ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
FOX Možnosti
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
Snad to nebude vadit, že založím nové tema na tohoto výrobce. Pokud to bude vadit, prosím o uzamknutí.
Proč jsem se tak rozhodl, jsou následující kousky, o kterých si myslím, že stojí za skouknutí a případné komentáře.
Tak mě moc nebijte a doufám, že nožíky zaujmou.
Mat.

http://www.supra.cz/obrazky.php?meno=common/img/722499DOL.jpg&kodzb=722499DOL
http://www.supra.cz/obrazky.php?meno=common/img/720441B.jpg&kodzb=720441B
http://www.supra.cz/obrazky.php?meno=common/img/721494RT.jpg&kodzb=721494RT
http://www.supra.cz/obrazky.php?meno=common/img/722499DA.jpg&kodzb=722499DA
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
Ahoj Mate, jsou to Taliáni a co se mi dostalo do ruky, koupil si to kamarád jako těžkej pracovní nůž, je to šmejd, vodešel u toho velmi rychle backlock, koupil to právě v Supře Praha, ta jediná sem snad tu značku dováží, pohledám a pošlu ti odkaz na tu kudlu
Honza
jinak to mají líbivý, jako všechno talijánský

stránky výrobce: http://www.foxcutlery.com/

zkusím pohledat tu konkrétní kudlu

tady je:http://www.foxcutlery.com/bin/x.cgi/uk_eur/index/default/default/96621-2131952026
mat. 440B

Honza J. vložil tyto přílohy:
fox.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Líbivý to vážně mají,hlavně ten první na Matovo odkazu,je parádní kousek...
Mat
Posláno:

Štamgast
Á tak to jsem nevěděl, zkušenost s nima právě nemam, ale překvapilomě zpracování a ceny (zpracování teda dle fotek je parádní) ovšem až na živo se pozná jak to doopravdy je. to že se jedná o taliány vím, ale nikdy jsem na ně nenarazil v obchodě. tohle jsem našel čistě náhodou při zadání "olivové dřevo" Happy
Díky Honzo.
Mat
Posláno:

Štamgast
Gero napsal:
Líbivý to vážně mají,hlavně ten první na Matovo odkazu,je parádní kousek...

a co víc mě dostalo je cena.....hádám 3.400,-
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
FOX dělá několik kategorií nožů - od velice levných a kvalitou moc nepřesahující produkci z Tchaiwanu nebo Činy, až po velice slušně zpracované kousky z vybraných materiálů. Mají i řadu, co vypadá jako Extrema Ratio, z těch samých materiálů a dle referencí v té samé kvalitě (ono to téměř vypadá tak, jako by FOX pro ně ty nože dělal, ale tohle je jen nepotvrzená spekulace)
Posláno:

Štamgast
Na tý fotce to je velkej pracovní nůž, z fotky to není moc vidět, má to gumový střenky který se dají vodloupnout šroubovákem, drží na takovejch zubatejch čudlíkách a bočnice jsou z 2mm mosaznýho plechu a ta pojistka držela snad za 1,5mm a ještě fabrický napasování, možná jedno s druhým a měl smůlu na zmetek, pochopitelně doklad na reklamaci nemá, takže možná skončí stejně u mě, ten tvar bez střenek je pěknej, stálo by za to podle něj udělat kudlu, ale pořádně
ta čepel má ve hřbetě skoro 4 mm
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
no já mám ve sbírce tenhle model už asi pět let..přede mnou ho nosili permanentně dva lidé a byl zakoupen asi v roce 1991 za docela těžký prachy..Občas ho vozím na vandry a vydrží opravdu všechno, rukojeť z mikarty je bytelná, nůž má silnou čepel, nikde žádná vůle ani po tolika letech používání,dá se s ním s úspěchem naporcovat polínko na třísky i páčením..dá se snadno nabrousit..jediné jeho mínus a zároveň plus je jeho robustnost..nosit se dá pouze v pouzdře na opasku a otevřít jednou rukou taky nejde..no ale je to tábornický nůž,tam to není nutné..

želva vložil tyto přílohy:
720576ML.jpg.jpg

Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
To vypadá jako to samý, jenom s jinejma střenkama, mě se ten nůž tvarově taky líbí, třeba měl smůlu na zmetek, ten nůž vodešel po tejdnu používání, ale pokud si pamatuju, dal za něj snad asi kolem 1.500,-
Jo a byl kupovanej loni na podzim
Mat
Posláno:

Štamgast
Mě osobně moc zaujal ten na druhém odkazu, jak nemám rád linery, tak ten nožík je tvarem a zpracováním prostě parádní.
překvapilo mě, že má na sobě ocel 690 Bohler.
Posláno:

Štamgast
Jediný co mě na něm mrzí je ta nočníkovka, takže za ty leta je už dost zbroušenej..ale pevnej je stále fest, bytelnost tý konstrukce mě docela překvapila..vozím ho na zahraniční čundry protože jako na zavíracího pracanta je na něj spoleh, opravdu se s ním dá udělat i nějaké to jemnější dřevo na podpal a základ ohně..a dnes je levnější o 400 Kč než ten gumák..
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Hele Mate, co se s tebou děje? Já tě nepoznávámLaugh Ty a liner?Shocked Nevypad si z kočárku když jsi byl s malým na procházce?Razz Laugh Jináč máš recht že ten design je fakt pěknej..
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Tak je na Supře pod názvem Fox 577 Nero/Verde za 1.600,- nejde mi sem dát odkaz, píšou mu 440C taliáni uvádějí na svých stránkách 440B ale to je myslím prkotina
Mat
Posláno:

Štamgast
želva napsal:
Hele Mate, co se s tebou děje? Já tě nepoznávámLaugh Ty a liner?Shocked Nevypad si z kočárku když jsi byl s malým na procházce?Razz Laugh Jináč máš recht že ten design je fakt pěknej..

Ne Laugh nevypadl, ale ten tvar zaujal, nejsem zastánce nějakého kopčení, ale sakra, nějak si hledám tušku a kus papíru Happy No řekni sám, co by mu slušelo víc, Laguiole, nebo Baskická ??? Laugh Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/3/2007
Tak jsem neodolal slevám na SUPRA Praha a objednal(poté,co se mi vysmáli při dotazu na Persian Hunter,vyprodánoSad ) FOX Predator II Green.Happy
Čepel z N690Co,8,5cm dlouhá,3mm široká,otvírání oboustranný kolíček,jištění liner.
Zavřený nůž má 11,5cm,otevřený 21cm.Střenky z anodizovaného"leteckého"hliníku,1,5cm šířka ručky,ocelové příložky z obou stran,na čepu teflonové podložky.Váha 150g.
Zpracování perfektní,všechno drží,lícuje,žádný vůle.Z výroby holil.
Lehce jsem ho testnul přes víkend,-špagáty na balících sena,štípání třísek na oheň,nějaký to vyřezávání lodiček pro kluka. Vaření,jako cibule,zelenina,brambory jdou perfektně,má docela vysokej výbrus.Po víkendu stačilo obtáhnout na keramice a je opět pěkně jedovatej.
Černění na čepeli zatím drží,ale moc šancí mu nedávám.Na klipu a na čepu se už začíná otírat.
Zatím se mi moc líbí a pokud vydrží liner-lock,budu za tu cenu moc spokojenej,protože alespoň pro mě určitý kouzlo má.Happy

Dixie vložil tyto přílohy:
Robin_škola_a_A.G.operace_016_menší.JPG.jpg
menší.JPG.jpg
Robin_škola_a_A.G.operace_017.jpg.jpg

Mat
Posláno:

Štamgast
Dneska jsem byl v Supře pro futráli, nic moc nemají, ale přece, mám kožený pouzdýrko na zavírák, pojme velikostně bezproblému mého Baska. Takže konečně na největší nožík mám pouzdro. Cena cca 450,- pokud nebude dotyčnému vadit na druku nápis fox a liška, nebude to problém Happy
Mat

PS: ještě jsem pořešil tašku na převoz nožíků cca na 16ks, no, poutka jsou blbě našitý, odpárali se v podstatě všechny když jsem tam strčil finky Sad no nic, dělící podložka se pojiše poutkama novejma (pořádnejma) a původní na bocích se dopářou dopryč.

Mat
Leo
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2008
Já mám Tracker Sniper - strašně se mi líbil. S praktičností je to horší - po delším sekání se mi udělaly puchýře - střenka není to pravé. Jinak ale je to kus železa Happy 6mm tloušťka a materiál N690Co.
http://www.supra.cz/obrazky.php?meno=common/mg/7209CMB01.jpg&kodzb=7209CMB01

Ale jako první jsem u Supry koupil MAČETA/FOX 658 KUKRI ABS/TEFLON 26/41cm
Mačeta klasického střihu ”KUKRI”, z oceli 440A (tvrdost 55 až 57 HRC). Střenka z plastu ABS, anatomicky tvarovaná. Čepel potažená a černěná teflonem. Hmotnost 630g. Kožené pouzdro.

A s tou jsem teda spokojenej maximálně. I když jsem nebyl nadšený z té 440A, tak praktické zkušenosti mně přesvědčily o správné volbě materiálu. S kukrinou není problém oklestit a odkornit 3 smrky a pak se klidně oholit Happy. A ten teflon taky drží celkem dobře.

Leo vložil tyto přílohy:
658.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Včera na výstave v Bratislave som kúpil u T.Lenča ( má obchod noziarstvo.sk ) - tento FOX.
Dnes som ho zobral von - na celodenný výlet ...
Za cenu 8,5 € je skutočne super.
Čepeľ je hrubá 2,2 mm, dlhá je 80 mm. Rukoväť je drevená, dlhá 112 mm.
Oceľ je 440. Nožík váži 70 g.
Je to taká klasika, bez poistky, ale veľmi pekne je spracovaný, mosadzné nity....

cykloturista vložil tyto přílohy:
FOX_FX300__0_.jpg.jpg
FOX_FX300__1_.jpg.jpg
FOX_FX300__2_.jpg.jpg
FOX_FX300__3_.jpg.jpg
FOX_FX300__4_.jpg.jpg
FOX_FX300__5_.jpg.jpg
FOX_FX300__6_.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Při hledání (neustálém) nějakého zavíráku, který by na zahraničních toulkách nahradil pevný nůž, protože ne všude jsou pevné nože tolerované, jsem narazil na tohoto macka - materiál N690co, čepel cca 9,5 cm, váha 200 g, cena něco více, jak tři tisíceKO
Nemá někdo zkušenost, je to novinka roku 2009....

matějka vložil tyto přílohy:
720130DW.jpg
720130DW_1.jpg
720130DW_2.jpg
720130DW_3.jpg
720130DW_4.jpg

Posláno:

Pokročilý
Tak po tomhle už jsem taky pokukoval - dělají ho i s micartovou střenkou. I když to dřevo mu sedne líp.Cena It. ebay je cca 130 eur
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum