ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2002
4 DMZ - hlavně si dej majzla na jehly, chce to tupý sedlářský, a šídlo (kosočtvercový profil!). Na malý věci stačí režná niť, případně si z ní můžeš i zkroutit silnějsí Razz . A niť voskovat (včelím voskem, parafín ze svíčky je na ho...).
Držímj palce Wink
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
DMZ: šídla i voskovanou nit koupíš na újezdě nebo na Dlouhé - mají tam aj zbytky kůží, ale spíš tenké a za 300,-/kg - což už je lepší se s někým domluvit a vzít kus z koželužny, tam vyjde půlka krávy (3x1m) na 2500,- a tloušťku si sám řekneš, na kolik ti to mají zbrousit. Navíc pak máš výhodu v tom, že když začistíš voskem zadní stranu kůže (viz u poutka), tak ji skoro nerozeznáš od přední..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/5/2007
Jestli můžu radit s tim šitím tak fakt strašně záleží na přesným rozměření dírek a protahování jehly kolmo. Udělal jsem si čáru hranou šrobováku, jedna strana po okraji pochvy a druhou vrýt linii švů. Vzdálenosti taky převalováním šroubováku. Když se to neudělá poctivě je to pak strašně vidět na šití. Dělal jsem se s tím dost dlouho a tak zaujatě, že jsem ušil sice pěkný pouzdro, ale pro leváka. Na to taky bacha. Je to nepochopitelný, ale stane se. Jo a šil jsem za sucha.
Posláno:

Štamgast
[quote=Samurai]DMZ: šídla i voskovanou nit koupíš na újezdě nebo na Dlouhé -

Zdaleka nejlepší řempo je teď v Praze na Florenci naproti Delvitě.
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Díky za tipy.
Pro bojovnik: začínám od papírového modelu, abych vychytal nejzákladnější mouchy (třeba i to zrcadlové obrácení). To kdyby se mi podařilo, tak bych dostal infarkt.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
bojovník napsal:
[quote=Samurai]DMZ: šídla i voskovanou nit koupíš na újezdě nebo na Dlouhé -

Zdaleka nejlepší řempo je teď v Praze na Florenci naproti Delvitě.

Osobně jezdím pod Petřín, nevím jak se ulice jmenuje, ale vedle kutila je i provaznictví. Jinak Forrenc má třeba kožené provázky a ty jsem jinde neviděl. Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Mat: to pod petřínem je právě ten újezd.. a ty kožené řemínky co mají na florenci mají z levnějšího e-shopu http://www.mateli.cz/e_shop/index.htm

bojovník: na florenci mají sice dost věcí, ale taky adekvátně centru předražené..
Posláno:

Štamgast
Asi je to stejný, Florenc,Újezd, Dlouhá-to je všechno centr. Na okraji nic neznám. V těch různých Hauzech to maj taky pěkně napálený. Chtělo to nějakej sklad, kam by člověk všechen ten "naschromážděnej" vercajk a matroš uložil. Teď to draze kupuju.
Posláno:

Štamgast
Jo jo, teď už je pozdě brečet, taky jsem pustil při stěhování spoustu materiálu, strojů a nástrojů z doby "hlubokého míru", protože jsem si myslel, že to určitě nemůžu potřebovat Sad
dmz
Posláno:

Štamgast
Tak pro pobavení přikládám první verzi. Ještě jsem nezajel ani pro kůži ani pro další věci, tak je to "skládanka", kde se nic nešilo (zatím).

Papírový model včetně více fotek a postupu je zde: http://dmz.pspace.cz/?c_id=274

dmz vložil tyto přílohy:
100_3939_resize.JPG

dmz
Posláno:

Štamgast
Nakonec jsem tam byl nucen dát šroub, pouzdro se uvolňovalo.

Update fotek na původní adrese: http://dmz.pspace.cz/?c_id=274
Posláno:
Štamgast
Docela zajímavá skládačka Wink . Asi bych tam ale dal chlopničku aby ch si nůž nevytáhnul když se o něco otřu.
Lenost - matka pokroku
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/7/2005
mám dotaz do tohohle tématu. O kousek dál na tomhle fóru :http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=67900, je velmi zajímavě (na můj vkus) řešená rukojeť a pouzdro. Otázkou je jak se takhle pěkně ta kůže tvaruje - nebyl by nějaký návod podobně jako informace o šití?
Posláno:
Štamgast
Je to poměrně jednoduchý - za mokra prsty (pozor na obtisky nehtů Wink ) a případně vhodným hladkým předmětem kůži pomalu tvaruješ podle nože (nejlépe zabaleného v potravinářské fólii kvůli vlhkosti). A pak to necháš na tom noži uschnout.
Když budeš mít štěstí, taxe ti to povede napoprvně Razz
Edit - hlavně na to moc netlač, nebo když už budeš tlačit, tak stejným tlakem po úplně celém futrálu, jinak by ta kůže měla různý odstíny - nakonec je to vidět už během práce.
Lenost - matka pokroku
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/7/2005
dík
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/13/2007
Netusite nekdo k cemu by mohl slouzit tento nastroj? Bylo mi receno ze to snad pradeda (nebo nekdo z prapribuzenstva) pouzival v souvislosti se zpracovanim kuze.

Koukam ze se zde nachazi sposuta odborniku pres ruzna remesla, pomuze mi nekdo tento nastroj identifikovat ? Stare veci mam rad (ruzne nastroje obzvlaste) a rozciluje me kdyz nevim k cemu slouzi Happy .

Diky za pomoc s identifikaci. M.

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/13/2007
Jeste detail ocka z boku:

Posláno:
Štamgast
No, nevim, takovejdle cajk jsem v životě neviděl. Osobně bych to použil na tlačení dvoulinek Happy. Podle toho jak vypadá ta drážka (která je bohužel plná bordelu) by to možná šlo použít i na leštění hran u tenší kůže, ale na to se mi ta drážka zdá hluboká. Ale jak pravím - jsou to jen mé domněnky Sad
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
přes cosi podobného jsem viděl utahovat nitě v silnejch švech - tedy nit do drážky, podložka a páčením utahovat, nit/provázek na tření u rukojeti.. byl to ale docela pakec..
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
http://www.digibooks.cz/store/digibooks_cz/Output/page16_2.htm o práci s kuží je toho u nás pramálo,tak snad se to bude hodit
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum