ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/14/2005
Tohle mě taky dost zajímá - v Práglu by mi pro to mohla snad skočit švica (i když ta pořád nemá čas), ale těžko jí vysvětlit, jak to má říct. Nemá to nějakej "oficiální" název? Sad
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2004
[quote=westy]Měl bych velkou prosbu na některého dobrovolníka, zejména na obyvatele nebo časté návštěvníky PrahyHappy potřeboval bych zjistit možnost sehnání čudlíků ......

Ja sa k tomu ešte vrátim, možno to bude zaujímať aj iných.
Tie čudlíky,neviem odborný názov,môžu byť tzv.olivy. Kedysi sa používali na ,,dohodach". To bol dôstojnícky armádny opasok s akým si bočným remienkom. A práve tento remienok bol spojený takými mosadznými čudlíkmi.Dá sa to ešte zohnať.
Mám však vyskúšané,že to ide v pohode vysústružiť na drevo - sústruhu z hliníku.A ten sa dá bez problémov eloxovať,poprípade farbiť. Má to ešte jednu výhodu a to,že dĺžka stopky olivy sa dá prispôsobiť hrúbke kože z ktorej je ušité púzdro.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Dany díky za odpověď. Už jsi je zkoušel? Mohu vědět co máš za tvary a jak jsou ve skutečnosti velký?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/26/2006
Pánové kováři, kdo z vás a za kolik by vyrobil kovaná šídla? Razz
Kosočtverec, nejlépe dvě velikosti - na jemnější a na hrubou práci. Happy
Nespěchá to, stačí po vánocích. Happy
Přeji všem hezký víkend! Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
nevím, jestli kovat,nekovat, ale ja jsem šidla kupoval u VLKa
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
2 Lukr - soráč, nějak mi tohle vlákno uniká Sad - zase měsíc zpoždění Sad. Bral jsem jich celkem 6 (3 pro sebe, 3 pro kámoše), medvěda, jelena, sovu, orlí hlavu a dva růžky, už nevím který. Velikost ca palec (25 mm) +-něco ? (mám je doma a sedím v práci, navíc doma nemám interfernet), je to stříknutý z nějakýho zinkálu nebo čeho (takže otázka výdrže). Aby se to slušně obtisklo, tak to chce dost přitlačit - mám takovej malej ruční rychlolísek, a za ten jsem musel vzít vopravu fest Angry, i když je to kus od kusu - některý šly dobře.
Ale na druhou stranu za tu cenu ...

2 anatom - taky bych se přidal - Vlk měl jenom s heftama, já bych naopak bral jen želízka, hefty si dělám podle svýho, dobroušení bych si taky udělal sám. Otázka je taky cena - tady v Práglu je kupuju na Florenci nebo na Újezdě, ca 160-180 kus (zloději - Vergez-Blanchard je nabízí za něco málo přes 2 eu, akorát to jsou žabožrouti a s těma se nedomluvím Wink) a kvalita silně střídavá - u jednoho se mi vohla špička do oblouku (na kůži! Shocked Angry), jedno jsem zlomil jen to chrustlo, ani nevím jak; zbytek, pravda, zatím drží.
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Pokročilý
@ dany - no právě!!! RazzRazzRazz
Mně by taky stačila jen želízka, ale aby se neohýbala a nepraskala. Dobroušení není problém, ale trochu by ostří a hrot držet měla. Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
anatom napsal:
Pánové kováři, kdo z vás a za kolik by vyrobil kovaná šídla? Razz
Kosočtverec, nejlépe dvě velikosti - na jemnější a na hrubou práci. Happy
Nespěchá to, stačí po vánocích. Happy
Přeji všem hezký víkend! Happy
Kolik jich potřebuješ?Dneska sem 4 ubouchal a obrousil Westymu z různejch odřezků z materiálů.Poku pojedeš do Brna na výstavu,mohl bych ti ten pár vzít na vyzkoušení.Ty Westyho sem zkoušel pícháním do 6mm transmise.Samozřejmě po zakalení a popuštění.
Happy
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
2 Ládes: Díky z nabídku! Happy
Stačí mi 2 - trochu tenší a trochu silnější, tolik jako Westy toho nenašiju. Nemám 12 rukou. LaughLaughLaugh
Do Brna nejedu, ale stačí mi to v Praze, tam se určitě podívám. Razz
Posláno:

Štamgast
anatom napsal:
2 Ládes: Díky z nabídku! Happy
Stačí mi 2 - trochu tenší a trochu silnější, tolik jako Westy toho nenašiju. Nemám 12 rukou. LaughLaughLaugh
Do Brna nejedu, ale stačí mi to v Praze, tam se určitě podívám. Razz
Otázkou zůstává,dostanu li se do Práglu,ale vidím to spíš bledě.SadBy mě asi stará vykostila za letuSadWink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Honza J. napsal:
ahoj, kupoval jsem je v Kutilovi Na újezdě 2 velikosti, provedení světlé a tmavší, cena cca 8,-Kč nepamatuju se přesně
Honza
Nějak mi to uteklo, ale mám dojem, že se jedná o olivy. U nás měli zakázku na nějaká pouzdra na pistole, vyrobeno z hlazenky, děláno na CNC, takže se to musí dodělat, odstranit výstupek po upichováku, ve vrtačce osmirkovat a dodělat drážku na šroubovák, je tam závit M3, oliva + šroub a chtějí za kus (pár) 35 Kč. Jestli to maj někde za 8 Kč tak není co řešit
Posláno:

Pokročilý
Ládes napsal:
[quote]Otázkou zůstává,dostanu li se do Práglu,ale vidím to spíš bledě.SadBy mě asi stará vykostila za letuSadWink
Pokus se zeptat Westyho, jestli tam pojede, prosím. Happy
Pokud ne, zbývá pošta - ozvu se po emajlu a dám Ti adresu. Prachy pošlu kam si řekneš. Snad mě poštovné nezruinuje! Laugh
Další po mailu, ať nesvinim tohle vlákno. Wink
Děkuju! Happy
Posláno:

Pokročilý
Ládesu, máš emajl. Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
Mudžahedin napsal:
Honza J. napsal:
ahoj, kupoval jsem je v Kutilovi Na újezdě 2 velikosti, provedení světlé a tmavší, cena cca 8,-Kč nepamatuju se přesně
Honza
Nějak mi to uteklo, ale mám dojem, že se jedná o olivy. U nás měli zakázku na nějaká pouzdra na pistole, vyrobeno z hlazenky, děláno na CNC, takže se to musí dodělat, odstranit výstupek po upichováku, ve vrtačce osmirkovat a dodělat drážku na šroubovák, je tam závit M3, oliva + šroub a chtějí za kus (pár) 35 Kč. Jestli to maj někde za 8 Kč tak není co řešit
nevím, kde jste přišli na název oliva, to je úplně něco jinýho, zapínaly se s tím např. celty, znáte to všichni, zelenej váleček, ouško veprostřed. Tenhle bazmek na zapínání pouzder prodávají v Kutilovi pod názvem trn
HonzaHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
asi máte na mysli tohle, bejvá dobrý ten šroubek zevnitř pouzdra podlepit kouskem slabý kůže, aby se neodírala čepel
Posláno:

Štamgast
Honza J. napsal:
asi máte na mysli tohle, bejvá dobrý ten šroubek zevnitř pouzdra podlepit kouskem slabý kůže, aby se neodírala čepel
To je přesně ono, ta oliva Happy. Máš pravdu, oliva bývala na celtách a trn zase roste na šipku. Jestli tohle stojí 8 Kč a ještě je to mosazný se na nějaký dodělávky vykašlu i kdyby mi to dali zadarmo. Ještě, nemohl bys změřit délku krčku (k bambuli), u těch našich je to 4 mm a to se mi zdá moc, pásek trochu plandá.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
Mudžahedin napsal:
...Máš pravdu, oliva bývala na celtách a trn zase roste na šipku...
A co takhle tomu říkat třeba pecka. Wink
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:

Štamgast
Jo, párkrát jsem tam nakupoval a ty olivy, trny a pecky si tam koupím, od každého jednu.
Posláno:

Pokročilý
@ Westy: děkuju za nabídku, nebude třeba. Happy
Doufám, že se v Praze uvidíme. Wink

@ Ládes: Dneska šídla dorazila, to je teda fofr!!
Moc a moc děkuju, nezapomenu!!! HappyHappyHappy
Posláno:

Štamgast
anatom napsal:

@ Ládes: Dneska šídla dorazila, to je teda fofr!!
Moc a moc děkuju, nezapomenu!!! HappyHappyHappy
O nic nešlo to ne já to počta,ta ti je tak rychle doručila.Otestuj je a pak poreferuj,snad budou k něčemu dobrý.Ony tyhle tenký kusy se blbě kalí-rychle jim chládnou špičky,takže než to foukneš do oleje,tak to často zchládne.SadWink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum