ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/22/2008
Botky pěkný, ale fotka je z poloviny prosince 2013, takže jsi je asi právě nemohl přinést Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Podle mne se oranžová hodí, kdysi v 70. létech se prodávaly výborné kožené kanady v této barvě a s oranžovými tkanicemi. Měly je i obsluhy benzín. pump se žlutou podrážkou: Oil resistant. Stály asi 180,- Kčs, měl jsem asi čtvery, i na montážích těžko zničitelné.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2006
goha napsal:
Botky pěkný, ale fotka je z poloviny prosince 2013, takže jsi je asi právě nemohl přinést Grin

No jo, exif je svině. Neutral
Leda by šel foťáku blbě kalendář.

Bonanza napsal:
Podle mne se oranžová hodí, kdysi v 70. létech se prodávaly výborné kožené kanady v této barvě a s oranžovými tkanicemi. Měly je i obsluhy benzín. pump se žlutou podrážkou: Oil resistant. Stály asi 180,- Kčs, měl jsem asi čtvery, i na montážích těžko zničitelné.

Pokud pamatuju dobře, říkalo se jim farmářky. Myslím, že bys je ještě sehnal. V nějakém hobbymarketu. Ale jak na tom budou s materiálem a kvalitou??? Kdoví.
Open mind for a different view.
And nothing else matters ...
Posláno:

Štamgast
Pravda, byly to farmářky, dnes nikde v tomto provedení neexistují (v ČR). Hodně se vyvážely do světa.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Bonanza napsal:
Ahoj,kdeže loňské sněhy jsou?!Admire .Jsou k mání v rozličných marketech tvarově velmi podobné.Ale to je vše.Pokud je na svršku čirou náhodou použita přírodní kůže,tak se jedná o štípenku nevalné kvality.KO K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:

Štamgast
Tak to s kvalitou kůží je. Kvalitní kůži tl. 3-4 mm se v pražských kutilech platí cca 1.200,-Kč/kg. (na palici)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Práce na botkách vypadá slušně.............škoda jen, že myšlenka není dotažená do konce. Budí to na mě dojem, že je použitá technologie bez použití kopyt ( těch dřevěnejch forem na vytvarování boty do potřebného tvaru) Jak dlouho trvá než se tahle bota z tak silnýho materiálu doformuje podle, potřeb nohy?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2006
Jo, ojebat a obrat. To je dneska heslo výrobců a obchodníků. Asi před měsícem jsem vyhazoval dva pásky s honosným označením "echt leder". Kamarádka je přinesla s tím, jestli by šly opravit. Měla je pár týdnů a už byly rozlámané, čouhal z nich nějaký papír ... Že prý jí zmokly.

Tak jsem z nich jen sundal kovové přezky a zbytek šel rovnou do popelnice. Rozmotal jsem krupónek a udělal nové. Zatím s reklamací nepřišla. red face

Když ale vidím, co se dneska normálně prodává, hanba by mě fackovala.

Open mind for a different view.
And nothing else matters ...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/28/2010
Ahoj,

přinesl jsme je, foceno půjčeným foťákem, nevim jestli na tom je datum nastavené. Šité jsou z české kůže, odebírané přímo z koželužny (můžu zjistit, ale tady na fóru o tom něco je, s kamarádkou jsme si odtamtud kupovali půl krávy na brašny a pouzdra). Jinak farmářky mám taky, Flexiko jsou dobré, ale vydrží chviličku, stojí 700, dá se v nich dělat ledasco půl roku. To mě nebaví. Taky nemají osobnost, je to sériovka, mě boty prostě baví. Jinak s kopytama, nejsou na kopytě no, jsou jen přes napínáky, ale netlačí to. Jedny z prvních od těchto lidí, to byla dřina a utrpení ale tyhle jsou v pohodě. První nosím i po sedmi letech, teď je budu sám přešívat, podešev je prošoupaná, chce to přišít přes prokpanou špičku flastr. Špičku okopávam na kole (Praha-> obrubníky atd... ).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Luxusní botičky. Moc se povedly Ok
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/11/2013
Posielam zopár svojich výtvorov Wink.

Posláno:

Štamgast
Velmi pěkné výtvory, jen tak dál.
Posláno:

Začátečník
Bonanza napsal:
Velmi pěkné výtvory, jen tak dál.

Vďaka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Marten1969 napsal:

Máš to moc pěkný, ale nemůžu si pomoct - to šití mi přijde dost kostrbatý, pokud to ovšem nedělají jen odlesky na fotce. Jinak fakt paráda Ok
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:

Začátečník
Hoochie napsal:
Marten1969 napsal:

Máš to moc pěkný, ale nemůžu si pomoct - to šití mi přijde dost kostrbatý, pokud to ovšem nedělají jen odlesky na fotce. Jinak fakt paráda Ok

Ďakujem, máš pravdu nie je to dokonalé, ale boli to prvé výrobky niekedy pred rokom. Teraz je to už lepšie (dúfam).
Pošlem na posúdenie Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2011
Matlas napsal:
goha napsal:

No jo, exif je svině. Neutral
Leda by šel foťáku blbě kalendář.

Bonanza napsal:

Pokud pamatuju dobře, říkalo se jim farmářky. Myslím, že bys je ještě sehnal. V nějakém hobbymarketu. Ale jak na tom budou s materiálem a kvalitou??? Kdoví.

V roce 1986 jsem si kupoval v obuvi v Jihlavě takové podobné farmářky.
Bylo to žluté, nicméné nic spolecpného s farmářkami dnes.
Kvalita 110% a nádherný vzhled, o pohodlí nemluvě.
Pořád jsem v nich někde trajdal, každý den, celý rok.
Pak jsem v nich i stavěl barák, chodil se psama do lesa.
Bez přestávky jsem je nosil až do roku 2005. Tedy 19 let.
Podrážka i tkaničky původní!
Kdybych je nevyhodil v roce 2006 omylem při stěhováni, tak je pořád mám.
Tak k tomu není co dodat, ne?
Je pravda, že ale stály tehdy 900, což bylo v té době fakt dost.
"ALEA IACTA EST"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Mám prosbu. Neví někdo na jakou výrobu se použivají tak široká šídla?
Nejmenší je pro porovnání a má 3 mm. Předem dík.

francome vložil tyto přílohy:
11.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2011
Tož všude tam, kde je třeba velká díra. Např. při výrobě postrojů na koně, kde je několik vrstev a proplétá se kůží atd....
"ALEA IACTA EST"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Tak prošívání řemínkem mě nenapadlo.red face
Dík.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/3/2008
Dobrý deň,
chcel by som vedieť, či má niekto skúsenosti s takýmto problémom:
po navlhčení kože sa po cca pol hodinke objavia tmavo modré bodky, miestami fľaky. Vyzerá to ako pleseň. Po úplnom vysušení sa bodky a fľaky zmenšia, ale vidieť ich stále.
Stretol sa už niekto s takýmto niečím?
ďakujem

dimmu vložil tyto přílohy:
20140409_071148.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum