ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Materiály na výrobu nožů Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2003
Jelikož bydlím v paneláku ve městě a nemám velkou dílnu, zajímalo by mně kde se dají v ČR zakoupit komponenty na výrobu nožů - např.: již hotové čepele, kování (záštity, hlavice a pod.), dřevo, kůže atd. Perfektní nabídku jsem našel na www.brisa.fi , ale zase nevím jak objednávat přes internet (ještě k tomu ve finštině). Kdyby mi někdo poradil, kde se dá něco podobnýho sehnat u nás, tak by mi vážně moc pomohl. Díky
Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Tak u nás jsem mi hotové čepele nikde neviděl a ani o nich neslyšel, sám bych měl zájem. Objednal jsem si jednou čepele na www.ragweedforge.com a dohodl jsem si placení pomocí IMO-mezinárodní platební poukázky. Menší peripetie s tímto způsobem jsem vylíčil v jiném příspěvku tady někde.

Totéž hlavice, různá kování apod., a exotická dřeva. Profíci jistě mají své kanály, nebo možná nakupují přes internet. Mně zatím stačí běžně prodávané dubové prahy, nebo jasanová (?) topůrka - někdy mají překvapivě hezkou kresbu, a nebo co si kde urvu/seberu. Jinak určitě jsou tady někde linky na firmy prodávající neželezné kovy (na záštity, hlavice atd.)

No, moc jsem neporadil.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Jo a pokud jde o to objednávání po internetu, víc se dá určitě najít zadáním slov knifemaking supply do googlu. Neřeší to bohužel vysokou cenu a poštovné.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
právě to na té adrese BRISA zkouším a myslím že to nebude až tak velký problém, nejjednodušší asi bude bankovním převodem - ale jak to dopadne to nevím. Každopádně dám vědět. Co se týče exotických dřev nějaké odřezky jsem sehnal v jedné firmě vyrábějící luxusní podlahové krytiny (wenge, padouk, brazilský ořech ...), je to ale docela děs. U nás je to prostě na h...
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Děkuji za odpověď a jsem zvědavý jak dopadneš.
Posláno:

Štamgast
Děkuji, u nás je dnes každá rada drahá.
Posláno:

Štamgast
No tak na adrese BRISA je to všechno docela v pohodě, objednáš si a oni ti pošlou proforma fakturu. Zaplatíš bankovním převodem a oni až to uvidí na svém účtě zaplacené, tak ti to pošlou. Tohle je v dnešní době docela super - až na ty ceny. Docela mi u nás takový nějaký stránky chybí. S čepelema, pokud si je nemůžeš dělat sám mám mám další typ. Většina českých nožířů ti udělá na zakázku v podstatě cokoliv. Ceny za čepele od pana Brixiho se pohybovaly myslím někde od 700,- podle zpracování a materiálu. Pokud bys měl Dominiku něco na ukázku, nebo cokoliv, moje adresa je pdohnal@volny.cz.
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Udělat samotnou čepel na zakázku není problém, to vám klidně udělám a zakalím i za 300,-, ale bohužel zatím nemám pásovou brusku (bude cca za měsíc), takže povrchová úprava čepele nic moc. Mě totiž nože celkem baví, ale pak tomu dávat držadla, na to už musím mít náladu. Ještě přidělat střenky u nožů s montáží na stopku, ale vrtat se s dírou pro skrytý trn ... (viz. www.svanda.net/ja/prace.htm ).
Takže pokud počkáte než budu mít pásovku ne jste ochotni dát si práci spovrchovou úpravou, není problém něco pro vás stvořit.
Posláno:

Štamgast
Mě zase spíš baví to sestavování a radši mám dlabání díry než nýtování. Je to ale možná tím, že železům zatím prd rozumím. Kovat se časem taky chystám
ale zatím jsem z mejch pokusů o čepele dost rozpačitej. Nejlíp asi dopadl pokus s ulomenou čepelí od Nieta - to je fakt dobrý. Hele - další rada. Kup si nějakej dlouhej nůž a předělej si ho. I když - drahej nezničíš a z levnýho zase nebude žádná super kudla. Ale jako zábava dobrý. Hele, jak ta pásová bruska vypadá? Je to někde na obrázku? Viděl jsem něco v obchodě, ale to byl takovej malej krám ...
dohnalknives.com
WAX
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/16/2003
Vyráběl jsem nože z HSS kotoučů do strojních pil na kovy,jeví se mě jako super mat.na nože na dřevo. Zajímalo by mě jestli tady má někdo skušenosti s tímhle materiálem a hlavně srovnání s ostatníma material. na výrobu nožů, srovnání např.brousitelnosti,tvrdosti, a taky co je hss za mat.,k jaký oceli by se daly jeho vlastnosti přirovnat ?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/14/2003
O těch kotoučích jsem už slyšel. Prej je to dost dobrý. Já jsem zatím zkusil jen plátek do hoblovky HSS 6%W. Je to tvrdý, ale trošku křehčí. A hrozně blbě se to vrtá :o)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/13/2003
Vie my niekto poradiť akou kyselinou leptáte do chromvanádovej ocele, respektíve bližší postup technológie leptania do legovaných čepelí?
Posláno:
Začátečník
Už nepotrebujem pomôcť,poradil my pán Alfréd Marek - ,,noze.sk"
Posláno:

Štamgast
To by mě taky docela zajímalo. Můžeš to popsat?
Díky
dohnalknives.com
Posláno:
Začátečník
Toto je úryvok s originálneho e-mailu od pána Alfréda Mareka,je to veľmy šikovný pán !

Na leptanie treba pouzit chlorid zelezity. Cepel natriet praskovym asfaltom
rozpustenym v liehu (alebo tech benzine ?) tak, aby vznikol suvisly povrch.
Pockat kym zaschne (ale nie tak dlho aby zacal byt krehky a zacal sa
odlamovat) a vyskrabat motiv. Kov musi byt obnazeny do cista, inak to
kyselina nechyti. Z vcelieho vosku (mne sa osvedcil aj steparsky vosk)
urobit ohradku okolo vyleptaneho motivu a naliat (injekcnou striekackou)
kyselinu (chlorid zelezity). Nechat posobit 2 hodiny, kyselinu vysat
striekackou (da sa pouzit opakovane) a zbytok oplachut vlaznou vodou. Asfalt
ide dobre dole perchloretylenom. Vyleptanu plochu uz nelestit !! - zmysol by
pekny sedy povrch leptu.

Osobne som to okamžite po prčítaní správy od p. Mareka vyskúšal a nemá to chybu.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/28/2003
Mate nekdo zkusenosti s 17 033? Prej by mela lepe drzet ostri nez 17 029 a nemusi se popoustet.
Posláno:
Začátečník
Skuste kvalitny noziarsky material od pana Mareka.Je to antikoro s vybornymi reznymi vlastnostami.Skusenosti s nozami s tejto ocele su u mojich priatelov a znamich vyborne.
Skuste www.noze.sk
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
To je skvělé, ale co je to zač (myslím ten materiál)????
Posláno:
Začátečník
Je to vyborny material.Chrommolibdenvanadiova ocel zakalena na tvrdost ako pre kuchinske noze,tj.52-55HRC.Je to v podstate polotovar aj co sa týka tvaru.Avsak tvar sa da prebrusovat do urcitej miery podla potreby.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/26/2003
Má někdo zkušenosti se zpracováním titanu?
Jak potom výsledný nůž drží ostří?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum