ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2014
Ok

„Každý má pravdu, pokiaľ sa nemýli.“ E. Hemingway
-Forest Hardworker Club
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2013
Ahoj, mám takovej dost běžnej problém, ale nevím si s tím rady. Kolegyně má kabát z velmi světlé teletiny a chtěla by ho trochu udržovat. Nevíte, co použít pro zvláčnění, ale aby po tom kůže zůstala pořád stejně světlá a neztmavla ? Já právě s tímhle nemám vůbec žádný zkušenosti. Kožený věci používám pro účel, s nějakým tmavnutím si hlavu nedělám. Ona ale tenhle kabát ale nosí normálně v civilu a dost ji záleží na na vzhledu . No a já jsem v tomhle směru v koncích .........red face
Předem děkuju za radu.
Řemeslo braň se, jdu tě . . . . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Podle mne: každé ošetření kůže, zejména světlé, jakýmkoliv prostředkem na bázi vosků, olejů, vaselin způsobí ztmavnutí povrchu, některý více, druhý méně, ale stane se. Já používám Originál leder balsam, na bázi včelího vosku, světle žlutý a stejně to lehce ztmavne. Záleží to taky ne schopnosti povrchu kůže ten nátěr vstřebávat, některý saje více, jiný méně. Chtělo by to zkusit třeba na zadním vnitřním zahnutém lemu kabátu, na něm se stejně sedí a bývá od používání obnošený. Možná mistři kožodělci to upřesní. Já jsem jen amatér.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Informací není nikdy dost.... Jaké štěstí, že tyhle knížky neskončily v kotli, když jeden známej likvidoval pozůstalost po tchánovi- kožaři. Neuvěřitelné množství informací snad o všech surovinách , usních, úpravách, atd... Bylo jich víc, ale nechal jsem si jen tyhle. Zbytkem jsem rozšířil odbornou knihovnu UTB veZlíně. Odtamtud mám i kusé informace o autorovi, který se údajně VELICE zasloužil o úroveň kožařského průmyslu u nás po válce...za což u soudruha upadl v nemilost a zbytek života údajně strávil v jakémsi suterenu v Bratislavě, kde dělal poslední výzkumy a studie "na koleně" a ve své režii
Jen ta první knížka "KŮŽE JAKO SUROVINA PRŮMYSLOVÁ" má 680 stránek, a považte- v r.1948 stála 600Korun!!!

MEli vložil tyto přílohy:
DSCN1015.JPG.jpg
DSCN1017.JPG.jpg
DSCN1018.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
To může být hezké a poučné čtení, pokud by ses nudil a chtěl to zdigitalizovatHappy
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
...Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh ...
To nebude práce pro mě..leda by se toho úkolu někdo spolehlivej a nevytíženej ujalOk
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/22/2016
Ahoj, chtěl bych poprosit něko znalého o aktuální info o prodejcích hověziny. Pročetl jsem tady toho spoustu a mam nějakou představu, ale většina informací je staršího data. Chci si vyrobit pouzdro na několik nožů, pouzdro na tablet, mobil apod. Jelikož se i tady na foru informace o různých prodejcích liší, hlavně co se týká kvality, tak bych se chtěl dozvědět něco konkrétního, než udělám objednávku. Asi nejvíc zmiňované jsou firmy GARA a KUMO, ale rád si nechám poradit od někoho s vlastní zkušeností a čerstvými informacemi o cenách a kvalitě. Děkuji!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Kumo asi před měsícem...krupon 3,5mm, naprostá spokojenost s cenou, kvalitou a rychlostí Ok
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:
Začátečník
Děkuji za odpověď, jen se ještě zeptám objednávka mailem nebo telefonem?
(když tak prosím rovnou o tel.číslo)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
ahoj, v lednu si u mě objednal zdejší pisatel Zelii přírodní kraj kůže 3mm a já v domění, že je to klasik Zelí mu ji vzal, bohužel na p.m nereaguje, kontakt nevím čili pokud by ten kraj někdo chtěl, písněte a první ozvaný ho má.. cenově se juknu ale bylo to kolem 500 bez pošty
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2015
Máš mail.
Posláno:
Začátečník
Ahoj, koukám dostal jsem se pozdě ke kompu Cool . Zkusim tedy poslat mail do fi. KUMO, dam na doporučení Wink
Posláno:
Začátečník
Ahoj, takže useň z koželužny KUMO dorazila v pořádku a vypadá výborně, kůže je pěkně čistá a hladká jak na pohled tak na omak. Ještě jednou děkuji za doporučení. Ok

Pro představu přidávám info o ceně:
Kraj přírodní 100% - 60dm - 1dm/ 6,48 Kč bez dph.
Síla cca 3mm - měřeno šuplerou - co jsem objednal to přišloHappy
Cena včetně dph + PPL vychází 10,87 Kč za dm.
Ještě dodám, objednávka/dodání vyšla časově na 6 dní. Ok
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
panove poradte, mam doma klbko kože nepoužitej - plochy remen čo sa použival starych strojoch ,
dlžka asi 8metrov širka asi 8cm a hrubka okolo 7mm.
da sa to použit na niečo v nožiarine na neake puzdra alebo ručky? či je to k ničomu?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/30/2008
je to super na kožené rukojetě
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
zistil som že mam tej kože asi na niekolko životov tak by som predal asi tak 2x20metrov,
ale nikde tu nemožem zistit ako sa tu pridavaju inzeraty.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj rozklikni inzerciu choď do nenožovej inzercie a v pravo pod tabulkou máš *nové tema klikni na to.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/25/2015
Zdravím, potreboval by som poradiť. Chcel by som skúsiť vyrobiť nejaké peňaženky. Už viem, že najlepšia koža je krupn, ale nikde neviem nájsť takú tenkú aby bola na to vhodná. Pozeral som na stránkach remam.sk a tam majú najtenší krupon 1,5-2mm a to pri kapse na mince a aj priehradkach na karty by bolo vo finále dost hrubé. Majú ešte hovadzí box ktorý má 0,8-1mm ale to neviem čo je a navyše je to už farbene. Jatagan sice má 1mm ale na tak malý kus je to dosť drahé. Neviete poradiť kde by taky krupon mali resp. čo iné je vhodné na peňaženku ? Ďakujem Admire
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Haviar napsal:
Zdravím, potreboval by som poradiť. Chcel by som skúsiť vyrobiť nejaké peňaženky. Už viem, že najlepšia koža je krupn, ale nikde neviem nájsť takú tenkú aby bola na to vhodná. Pozeral som na stránkach remam.sk a tam majú najtenší krupon 1,5-2mm a to pri kapse na mince a aj priehradkach na karty by bolo vo finále dost hrubé. Majú ešte hovadzí box ktorý má 0,8-1mm ale to neviem čo je a navyše je to už farbene. Jatagan sice má 1mm ale na tak malý kus je to dosť drahé. Neviete poradiť kde by taky krupon mali resp. čo iné je vhodné na peňaženku ? Ďakujem Admire

Odkiaľ si Haviar..? Myslím to tak, či by si išiel na nákup do REMAM osobne, alebo by si kupoval v e-shope. Lebo ak osobne, tak kúsok od Hornej Stredy je obec Podolie a tam funguje firma TOREKO. Majú kožu možno v lepšom výbere ako REMAM a v cenách takmer zhodných. Len akurát nemajú e-shop.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/25/2015
Plánoval som ísť osobne, takže urobiť si malú odbočku by nemal byť problém. Ďakujem za radu, pôjdem pozrieť teda aj tam Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum