ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/9/2005
Dnes jsem si také jedno na Tvůj popud Laďo ,vyrobil, 14 260, ne že bych ho potřeboval, mám od Vlka, ale chtěl jsem to zkusit. Kalení: sedím u nádoby s olejem, v jedné ruce autogen, v druhé šídlo, zdá se, že jsem stíhal, zatím spokojenost.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
4 Westy - jak jsme hodili slovo na PVN, tak přikládám pár obrázků toho svýho linkovače - asi by to mohlo zajímat i ostatní, takže vkládám sem Wink. Mj. možno s různými plechy tlačit různě široké drážky, příp. i několik souběžných najednou a tak. Akorát to nefunguje pro tlačení za tepla Sad - ty plíšky strašně rychle chladnou Sad
Omlouvám se za kvalitu foto, bral jsem to z ruky při umělým světle, stativ mi někam zmizel (snad se ještě najde), takže jsem to musel softwareově doostřit - z toho ty podivný linie kolem - mea culpa Sad

Lenost - matka pokroku
Posláno:
Štamgast
A ještě jedno udělátko - páč ještě nedávno kolečka na značení stehů nebyly k mání a zatím je stejně jen jedna rozteč, inspiroval jsem se už dříve čímsi, čemu angláni říkaj pricking iron. Kovový držák prochází celým heftem, takže lze přitloukat lehkou paličkou. Zubatý želízka v tom drží červík. Zatím mám pro 5, 6, 7 a 8 stehů na inch, a spokojenost. Ty dvouzubý používám pro zakřivené stehy.

Lenost - matka pokroku
Posláno:
Štamgast
A ještě detail.
O fotkách platí totéž co u linkovače Sad.

Pokud to někomu pomůže, budu jenom rád, sám jsem tu už načerpal inspirace až běda Happy

Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Dany dík, inspirace neni nikdy dostWink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Aj ja dakujem, prave teraz zapasim s puzdrami tak sa zide kazda rada. Happy
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/5/2006
Máte niekto skúsenosti so žraločou kožou na rúčky nožov?
Mal by to byť materiál s dobrým "gripom".
Môže to byť klasický/prírodný ekvivalent napríklad modernému nešmykľavému kratonu?
Raja/rejnok sa teraz bežne používa, ale so žraločou kožou som sa nestretol.

Je drahá?Shocked

Dik Comes
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Ta žraločí kůže,to by mě taky zajímalo.Je pravda,že se to používá na česání plsti,tam,kde se vyrábějí klobouky?Měl jsem malý kousek,bylo to,jako malá rašple.

Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Ze žraločí kůže se běžně dělal potah rukojetí šavlí, jenom je přírodní kůže trochu ostrá - jako rašple, takže se to jemně obrousilo.
Zvětšené to vypadá takhle:
Posláno:

Začátečník
Dakujem Surg,
ta štruktúra vyzerá naozaj drsne.
Trochu som googloval
a na knifeart som sa dozvedel:
Shark Skin - Called Shagreen in the west, sharkskin has been in use as a scabard covering for generations.

Že sa žraločia koža volala na západe šagrénová koža, a používala sa ako poťah pošiev. Konečne viem , čo je šakrénová koža.

Dnes sa už nepoužíva?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
S tou šagrénovou kůží bych byl opatrný, pokud vím, jde o jemnou kůži, která má vytlačený vzorek, takže jen vypadá jako žraločí - viz dvě citace z netu:
-"Šagrénový papír (fr. Chagrin)
Jedná se o papír napodobující svým hrubším zrnem původní šagrén.Ten byl tvořen z koňských nebo oslích hřbetů, jenž nabyla zrnitou strukturu vtlačováním tvrdých rostlinných zrn.Tento papír je dne využíván hlavně v knihařství."
-"safián, hist. crushed morocco
Velmi jemný druh usně, zpracovaný s mimořádnou zručností, jakou zpočátku disponovali pouze orientální umělci. Hlazená useň (kozinka, skopovice, teletina) byla mořena různými barvami, zejména červenou a modrou.Viz též: barvení vazby, kožená vazba, pokryv desek vazby. Ekvivalenty: šagrén, marokén."
Posláno:

Začátečník
[[u]quote]

Surg som z toho perplex.
Musím sa priznať, že nie som veľký znalec Honoré de Balzac a ani som nečítal jeho román Šagrénová koža (1831, ale po otcovi Goriotovi som si myslel, že to bude smutné a drsné ako žraločia koža. Takže opäť som vedľa HAHAHA
Pri guglovaní som však zistil, že žraločia koža sa tak často nepredáva. Predajcovaia sú hlavne z Indonézie.
dosť ma to láka mať bojovú dýku s rúčkou potiahnutou touto kožou - plene funkčná.

Wink

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
comes napsal:
[[u]quote]

dosť ma to láka mať bojovú dýku s rúčkou potiahnutou touto kožou - plene funkčná.

Moc by som sa netesil, asi by si pri jej pouzivani velmi rychlo prisiel o tu svoju. Zralocia koza sa kedysi pouzivala miesto smirglu...
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
K mému oblíbenému noži jsem si konečně vyrobil odpovídající pouzdro.

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
jak
Posláno:

Štamgast
Další fotka. Co na to říkáte?
PS: Ještě jednou děkuji pánům Dohnalům za vylepšení toho nože.

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
Mě se moc líbí.
jak
Posláno:

Štamgast
Ve skutečnosti zpracování není až tak oslnivé. Prošívat 1cm kůže není legrace Laugh
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
jak: pouzdro je pěkné hlavně díky barevnému sladění s micartou, to se cení.. švy až tak složité nejsou pokud míš dobré šídlo, dlouhé tupé jehly, voskovanou nit a rydlo.. Wink
jak
Posláno:

Štamgast
Laugh Laugh Laugh Moje prozatímní šídlo je delší hřebík, kterému jsem pomáhal kladívkem, a rydlo otvírák z švýcaráku. A taky to šlo... Jo a šil jsem to pak režnou nití s normální jehlou.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/17/2006
lukr napsal:
Nemáte někdo zkušenost s touto firmou www.rpskone.cz/index1.php?c=17&lg=cz ? Docela mě tam zaujali ty raznice.Já jsem od nich brala razničky a dobrý, dodací lhůta asi 3týdny.Záleží co mají zrovna na skladě
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum