ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2007
je to tu psané asi 100 x .Tak po 101 ELASKON
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/22/2014
Děkuju,snad to pomůže...Byl bych nerad,kdyby to nešlo nějak zachránit.
Pavel Mikulenka
606340797
Posláno:

Pozorovatel
Jeste neco bych se chtel zeptat.
Procetl jsem si tady vsechno co se tykalo Elaskonu a jsem trochu na vazkach.... Je lepsi tu kuzi napoustet ted,dokud je v celku? Nebo az z ni usite pouzdro. A v pripade,ze v celku,nemela by se vypnout na nejakou desku?
Narazil jsem taky na ,,roztok'' vody a elaskonu 1:1 ohrat,promychat a napoustet...Nebo je lepsi napoustet primo,cistym,elaskonem? Jsou to docela velke kusy,cca 100*70cm hloubkove barvene. Deda z nich sil sedla mistnim hrabatum. Je mozne,ze by ta kuze byla takovahle tvrdsi po tom barveni? A nemela by tak byt?Protoze byla spravne ulozena a nektere,daleko starsi kuze,byly uplne meke?
Pavel Mikulenka
606340797
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/20/2006
Řízni kus vyzkoušej co ti-jí sedí.
Doporučuji ti přečíst si web http://www.kozeluzstvi.cz/obecne-informace/slozeni-kuze.html a to rovnou od píky neb očividně toho o kůži moc nevíš.
Pak tam máš i v oddílu Různé- Impregnace kůže.
Celou ji napustit můžeš nic tím nezkazíš krom toho, že pokud bys někdy potřeboval kus tvrdé kůže tak ji nemáš.
Roztok vody a elaskonu?? nevím kde jsi to přečetl, ale přijde mi to jako pěkná blbost.
Jestli kůži napouštět před nebo po ušití pouzdra? No zkus hádat jak dobře se ti bude šít ze ztvrdlé kůže Wink Laugh
Ohledně napínání záleží podle toho jaký máš záměr. Ale celkově doporučuji vyzkoušet si na kusu kůže jak se chová to dá za tisíc slov. Pokud chceš kůži rovnat a napínat tak ji rozhodně nenapouštěj elaskonem.
Jinak sedla se šijí z velmi kvalitní činěné kůže, tvrdé být rozhodně nemají. Kůže stářím tvrdne časem, ale může zase měknout jakoby prachovatět. To poznáš lehko jde pak roztrhnout v ruce taky jsem měl na půdě nálezy. A nebo je prostě jen více vyčiněná.
Jo a ještě koukám si tu začátečník tedy projdi si Články (jsou schované pod první záložkou Knife) jsou tam velice dobré návody na šití a zdobení pouzder a nejen jich.
Posláno:

Pozorovatel
jj,dekuju za rady. Na ten veb urcite mrknu. Jinak co se siti pouzder nebo zdobeni tyce,toz neco uz jsem spichnul Laugh to si myslim,ze mam docela zmaknuty,jen jsem nevedel co s tema kuzema...abych je nezkazil...
A uplne tak novy tady taky nejsem...jen jsem si chtel zmenit uziv.jmeno,ale neslo to,toz jsem to udelal jinak... jsem tady uz pres dva roky Wink
Asi to vidim tak,ze jednu napustim tim zazrakem a uvidim... Dekuju vsem za ochotu a straveny cas nad mojim problemem.
Pavel Mikulenka
606340797
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/22/2013
Bonanza napsal:
Je to tak, dvě jehly proti sobě, zároveň drží již utažené stehy a zásadně tupé jehly, které nejen že nepoškodí nit ve stehu, ale též se nezapíchnou mimo předpíchnutou díru vedle do kůže.

Hm, budu asi potrebovat udelat predem mnohem vetsi diry. Ty soucasne, udelane sidlem, jsou tak velke, ze tam rvu jehlu hodne na silu a vytahuju kombinackama. Takze vetsi diry, jo?
Posláno:
Pozorovatel
Chlapi, mrknete na muj prvni vytvor. Jak byste to zhodnotili? Pripadne, co byste doporucili pro priste?

Diky za rady!

JInak nuz tam krasne drzi a jde v pohode vytahnout. Je to lepsi, nez jsem myslel, ze to bude...

dejvoska vložil tyto přílohy:
obrázek_4.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
devojska: díry dělej podle síly nitě, v oušku jehly jsou dvě a já vždy ještě propichuju díry z drudé strany kůže.No a malé kleštičky-kombinačky potřebuji v podstatě stále.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Mám to úplně stejně.
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:
Pozorovatel
Diky moc! A jako zkuseno borci byste nejak zhodnotili to pouzdro?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Tak já ti to teda napíšu když se k tomu nikdo nemáCool dej si frťana ať se ti neklepou ruce sezbírej po bytě lampičky ať máš nějaké světlo a udělej pořádnou fotku, z toho ce jsi sem zatim dal je vidět prd a sám fotim cca šest let starym kompaktem a vim že to jde když se chce. (Panasonic DMC-LS85)
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Pozorovatel
Trochu jsem tu reakci čekal. OK, nafotím a předvedu...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/19/2012
Stala se mi menší nehoda. Malej bráška kdysi nemohl najít papír, tak si jako prostředek pro svoje umělecký dílo vybral jednu z mých kůží. Skoro celou jí počmáral propiskou z té lesklé strany. Neznáte způsob jak to odstranit aniž bych poškodil kůži nebo to prostě musím použít na části, které nebudou pohledové?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Tak to tam je na věky. Nikdy se toho nezbavíš. ....mimochodem, za vznikem kuličkového pera stojí mimojiné také potřeba značení a popisování usní
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2011
Nowi napsal:
Stala se mi menší nehoda. Malej bráška kdysi nemohl najít papír, tak si jako prostředek pro svoje umělecký dílo vybral jednu z mých kůží. Skoro celou jí počmáral propiskou z té lesklé strany. Neznáte způsob jak to odstranit aniž bych poškodil kůži nebo to prostě musím použít na části, které nebudou pohledové?

Myslím,že jediné co možná půjde je černá barva od Chedosu,,,,a do pouzdra nějak zakomponovat ty rýhy od propisky,,,s barvou problém nebude,,ale s tím mechanickým poškozením určitě.Prostě vyříznout pouzdro a pak podle čar od propisky něco vytlačit.Mails
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2011
Zdravíčko!

Rád by som sa spýtal, či náhodou nemáte podobný problém ako ja. Nové puzdierka mi zanechávajú biele fleky na drevených rukoväťiach, tam kde sa vo vnútri puzdra drevo dotýka kože. Je to ako keby tá koža vyťahovala farbu z dreva. Máte s tým s nejakú skúsenosť? Ako sa tomu vyvarovať? Ďakujem.
"Na ceste za obrodou remesla a prirodzenej hudby."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Máš tu kůži a nebo dřevo málo napuštěné voskem/olejem. Suchá kůže si to pak natáhne z dřeva do sebe.
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2011
Hoochie napsal:
Máš tu kůži a nebo dřevo málo napuštěné voskem/olejem. Suchá kůže si to pak natáhne z dřeva do sebe.

No veru, to ma nenapadlo - zvnútra totiž kožu nijako neošetrujem, takže to treba zmeniť. Díky!
"Na ceste za obrodou remesla a prirodzenej hudby."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/18/2009
pořádná rukavice je třeba
On visel na větry zmítaném stromě, v neznámu co koření; jsa proklán kopím po devět nocí
moudrý Ódin s&
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Pěkná, na co je určená?
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum