ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sissipuukko M 95 Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/20/2011
Razz Wink

skalion vložil tyto přílohy:
25072012544.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/10/2011
Tak jsem si udelal radost a zakoupil jsem za prijemnych 2445Kc i s postakem delsi Sissinu M95.

Oslovil jsem v nedeli pana Petiru z Jataganu, zda by mi ji nemohl sehnat. Za patnact minut byla v mailu kladna odpoved, takze jsem nevahal, objednal a jiz nasledujici sobotu pruboval.

Sissina prisla sic jedovate nabrousena, ale tradicne s pomerne nesoumernou fasetou, coz bylo videt mimo jine na spicce, ktera nebyla v ose. Rozlozil jsem Lanskeho a pizlal a pizlal. Odmenou mi je krasna soumerna a vylestena faseta, ktera nejen ze holi, ale dokonce se zachytava o suchou kuzi. Papirovy test bez zaskobrtnuti.

Dalsi miniupravou bylo vyhlazeni plastovych otrepu na rukojeti a vyhlazeni mista, kudy cepel vchazi do rukojeti.

Ponevadz jsem vyznavacem spise mensich kudel, byl jsem zvedavy, jak se mi s 28cm dlouhou Sissinou bude pracovat v praxi. Inu, secteno a odtrzeno, perfektni. Je to rezivy a bytelny nuz, u nehoz jsem rozdil v obratnosti oproti mensim nozum moc nepostrehl. Navic zvlada lepe nejake to seknuti ci stipnuti a, coz jsem ocenil nejvice, naprosto excelentne kraji potraviny a predevsim chleba jednim tahem.

Pri prebrusovani me napadla jedna vec. Docela by mne zajimalo, jak je na cepeli vysoka oblast 58HRc a kde zacina oblast o mensi tvrdosti (parcialni kaleni). Existuje nejaka ostra hranice, nebo je prechod plynuly?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2007
A neprodával si tu už tu kratší Sissinu že ti nesedla?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/10/2011
Je to tak. Kratsi Sissinu jsem nemohl pojmout ani jako prirucni krajitko na nepozorovane noseni do civilizovanejsich oblastni - na to je prilis velka a pritahuje pozornost, ani jako obcasny osekavac vetvi a vykonavac hrubsi prace - na to je prilis mala (kratka). Na pokryti techto cinnosti mi prijde praktictejsi kombinace Svycaracek + M95. Kvuli Vnoxu mi z terorismu nikdo neobvini a 3cm navic u Sissiny jsou oproti M07 hodne prinosne.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/16/2012
Tak dlouhou Sissinu, jež mi omylem přišla, jsem vrátil tam odkud přišla a sehnal jsem si krátkou. Sice mě to přišlo na ještě o 300 víc, ale za to se pro změnu rozpadlo pouzdro... No, to bych přehnal, ale upadl nejtek, co drží jedno z poutek pro uchycení. Nebylo to zacházením, rozpadlo se to asi po dni, co jsem to měl doma, protože byl nakřivo stlučenej. Takže teď hledám někoho, kdo mi tam je schopnej dát jinej, aniž by musel rozpárat pouzdro, což místní brašnáři a ostatní skůžidělači podle jejich slov nezvládnou... Mám já to štěstí... Ale jinak kratší Sissina mi neskutečně vyhovuje, určitě je mnohem líp zpracovaná, než ta delší, co jsem měl doma. Je to čistá práce, ostří symetrický, nikde otřepy na rukojeti... to všechno bylo u té delší, co jsem měl doma. Rukojeť jak se mi z obrázku nelíbila a považoval jsem ji za slabinu nože, tak musím říct, že je návyková, mám velkou ruku a žádnej nůž se mi líp nedržel. Nejvíc to ocením při delší práci. Krátká Sissina má podle mýho těžiště jen mírně jinde než dlouhá, ale ta kratší je podle mého tak nějak univerzálně vhodná na vše, dobře se s tím seká vzhledem k velikosti, dobře se s tím krájí, ale i po různu dloube a vyřezává. Zkoušel jsem i rejpat do povrchovky a trochu testovat,co to vydrží a zatím teflon drží pěkně. Jsem postavou celkem velikej, takže při horizontálním nošení na opasku se dá považovat za skrytou, což jsem od toho chtěl. Abych to shrnul, maximální spokojenost s tímhle kudlounem. Happy Nebejt toho nejtku, tak i pouzdro je super, trochu jsem se bál suchých zipů, ale je to vymyšlený taky dobře, takže když pominu subjektivní pohled na suchý zip jako na něco silně neestetického, tak jsem spokojen i s futrálem.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/31/2012
Zdravím, trochu jsem to tady prolistoval a rád bych se zeptal na doporučení, jestli sáhnout spíš po dlouhé verzi, nebo se spokojit s krátkou. Mám to na takový obyčejný nůž na vejlety, možná snad trochu s většími ambicemi, než svačiňák. Nikdy nožů nenosím víc, maximálně tak Victorinox a tím to končí. Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/30/2006
Dukla napsal:
Zdravím, trochu jsem to tady prolistoval a rád bych se zeptal na doporučení, jestli sáhnout spíš po dlouhé verzi, nebo se spokojit s krátkou... Díky

Ahoj.
Když prolezeš tohle vlákno poctivě celý, tak se Ti odpovědi určitě dostane.
Řešilo se to tu už mockrát, tahle otázka je v podstatě takovej evergreen.
Zkus třeba pro začátek stránku 15 Wink
„Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem.” - Jeff Cooper
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/30/2005
Dukla napsal:
Zdravím, trochu jsem to tady prolistoval a rád bych se zeptal na doporučení, jestli sáhnout spíš po dlouhé verzi, nebo se spokojit s krátkou. Mám to na takový obyčejný nůž na vejlety, možná snad trochu s většími ambicemi, než svačiňák. Nikdy nožů nenosím víc, maximálně tak Victorinox a tím to končí. Díky

To je podle vkusu každého soudruha Happy . Já nosívám taky nejčastěji pevnej plus zavírák, obvykle švýcara, takže jsem sáhl po delší sissině, má to občas své výhody, i když možná není tak obratná...
"Židovský stát vznikl v zásadě na účet Arabů. ...Palestina už neexistuje. Konec. Měl bych říct, že je mi to líto, ale líto mi to není." Moše Dajan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/29/2011
A jsme zase u velikostíLaugh . Já mám kratší verzi a vyhovuje mi, ale někdy si řikám, jestli si nemám pořídit i delší, abych mohl porovnat. Myslim, že k tomu stejně dojdeHappy
Posláno:

Pozorovatel
Popravdě řečeno jsem jasnou odpověď nenašel, protože se tady v podstatě pořád dokola točí dva typy názorů, jako je tady o pár příspěvků výše od MartenP a Froggg. Ve výsledku jsem včera objednal dlouhou. Oba dva jsem už v ruce před časem měl, ale praktickou zkušenost nemám žádnou. Ale docela bych souhlasil s názorem od MartenP. Ale sto lidí, sto chutí, takže se ani nějaký jednoznačný verdikt asi nedá čekat. Tak jsem zvědavý.
Posláno:

Pozorovatel
Zdravim, tak dám svůj názor po pár dnech občasnýho používání. S délkou u M95 si nestěžuju. On je ten nůž vůbec dost robustní, prostně žádný pižlátko, takže mi k té pořádné rukojeti sedí i délka čepele. Na kuchyňské použití a jemnější věci Moru určitě nepřeválcuje, takže pro pracanta mi dlouhá verze přijde dobrá.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
minulou neděli jsem strávil ve společnosti M95 a bylo fajn

mrGreen mrGreen mrGreen

rak nožomil vložil tyto přílohy:
P9234171.JPG.jpg
P9234206.JPG.jpg
P9234209.JPG.jpg
P9234210.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Aktuální zpráva pro všechny, kdo shání krátkou i dlouhou Sisinu:

V podnikové prodejně

Česká zbrojovka a.s.,
Opletalova 37,
110 00 Praha 1

tel.: 225 375 800
E-mail: prodejna.praha@czub.cz
www.czub.cz

mají ještě několik kousků krátké i dlouhé sisiny, kožené pouzdro, cena je za krátkou i dlouhou verzi stejná: 1.890,- Kč.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/6/2006
Zkusím to příští týden, neboť tento nestíhám.
Posláno:

Štamgast
Foto k předchozímu příspěvku.

Foceno včera (03.10.12) v prodejně.

PA034507.JPG.jpg
PA034508.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/30/2006
Tak to je hodně dobrá cena na zdejší poměry Ok
„Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem.” - Jeff Cooper
Posláno:

Pozorovatel
Spíše už byla...dneska jsem se tam ze zvědavosti zastavil, protože nikde jinde v Praze jsem ji neviděl skladem, aby si to člověk mohl ošahat. Chtěl jsem vidět ten rozdíl mezi M95 a M07. Paní mi řikala, že už má poslední kus a zrovna krátká. Chvíli jsem jí převracel v ruce a nakonec vzal, přestože jsem to původně neměl vůbec v plánu. Když to nebude ono, pustím. Přeci jenom cena velmi dobrá, až si člověk říká, jaké že jsou tady ty marže obchodníků, když je normální cena skoro o 1000 víc. Jinak při vlastnoručním srovnání se spíš přikláním k dlouhé verzi. Paradoxně je ve hřbetu cca o 0,8 mm slabší a můj kousek je proporciálně a dotažením o něco lepší, stejně tak délka čepele k rukojeti mi vůbec přehnaně dlouhá nepřijde. Kratší je určitě obratnější a má blíž k Morám a vandr nožům, ale je to na můj vkus takový buřtík-pařízek.
Posláno:

Pozorovatel
Trochu si tady zase odpovím sám sobě, snad se nikdo nebude zlobit, když podám svůj verdikt. Ale za sebe bych při srovnání M07 a M95 hlasoval opravdu pro M95. Příliš jsem se nestotožnil s názorem, že krátká verze je vyváženější, popravdě bych při váze rukojeti tvrdil spíš pravý opak. Dále mě trochu překvapují rozdíly v síle, šířce i tvaru čepele. U krátké verze je síla čepele 5 mm, tedy o 1 mm silnější než M95, stejně tak je i širší samotná čepel a nůž je celkově takový "macatější", což ale u mě při práci s potravinami spíš body ztrácelo, protože štíhlejší čepel šla do řezu lépe a délka čepele byla jen výhodou. Takže já jsem nakonec svého favorita a odpověď na otázku našel.
Posláno:

Štamgast
Včera na procházce se Sissinou M 95...

PA204673.JPG.jpg
PA204702.JPG.jpg
PA204704.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/6/2012
Nazdar kamarádi, kdo má zájem o Sisinu ať už v koženým pěkným pouzdře nebo v plastovým tak tady stojí krásných 70 EUR plus 5 EUR poštovný do ČR, takže ani ne za 2000 i s poštovným. Teď jsem sám kupoval, platba kartou bez problému.

http://www.maanpuolustusyhtio.fi/PublishedService?pageID=20&file=page&

Poslali mi i detailní instrukce:

If you wish to pay by credit-card (Visa & Mastercard) you have to order it by
our website and we will give you detailed instructions to do so.

Otherwise we can send you invoice to your e-mail and soon as the transactions
shows in our bank account we will send you the knife.

The knife is 70e + postal fee of (5e by credit card) and 8,70 if you wish to pay
to our bank account.

FOR Credit card order (this is the fastest way to order)

add it to cart by pressing: LISÄÄ OSTOSKORIIN -button next to the amount field.

Once pressed and if you don't need anything else press TILAA TUOTTEET

Fill in your:

First name:
Last name:
Street address:
Postal code:
Town and country:
phone (not necessary)
e-mail:
payment: choose luottokunta for credit card cupon code: leave empty

press TILAA TUOTTEET

then VAHVISTA TILAUS

then the external site will ask your card number and other information.

Best Regards,
MP-Myymälä

Takže neváhejte!!

Zdar!

Indicavia
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum