ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Raznice II. Možnosti
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
Předem se omlouvám, pokud toto téma již existuje. Bohužel mám k dispozici hrozně pomalej komp a hledání je opravdu na dlouhý lokte. Takže k věci.

Kdo a zakolik mi udělá malou raznici s "kachničkou" Velikost cca 1:1 s tím co mám na nožích. Přiznám se, že nemám absolutně páru, kolik to asi může obnášet, ale za dotaz nic nedám, že?
Děkuji, Mat.
Jinak, co se týče bližší domluvy, nechal bych to na Pražskou výstavu, budu a bude i čas.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/20/2006
Raznice dělá MI tak mu napiš.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2006
A kdyby dělal MI jen do kůže můžu ti to zařídit u kamarádky( brzy mi bude taky jednu rejt)
Ale musel bys na tu raznici sehnat meteriál.....
Za tu svojí jsem platil cca 3/4kg mosazi ze sběruLaugh
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Mně přišla raznice na 900 Kč, dotyčný není na fóru, ale pokud budeš chtít dám Ti kontakt.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Proč si ji neuděláš sám ? Kór když vidim, jak čaruješ s dremelkou. Stačí udělat vzor do něčeho co jde zakalit a po zakalemí to optisknout a razidlo upravit a zakalit. Tedy pokud máš možnost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Mudžahedin napsal:
Mně přišla raznice na 900 Kč, dotyčný není na fóru, ale pokud budeš chtít dám Ti kontakt.

Jestli by to nevadilo, o ten kontakt bych poprosil také... Díky moc!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
quote=Mudžahedin]Mně přišla raznice na 900 Kč, dotyčný není na fóru, ale pokud budeš chtít dám Ti kontakt.[/quote] Dotyčný na foru semWink ,ale zřídka.Jestli to nespěchá(mam toho ted moc)tak ti jí udělám.A cena bude asi ještě o něco nižší(maš to jednodušší než Mudža).Takže když bude zájem,napište mi do PM kontakt na sebe,nejlépe tel. a já brnknu.
MI
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/4/2007

Raznice: Komplet , material, práce, kalení, dovoz : 1000 kč

v případě zájmu napsat, zda se bude razit za studena nebo za tepla.

Rozměry, obrázek. H. Jehlíkojc jsem jí zrovna včera přivezl hotovou, může vám podat reference.

V případě kachničky, prosím napsat o jaký druh se jedná, páč nejni kachnička jako kachnička.Laugh Wink
Mat
Posláno:

Štamgast
Páni, děkuji. Teď abych neurazil až poptám někoho a někoho né, to bych nerad. Takže to vezmu od zhora, ano?? Jinak moc děkuji za ochotu. No a ještě odpovím na tu dremelku. Nemyslím si že čaruju s dremelkou, to jsou tady jiní borci, třeba Karel. A pak, nemám materiál a zkušenosti s raznicema, to jest tvrdost atd. Raději to nechám někumu kdo válí Happy
Martin
Posláno:

Štamgast
Gonza napsal:
q Dotyčný na foru semWink ,ale zřídka.Jestli to nespěchá(mam toho ted moc)tak ti jí udělám.A cena bude asi ještě o něco nižší(maš to jednodušší než Mudža).Takže když bude zájem,napište mi do PM kontakt na sebe,nejlépe tel. a já brnknu.

Tak to jsem nevěděl, promiň. Jinak jsem měl na tutéž raznici nabídku za 2000 Kč, takže Gonzovo cena víc než slušná a dělaná přes kopírák (naprosto shodná s předlohou).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Mat:na razidla se dá použít v podstatě kde co,právě proto ten dotaz zda za studena či za tepla.Hojně se používá 19191(je to přímo ocel na ražení) leč při jejím kalení občas dochází k deformacím(ne defloracímLaugh )a trhlinám,proto se hojněji využívá manganových ocelí typu 19 312-315.Mají sice o něco nižší houževnatost která se dohání popuštěním na menší tvrdost,ale to je vcelku logické a předpokladatelné.Taky se používá(hlavně pro ražbu za tepla) 19 550,569,571,614 a tenax -19 733.Osobně mám dobré zkušenosti s 19 356 která má obdobné vlastnosti jako 191,jen má díky podílu vanadu v leguře vyšší odolnost proti opotřebení.Chlope ale pro ražbu za studena ti nic moc dlouho nevydrží.(v rytectví Zak v Olmitzu už mi dělali 4. raznici pro ražení za studena,ale spokojenost nic moc.Po asi 5 nožích se funkční plochy buď vyštípnou nebo naopak roznýzují a jelikož se k reklamacím staví dosti negativně a nechtějí si nechat ani poradit stran materiálu a jeho tepelného zpracování tak jsem se na ně vybodl a značku dělám buď diamantem v Dremelce a nově raznicí vlastní výroby z 19 314 jen ji musím doladit páč zatím vypadá jak šipka značící metro.Jen musím splašit tenonký zubařský vrtáky a dodělat ji
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Mně udělal Gonza raznici z tenaxu, což považuji za dobrou volbu , opotřebení nepozoruji, ale tlačím pod lisem, což má oproti úderu spoustu výhod. Na důkaz věrnosti raznice vůči předloze, přikládám foto.

Mudžahedin vložil tyto přílohy:
logo1.jpg
PICT0017.JPG

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
mě jí dělal taky a super :) a to do ní mlátím kladivem za studena
Mat
Posláno:

Štamgast
Kluci děkuji všem, mlátit za tepla nelze v mích podmínkách, budu se modlit, že to klapne i za studena, jinak mě opět čeká dremelka Happy Domluvil jsem se s Gonzou, tím děkuji i za jiné nabídky, "děkuji všem" Martin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/20/2008
Jelikož jsem uživatelská lama.....
Gonzo byla by možnost domluvit se na razničce???
Netuším kde jinde tě o to požádat.
Díky za odpověď
Míra
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
Mne robil Gonza Gonza a som maximálne spokojný kompletne všetko od návrhu až po raznicu nožu len doporučiť.Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Konečne je koho osloviť z fóra na výrobu raznice.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
Klidně mi napište,ale bude to na dlouho,protože toho teď mám moc.Zároveň bych chtěl kluky co mají u mě objednáno požádat o trpělivost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
Gonza napsal:
Klidně mi napište,ale bude to na dlouho,protože toho teď mám moc.Zároveň bych chtěl kluky co mají u mě objednáno požádat o trpělivost.

...nevím jak dlouhá je čekací doba na raznice,ale můžu taky pomoct lidem,kteří mají zájem...zatím dělám jen jednodušší kousky,ty svoje značky nafotím a potom je sem dám...dělám z tenaxu(19732),uhlíkovky(19221) a z nástrojovky zatepla (19552)...teď budu dělat raznice na mince,chci je mít na příští setkání amatérských kovářů na Šelmberku...

...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/14/2010
Zdravím všechny na tomto fóru!
Nejdřív, abych se snad představil. Jmenuju se Michal Urban a s výrobou nožů teprve začínám. I když mám strojní vzdělání, živím se teď jako programátor. V dílně mám základní vybavení - stojanová vrtačka, flexa, kotoučovka, cirkulárka, hoblovka a nějaký ten ruční verkcajk taky.

Na knifu už brouzdám nějaký ten pátek a načerpal jsem tu spoustu rozumů. První výbrus čepele z N690 mám za sebou a pomalu přemýšlím, jak svá dílka označkovat. Dneska jsem se pokusil o výrobu raznice a la "co dům dal", tzn. nulové náklady. Napadlo mě použít soustružnický nůž z RADECA 10x10mm. Nejsem žádný rytec a obdělat zakalený materiál broušením taky není žádná sranda a tak jsem zkusil elektrolýzu.

Postup byl následující:
- obrousil jsem si konec nože do roviny na kotoučovce a lehce vyhladil šmirglama
- značku jsem si vytisknul na tiskárně na obyčejnou bílou papírovou samolepku, rozměr asi 8x8mm a to několikrát v řadě
- vystřihnul jsem nůžkami na nehty jednotlivé linky loga, šířka asi 1mm = trochu piplačka, ale za 20min bylo hotovo
- nalepil na čelo radeca a pořádně přižehlil nehtem
- boky jsem natřel manželčiným lakem na nehty Wink
- následovala příprava solné lázně, asi lžíce soli na použitou misku vody
- dále jsem použil starý stejnosměrný adaptér 5V,1A a budoucí raznici připojil na +, na druhý konec jsem dal kus měděného drátu
- šup do lázně a leptal jsem 45min, výsledek je vidět na fotkách(které se doufám podaří vložit)

Dobroušení přebytečného materiálu a zkoušku ražby nechám na zítra, soousedi by z toho asi teď v noci radost neměli.

Majk vložil tyto přílohy:
P1090007.JPG
P1090011.JPG.jpg
P1090018.JPG
P1090026.JPG

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum