ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Wajgy Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/14/2015
Po dlouhé době něco hotového, uvidíme jestli zaujme Applause

Pan Košťál
TTD: celkem 24,5cm z toho 11cm ručka a 13,5cm ostří. Ocel Böhler N690 3,8mm. Na ručce můj oblíbený polykarbonát, tentokrát žlutá a metalická modrá barva, piny z nerezu a pouzdro 1,5mm polykarbonát....verze č. 2...to předchozí šlo do koše Laugh

Enjoy Wink

wajgy vložil tyto přílohy:
IMG_6619.JPG.jpg
IMG_6622.JPG.jpg
IMG_6631.JPG.jpg
IMG_6618.JPG.jpg
IMG_6632.JPG.jpg
IMG_6646.JPG.jpg

Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Mám radši "narovnanější" ale jinak se mi líbí zpracování i i ta barevná rukojeť je moc pěkný. A z dalším nejtováním chvíli počkejWink
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2013
Farebne plastove rukovete nie je moja sialka kavy, ale toto ma zaujalo na prvy pohlad. Vydarena kombinacia Ok
Len ako napisal Meiming tiez sa mi pacia narovnanejsie.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2014
Já si říkám proč se dělají jen pouzdra z kydexu, když na to jde použít vlastně jakýkoliv termoplast, přičemž polykarbonát mi přijde jako opravdu dobrá volba protože to vydrží skoro všechno - dělají se z toho třeba ty policejní štíty. Ok

A čím to vlastně lepíš na ty nože? Epoxid na tom nedrží ne?
Great things are not accomplished by those who yield to trends and fads and popular opinion. -J. Kerouac
Posláno:

Štamgast
Děkuju chlapi!
Meiming: jojo, čekám...zítra posílám, dneska byla pošta zavřená.

mosadz: vyčkej času, jeden narovnanej mám zrovna na ponku Wink

scortis: hele pokládal jsem si stejnou otázku a myslím si, že důvodů proč zrovna kydex asi pár bude...nejspíš je snazší na tvarování, tohle pouzdro je až 7. pokus, ještě laboruju s teplotama a lisem, ale už to jde. Další bude asi cena a možná i dostupnost, protože přeci jen v maloobchodu je PC problém sehnat...to naštěstí neni můj případ Happy Mimo jiné se z PC dělají i neprůstřelný skla a vydrží fakt hodně Cool Hele lepím normálně epoxem a zatím bez problému...akorát to před lepení chce zdrsnit tak 100 šmirglem a dobře odmastit a pohoda...teď chystám jeden co bude úplně bez pinů na epoxu a ten to pořádně prověří Beating
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Myslím že pokud nůž půjde malinko ohnout tak ti ručka jen přilepená držet nebude, ale zkus to a dej vědět.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Zaujímavý počin. Ten tvar čepele nie je veľmi môj štýl, ale prevedenie a farby sa teda podarili...
Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Tvar byl na přání budoucího majitele, ale i mě se zamlouvá :)

Meiming: uvidíme no...já si tam totiž zapoměl navrtat dírky na piny a teď po kalení se už nechytám Confused Ale chystám se na něj dávat jen 3mm plátky (bude to takovej hubeňour na skrytý nošení) a veřím, že by se v případě ohybu nože mohly prohnout taky a bude to ok...uvidíme Cool
Posláno:

Štamgast
Dneska hodím něco trochu klasičtějšího než poslední 2 nože Happy Tenhle tvar se mi hrozně líbí a chci ho udělat pro tátu z N690, ale pro jistotu jsem si udělal testovací čepel z pilového kotouče. Od začátku jsem se s ní trápil a už byla i ve šrotu, ale nakonec se mi jí povedlo myslím dobře zakalit, takže jsem se rozhodl jí dodělat...no trápení nad trápení Angry
Vyzkoušel jsem si na ní toho hodně a nůž neni žádnej krasavec, má spoustu chyb a vad na kráse, ale třeba se někomu zalíbí a myslím že k táboráku to bude dobrej společník Cool

Prostý pobíječ buřtů Grin
Materiál je pilový kotouč, kaleno v krbu viz fotky hore, do svěráku dělal hezký záseky bez známek poškození, teď holí. Čepel je leptaná v chloridu a mě se to moc líbí, hodně vysokej výbrus = perfektní řezivost Happy Celková délka 25cm z toho 11,5cm ručka a zbylých 13,5cm čepel, tloušťka 3mm. Dřevo je dub napuštěnej lněným olejem a včelím voskem.
Nůž je volnej a jde do aukce.

IMG_6666.JPG.jpg
IMG_6676.JPG.jpg
IMG_6670.JPG.jpg
IMG_6684.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Pekná kudla čeče Ok nedá mi to a musim se zeptat: zkusil sis chlorid? mrGreen
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:

Štamgast
Díky, ale jak jsem psal, je to spíš takovej test :D No jasný, však je v popisu že je leptaná v chloridu Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Fakt se mi libi jak to děláš!!Pěkný kudlyOk
Posláno:

Štamgast
Sry sem uplne slepej...
Posláno:

Štamgast
Je to už hrozná doba co jsem něco dokončil, ale dneska konečně další kousek Applause
Tuhle kudlu jsem si dělal původně pro sebe na skrytý nošení, ale jelikož se maká na pásovce a dneska jsem objednal pásy za 2000,- bude muset do světa Cry ...ale vzal jsem ho aspoň v neděli na buřty Grin

Skeleton
Materíál je z N690, délka 24cm z toho 12,5cm čepel, tloušťka čepele 3,8mm a tloušťka nože 10mm. Čelep je pískovaná, výbrus satin finish, střenky 3mm polykarbonát. Pouzdro je 1,5mm polykarbonát, oboustranné a s nastavitelným úhlem opaskového klipsu.

Vím že tahle otázka přijde, takže střenky pouze lepeny. Předem jsem zkoušel slepit zbytek oceli a polykarboše a pak udělal test co to vydrží. Proběhlo páčení a prohnutí o cca. 3mm na každou stranu bez újmy (testovaný vrozek měl cca 5cm) , pak zvrchu rány kladivem na střih...upadlo to po 7 celkem slušnějch ranách ze strany oceli...nebyla pořádně odmaštěná ani obroušená a na polykarbonátu lepidlo drželo fakt dobře. Troufám si říct, že pokud bude mít nůž člověk co používá mozek, střenky vydrží jakékoliv běžné práce i bez nýtů Ok

IMG_6831.JPG.jpg
IMG_6832.JPG.jpg
IMG_6816.JPG.jpg
IMG_6825.JPG.jpg
IMG_6828.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2014
Parádní kudla
Great things are not accomplished by those who yield to trends and fads and popular opinion. -J. Kerouac
Posláno:

Štamgast
Hezkypekne!! Uz kdyz sem ti to posilal na kaleni tak se mi libil, a dotahnul si to fakt pekne Applause Applause
Posláno:

Štamgast
Díky oběma pánové Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Nóóó, tak Skeleton se ti IMNAAHO Laugh hóódně povedl! Ok
Posláno:

Štamgast
Diky diky Happy zitra pujde do aukce...
Posláno:

Štamgast
Mám z toto takovou radost, že to musím někam napsat...a kam jinam mež sem...dneska jsme po 1. rozběhli pásovku co s kámošem stavíme a jede jak drak...zítra dodělat stolek, pak natřít a hurááá na ně Applause Applause Applause
Nakonec se bude těch 14dní volna přez Vánoce hodit Cool
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum