ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
jak
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Hodně lidí si stěžuje na pouzdro Ka-Baru TDI. Po měsíci, kdy jsem ho tahal neustále s sebou taky mně přestalo vyhovovat:
1) odírá černou povrchovou úpravu; zatím na hranách
2) nelze jej nosit na pořádným opasku (jen na nylonovým)
3) než se v něm (trochu) pohybuje a naklání
4) tlačí - není to nic hrozného, ale pokud ho člověk opravdu potivě nosí stále při sobě, není nejpohodlnější

Rozhodl jsem se tedy zhotovit "ideální" pouzdro.
Mělo být hlavně pohodlné na nošení a mělo umožňovat rychlý přístup k noži. Takhle to dopadlo:

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
jak
Posláno:

Štamgast
Pokud bude mít někdo zájem, můžu sesmolit návod, jak jsem pouzdro vyrobil. Na tvorbě pouzdra není nic složitého. Stačí napsat a já to sem hodím.

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
lk4
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/16/2006
Jak: Máš to fakt pěkný, jenom by mě zajímalo, jak tam ten nůž drží (čím je jištěnej), možná by pomohla fotka z vrchu, ten kousek nahoře je taky kůže?
jak
Posláno:

Štamgast
lk4 napsal:
Jak: Máš to fakt pěkný, jenom by mě zajímalo, jak tam ten nůž drží (čím je jištěnej), možná by pomohla fotka z vrchu, ten kousek nahoře je taky kůže?
Pouzdro je částečně samosvorný ale mimo jiné nůž drží takový pacičky, který se při vytahování nože roztáhnou od sebe.

lk4
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/16/2006
Super, díky za odpověď.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/30/2006
Zájem o návod by určitě bylHappy. Ty pacičky jsou geniální trik.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2005
Včera jsem se stavil ve Slevněnce na Mendláku a měli tam šídlo za 19.- Špičku to má z šipek na házení, tak při případném zlomení není problém výměnaWink

chichin vložil tyto přílohy:
Šídlo_01u.jpg.jpg
Šídlo_02u.jpg.jpg
Šídlo_03u.jpg.jpg

VLK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2005
Včera jsem se stavil ve Slevněnce na Mendláku a měli tam šídlo za 19.- Špičku to má z šipek na házení, tak při případném zlomení není problém výměnaWink

Obávám se že s tím můžeš leda tak házet a to asi ještě dost špatně
Na kůži to chce tohle šídlo .

VLK vložil tyto přílohy:
šídla.jpg
šídlo.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
souhlas s vlkem, mám jak to kulaté šídlo tak to kosočtvercové od vlka a to kulaté už používám výhradně jen na označování děr a řezů..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Zkus si tím kulatým rádoby šídlem propíchnout jen 5mm tlustou transmisi asi moc nepochodíš bez nutnosti použít kladivo...Tak možná ještě na kůži z boků.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/11/2006
@jak:ahoj,mohl bych te prosím poprosit o poslaní návodu na to koženy pouzdro pro ten ka-bar(kdyžtak to prosím pošli na mail adam.safranek@seznam.cz) ? nedávno sem si ho pořídil a to pouzdro mi nevyhovuje ;) dík moc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2005
Vám se člověk nezavděčíLaugh Laugh Laugh
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Posláno:

Štamgast
dmz:
Tak nevím, jestli ja poctivě přečtu všechny odkazy, cos tady uvedl, tak mě 5 let nikdo nikde neuvidí Sad
Angličtina není zrovna mé hobby Sad
Posláno:

Štamgast
DMZ: no pokud ti to není jasné z těch návodů, tak ti možu dát na 2 dvd kde to máš formou filmu.. budeš na PPN?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
Ještě přidám jeden odkaz: http://www.knifenetwork.com/pages/index.shtml
Je nutná registrace (zadáčo) - jinak není všechno přístupné. Ve Sheath Making Forum se diskutuje sousta věcí a v Sheath Gallery hoši prezentujou svý výtvory - vobčas člověk jenom civí s votevřenou hubou Sad .
A jinak je to celkově (IMO) slušný nožířský fórum.

4 DMZ - neboj se toho, dělat s kůží je radost Wink časem to zvládnš jako prd
Lenost - matka pokroku
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Pro Samurai: Díky za nabídku, na první pokusy to potřeba nebude, návody jsou udělány polopaticky a já chystám jednoduchý/základní tvar bez jakéhokoliv zdobení.
Pro Dany: Já neříkal, že navždy Happy Zjistil jsem, že doma nevedeme ani slušnou niť, ani větší jehlu, takže budu muset prvně nakoupit. Já si myslel, že opět odřežu kus ze staré kožené brašny a pustím se do toho včera ve 2 ráno.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/21/2005
Same já bych vo ty dývka zájem měl. Do Lipový jedu. Sice to z obrázku chápu , ale studijního materiálu neni nikdy dost. Happy
Posláno:

Štamgast
Kumoidzi: jasně že ti to vezmu, mám pro tebe ještě pár dřívek, tak to ber jako revanž za tuning Mikova .-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Vacsinu tych navodov som popreliezal, nez som zacal robit prve puzdro. Clovek sa ale chybam nevyhne, takze chce to "vstavat a cvicit" (Bob a Bobek)... Dufam, ze kazde dalsie vyrobene puzdro bude lepsie ako to predosle a to same prajem aj Tebe. Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum