ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sebenza Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/10/2012
Možná si to mohl koupit na můj nůž cz takovejhle bordýlek tam myslím mají taky. Nedávno sem kupoval ten mini šroubek na klip a dvě náhradní gumičky na umaka
...povidám chci do Vršovic...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
No jo tohle si měl prvně poptávat u nás. V muj nůž mají tyhle šroubky skladem. Měli dokonce na 21čku classic skladem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
https://www.mujnuz.cz/prislusenstvi-k-nozum/prislusenstvi-chris-reeve/chris-reeve-knives-body-screw-for-sebenza-25-and-large-inkosi.html?listtype=search&searchparam=reeve

tento ?
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Jenze samotny spacer na mujnuz.cz nemaji. Maji pouze cely pletenec za 670 Kč, ktery nechci (pripadne si zvladnu uplest svuj). Šroubky skladem jsou. Objednali by mi i ten spacer, ale prisel by nekdy v dubnu, a tak dlouho se mi cekat nechce.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Štamgast
pánové
chtěl bych pořídit hawk clip od reeva, jde dát i na inkosi?
podle mě by měl

dík za rady

“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/25/2019
Při objednávce jsou tam dva typy. Tak asi budou rozdílné

Dokusan vložil tyto přílohy:
Screenshot_20200214_093624_com.android.chrome.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Sébie, všetky pekne pokope Happy Ok .

Štefan vložil tyto přílohy:
DSC_0177.JPG.jpg
DSC_0179.JPG.jpg
DSC_0180.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
No a táto modelka si vari aj zaslúži single fotenie Grin Ok .

Štefan vložil tyto přílohy:
DSC_0183.JPG.jpg
DSC_0185.JPG.jpg
DSC_0188.JPG.jpg
DSC_0187.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Hlavne si zaslúži poriadne fotky,ak už...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/14/2012
Wilson Inkosi...

papen vložil tyto přílohy:
IMG_20200323_123406.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/5/2018
Tak jsem si konečně také pořídil sebenzu. Small 21 s Děčín Thomas Ladder damaškem. Nádhera. Z druhé ruky. Poštou. Takže poprvé ji mám v ruce až teď.
Vzhledem paráda. Chod ale tuhý. Rozdělal jsem ji, vyčistil, namazal. Žádná změna. Mám nějaké ZT, to chodí jinak - rozumím, jsou tam ložiska. Ale třeba Mcusta se mi zavře skoro sama, stačí málo cuknout. Ale tady to stojí v pozici kdekoliv. Musím hodně cuknout a několikrát, abych to dostal skoro na konec. To samé při otevření. A abych to otevřel zápěstím, tak se bojím, že mi nůž vyletí z ruky.
Koukal jsem dál. Když si frame lock podržím (strčil jsem si tam karton), tak pak čepel jezdí jako po másle. Úplně lehce. Je možné, že frame lock tlačí moc na čepel? Co s tím?
Jak moc tuhé to máte vy? Obyč cuknutím nůž zavřete/otevřete?
Díky

Eiffeltom vložil tyto přílohy:
IMG_20200331_203734.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... zkus máznout kuličku detentu. Případně lehce přeleštit FB podložky Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Souhlas s Vojtou. Mam jednu letitou Sebii od jednoho mostniho gentlemana a po lehkem prelesteni a promazani ji pada cepel uplne sama. Doporucuji rozebirat podle videa Chrise Reeva na youtube.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Sebenza, navíc zajetá, by měla jít relativně v pohodě flicknout kolíčkem s minimálním (žádným) pohybem zápěstí. Pokud chceš kudlu otevírat jenom švihem zápěstí, tak tady asi nepochodíš. Nejprve bych zkusil lehce máznout detent. Obecně ale nože od CRK nejsou moc na hraní a cvakání.

edit: Kluci mě předběhli. Jenom bych dodal, že pokud po odtlačení framelocku čepel chodí dobře, tak bych se do leštění podložek moc nepouštěl, tolerance jsou tu velmi úzké, abys je nevzal moc.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Začátečník
1) Zápěstím nechci nůž otevírat, ale v rámci zkoušky tuhosti jsem to vyzkoušel, a i s tím je problém. Prostě jen jako ukázka tuhosti.
2) podložky jsem už leštil předtím. Ty se mi zdali jeté. Lehce jsem je vzal na brusném kamení 3000 a pak na obtahovací kůži. Už to hezky odráželo světlo. Beze změny.
3) v rámci promazání jsem namazal i dráhu detentu. Teď jsem ho namazal tedy napřímo. Beze změny.
4) používal jsem to originální fluoro mazání i olej, co používám na ZT s KVT ložisky. Žádný rozdíl.
5) pouštěl jsem si oficiální video na sebenzu a dělal právě podle něho

Tak nevím...
Nevěřím, že tohle má být standardní chování. V porovnání s jinými mými neložiskovými noži nebo když na YouTube vidím, jak to lidi otevírají/zavírají

Jinak vám všem děkuji za nápomoc. Ještě něco vás napadá? Dělat něco s frame lockem?
Posláno:

Štamgast
Asi bych se domluvil s někým, kdo Sebenzu(y), má a nechal mu nůž osahat. Do framelocku bych určitě nezasahoval. Jestli jsi z Prahy, klidně se na ní kouknu.
Posláno:

Štamgast
Eiffeltom napsal:
Tak jsem si konečně také pořídil sebenzu. Small 21 s Děčín Thomas Ladder damaškem. Nádhera. Z druhé ruky. Poštou. Takže poprvé ji mám v ruce až teď.
Vzhledem paráda. Chod ale tuhý. Rozdělal jsem ji, vyčistil, namazal. Žádná změna. Mám nějaké ZT, to chodí jinak - rozumím, jsou tam ložiska. Ale třeba Mcusta se mi zavře skoro sama, stačí málo cuknout. Ale tady to stojí v pozici kdekoliv. Musím hodně cuknout a několikrát, abych to dostal skoro na konec. To samé při otevření. A abych to otevřel zápěstím, tak se bojím, že mi nůž vyletí z ruky.
Koukal jsem dál. Když si frame lock podržím (strčil jsem si tam karton), tak pak čepel jezdí jako po másle. Úplně lehce. Je možné, že frame lock tlačí moc na čepel? Co s tím?
Jak moc tuhé to máte vy? Obyč cuknutím nůž zavřete/otevřete?
Díky

ja to resil ohnutim framelocku na druhou stranu, pomalu a opatrne, snizil se pritlak framu a kulicky na cepel a byl super chod, delal jsem to u dvou novych sebenz a uplne v klidu bez jinych zasahu
Posláno:
Začátečník
Děkuji všem.
Zatím to nechám být. Třeba je potřeba ho jen nechat zajet (break-in). Sice je to nůž z roku 2016, ale nezdál se mi moc používaný. Tak uvidím.
Jinak jsem z Děčína a tady v okolí moc nikoho nepředpokládám... Nebo? Wink

Jinak ještě otázka. Nakolik máte framelock zamknutý? A vidíte změnu mezi koupí a současným stavem? Proč se ptám? Jsem tak na 20%.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/17/2007
Ahoj, mám dotaz, nevíte o někom spolehlivém který umí přebrousit chrise reeva? Jsem po roce zkusil víc než jen lehce nabrousit svého Inkosiho a dopadlo to tak bídně že to bude muset poléčit někdo zkušenější. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Ahoj,

Měl bych dotaz - je malé Inkosi použitelné jako EDC, nosíte ho někdo? Rád bych něco lehčího do kapsy. 21ku už jsem měl, ale moc mě netěšilo rozebírání a framelock bez vložky.
Dost mi vyhovuje Zancudo, jako kvalitnější alternativa mě napadlo právě Inkosi (nejraději bych titanovo-RWLkové Zancudo, ale nevím, kterého nozire oslovit kvůli tvorbě sprosté kopie mrGreen ).

Díky za odpověď!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum