ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kopie a falzifikáty nožů IIl. Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 7/1/2017
Dudulik napsal:
Pekony:právě že chodím...ale ukocirovat fórum kde jsou nože,potažmo baterky,oblečení,boty...je asi jiný oříšek.A i možná pro to mi tohle forum přijde super že najdu na jednom místě věci s noži související.A priklad můžu dát Lipovou....lidi znam diky Knife a pecka.I ty s kterými jsme si nazorem nesedli třeba.To není běžný z jinych fór.
Pořád ale stojím za tím že mi nepřijde normální kritizovat někoho práci na fóru a přitom nemit koule na to to udělat líp.
Tím končím tuhle nesmyslnou debatu,dobrou 😉

Ale co ine cakat od ludi ktorym vyhovuje dany stav na fore...Ja ako pozorovatel dlhe roky uz mam jasny obrazok o stamgastoch v ich hospudke ;)
Troska si ju sprivatizovali ale inak v pohode:D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Dudulik napsal:

Pořád ale stojím za tím že mi nepřijde normální kritizovat někoho práci na fóru a přitom nemit koule na to to udělat líp.
Tím končím tuhle nesmyslnou debatu,dobrou 😉

Tak naposledy.
Pořád dokola machruješ jak jiní nadávaj a nic pro zlepšení neudělají. GJ Na to máš právo.
Ale asi jsi nepochopil nebo jsem to blbě vysvětlil.
Těmi vyššími jsem myslel Ty nad moderátory. Ty kteří mají tu možnost rozhodnout kam se bude forum ubírat. Bez nich a jejich vyjádření jsou moderátoři vůči těmto typům hádek bezzubí. Chápeš už?

A klidně Ti nadhodím například CZT forum. Je to o počítačích, hrách, hardwaru, torrentech atd a tam jsou taky hádky o vlastnictví, plagiátorství, politice a dalších věcech. A povím Ti že tam panuje pevná ruka. Urážky=trvalý ban a podobně.

Takže tímto to s tebou končím zase já.
Ahoj. Happy
Posláno:
Pozorovatel
Svajciar napsal:
Ty niekde vidíš, že by som sa vyjadroval k Spydercu?
To som si nekúpil ani ako originál a nie ešte kópiu Laugh

Písal som o systéme patentov a priemyslových vzorov, ktorý v dnešnej dobe dosť bráni vývoju nových produktov! Lebo sa patentujú aj veci, ktoré by nemali byť patentované.

Pri nožoch o moc nejde, či je tvar taký alebo taký, na pokrok ľudstva to nemá vplyv, ide o technologické veci.

Bezohladu na to co pises ci to tak je alebo neni.
Patent.sys.je ako zbytocnost alebo zle?
A ako sa teda vyrobca ma chranit?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Když už to OT poměřování pindíků došlo až k patentům... Je potřeba si uvědomit, k čemu byla patentová ochrana v dnešním pojetí vytvořena a co tím "autor" zamýšlel. Jejím účelem není ochrana vlastníka / původce, jak se většina lidí mylně domnívá, nýbrž určitá forma "znárodnění" pokroku. Cílem patentové ochrany je zajistit, aby specifikace vynálezů (vč. popisu principu, technických výkresů, chemických vzorců a postupů apod.) byly volně přístupné a sloužily tak společnosti, nikoliv jen tomu, kdo je vynalezl. Oplátkou za to poskytuje stát vlastníkovi / původci po omezenou dobu monopol na finanční užitek z patentu / užitného vzoru.

O tom, že doba "hájení" odpovídá době vzniku patentové ochrany a v dnešní dynamické době může být nepraktická, se dá samozřejmě diskutovat. Stejně tak ochrana některých vynálezů může odporovat původnímu účelu (zpřístupnění vynálezu společnosti), neboť k pochopení (okopírování) vynálezu stačí předmět chráněný patentem držet v ruce, ale to je hold daň za univerzální systém.

Stále se ale bavíme o "patentu" podle českého právního řádu, který klade na vynález poměrně přísná pravidla a před vydáním se podrobně posuzují tři základní požadavky:
-novost
-že je vynález výsledkem vynálezecké činnosti
-průmyslová využitelnost.

Nebavíme se o "patentu" např. dle právního řádu USA, kde se vydávají "patenty" na tablet nebo ikonku v softwaru. Takový "patent" by v českém právním řádu v lepším případě spadl pod "užitný vzor", u kterého se neposuzuje nic z výše uvedeného a jeho posouzení se nechává až na soudu v případě sporu (jako u patentů v USA), v horším případě by na průmyslovou ochranu vůbec neměl nárok.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Kane napsal:
[quote=Svajciar]Bezohladu na to co pises ci to tak je alebo neni.
Patent.sys.je ako zbytocnost alebo zle?

Samozrejme patentová ochrana má svoj zmysel. Pokiaľ niečo vyvíjam, investujem do toho peniaze, čas, energiu, nemal by mi to niekto len tak bez môjho súhlasu okopírovať a prísť tak zadarmo k dobrej myšlienke.

Patentovať sa nedajú všeobecne platné fyzikálne, chemické ... princípy, názvy a pod.
Ja som len poukazoval na to, že sa toto zneužíva a pokiaľ v skorumpovanej krajine podplatíš úradníka, dostaneš patent aj na veci, ktoré sú nepatentovateľné.

Ak na takéto niečo narazíš, buď platíš podvodníkovi, alebo ideš na súd.
A patentové súdne spory idú od desaťtisícov do státisícov eur, ťahajú sa samozrejme roky.

Ale Jardah poradil - on by asi prišiel do banky a požiadal si o úver na cca 200.000 eur, že potrebuje na právnika Wink Aj ja by som chcel také pilulky, ako berie Jardah.... Ok

Patentová ochrana je rozsiahla téma a my ju tu nevyriešime.

Nemám problém, keď niekto vyrobí nôž s už použitým tvarom, ale nech sa netvári, že vyrobil originál. A nech si je človek istý, čo kupuje a kto to vyrobil.
Napodobovanie nožov aj s logom výrobcu s vidinou zisku by som dosť tvrdo postihoval.

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/27/2010
Jsem fakt rad, ze sem uz tolik nechodim... jste horsi jak zensky pred samoskou...
Knife uz neni to co byl... hlavne diky fakeum... skoda...
Písecká banda
T.O. Rezavá Kudla
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Svajciar napsal:

Jednoduše, tím, že produkuje kvalitní výrobky za odpovídající cenu. Kopíruje snad někdo sekery Fiskars? Neznám nikoho, kdo by v okolí měl kopii, každý vzal originál, protože slouží léta a skoro bez údržby. Když jsem před léty koupil značkové oblečení, sloužilo 10 let i déle. Dneska se páře a rozpadá jak to z tržnice, takže nemám důvod připlácet a můžou si svůj Adidas strčit do prdele. Koukneš do hodinek za 20 litrů a vevnitř je stejný plastový strojek jako v těch za litr. Skutečným problémem jsou plagiáty kvalitních výrobků, které zvenku vypadají stejně, ale vevnitř je to šmejd. Příkladem budiž nářadí Makita nebo Hilti, kdy v dobré víře kupuješ osvědčenou značku, nevšimneš si nepatrných detailů a koupíš sračku. O plagiátech léků vůbec nemluvím, tam nemáš šanci poznat nic, dokud nejsi v dřevěné truhle... Tuhle problematiku žádný patent neochrání, výrobce poškozuje zcela jednoznačně, spotřebitele taky
Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/8/2010
Viac menej suhlasim s tym co napisal wizard, zial aj noze s odpovedajucim pomerom cena kvalita napr. Byrd su fejkovane.

Co myslim svedci o tom ze problem s nozofejkami je este vacsi a neobmedzuje sa len na drahe noze.

Prave preto si myslim, ze z knifeu ako najvacsieho portalu o nozoch v ceskoslovensku by mal ist jasny signal ze fejky su zle a nie ich podporovat a robit im vo vlaknach reklamu.

ZLOjasna vložil tyto přílohy:
received_1498902813489534.jpeg

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Svajciar napsal:
[quote=Kane]
...Pokiaľ niečo vyvíjam, investujem do toho peniaze, čas, energiu, nemal by mi to niekto len tak bez môjho súhlasu okopírovať a prísť tak zadarmo k dobrej myšlienke....

A přesně před tím Tě patent neochrání, ani k tomu neslouží, jak jsem psal. Je to široce rozšířený omyl. Naopak Tě donutí to kopírce ulehčit, protože se na internet vyvěsí přesná specifikace vč. výkresů Tvého vynálezu a každý si to od té chvíle může (pro svou potřebu) využít, vyrábět, jak chce. Jediné, co Ti stát dává za to, že se Tvůj vynález vč. specifikace stává majetkem společnosti (lidu, chceš-li), je nárok na zisk z jeho využití po omezenou dobu.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Pozorovatel
czmajsner napsal:
Svajciar napsal:
[quote=Kane]
...Pokiaľ niečo vyvíjam, investujem do toho peniaze, čas, energiu, nemal by mi to niekto len tak bez môjho súhlasu okopírovať a prísť tak zadarmo k dobrej myšlienke....

A přesně před tím Tě patent neochrání, ani k tomu neslouží, jak jsem psal. Je to široce rozšířený omyl. Naopak Tě donutí to kopírce ulehčit, protože se na internet vyvěsí přesná specifikace vč. výkresů Tvého vynálezu a každý si to od té chvíle může (pro svou potřebu) využít, vyrábět, jak chce. Jediné, co Ti stát dává za to, že se Tvůj vynález vč. specifikace stává majetkem společnosti (lidu, chceš-li), je nárok na zisk z jeho využití po omezenou dobu.

Ja teda naozaj neviem ako to vo svete robia ze vsetko si neni tak podobne...
Ale fajn priklad je spor kershaw a microtech o dizajn noza.Ak sa nemylim urady dali za pravdu prave poskodenemu kersh..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
sleduji tuto diskuzi delší dobu a mám pocit, že to stejně k ničemu nevede a pouze to zhoršuje kvalitu tohoto fóra...

také jsem si myslel, že účelem tohoto vlákna je upozorňovat na fake / padělky, aby kupující nebyl podveden tím, že za levnější padělek zaplatí tolik, co za originál...

můj názor:

je to věc každého z nás...

komu vyhovuje originál a má na to, ať si koupí originál...
kdo na originál nemá a vyhovuje mu fake, ať si koupí fake...

V žádném případě by to však nemělo vést k tomu, že by fake byly nepřiměřeně vychvalovány a originály haněny a že by se majitelé originálů povyšovali nad majiteli fake...

Hlavní je přece, aby majitel nožíku byl spokojen a nožík mu sloužil bez problémů.

Příklad:

Mám sebanzu large, originál. Dostal jsem ji jako dárek. Sám bych si ji nekoupil, je podle mého názoru předražená...

Ale mám i čínskou kopii, pořídil jsem ji na pražské výstavě nožů.

S oběma nožíky jsem však spokojen, oba slouží bez závad.

Tak proč se hádat a osočovat...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
Kane napsal:
czmajsner napsal:
Svajciar napsal:
[quote=Kane]

Ale fajn priklad je spor kershaw a microtech o dizajn noza.Ak sa nemylim urady dali za pravdu prave poskodenemu kersh..

Nedali. KAI se s Microtechem popotahovali dlouho a zkoušeli to různě, zapravdu dostali až na základě žaloby za použití jejich patentované pojistky (titanový lockbar vložený do kompozitového rámu) a pak s nimi Marfione šel do dohody. Tvar nože si v US právním prostředí patentovat není možné - je jen kulturním fenoménem že zákazníci oceňují především originalitu a výrobci se tedy snaží být originální, aby prodali.
Záměrně říkám v tamějším právním prostředí, protože v EU jsou pravidla jiná (byť vzhledem ke kuturní a ekonomické příbuznosti podobná) a v Číně už úplně. Tam naopak zákazníci vyžadují známé, proslulé věci, ať už je vyrobil kdokoliv. Doporučuju video k domácímu strudiu (anglicky)

Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: Kershaw Ener-G, SRM S601, GT Sigma
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den zajimava dyskuze na toto tema bezel kdysi davno dokument ohledne padelku a docela zajimavy a mislim ze tam zaznela hezka veta za plagijaty si mohou firmi sami kdys presouvaji vyrobu do cini a vlastne do cele azie a hlavne ze tam je levna pracovni sila a to je podleme ten nejvetsi problem tak at se dilo dari.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
To je prima,přečíst několik stran textu a kromě jedovatýho prskání se nic nedozvědět Laugh
To jsem si mohl rovnou přečíst ten časopis,co dávaj Jehovisti Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Mydlifous napsal:
To je prima,přečíst několik stran textu a kromě jedovatýho prskání se nic nedozvědět Laugh
To jsem si mohl rovnou přečíst ten časopis,co dávaj Jehovisti Happy

Tak proc k tomu prispivas a rozsirujes tu zdejsi zumpu o svuj prispevek, jehoz informacni prinos je taky nula?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Jeden příspěvek (můj) s informačním přínosem nula se tady asi ztratí mezi těmi ostatními s nulovou informační hodnotou Happy A jestli ne,tak už s tím nic nenadělám.Ale můžeš mi říct,které jsou ty hodnotné příspěvky,abych je třeba příště poznal mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
V téhle žumpě o čínských padělcích je těžko najít a rozpoznat. Určitě ale vím, že ty naše to nejsou Wink
Posláno:
Pozorovatel
McBarbar napsal:
Kane napsal:
czmajsner napsal:
Svajciar napsal:
[quote=Kane]

Nedali. KAI se s Microtechem popotahovali dlouho a zkoušeli to různě, zapravdu dostali až na základě žaloby za použití jejich patentované pojistky (titanový lockbar vložený do kompozitového rámu) a pak s nimi Marfione šel do dohody. Tvar nože si v US právním prostředí patentovat není možné - je jen kulturním fenoménem že zákazníci oceňují především originalitu a výrobci se tedy snaží být originální, aby prodali.
Záměrně říkám v tamějším právním prostředí, protože v EU jsou pravidla jiná (byť vzhledem ke kuturní a ekonomické příbuznosti podobná) a v Číně už úplně. Tam naopak zákazníci vyžadují známé, proslulé věci, ať už je vyrobil kdokoliv. Doporučuju video k domácímu strudiu (anglicky)

Vsetko co pises je spravne a nechcelo sa mi to rozpisovat.Kazdopadne mas pravdu ale aj tak vysledok 1:0 pre kershaw :)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/21/2010
Před koupí originálu bych chtěl zkusit tento ZT0566 Zero Tolerance:
https://www.dhgate.com/product/zero-zt0566-folding-knife-d2-steel-blade/399772463.html

Je nějaký problém s objednáváním do ČR když se jedná o nůž? Co celníci? Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
ZT jsem prvně viděl u kamaráda , půjčil mi ho do ruky chtěl jsem flipnout a nůž se otevřel jako starý dveře tak ze jsem ho musel otevřít ručně a působil jako rozvrzany vrata od stodoly.
Pak z nej vypadlo ze nůž stal 400 z aliexpress.
Před dvěma týdny jsem si koupil zt0566 originál u pana Šulce a jsem z toho hotovej rozdíl jako kráva. Nebe a dudy.
Jestli chceš na zkoušku nůž z činy tak ti to nic neřekne nebo té to odradí spis bych koupil originál a pak na zkoušku kopii a uvidíš žen bys kopii vyhodil do koše první den

Škoda peněz
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum