ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kopie a falzifikáty nožů IIl. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2010
@Švajciar: A proto je morálně obhajitelné krást design i tam, kde je i laikovi naprosto jasné, že jde o krádež výsledku nějakého konkrétního vývoje, nápadu, a parazitování na značce, kterou pracně vybudoval někdo jiný. Zlá korporace to Spyderco, zlá.

@drak02: A to foto v profilu je fakt moje. Upravené v legálním sw.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Ty niekde vidíš, že by som sa vyjadroval k Spydercu?
To som si nekúpil ani ako originál a nie ešte kópiu Laugh

Písal som o systéme patentov a priemyslových vzorov, ktorý v dnešnej dobe dosť bráni vývoju nových produktov! Lebo sa patentujú aj veci, ktoré by nemali byť patentované.

Pri nožoch o moc nejde, či je tvar taký alebo taký, na pokrok ľudstva to nemá vplyv, ide o technologické veci.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
NOTYPYČO !!! Myšleno pro všechny zůčastněné...Surprised
Jsem fakt dost ožralej, možná, že ráno změním názor, ale nemyslím...Grin
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Svajciar napsal:
Jardah, vieš o patentoch a priemyslových vzoroch ÚPLNÉ HOVNO. Tak s k tomu láskavo nevyjadruj................

Surprised , ale no tak pusino tolik vášně na dobrou noc............ asi Tě vyčerpalo to čím se tak trochu živíš, ráno bude líp a když se tím živíš na čí straně hájíš chudé - to Tě asi neuživí, nebo ohýbáš tu realitu a z toho máš pak ty frustrace ????Shocked
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/26/2012
Nemam pocit, ze by som bol az tak moc zadubeny, skor naopak, som vzdy otovoreny aj inym pohladom na vec, no kazda kontra, ktora sa tu po mojom prispevku objavila, mi pride ako znoska absolutne nesuviciacich blabolov. A sranda, ze sa ozvali ludia, ktori mi uz nejakym sposobom neraz navodili zmenu mimiky tvare Grin ...To sa vsak stava, nie je asi mozne byt s kazdym na rovnakej vlnovej dlzke, akurat nechapem preco sa vzdy "otazka" fejkov ubera tak ujetym smerom...teda preco ju tam zopar jedincov pokazde nasmeruje.
Myslim, ze nie len z mojho uhla pohladu je to prevelice jednoduche, a uz som to spominal neraz. Kupa fejku je kazdeho slobodne rozhodnutie a v principe ma to nechava chladnym. To co mi prekaza, je prezentacia tychto produktov na "odbornom" fore. Tu je cely kamen urazu. A to nie, ze by som nedoprial radost niekomu, kto na origo nema prostriedky resp. ma v zivote ine priority. Nech si ma fejkov aj 100, ale nech to pro buh nepcha na forum o nozoch. Ani toto nebude celkom stastne prirovnanie, ale nebudem na fore Ferrari obhajovat Toyotu Supru s body kitom Testarrosi, a trepat o tom jak su vsetci mimo ak daju tolko penazi za origo Ferrari, ked ma odvezie aj Supra a pritom vyzera "rovnako". Ocakaval by som, ze rozhodnutie zaregistrovat sa, a prispievat na lubovolne odborne forum vychadza z entuziazmu pre dany okruh tem a zalub. Pokial sa niekto uspokoji aj s derivatmi toho, co ho naozaj zaujima, sidi sam seba...a netahajme sem prosim sracky o tom, kto naco ma a nema, co ponuka trh, atd.

V kazdom pripade som svojim sposobom nasraty sam na seba, ze som do toho znova rypol, pretoze reakcie na seba nenechali dlho cakat, a asi som aj mohol tusit, ze to takto dopadne. Teda nie asi, ale urcite mrGreen ...No s pribudajucim vekom asi zacinam byt jemne nostalgicky, a nie je mi uplne lahostajne akym smerom sa ubera forum, ktore pre mna uz roky predstavuje zonu inspiracie a relaxu.
Avsak pokial sa cinnost moderatorov opat obmedzi len nato, nechat to zajst az tak daleko, ze sa vsetci navzajom dourazame, a zas padne zopar demonstrativnych bananov, tak kazdy takyto prispevok je len vykrikom do tmy..........na palube potapajucej sa lode...
Make peace, not war.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
blaSon: Amen Admire
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/23/2010
Svajciar napsal:
Ty niekde vidíš, že by som sa vyjadroval k Spydercu?
To som si nekúpil ani ako originál a nie ešte kópiu Laugh

Písal som o systéme patentov a priemyslových vzorov, ktorý v dnešnej dobe dosť bráni vývoju nových produktov! Lebo sa patentujú aj veci, ktoré by nemali byť patentované.

Pri nožoch o moc nejde, či je tvar taký alebo taký, na pokrok ľudstva to nemá vplyv, ide o technologické veci.

Aha, takže tys vlastně vůbec nepsal k tématu Laugh Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Blason:omlouvaš se že jsi přihodil cihlu do potápějící se lodi kterou máš tak rád???Sory,ale neznám asi teda většího pokrytectvíConfused

Pekony:Tvoje "amen" mi taky nepřijde zrovna košer.Hlásal jsi jak moderátoři nedělají svojí práci,že to víš a že máš zkušenosti jak to dělat líp.Knife máš rád ale přesto jsi se jako chlap se zkušenostma na "kariéru"moderatora nedal a slusný chod fora nenastolil.Sory,taky trošku pokrytectví!

Nic osobní proti nikomu,jen trošku zklamaní když čtu ty žvejky!!!
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:

Štamgast
Ano Ty jen čteš a nic neděláš, popichuješ ostatní a vše je v naprostém pořádku. Ok

Ono moderátor těžko bude vykonávat svou práci pořádně bez jasných a daných kritérií co je a co ne za hranou. Tohle už jsme viděli v mnoha případech když se to tady mlelo. Ani oni sami nevěděli co mohou a co ne. Takže měli svázané ruce. A tohle nehodlám dělat. Já nahlas poukazuju na to co je špatně. Třeba si to Ti vyšší přečtou a jednou nastolí jasná pravidla.
Posláno:

Štamgast
Pekony:a ještě se umíš pochválit Laugh Ok
Máš zkušenosti přece tak máš možnost ty daný kritéria ...spíš hranice...nastavit?Nebo jsi to nepsal???To co píšeš jsou jen kecy proč to nejde...a přitom tvrdíš jak ty zkušenosti máš!!!Tak že kritizuješ někoho o kom víš že má svázané ruce???Nevyznám se v Tobě teda co máš na mysli!!!Ale to je asi můj problém že to nechápu a žít s tím můžu Wink

Posláno:

Štamgast
Nechceš pochopit. Wink
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
blaSon napsal:
... To sa vsak stava, nie je asi mozne byt s kazdym na rovnakej vlnovej dlzke...
- souhlasim
blaSon napsal:
... Kupa fejku je kazdeho slobodne rozhodnutie a v principe ma to nechava chladnym...
- souhlasim
blaSon napsal:
...To co mi prekaza, je prezentacia tychto produktov na "odbornom" fore. Tu je cely kamen urazu...
- s timto uz moc ne Confused odborne forum jakoze jen o originalech? to tak prece neni, forum je zamerene na noze jako takove
blaSon napsal:
...A to nie, ze by som nedoprial radost niekomu, kto na origo nema prostriedky resp. ma v zivote ine priority. Nech si ma fejkov aj 100...
- souhlasim, klidne 1000
blaSon napsal:
...ale nech to pro buh nepcha na forum o nozoch...
- nesouhlasim a vidis, sam jsi to napsal, forum o nozich ; je tady jen par vlaken venovanych replikam, napodobeninam atd. mezi sty jinych, to mi neprijde tak mocConfused
blaSon napsal:
...Ani toto nebude celkom stastne prirovnanie, ale nebudem na fore Ferrari obhajovat Toyotu Supru s body kitom Testarrosi, a trepat o tom jak su vsetci mimo ak daju tolko penazi za origo Ferrari, ked ma odvezie aj Supra a pritom vyzera "rovnako" ...
- tahle paralela uplne nesedi resp. jen urovni: Ferrari - konkretni vuz(jeho forum) obecne ale vozidlo, zdejsi forum je o nozich ne o konkretnim modelu, ale vim, co bylo mineno
blaSon napsal:
...Ocakaval by som, ze rozhodnutie zaregistrovat sa, a prispievat na lubovolne odborne forum vychadza z entuziazmu pre dany okruh tem a zalub. Pokial sa niekto uspokoji aj s derivatmi toho, co ho naozaj zaujima, sidi sam seba...
-kazdy nejak zacinal a ten zapal ci nadseni, o kterem pises, muze vzejit z jakehokoliv noze a pozdeji pokracovat treba origama byt pomaleji. Je to tak?
blaSon napsal:
...a netahajme sem prosim sracky o tom, kto naco ma a nema, co ponuka trh, atd...
- no jo, ale tak to je a vzdycky bude, nejsou vsichni jen bohati nebo jen chudi a ten trh na to proste reaguje, co nadelame?...

Proste, hosi, chlapi, pani, dedci, devcata, zensky, kaslete uz na to, dyt z toho nikdo nic nema Confused . At nam zustane aspon ta radost z tech kudel, at uz jde o origo produkcni, zakazkovej od nozire nebo vedomne koupenou repliku.Happy
Ja vim, rikam kaslat na to a sam jsem napsal rozbor, ale z nej lze videt muj nazor na vec...
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
pekony napsal:
Nechceš pochopit. Wink

Máš recht...nechci pochopitWink Prostě nekritizuji práci někoho pokud vím že dotyčný má svázané ruce.A chápu i to že představa někoho může být že moderátor nemá nic jiné na práci než celý den sedět u kompu a koukat na fórum co koho kde píchne a proč někomu je zle...nebo že nemá rád fejky a druhý jo.Jeblo by mě...!!!Proto tyhle lidi nemám potřebu kritizovat,jsou to lidi!A nemám koule to dělat!Proto nehlasam že vím jak to má být a že si někdo dělá svoji práci špatně.Lidi si dělají sami slušné fórum,nebo žumpu.Na tom se doufám shodnem a občanky si trhat nebudem doufám😉.Měj se.
Posláno:

Štamgast
Hele moc to hrotíš. Snad chodíš na jiná fora, kde máš přehled o chodu a dění a vidíš jak tam fungujou pravidla. Takže máš obrázek o situaci tady.
Myslím že zbytek už si dokážeš domyslet.
Neboj občanku si kvůli jedničkám a nulám trhat nehodlám. mrGreen
Posláno:

Štamgast
Pekony:právě že chodím...ale ukocirovat fórum kde jsou nože,potažmo baterky,oblečení,boty...je asi jiný oříšek.A i možná pro to mi tohle forum přijde super že najdu na jednom místě věci s noži související.A priklad můžu dát Lipovou....lidi znam diky Knife a pecka.I ty s kterými jsme si nazorem nesedli třeba.To není běžný z jinych fór.
Pořád ale stojím za tím že mi nepřijde normální kritizovat někoho práci na fóru a přitom nemit koule na to to udělat líp.
Tím končím tuhle nesmyslnou debatu,dobrou 😉
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011

1. května 2013 5:36:33

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=494382#494382

"Dobrý den,
dovolil bych si navrhnout, že pokud příspěvek nebude obsahovat porovnání kopie(napodobeniny) s originálem v konkrétních detailech písemně či fotograficky bude moderátory smazán ->
1) omezí se počet příspěvků
2) zpřehlednění vlákno
3) usnadnění práce moderátorů - nebudou muset řešit blbiny."
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/26/2012
Dudulik: ja moj prispevok vnimam presne opacne, a to ako snahu udrzat fejky tam, kde uz historicky bolo ich miesto. A to v sekcii o kopiach, a vyhradne ako vystrahu, nie, ze budeme oslavovat jak sa niekomu podarilo opajcnut design, a cerpat tak z uspechu niekoho ineho. V mnohych pripadoch, ale aj degradovat vyrobok pouzitim menej kvalitnych materialov, a slendrianskeho prevedenia. Preto dane vlakno vzniklo, vzdy tomu tak bolo, ci som uz fakt udereny?

Nie je vsak tomu tak davno co si absolutne primitivnym sposobom, nezmyselne a celkom zbytocne vytiahol narodnostnu kartu, a len nejakym zazrakom sa to uhralo do stratena... A ty mi ides rozpravat o pokrytectve? ...tak to uz ano! Shocked

DrU2: jou chlape, tiez si tu uz nejaky ten piatok, a urcite vnimas jak sa to tu meni, akurat mas s formou prezentacie fejkov pravdepodobne mensi problem ako ja...a to som myslim tiez len vyjadril svoj nazor, a dostatocne jasne Happy
Tvoje pripomienky vsak beriem, ale znova opakujem: nikdy som netvrdil, ze fejky na fore nemaju svoje miesto, a nesmie sa o nich diskutovat. Mne prekaza akurat to, ze v minulosti sa na ne poukazovalo v zmysle vystrahy, a dnes su casto glorifikovane. To mi nepride byt v poriadku.
A mas recht, kazdy nejak zacinal, ja s opinelom a magnumami za 300 korun slovenskych. No ako som uz spominal, nech si kazdy kupuje co chce, ale stojim si za tym, ze oslavovanie fejkov, na odbornom fore o nozoch, nema co hladat...

Edit: a tiez aktualnu atmosferu na fore povazujem za zlyhanie moderatorov. Uz sa to tu totiz mlelo tolko krat, ze uz davno mal prist zo strany "kompetentnych" jednoznacny signal "fejky nam prekazaju alebo naopak, fejky nam neprekazaju"...ziadna raketova veda...takto sa vzdy len caka az to znova zaiskri, rozda sa zopar bananov, a o par mesiacov rovnaky scenar...pokial sa jasne nestanovia urcite pravidla, tak tu bude bordel furt...
Make peace, not war.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/28/2009
Ani mě kolikrát tak neštve nějakej ten inzerát s upozorněním, že jde o kopii,
ale potom pokaždý ta rozhořčená několikastránková diskuze za záchranu nebohých výrobců
originálů plná osočování, urážek a honění trik. Tuším, že i tohle vlákno
mělo původně být za účelem rozeznání kopie od originálu a upozornění na ni, ale
třeba se pletu.
Nicméně pro odlehčení - docela se rozjíždí "značkový" KormoranHappy
Něco mi to připomínáHappy
http://www.noze-nuz.com/komoran/KO015.php
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Dokud sem lidi ty svoje FEJKy necpali, nebyl dovod k rozhorcenym diskuzim ...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/1/2017
DrU2 napsal:
blaSon napsal:
... To sa vsak stava, nie je asi mozne byt s kazdym na rovnakej vlnovej dlzke...
- souhlasim
blaSon napsal:
... Kupa fejku je kazdeho slobodne rozhodnutie a v principe ma to nechava chladnym...
- souhlasim
blaSon napsal:
...To co mi prekaza, je prezentacia tychto produktov na "odbornom" fore. Tu je cely kamen urazu...
- s timto uz moc ne Confused odborne forum jakoze jen o originalech? to tak prece neni, forum je zamerene na noze jako takove
blaSon napsal:
...A to nie, ze by som nedoprial radost niekomu, kto na origo nema prostriedky resp. ma v zivote ine priority. Nech si ma fejkov aj 100...
- souhlasim, klidne 1000
blaSon napsal:
...ale nech to pro buh nepcha na forum o nozoch...
- nesouhlasim a vidis, sam jsi to napsal, forum o nozich ; je tady jen par vlaken venovanych replikam, napodobeninam atd. mezi sty jinych, to mi neprijde tak mocConfused
blaSon napsal:
...Ani toto nebude celkom stastne prirovnanie, ale nebudem na fore Ferrari obhajovat Toyotu Supru s body kitom Testarrosi, a trepat o tom jak su vsetci mimo ak daju tolko penazi za origo Ferrari, ked ma odvezie aj Supra a pritom vyzera "rovnako" ...
- tahle paralela uplne nesedi resp. jen urovni: Ferrari - konkretni vuz(jeho forum) obecne ale vozidlo, zdejsi forum je o nozich ne o konkretnim modelu, ale vim, co bylo mineno
blaSon napsal:
...Ocakaval by som, ze rozhodnutie zaregistrovat sa, a prispievat na lubovolne odborne forum vychadza z entuziazmu pre dany okruh tem a zalub. Pokial sa niekto uspokoji aj s derivatmi toho, co ho naozaj zaujima, sidi sam seba...
-kazdy nejak zacinal a ten zapal ci nadseni, o kterem pises, muze vzejit z jakehokoliv noze a pozdeji pokracovat treba origama byt pomaleji. Je to tak?
blaSon napsal:
...a netahajme sem prosim sracky o tom, kto naco ma a nema, co ponuka trh, atd...
- no jo, ale tak to je a vzdycky bude, nejsou vsichni jen bohati nebo jen chudi a ten trh na to proste reaguje, co nadelame?...

Proste, hosi, chlapi, pani, dedci, devcata, zensky, kaslete uz na to, dyt z toho nikdo nic nema Confused . At nam zustane aspon ta radost z tech kudel, at uz jde o origo produkcni, zakazkovej od nozire nebo vedomne koupenou repliku.Happy
Ja vim, rikam kaslat na to a sam jsem napsal rozbor, ale z nej lze videt muj nazor na vec...

Zaujimave je,ze kazdy co ma origo je u tych fandov klonov snob...Co je mozno z polky pravda...Ale,ze kazdy co ma klon ma na 100% ukradnuty dizajn je tiez pravda.Za mna je riesenie drzat klony v nejakych zvlast vlaknach a tam nech sa diskutuje a ne,ze sade vyskoci nejaky tupy koment na origo jak jeho klon za 500 to zvladne a podobne rypacky...
Uživatelé v tomto tématu
Guest, MIK82

Přechod na fórum