ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sebenza Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2007
Gjurza napsal:
jo to je fotka od Drak192 - mám obavu, aby to nebyl čínský fake, Číňan neumí dát kuličku do slepé díry, a tak na vetšině falzifikátů z alliexpresu je díra naskrz. Možná aby dokazal Číňan nastavit hloubku kuličky, dal tam šroubek, ale nevím, človek nezná všecko, jen jsem takovou sebku nikdy nevidel...

P.S. je to určitě fake, nesedí ani tvar klipu a ani tvar hlavy šroubu na klipu...

servus, sebenza je z roku 2000. pravdepodobne jedna z poslednych so starym rovnym klipom. 2000-2001 presli na ten ohybany o ktorom sme sa bavili. srubka je predpokladam z malej sebenzy. raz mi ju poslali omylom priamo z CRK. zistil som ze pasuje do diery na klipe a tym ze je hlbsia nema sklon k strhnutiu. totiz pocas mojej kariery som strhol minimalne 5 srub na sebenzackych klipoch. objednaval som potom vzdy do zalohy Laugh mam na to talent no mozno nie som sam. a nahoda to tak zariadila ze soms a dostal k tejto srubke ¯\_(ツ)_/¯

viem zo siroka do stratena Grin

drak192 vložil tyto přílohy:
33B1704A_8D39_45CC_A2AB_9CFC481EA979.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Takže nakonec asi v pohodě? Happy

Luděk vložil tyto přílohy:
DSCPDC_0000_BURST20181029133133043.JPG.jpg
DSC_0114_1_.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
laurin napsal:
Ooooo super. Vedel som že tvoja sebka fake nebude. Prvý krát čo toto vidím - odstránil si najväčší problém sebenzy Grin

a fit & finnish tiez nie je na sebenzach vzdy uplne 100%, ale pssssst o tom sa nerozprava Laugh u tej mojej to bola len otazka casu ked pojde lock skrz takze to bol skor medicinsky zakrok. nie je to pripad vacsiny sebenz...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/17/2007
drak192 napsal:

nechal som tam dorobit steel insert. totizto cepel sa mi prekusala to karborizovanou plochou a zacala sa prekusavat aj cez titan. a lock sa skoro opieral o druhu stranu crienky. pozri foto

Admire Admire Admire

Ty vole tak to je super, tohle měl Reeve na ty svoje nože dát už dávno. Kulička na Inkosi modelu pomůže dost, ale dobře udělaný vyměnitelný insert je asi nejlepší řešení. Bylo to těžké udělat?

Honza
Posláno:

Pozorovatel
Infernal napsal:

Admire Admire Admire

Ty vole tak to je super, tohle měl Reeve na ty svoje nože dát už dávno. Kulička na Inkosi modelu pomůže dost, ale dobře udělaný vyměnitelný insert je asi nejlepší řešení. Bylo to těžké udělat?

Honza

nazdar, to neviem zhodnotit. robil to miestny majster AV. cele to trvalo asi 9 mesiacov. z mojej strany slo hlavne o cakanie kym som sa dostal na rad a poslanie noza Happy potom uz to bolo na Alešovi. vymyslel to, vyrobil si nastroje, vyfrezoval otvor, vyrobil vlozku a dal ju zakalit. odviedol excelentnu robotu. je to Pan Majster Admire

nasiel som este jednu fotku z procesu

drak192 vložil tyto přílohy:
EADD4CC7_9C72_47D7_8820_6A35DA7DB2F2.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
drak192 napsal:

nazdar, to neviem zhodnotit. robil to miestny majster AV. cele to trvalo asi 9 mesiacov. z mojej strany slo hlavne o cakanie kym som sa dostal na rad a poslanie noza Happy potom uz to bolo na Alešovi. vymyslel to, vyrobil si nastroje, vyfrezoval otvor, vyrobil vlozku a dal ju zakalit. odviedol excelentnu robotu. je to Pan Majster Admire

nasiel som este jednu fotku z procesu

A myslíš že by to šlo nějak aplikovat i na Inkosiho, v případě že by ten daný interface/kulička byl poškozen a nešel nahradit jednoduše dodáním nové keramické kuličky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Infernal napsal:

A myslíš že by to šlo nějak aplikovat i na Inkosiho, v případě že by ten daný interface/kulička byl poškozen a nešel nahradit jednoduše dodáním nové keramické kuličky?

Ja ti neviem, či sa dá tá keramická gulička poškodiť bez poškodenia noža ako celku..
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Pozorovatel
kilosunky napsal:
Infernal napsal:

Ja ti neviem, či sa dá tá keramická gulička poškodiť bez poškodenia noža ako celku..

Kdyby to tak bylo tak je to super, taky si myslím že to vydrží fakt dlouho, ale ze zkušenosti víme že posrat se může fakt všechno :D
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/23/2012
Podle mě s tou kuličkou jsou to zbytečné obavy. Byla už na Sebenze 25 od roku 2012 a nikde jsem nečetl,že by s tím byl nějaký problém. Inkosi v různych verzích nosím jako edc už přes půl roku a a tenhle systém zámku se mi hodně líbí a vyhovuje.
Posláno:

Pozorovatel
pol roka je v zivote noza malinko ale neobaval by som sa. CRK pouzivaju keramicku gulicku na umnumzaanoch od roku 2008. a ten koncept je pravdepodobne ovela starsi. takze to uz mame za sebou minimalne 10 rokov uspesnej praxe a hromadne failovanie sa zatial nekonalo ¯\_(ツ)_/¯

@Infernal, to by musel posudit zhotovitel. z mojho pohladu ak mas dost materialu do ktoreho sa da vysustruzit otvor na vlozku tak to nie je problem. neviem vsak ako by to vyzeralo, gulicka samozrejme trci nad hranu locku takze by musela aj ta ocelova vlozka...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/21/2006
Měl bych s dovolením dotaz, jaké jsou technické rozdíly mezi Sebenzou a Inkosi (kromě profilované rukojeti a oboustranného kolíčku). Anglicky až tak neumím, ale podle popisu výrobce mi přijde, že skoro žádné.

Jaký tvar čepele považujete za univerzální - klasický drop point nebo insingo? Mě se teda víc líbí insingo.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/20/2009
krtenek napsal:
Měl bych s dovolením dotaz, jaké jsou technické rozdíly mezi Sebenzou a Inkosi (kromě profilované rukojeti a oboustranného kolíčku). Anglicky až tak neumím, ale podle popisu výrobce mi přijde, že skoro žádné.

Jaký tvar čepele považujete za univerzální - klasický drop point nebo insingo? Mě se teda víc líbí insingo.

Ahoj, rozdíly jsou - minimálně v tom, že Inkosi nemá bushing, na druhou stranu ale přerostlé podložky. Tím je daná trochu jiná filozofie celkového doladění chodu nože. Frame-lock se uzamyká na čepel u Inkosi keramickou kuličkou.
Mám obě, v chodu není poznatelný rozdíl, Inkosi působí trochu bytelněji, osobně mám ale radši Sebenzu. Jinak, Inkosi-Insingo není určitě špatná volba...
Posláno:

Pozorovatel
krtenek napsal:

ak si odmyslime tvar je tam niekolko rozdielov:
- inkosi ma menej hlboky duty vybrus a malinko hrubsiu cepel
- inkosi ma na locku keramicku gulicku, sebenza 21 ma na dosadacej ploche tvrdenu vrstvu
- inkosi nema bushing na cape

inak je to to iste v inom obale. ci drop point alebo insingo? daj na svoj nazor a kup si to co sa ti paci. obe cepele budu rezat rovnako alebo velmi podobne.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/21/2006
Díky moc.
Posláno:

Pozorovatel
krtenek napsal:

Za mě je Inkosi určitě lepší volba, hlavně kvůli keramické kuličce na pojistce čepele, zatím to vypadá že plní funkci skvěle a nedochází k pozorovatelnému opotřebení takže střenka vydrží déle. A taky se mi líbí jednostranný stop pin, takže stačí jen řešit dotažení hlavního čepu, který narozdíl od Sebenzy může být dotažen v určitém rozmezí, tak jak ti vyhovuje.

Tady jsem to zkusil popsat

Posláno:

Pozorovatel
Tohle tu ještě myslím nebylo. Musím říct, že i když preferuji čistý titan a tradiční čepel, tak tohle mě posadilo na zadek Admire

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Zdá sa mi to alebo je táto sebka väšia? Ako myslím čo sa rukoväte i čepele týka.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Ale video i knajf sú fajnové Applause . Obzvľášť sa mi páčia tie šupinky na čepeli Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/21/2013
Tak to je pecka, me ted zaujali tady timto kouskem...

Lestat13 vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1540416500743.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Za mňa si prvé miesto delia Perception a tá s dierami akože po projektiloch. Len keby na ne prachy boli...Cry
Mea culpa, maxima...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum