, až se někdy ke Gemini vrátím, do lázní ho pošlu taky. Imho super by byla kombinace bronzové anodizace s pískováním a na čepeli místo stonewashe satin (ale to by se musel vzít ideálně na pásovku).
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
... satin já nerad Confused

Jinak momentálně se něco klube a jsem napnutej jak kšanda jak to dopadne? Wink

IMG_20190404_WA0000.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
případá mi to jako vybrání pro prst na střence hinderera Happy Admire Applause
a já se zbavil velkých a už mám jen malý Angry
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum