ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kůže Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/15/2009
Zdravím. Chci se zeptat: ta řempo prodejna v Brně zmíněná v tomto vlákně, kde se dají koupit odřezky za dobrou cenu ještě stále funguje? Jaké barvy na kůži používáte a můžete doporučit? Rád bych se časem pokusil zhotovení řemínku k hodinkám a chtěl bych použít nějakou pěknou modrou (viz. např. https://www.etsy.com/listing/577119467/handmade-dark-blue-watch-strap-24mm-22mm?show_sold_out_detail=1 ). Je v případě oněch řemínků potřeba nějaká extra kvalitní (speciálně vyčiněná) kůže? Díky.
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Byl jsem tam cca před 14 dny a měli je tam. Cena nevím, jestli je tak výhodná, když toho člověk nepotřebuje moc, tak to ještě jde. Z toho mála co jsem zatím zkusil, tak bych barvy na začátek doporučil české CHEDS s domašťovačem, když jsem používal lihová mořidla na dřevo, tak kůže tvrdla a kroutila se.
Myslím, že ta modrá z odkazu není barvená podomácku.
RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/7/2015
S cheds jsem také spokojen. Dost široké spektrum odstínů
Doporučuji volit 2B

Navry4666 vložil tyto přílohy:
vzorník_bld_1.jpg.jpg
vzorník_bld_2.jpg.jpg
vzorník_bld_3.jpg.jpg
vzorník_bld_4.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Díky moc za info, chlapi.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Používám hlavně lihová mořidla a nikdy se mi žádná kůže nezkroutila. Trošku, lehce, ztvrdne, ale pak ji namastím a je to !!! Ty domašťovadla od Cheds jsou stejně minimální a je třeba ve finále stejně mastit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/8/2009
To se musím přihlásit . Používám také cheds barvy a jsem spokojen . S tím domaštováním si dovolím souhlasit není to zas až takový zázrak a po zaschnutí pořádně promažu vazelínou se včelím voskem . Jinak sem chtěl HLAVNĚ říct a možná se toho někdo chytne Razz barev se od tohoto výrobce prodá asi celkem dost . TAK UŽ SI UDĚLEJTE POŘÁDNEJ VZORNÍK TODLE JE OPRAVDU HROZNÝ PANE CHEDS !!! Grin Děkuju/eme.

Stát si za tím, co je správné, chce odvahu, ale není jiná cesta.
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Já jsem s těmi lihovými mořidly (Druchema) měl takovou zkušenost, asi jsem to promáčel moc. U toho Chedsu jsem stejného odstínu dosáhl a kůže byla pěkně vláčná. Ale říkal jsem si, že se určitě ozvou i zkušenější, což se stalo Ok .
RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/25/2018
mne Druchema sedí po všetkých stránkach. že trochu zmršťuje kožu je výhoda napr. pri šití kožou, alebo vkladaní vložiek do fínskych puzdier. táto farba má podľa mňa prírodné odtiene . a výhoda je samozrejme rozpúšťadlo, ktoré rýchlo schne.
Posláno:
Začátečník
mne Druchema sedí po všetkých stránkach. že trochu zmršťuje kožu je výhoda napr. pri šití kožou, alebo vkladaní vložiek do fínskych puzdier. táto farba má podľa mňa prírodné odtiene . a výhoda je samozrejme rozpúšťadlo, ktoré rýchlo schne.
Posláno:
Začátečník
Posláno:
Začátečník
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
neměl byste někdo trochu aktuální info, na kolik vyjde půlkrupon a kraje z Kuma?
Já jen abych byl trochu připravenej, než jim tam budu volat Wink
dík Ok
Koupím originální vrchní kapsu (medivak, meat pouch) na USárnu M1910.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/19/2014
pohlava napsal:
neměl byste někdo trochu aktuální info, na kolik vyjde půlkrupon a kraje z Kuma?
dík Ok

Pulka kruponu 3mm cca 2200 a kraj cca 600.
Posláno:

Štamgast
Ondřej Kolařík napsal:
pohlava napsal:
dík Ok

Pulka kruponu 3mm cca 2200 a kraj cca 600.

moc dík za fofr, jdu to s nimi řešit Wink
Posláno:

Štamgast
tak jen pro info:
půlkrupon 3 - 3,3 mm, 94 dm2 - 2047,- vč. daně
kraj - 2,7 - 3,3 mm, 50 dm2 - 430,- vč. daně

Měl bych dotaz - jak správně skladovat kůži - vyvěšenou a ideálně ve tmě? Vadí jí světlo?
Při mý spotřebě to budu mít na několik let, tak aby mi zbytečně neztvrdla nebo tak něco....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/29/2018
Ahoj, rad by jsem si tady nechal poradit. Schanim na internetu jakým spúsobem opravit kožené hrany na tašce ale bezvýznamné. Všude se prodávají barvy na hrany ale kdys jsem je koupil a předělal tak ta barva stejně následně vyschne a praská. POTŘEBOVAL BY JSEM PORADIT JAK UDĚLAT HRANY NA TASČE TAK AB VÝSLEDNICE EFEKT BOL SKELY A HRANY MĚLI POVRCH JAKOBY GUMY NEBO NEVÍM ČÍM SE TO MA UDĚLAT ABY HRANY NEPRASKALY A BOLI VÍCE PRUŽNÉ A ODOLNÉ . Prosím o pomoc čím se hrany opracuvavaji. CO JE TO ZA HMOTU !! Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/27/2009
pohlava napsal:

Ahoj, světlo vadí v tom smyslu, že useň tmavne, přímé slunko pak vysušuje a může kůži způsobit ztvrdnutí, ale myslím, že to záleží i na vlhkosti vzduchu dané místnosti atp. Materiál by měl být buď vyvěšený anebo srolovaný. Přeložení anebo hůř zatížení může způsobit rýhy, deformace, nebo v extrémním případě praskání. Já skladuju usně smotané v rolích na stojáka, zabalené ve vlnité lepence. Mám místo jenom za skříní u trubek od topení, za tři roky žádný problém.
Kráčím, tedy jsem.
Facebook mi byl zablokován, takže FB stránka Lesní želvy už nebude aktualizována.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/20/2018
Ahoj, chci se zeptat, jakou tloušťku kůže byste doporučili pro výrobu peněženky? Myslel jsem okolo 0,8 - 1mm by mohlo byt ok...? Jinak kůži již třetím rokem beru od pana Zucha z Bohušovic n. O., tak pokud máte někdo taky trochu představu o jeho nabídce, budu rád za každou radu i třeba za doporučení přímo kůže od něj. Díky!
Posláno:
Začátečník
Pár měsíců zpět jsem tu loudil moudra jak začít a o několik nepodařených projektů později už se dostávám k něčemu prezentovatelnému. Díky za nasměrování.

seeker vložil tyto přílohy:
9.png.jpg
1.png.jpg
3.png.jpg
4.png.jpg
7.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Pridám link na veľmi ochotného pána, ktorý šije takéto parádne púzdra, navyše s odopínateľným pútkom na opasok, čo bol dôvod prečo som si u neho rovno dve objednal: http://tajomstvahor.com/a/kozene-puzdra-na-zatvaracie-noze-univerzalne-27/ Ok Teraz, ked som si prejšiel jeho stránkou som zistil, že ešte vyrába nože, keramické brúsne tyčinky a dalšie výrobky z kože ako opasky, púzdra na zbrane, remene na obťahovanie britiev i nožov a aj zdobené kožené náramky, kožené púzdra na pevné nože šité na mieru, samozrejme podľa predstáv objednávateľa.Určite neodídete s prázdnym košíkom, stačí si rozkliknúť ručnú výrobu Ok
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum