ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kopie a falzifikáty nožů IIl. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2018
Luku napsal:
Zdravím vespolek, toho Recona jsem koupil na Alze, vůbec jsem si toho nevšimnul a až dnes když probíhalo mazlení součeně se Swiftem a koukám na to označení té oceli. Můžete mi to prosím někdo rozkrýt jak to je??

Myslím, že se toho bát nemusíš, také mám na Reconu1 stejně nápis jako ty a bral jsem ho kdysi u pana Šulce (nože-nůž). Když si to dáš vyhledat na google tak uvidíš, že dokonce dělali Recon1 s ocelí CTS-XHP a měli jen nápis Taiwan. Důvody proč a jak se toto mění to nevím a nevím kde to dohledat ale bude to asi podle roku kdy ten nůž vyrobili a zrovna se ten rok upravoval i nápis. Rozhodně si myslím, že to žádný fejk nebude.
Ale jen tak ze zvědavosti by mě také zajímalo odkdy se používal jaký nápis. Ještě mě napadlo, na origo stránkách CS je archiv katalogů tak mrknout tam jestli by to bylo vidět.
Přiznávám, že tím listovat se mi nechce, párkrát jsem něco hledal a je to opruz.Grin

https://www.coldsteel.com//catalog_archives
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/27/2018
Wolfes:
Díky ti za rychlou a uklidňující odpověďAdmire Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Ty vole už chce poriadnu dávku drzosti, predávať fake za cenu originálu: https://sport.bazos.sk/inzerat/105279112/cold-steel.php Angry .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Štefan :
myslím že dneska mluvit o něčí drzosti je zbytečné. Kdyby nebyla poptávka, nabídka by zašla na úbytě. Viděl jsem dokument, kde se to řešilo investigativním způsobem, kdy poslali do číny týpka který měl ověřit kam může zajít dohoda s číňany. Měl s sebou Rockstead a ptal se, zda je možnost zadat výrobu dokonalé kopie. Nic problém nebylo, ocel, materiály, šroubky dokonce ani hedvábný pytlík s výšivkou plus identifikační markanty.
Za daleko horší považuju, když se objeví na Aukru zmrdský podvrh nože s nacistickou symbolikou, který ve skutečnosti nebyl nikdy vyráběn s poznámkou "very rare" a nějaký imbecil to koupí za dvanáct litrů.
Posláno:

Štamgast
Hold veľmi blbá doba v ktorej žijeme, to je tak, ked sa nevyznáš, oserú ťa. Obyčajne to však býva aspoň tak, že ak je cena čohokoľvek príliš priaznivá (ak to znie príliš dobre) obyčajne to nebýva pravda. Ten príbeh s Rocksteadom je šokujúci, no podobne ako Sebenzy, nie sú to nože na silové rezanie, takže rozumný človek ich používa opatrne. No mňa maximálne hnevá, ak jeden šmejd predáva fake s najsilnejšou poistkou vôbec a nakoniec nič netušiaci kupujúci pri silovom rezaní príde o prsty, lebo poistka prosto zlyhá, no a to je ešte ten lepší prípad.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
To video s Rocksteadem bych rád viděl. Nebyl by někde odkaz?

Jinak u některých fejků ZTček jsem na Alíku v popisu viděl poznámku "steel is D2 but marked as M390 (případně taky "original looking box included"), good for resell".
"Thin is sharp."
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/25/2019
Jsem premyslel ohledne alzy.
Co mi zabrani koupit fake z ciny, original na alze, zamenit a do 14ti dnu vratit? Pochybuju ze prodavac/prodavacka pozna rozdil... Max zamenim srouby at to je jak na obrazku (neco z ciny) a je to....
Byl bych opatrny asi i na Alze atd...
Posláno:

Štamgast
Funkysaurus napsal:
Co mi zabrani koupit fake z ciny, original na alze, zamenit a do 14ti dnu vratit? Pochybuju ze prodavac/prodavacka pozna rozdil... Max zamenim srouby at to je jak na obrazku (neco z ciny) a je to....

Niečo také by sa dalo urobiť napríklad so Spartanom... Na Alze však ponúkajú (čo som stihol odsledovať) len tie najaktuálnejšie modely, teda z Aus10a, takže ostáva len veriť, že si to predajcovia všimnú a že si práve na to budú dávať pozor. Ak si to nevšimnú a zákazníkovi sa dostane do rúk model bez označenia ocele, tak má čierneho Petra a v lepšom prípade nôž vymenia, no a v prípade horšom poctivého zákazníka obvinia z podvodu. Ostáva len dúfať, že sa niečo také nestane niekomu z nás, milovníkov nožov...
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Funkysaurus napsal:
...jsem premyslel ohledne alzy...

Pro všechny svatý prdele, to jako ... fakt?!?
Co mají na Alze takového, aby vůbec mělo smysl takovou věc provádět? Nehledě teda na to, že kdybych už jako fakt chtěl kupovat nůž, tak proč zrovna na Alze, která není nijak výhodná třeba proti pražskému zastoupení Cold Steelu.
(Odhlížím od faktu, že Alza v podstatě vůbec není moc výhodná...)
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
Asi nejsem správnej čecháček, ale tohle by mne ani nenapadlo :(
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2004
Funkysaurus napsal:

No mě se to párkrát stalo. Koupil jsem už pár čínskejch nožů v internetových obchodech v USA. Podle mne přesně podle popsaného scénáře někdo vrátil fake. Musím ale napsat, že vždy vše dopadlo k mé spokojenosti. Dvakrát mi také přišel nůž zjevně použitý.
J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Tyler napsal:
To video s Rocksteadem bych rád viděl. Nebyl by někde odkaz?

Jinak u některých fejků ZTček jsem na Alíku v popisu viděl poznámku "steel is D2 but marked as M390 (případně taky "original looking box included"), good for resell".

Zdař, ten link mi poslal tehdy spolupracovník z Charkova, natočil to nějaký Rus. Je to sice pár roků, ale pokusím se to znovu zjistit.
Zdravím, Ježour
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Ten figl s koupenim originalu a vraceni FEJKu myslim zminoval pred nejakou dobou mujnuz.cz na FCB. Na ne to nekdo zkousel se Sebenzou. Takze to je realne riziko.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/25/2015
Mohol by mi niekto vysvetliť, ako sa dá pri rezaní nožom s poistkou napr.Cold Steel tri-ad lock prísť o prsty? Nejak to nechápem. Používam nože už pekných pár desiatok rokov, rybičku som mal už ako tuším 5-6 ročný, doteraz mám dosť nožov aj bez poistky a prsty mám všetky. Nie je to žiadny podjeb, len jednoducho nechápem!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
štefan to myslel tak, že si koupíš fake aniž bys to věděl, spoléhal na dobrou pojistku a ten fake se rozbije
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/25/2015
A ako pri tom prídem o prsty? Veď predsa keď zlyhá poistka pri rezaní , tak mi tak akurát môže chrbát čepele udrieť o vrch ruky, či opak dlane alebo ako to nazvať?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
wildfire napsal:
Veď predsa keď zlyhá poistka pri rezaní , tak mi tak akurát môže chrbát čepele udrieť o vrch ruky, či opak dlane alebo ako to nazvať?

Tak pokud vedes tlak do cepele ve smeru proti ostri tak je to presne jak pises. Ale Tobe se nikdy nestalo ze jsi rezal neco v cem se cepel tezko pohybuje nebo zadrhava? Pak je normalni ze clovek tlaci do cepele i proti hrbetu aby ji v materialu uvolnil. A muze se stat ze v pripade selhani pojistky pujde ostri proti "prvnimu" z prstu. Jiste... sance je to minimalni a spravne by takhle clovek vubec rezat nemel... ale stejne to obcas delam Happy.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Asi před 14 dny se na Aliexpressu a DHGate objevily kopie custom Shamwari od Garetha Bulla. Jedna verze má prý M390 a druhá damasteel, titan s ocelovou patkou framelocku, keramická ložiska, obě za cca 155 USD. Velikostně to jsou 3.5 Shamwari, čili 89 mm dlouhá čepel. Prodávají se pod názvem SMKE Knives Shamwari, linky dávat nebudu.

Tyler vložil tyto přílohy:
smke_knives_shamwari_front_flipper_folding.jpg.jpg
smke_knives_shamwari_front_flipper_folding__1_.jpg.jpg
smke_knives_shamwari_front_flipper_folding__3_.jpg.jpg
smke_knives_shamwari_front_flipper_folding__2_.jpg.jpg
rBVaV13HZKmAaqX1AALK2z2lqgU580__1_.jpg.jpg
H8ea7dc06735b45da89436bddbb01346c2.jpg_640x640q90.jpg.jpg
H61b3f6fd694d4361b92dbc2d87a18b72I.jpg_640x640q90.jpg.jpg
IMG_20191126_200048_406.jpg.jpg

"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Ahoj nevíte jak jsou na tom s kvalitou OTF nože z Ali a DHGate?Cena okolo 40$..na takové to domací cvakání a sem tam na kartón?jestli je to poutovej šunt? když pominu morální stránku že jsou to napodobeniny značkových nožů a dyzajnů.. Padnul mi do oka ted jeden s motivem Mandalorian..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Pozor na odrbávača s kópiou Victorinoxu! ŠMEJD JEDEN! Angry Angry

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/114000140/svycarsky-nuz-victorinox.php
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum