ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kopie a falzifikáty nožů IIl. Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 11/1/2014
MMMMM napsal:
Před koupí originálu bych chtěl zkusit tento ZT0566 Zero Tolerance:
https://www.dhgate.com/product/zero-zt0566-folding-knife-d2-steel-blade/399772463.html

Je nějaký problém s objednáváním do ČR když se jedná o nůž? Co celníci? Díky

Pokud jsi z Prahy/jižních Čech (okolí J.Hradce), tak Ti ho můžu půjčit na osahání, vyzkoušení... Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Dobrý večer.
https://aukro.cz/vt-zavrac-n-spyderco-sc-157gtip-lionspy-6931240805
Co myslíte? Originál nebo kopie?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/12/2013
Hencin napsal:
Dobrý večer.

Tohle je určitě kopie. Tento prodejce to na Aukru prodává už nějakou dobu. A stále má odbyt, jak je vidět.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Kopie - nebrat, prodával i Microtechy za 2 tisíce.
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:
Pozorovatel
Jde to nějak poznat? Jsou nějaké znaky, které kopie nemá a original ano?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2016
Hencin napsal:
Dobrý večer.

Snad z ceny to je evidentne...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Hencin napsal:

Original stoji to co stoji. Opravdu si myslis ze Ti ho nekdo proda se slevou 95% Shocked ?

Jinak se vzdy muzes zeptat primo prodejce jestli se jedna o original nebo o falzyfikat. Vetsina tehle zmrdu co sem tahaji fejky a pak si z nich delaji cerny byznys na inzertnich webech Ti bud na ferovku reknou ze je to kopie nebo budou mlzit protoze jim za to pripadne vysetrovani podvodu nestoji.
Posláno:

Pokročilý
3dfx4eva napsal:
Hencin napsal:

Original stoji to co stoji. Opravdu si myslis ze Ti ho nekdo proda se slevou 95% Shocked ?

Jinak se vzdy muzes zeptat primo prodejce jestli se jedna o original nebo o falzyfikat. Vetsina tehle zmrdu co sem tahaji fejky a pak si z nich delaji cerny byznys na inzertnich webech Ti bud na ferovku reknou ze je to kopie nebo budou mlzit protoze jim za to pripadne vysetrovani podvodu nestoji.

Presne...
Posláno:
Pozorovatel
Jasně příliš nízká cena je vodítko. Tohle je ale aukce takže z toho zatím nelze usuzovat za kolik se vydraží. Nedávno tu někdo připomínkoval spyderco v inzerci a přesně vyjmenovával na co se má dotyčný podívat a podle toho pozná jestli to je kopie,protože dotyčný byl přesvědčen, že nůž kupoval jako originál.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
To jo, ale tehdy byly k dispozici alespoň ostré fotky. Tohle fotil někdo nějakým hodně nekvalitním mobilem (a už to samo o sobě je podle mě signál - pokud chceš prodat nůž, který nový stojí skoro deset tisíc, tak to asi těžko budeš nafocovat nějakou bramborou).
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Juraj Andel napsal:
Hencin napsal:
Dobrý večer.

Z ceny je u aukce evidentní leda prd, spousta aukcí začíná od nuly.
Hencin napsal:

Pokud ti jde o koupi originálu tak si ho raději kup jinde než na aukru, ale pokud chceš nůž s dobrým poměrem cena výkon tak si jen stanov kolik chceš za konkrétní nůž utratit a jdi do aukce. Osobně si nahrubo sečtu ceny materiálu a když číňan dokáže dodat nůž až ke mě domu za menší peníz než já koupím materiál na jeho výrobu tak si ho klidně koupím. Vůbec mě nezajímá kdo nůž vyrobil a jestli je to fake, kopie, napodobenina apod, když funguje a stojí dvě stovky tak ho klidně mám v montérkách od bahna stavebního lepidla atd.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Meiming napsal:
Juraj Andel napsal:
Hencin napsal:
Dobrý večer.

Hencin napsal:

Pokud ti jde o koupi originálu tak si ho raději kup jinde než na aukru, ale pokud chceš nůž s dobrým poměrem cena výkon tak si jen stanov kolik chceš za konkrétní nůž utratit a jdi do aukce. Osobně si nahrubo sečtu ceny materiálu a když číňan dokáže dodat nůž až ke mě domu za menší peníz než já koupím materiál na jeho výrobu tak si ho klidně koupím. Vůbec mě nezajímá kdo nůž vyrobil a jestli je to fake, kopie, napodobenina apod, když funguje a stojí dvě stovky tak ho klidně mám v montérkách od bahna stavebního lepidla atd.

Aukcia noza za 300e od 10 alebo nuly je hlupost a jako ked max suma bude 190 tak to ma predat so stratou...
Neviem tu mi uchadza kusok logika.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Juraj Andel napsal:

Juraj Andel napsal:
Aukcia noza za 300e od 10 alebo nuly je hlupost a jako ked max suma bude 190 tak to ma predat so stratou...

Není to hloupost je to uplně normální aukce a opravdu se může stát že dražba skončí pod cenou běžnou v maloobchodě, dokonce to je obvyklé a právě proto lidi chodí na aukro a ebay přihazovat do aukcí a dávají strop příhozu menší než je obvyklá cenaWink
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Meiming napsal:
Juraj Andel napsal:

Juraj Andel napsal:

Není to hloupost je to uplně normální aukce a opravdu se může stát že dražba skončí pod cenou běžnou v maloobchodě, dokonce to je obvyklé a právě proto lidi chodí na aukro a ebay přihazovat do aukcí a dávají strop příhozu menší než je obvyklá cenaWink

Rozumiem principu drazby...Len si neviem predstastavit preco by to tiekto tobil takymyo sposobom pti takychto nozoch...Aj na tom ebay zvacsa zacinaju s minimalne cenou aku by chceli mat...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Koukněte se na historii jeho komentářů, sice jsou kladné, ale tento nůž už prodal několikrát kolem 2,5 tis ...určitě je to originál a dobročinnost...
Před rokem prodával každý týden klon Civiliana.

https://aukro.cz/vetsi-zaviraci-nuz-spyderco-sc-157gtip-lionspy-6929231333
https://aukro.cz/vetsi-zaviraci-nuz-spyderco-sc-157gtip-lionspy-6924595733
https://aukro.cz/vetsi-zaviraci-nuz-spyderco-sc-157gtip-lionspy-6922942034

a Microtech taky za babku, no neber to:
https://aukro.cz/vystrelovaci-nuz-microtech-v-t-e-black-6913743433

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:
Pozorovatel
O téhle vychytávce na Aukru jak se podívat jaké jsou komentáře a za jaký prodaný předmět jsem nevěděl. Tato možnost je aktivní jen v prohlížeči počítače. Koukal jsem na to a za posledního půl roku prodal min 10 těchto nožů. Tím se vyřešila otázka pravosti a je téměř jisté, že se jedná o nějakou kopii. Děkuji všem.
Posláno:

Pokročilý

Pokud ti jde o koupi originálu tak si ho raději kup jinde než na aukru, ale pokud chceš nůž s dobrým poměrem cena výkon tak si jen stanov kolik chceš za konkrétní nůž utratit a jdi do aukce. Osobně si nahrubo sečtu ceny materiálu a když číňan dokáže dodat nůž až ke mě domu za menší peníz než já koupím materiál na jeho výrobu tak si ho klidně koupím. Vůbec mě nezajímá kdo nůž vyrobil a jestli je to fake, kopie, napodobenina apod, když funguje a stojí dvě stovky tak ho klidně mám v montérkách od bahna stavebního lepidla atd.[/quote]
Ono v nejake svojej kvalite a nejakom lvl spracovania ti asi kazda seriova vyr.doda lacnejsie ako by si to mal obdobne vyrobit sam,ze ano...Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
langl napsal:
Koukněte se na historii jeho komentářů...

Tezko rict co je smutnejsi. Jestli Aukro ktere podporuje prodej falzyfikatu a danove uniky (predpokladam ze pan prodejce ze sve cinnosti dane neplati) nebo ti blbeckove co daji pres dva litry za cinsky fejk.
Posláno:

Pokročilý
3dfx4eva napsal:
langl napsal:
Koukněte se na historii jeho komentářů...

Tezko rict co je smutnejsi. Jestli Aukro ktere podporuje prodej falzyfikatu a danove uniky (predpokladam ze pan prodejce ze sve cinnosti dane neplati) nebo ti blbeckove co daji pres dva litry za cinsky fejk.

VobojiLaugh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/23/2016
Zdravím, doufám, že jsem ve správném vlákně - rád bych poprosil o pomoc s identifikací (předlohy) čínského okopírovaného nože. Před lety byl chvíli v nabídce na Aliexpressu pod označením "BUCK XR III tactical pocket folding knife ourdoor camping tools 8Cr17Mov blade black ox horn+cupronickel handle", teď ho marně hledám po celém internetu. Mám pouze obrázek z cache:

Původní obrázek na Aliexpressu

Sice je na něm napsané "Buck" a trochu klasickou 110 i připomíná (i když má jen přední bolster a i ten tvar má od pohledu jiné křivky), ale ne až tolik. Zajímavý mi přijde spíš ten placatý kousek na hřbetě, asi něco jako včelička u Laguiole nožíků, ale tady mi zase nesedí ty poměrné proporce.

Nemyslím si, že by šlo o nějaký původní čínský design, vsadil bych se, že někde existuje originální vzor, ale nedaří se mi ho nijak dohledat a začíná mě to žrát (i když o nic nejde, možná ten pocit taky znáte).

Díky za pochopení a pomoc.

kptZ vložil tyto přílohy:
buck_xr_III.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum