ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2007
Kto mi poradí, kde na Slovensku kúpim hovädziu kožu? Googlovať nestačí - nič som nenašiel.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Miloš66 napsal:
Kto mi poradí, kde na Slovensku kúpim hovädziu kožu? Googlovať nestačí - nič som nenašiel.

měli jste koželužnu v Liptovském Mikuláši - firma Galob s.r.o .. ale jejich stránky www.galob.sk nějak nefachčí, tak nevím..

zkus kdyžtak najít někoho dalšího:
http://www.zoznam.sk/katalog/Moda-textil-detske-potreby/Koza-kozusiny/sekcia?sid=498&so=nazov&shops=0

a když neuspěješ, zkus zavolat do www.gara.cz zda posílají dobírky i na slovensko .-)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Ja som kupoval pás cca 2 m dlhý a 15 cm široký:

http://www.remam.sk/kontakt.htm
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Miloš66 napsal:

Milos: zalozil som na to solo vlakno, pozri sa sem

http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=76

1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/31/2007
baca napsal:
Miloš66 napsal:

Milos: zalozil som na to solo vlakno, pozri sa sem

http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=76

Díki, díki. Skúsim zavolať do Tatra-Leder L.Mikuláš, či nerobia aj maloobchod a dám vedieť.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Dotaz na sešití pouzder. Poptal jsem jednoho človíčka na šití pouzder (tedy pouze na sešití) s tím, že bych dodal tvarově připravená pouzdra a nechal je n přišít závěsník a sešít pak celé pouzdro na jedné straně. Bohužel to vypadá špatně, svím dotazem jsem ho dle odpovědi trochu urazil. Bohužel tedy hledám jinou cestu. VÍTE O NĚKOM Z PRAHY, kdo by byl ochoten pouze sešíval pouzdra??? Zatím mám svou kůži ( hovězinu krnož 3,5mm cca 100dm2), proto se ptám takhle pitomě, až dojde, budu si nechávat šít celá pouzdra od základu. Ale momentálně to chci pořešit touto cestou. Děkuji za případné ohlasy. Mat.

Co se týče ceny za pouhé sešití (závěsník + sešití pouzdra) jsem připraven dát 150,- - 200,- za jedno pouzdro. Nabídne se mi někdo??

EDIT: JIří děkuji, možná na tebe dojde. Dávám přednost profíkovy z oboru sedlář/brašnář co má vybavení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
já to beruWink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Ahoj, prosím o radu kam poslat kůže z nutrie na vyčinění. Na netu jsem sice nějaký koželužny našel, ale uvítal bych jestli má někdo ověřený tip. Kdysi jsme to posílali do Brtnice, ale to bylo v sedumdesátých letech minulýho století.
Th
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/21/2005
Pošli kůže do Brtnice - nechal jsem si tam několik kůží činit a jsem spokojený.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Th: díky. I když dělávali dobře přece jen jsem potřeboval čerstvou informaci.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
třeba se to bude někomu hodit, na aukro kdosi draží hroznýší kůži, http://aukro.cz/item241019579_kuze_hroznys_kralovsky.html

neznám ceny, ale 3000 je teda docela dost....
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2002
Nevěděl jsem kam to postnout, jestli sem nebo do strojů, zařízení a techniky, nakonec je to ale na kůži.
Přes léto jsem se vybičoval a na základě pár fotek z interfernetu jsem si dal dohromady šerfovačku (šíře ca 20 cm) na tenčení usní. Funguje překvapivě dobře, akorát kudla není nejvhodnější (z nože do hoblovky - tenká a moc velkej úhel ostří). Vřele doporučuju, není problém useň stáhnout o třetinu, polovinu, ... tlouštky.
Zatím můj mechanicko-strojařskej majstrštyk Wink

dany vložil tyto přílohy:
šerfovačka1.jpg.jpg

Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
dany: pěkné, taky bych ji využil... jak tam ale protahuješ začátek kůže? a jak docílíš toho, aby šla kůže pořád po spodní ploše?
Posláno:
Štamgast
Je tam jeden přiblblej trik - nejdřív stáhneš kousek z jedný strany, abys to měl za co chytit, pak otočíš kůži o 180 deg a protáhneš ten delší zbytek Razz
Jestli chápu Tvůj druhý dotaz správně, tak máš strach aby se to nezařízlo víc než je nastavená tlouštka. V zásadě táhneš vodorovně či mírně vzhůru, takže spodní plocha nože to víceméně vede, navíc kdyš není kůže příliš tuhá, tak se to ohne přes válec vlastní vahou, a když tak lze
a) přidržet rukou dolů přes přítlačnej válec (zejména při dořezávání)
b) přidat ještě jeden váleček, který bude nahrazovat tu ruku Happy
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
no vzhledem k tomu, že tu spodní půlku odříznuté kůže asi stejně nevyužiješ, tak zůstanu u toho si nechat zbrousit kůže na desetinu už v koželužně Wink

sice by tímto zpracoval i tlusté odřezky, ale toho není tolik aby to mělo smysl..
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
dany napsal:
Je tam jeden přiblblej trik - nejdřív stáhneš kousek z jedný strany, abys to měl za co chytit, pak otočíš kůži o 180 deg a protáhneš ten delší zbytek Razz
Jestli chápu Tvůj druhý dotaz správně, tak máš strach aby se to nezařízlo víc než je nastavená tlouštka. V zásadě táhneš vodorovně či mírně vzhůru, takže spodní plocha nože to víceméně vede, navíc kdyš není kůže příliš tuhá, tak se to ohne přes válec vlastní vahou, a když tak lze
a) přidržet rukou dolů přes přítlačnej válec (zejména při dořezávání)
b) přidat ještě jeden váleček, který bude nahrazovat tu ruku Happy

Podrobnější fotky nebo případně výkres by nebyl ? Určitě by to zajímalo víc lidí co pracují s kůží. Předem díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
moc pěkný pochystátor na kůžiWink Happy
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:
Štamgast
4 Samurai - vono jde hlavně o to, že vobčas je potřeba kousek něčeho tenčího, nebo vytenčit konec pásku (třeba smyčky na opasek), a pak se to hodí velmi. Ta odříznutá část usně od masa je většinou skutečně na prd, možná by s tím šlo občas něco vypodložit.

4 Luboš - výkresy by bohužel nebyly, protože jak v CADech neumím, tak jsem si dělal škicy tužkou na papír a ty holt po dokončení zmizely v kamnech. Nehledě k tomu, že je to vlastně všechno stavěný podle materiálu kterej byl zrovna k disposici Wink . Kdyby byl jinej, byly by jiný i různý součástky. A řada dílů je asi poněkud předimenzovaná. A vlastně je asi předimenzovaná celá šerfovačka, protože by tam šla strčit i kůže tlouštky asi 10-11 mm Laugh Jinak po mechanický stránce je to dost jednoduchý, jediný dvě věci se kterejma jsem měl trochu starosti byla optimální dýlka těch pacek co jsou pohybovány ovládací pákou a přes takový ty pásky hejbou kamenama s válcem, a pak vhodný péro (naštěstí jsem ho našel v zásobách v naší katedrový dílně).
Pár dalších fotek mohu přihodit, nafotil jsem to ze všech stran. Akorát je nemám v práci, ale doma Sad . Takže nejspíš zítra.
Lenost - matka pokroku
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Díky za odpověď fotky budou stačit. Výkres jsem měl na mysli v případě že by se našlo více zájemců a někdo z mistrůCAD by se toho ujal.Výkres pásové brusky a jeho tvorba je inspirující a díky všem, kdo se na něm podíleli.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
budu zauzlován za další foto
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum